בלייד ראנר

Blade Runner

ציטוט:
בלייד ראנר הוא קווסט מדע בדיוני שמבוסס על הסרט בשם זה של רידלי סקוט, שבתורו מבוסס על הספר המעולה "האם אנדרואידים חולמים על כבשים חשמליות" של פיליפ ק. דיק. גיבור המשחק הוא ריי מקוי, בלש במשטרת לוס אנג'לס בעולם העתידני של שנת 2019. בעתיד, כדור הארץ כמעט ונחרב במלחמות שמילאו את כולו בפסולת גרעינית והרגו את רוב בעלי החיים. הממשלה מנסה לעודד את אלו שנותרו בחיים להגר למושבות מחוץ לכדור הארץ, שם עובדים רפליקנטים, אנדרואידים דמויי אדם מהונדסים גנטית שנוצרו למלא עבודות שונות שמסוכנות מדי לבני אדם, ותוכננו מראש עם תוחלת חיים של 4 שנים בלבד. הימצאות רפליקנטים על כדור הארץ אינה חוקית, ותפקידו של ריי הוא Blade Runner - בלש שמאתר רפליקנטים מסתננים ו"מוציא אותם לפרישה", או למעשה, מחסל אותם.
המשחק נפתח כאשר ריי מתחיל לחקור פריצה בחנות חיות, ומהר מאוד מתגלה שיש קבוצה של רפליקנטים שאחראים לכך ועל ריי להחליט איך לטפל בהם. העלילה מתרחשת במקביל לעלילת הסרט ובמהלך המשחק ריי גם יפגש עם מספר דמויות שהופיעו בסרט (אבל לא עם גיבור הסרט דקארד, למרבה הצער). למרות זאת לא צריך להכיר את הסרט או הספר מראש כדי להנות מהמשחק, והסיפור בהחלט עומד בפני עצמו.

החידוש הגדול במשחק הוא שהוא אקראי חלקית וקיימים בו מספר סופים, בהתאם לפעולותיו של ריי בזמן החקירה. תמה חוזרת בעולם של בלייד ראנר היא שלא ניתן לדעת מי אדם אמיתי ומי רפליקנט, ובהתאם לזה בתחילת כל משחק חדש נקבע אקראית מי מהדמויות היא אנושית ומי לא וריי יאלץ לחקור אותן ולגלות בעצמו. בנוסף יש מספר אירועים שלעיתים יתרחשו או לא, וכך כל משחק חדש הוא מעט שונה למרות שהעלילה הכללית נשארת זהה. ריי יכול להחליט האם הוא ימלא את תפקידו ויחסל את כל הרפליקנטים, או שאולי יזדהה איתם ויעזור להם להימלט מהמשטרה, ובהתאם לבחירות השחקנית ההתפתחות במשחק תשקף זאת.
בתור קווסט בלשי, המשחק נמנע לרוב מחידות שימוש בחפצים או חידות דיאלוגים. ההתקדמות נעשית בעיקר על ידי חקירת זירות פשע וחשודים (כולל כמובן מבחן וויט-קאמף לאיתור רפליקנטים), ועל פי הרמזים שהתגלו יפתחו מקומות חדשים לחקור על המפה. אבל יש גם צד של אקשן, ריי חמוש באקדח וכאשר הוא יחליט שחשוד מסויים הוא רפליקנט הוא יאלץ לרדוף ולחסל אותו בעצמו. כמובן, כדאי להזהר ולא לירות בטעות בבן אנוש אמיתי אחרת ריי ימצא את עצמו בכלא כחשוד ברצח.

הפסקול הולחן ע'י מלחין הבית של Westwood, פרנק קלפקי (שהלחין גם את המוזיקה לסדרת Command & Conquer), בהשראת המוזיקה מהסרט, והוא בהחלט משרה את האווירה הנכונה אם כי ברוב המשחק הוא לא מאוד נוכח. גם הדיבוב מוצלח ומבליט את האישיות השונה של כל דמות. נקודת החולשה היא הגרפיקה, שלצערי לא ממש עמדה במבחן הזמן. אמנם הרקעים מרונדרים מראש ונראים סביר וגם סרטוני המעבר באיכות די טובה (יחסית לשנת 1997...) אבל הדמויות בנויות מווקסלים (פיקסלים שמסודרים תלת-מימדית) מה שגורם לכולם להראות יותר מדי מפוקסלים ובלוקיים.

לסיכום, בלייד ראנר הוא קווסט לא שגרתי שמומלץ לחובבי הספר/סרט ולחובבי קווסטים באופן כללי.תמונות (מאתר replaying.de, לחצי להגדלה):הורדה
[s]להורדת המשחק לחצו כאן.[/s]
המשחק סוף סוף זמין לקנייה ב-GOG! לכו וקנו אותו כאן!
אם מישהי בכל זאת ממש צריכה את ה-ISO של המשחק המקורי משום מה, שתשלח לי הודעה פרטית

הוראות הפעלה לחלונות 7 ומעלה, 64 ביט
הורידו את ארבעת קבצי ה-iso וטענו את הראשון - BLADE_1.iso.
למשתמשות ווינדוס 10 קיימת אפשרות מובנית לטעינת קבצי תמונה ע'י לחיצה ימנית על הקובץ ובחירת האפשרות Mount בתפריט. הקובץ יטען לתוך כונן דיסקים וירטואלי.
משתמשות ווינדוס 7 או 8 יכולות להשתמש במגוון תוכנות ליצירת כונן וירטואלי וטעינת קובץ iso עליו, למשל MagicDisc, Virtual CloneDrive, או כל תוכנה אחרת החביבה עליכן.

מכיוון שהמשחק נוצר עבור ווינדוס 95 הוא לא יודע להתמודד עם מערכות 64 ביט, לכן כדי להתקין אותו הריצו את הקובץ Blade Runner Installer.exe.
(יתכן שבמערכות 32 ביט אפשר פשוט להתקין את המשחק כרגיל - לא יודע, לא ניסיתי)
במהלך ההתקנה תתבקשו להחליף דיסקים, כאשר זה קורה הסירו את הקובץ הקיים (בווינדוס 10 - ע'י לחיצה ימנית על הכונן הוירטואלי שנוצר ובחירת Eject) וטענו את ה-iso הבא.
לאחר סיום ההתקנה, פרסו את הקובץ HDFRAMES.rar לתוך תיקית המשחק.

אם הטקסט במשחק קטן מדי ולא קריא, מומלץ ללחוץ לחיצה ימנית על קובץ ההפעלה blade.exe, ותחת הלשונית Compatibility לסמן את האפשרות Run in 640x480 screen resulotion.


תודה רבה ללואיס קאסל וכל חברת Westwood על המשחק!
ה-installer למערכות 64 ביט הורד מהאתר replaying.de.

למידע נוסף על המשחק ולשאלות ספציפיות בנוגע אליו, אנא פנו לשרשור בפורום.

זהו משחק מתוך "קטגוריית שיתוף הקבצים" של "מסע אל העבר" (מה זה אומר?). קטגוריית שיתוף הקבצים כוללת משחקים אשר הועלו על ידי חברי הקהילה. הדפים שמכילים את המידע ואת פרטי ההורדה אודות המשחקים של קטגוריה זו לקוחים למעשה מתוך הודעות שונות בפורום "מסע אל העבר", ולכן הם אינם בעלי סגנון אחיד או תבנית אחידה. בנוסף, בניגוד למשחקים בקטגוריות אחרות, חלק מהמשחקים בקטגוריה זו מאוחסנים על גבי שרתים חינמיים, ולכן אין האתר אחראי לזמינותם או לתוכנם.
על מנת לקבל סיוע בהורדת / בהפעלת המשחקים, יש לפנות לשרשור המתאים כפי שמצויין בסוף כל דף.

(-) Octarine

  מסע אל העבר
תפריט