גיבורי העוצמה והקסם 2

Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars

Og כתב/ה:
סדרת Heroes of Might and Magic (או HOMM בקיצור) היא אולי לא סדרת משחקי האסטרטגיה מבוססי התורים הטובה ביותר, אבל ללא ספק היא המוכּרת ביותר. ההיסטוריה של הסדרה די מסובכת - מבחינה כרונולוגית היא מתחילה בשנת 1986 עם המשחק הראשון בסדרת Might and Magic (שימו לב, לא מדובר ב HOMM, זו סדרה שונה) - סדרת משחקי תפקידים, או Role-Playing Games אם תרצו, שיצרה חברת New World Computing. לאחר עוד משחק בסדרה, החברה ניסתה משהו חדש (שנת 1990) - משחק בשם King's Bounty. אני לא יודע אם המשחק הזה היה הראשון מסוגו, אבל גם אם לא, הוא היה אחד הראשונים שהגדירו את ז'אנר משחקי האסטרטגיה מבוססי התורים (משחקי TBS בלעז), אמנם סוג המשחק שונה לגמרי, אך הוא מתרחש באותו יקום של שני משחקי ה M&M שקדמו לו.
היום יש כאלה שקוראים למשחק Heroes of Might and Magic 0 ואכן, למרות שהוא לא נושא את השם Might and Magic (או Heroes), המשחק בהחלט מכיל דמיון עצום ל Heroes of Might and Magic מבחינת העיקרון (אבל ממש ממש שונה מבחינת הגרפיקה). למשחק לא ממש הייתה הצלחה בחנויות, אז NWC החליטו להתמקד יותר בסדרת Might and Magic ושחררו בה מספר משחקים מכובדים במשך חמש השנים הבאות.

בשנת 1995 החברה הוציאה את Heroes of Might and Magic הראשון, ולאחר ההצלחה ההיסטרית שלו, שנה מאוחר יותר את ההמשך: Heroes of Might and Magic II. אמנם בשלב זה 3DO כבר רכשו את NWC, אך 3DO נתנו ל NWC לתפקד בצורה עצמאית וללא כל התערבות מצידם, מעשה חכם, רק חבל שב2003 3DO פשטו רגל ולקחו עמם את NWC :?
הסיבה להצלחה הגדולה של שלושת משחקי HOMM הראשונים נעוצה בשיפור המצוין של כל משחק חדש בסדרה. המשחק הראשון שיפר את King's Bounty במידה שלא תיאמן, אמנם הגרפיקה היא האספקט הראשון שמורגש אך היא ממש לא היחידה, נוספו מספר עצום של יצורים, גזעים, מאפיינים וכו'. אותו הדבר לגבי המשחק שבו אנו עוסקים היום, HOMM2, החכמה היא לא רק להוסיף מאפיינים ויצורים חדשים, החכמה היא לעשות את זה גם בצורה שתסבך את השימוש כמה שפחות, גם שתתאים לכולם וגם שתשמור על הרעיון מאחורי המשחק המקורי. בשלושת המשחקים הראשונים בסדרה, כאמור, החברה הצליחה לעשות בדיוק את כל אלה (מה שלא ניתן לומר על המשחק הרביעי או החמישי, אבל זה כבר סיפור לפעם אחרת).

העלילה (שגם היא אחד מן הדברים הרבים שהלכו והתפתחו לטובה בסדרה), שמובאת בעיקר בסרטונים המצוינים בין השלבים , ממשיכה את עלילת המשחק הקודם: לאחר שלורד איירונפיסט (אגרוף הברזל, בתרגום חופשי) כבש את אויביו מן המשחק הקודם, הוא שלט באנרות' בשלום עד שמת 25 שנים מאוחר יותר. אחריו הוא הותיר שני בנים: רולנד (הטוב) וארצ'יבלד (הלא-כ"כ-טוב). בעיקרון, הנביא המלכותי אמור לבחור איזה משני הבנים ימלוך תחת לורד איירונפיסט, אך אבוי! הנביא המכהן מוצא את מותו בתאונה טראגית וכך גם ארבעת הנביאים שיורשים את מקומו, אחד אחר השני הם נרצחים... אמממ, ז"א, אחד אחר השני הם נופלים קורבן ל"תאונות" טראגיות... וארצ'יבלד המרצח מצליח להאשים את רולנד ולהוציא צו מעצר נגדו. רולנד, שיודע שברגע שייעצר ימצא גם הוא את מותו ב"תאונה" קטלנית, נמלט לטירה סמוכה וכאן מתחיל המשחק, עליכם לבחור צד: רולנד או ארצ'יבלד ולנסות לכבוש את כוחות האח השני ובסופו של דבר, לשלוט באנרות'! אז למה אתם מחכים?

הייתי יכול לכתוב הסבר קצר לסוגי הטירות והיצורים שעִמם תשחקו אבל זה הרבה יותר כיף לגלות/להזכר לבד.סיקור ל-Heroes of Might and Magic II: The Price of Loyalty:
Og כתב/ה:
"מחיר הנאמנות" (The Price of Loyalty) היא חבילת ההרחבה הרשמית היחידה לHeroes of Might and Magic II. היא פותחה על ידי Cyberlore והופצה על ידי New World Computing (היוצרים של ארבעת משחקי HoMM הראשונים). החבילה מוסיפה פרטים חדשים כמעט בכל תחום (מבנים חדשים, חפצי קסם חדשים, גיבורים חדשים וכו') אבל עיקרה הוא בארבעה קמפיינים חדשים. יש גם מפות חדשות עבור משחקים חד-שלביים. בנוסף, המוזיקה עבור ששת הטירות שונתה, עוד פרטים על כך בחלק ה"הערות" למטה בעמוד זה.
אחד המאפיינים היותר שערורייתיים הוא המבנה Barrow mounds שניתן לרכוש בו רוחות. רוב השחקנים מאמינים, ובצדק, שהאפשרות לשחק עם רוחות הורסת לגמרי את האיזון במשחק שכן למעט מקרים מאד נדירים, ברגע שיש לך רוח אחת, המשחק חשוב כמנוצח ללא כל מאמץ.

מידע על הקמפייניים:
The Price of Loyalty: הויקונט קרגור, מפקד הזרוע הצבאית באיזורי הממלכה הצפונית, בגד בקיסר והכריז מרד. משאביו אינם מספיקים כדי להוות איום של ממש אך הוא יוצא למסע שמטרתו היא להשיג חפץ קסום שיאפשר לו כח מספיק כדי להשיג את מטרתו.
הקיסר מצווה עליך, חבר ילדות של הויקונט קרגור, למגר אותו לפני שיצבור את הכח אותו הוא מבקש.
בקמפיין זה 8 שלבים (חלקם ניתנים לבחירה).

Descendants: קמפיין זה נפרש על פני כמה דורות של ברבריים, בכל שלב נגלל הסיפור של צאצא אחר בשושלת ארוכה שמתחילה עם המלך הברברי Jarkonas הראשון.
בקמפיין זה 8 שלבים (חלקם ניתנים לבחירה).

The Voyage Home: העלילה מגוללת את סיפורו של הרפתקן שבעת מסעו לאיי אלברון נתקל בסערה וספינתו מתרסקת לאי נידח. על הגיבור לכבוש שטח גדול עם צבא מזערי כדי לשוב לביתו בביטחה, כמובן שללא ידיעתו מתרחשות תהפוכות רבות במסעו, אפילו לאחר שהוא חוזר לביתו...
בקמפיין זה 4 שלבים (חלקם ניתנים לבחירה).

The Wizard's Isle: אגדות שמסופרות לאחרונה מדברות על קבוצת איים שצצה לה פתאום משום מקום בימים המערביים. הלא הם ה-Shrouded Isles האגדיים אשר נותנים מחסה ל-Fount of Wizardry. מספרים שבכל 1000 שנים הם בוקעים מן האוקיינוס ומי שלוקח בעלות על ה-Fount of Wizardry ישלוט באיים למשך האלף הבא... אך עליך להזדרז, החדשות ללא ספק ימשכו יריבים החושקים בעוצמה בדיוק כמוך.
בקמפיין זה 4 שלבים (חלקם ניתנים לבחירה).תמונות של Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars(ללחוץ להגדלה):


תמונות של Heroes of Might and Magic II: The Price of Loyalty(ללחוץ להגדלה):הורדה
לחצו כאן כדי להוריד את Heroes of Might and Magic II.


הוראות הפעלה לחלונות XP, 9X, ויסטה ו-7
פריסה:
לאחר הורדת הקובץ יש לחלץ (לפרוס) אותו, כדי לעשות זאת ודאו שכל ארבעת הקבצים באותה התיקייה ואז לחצו על הקובץ homm2pol.part1.exe לחיצה כפולה ועקבו אחר ההוראות שעל המסך, בשלב מסוים יופיע מסך שחור עם כיתוב לבן, יש לחכות עד שיסגר. בסיום החילוץ תיווצר תיקייה בשם HoMM2POL, יש להיכנס אליה להמשך ביצוע ההוראות.
הפעלת גרסת הדוס (מומלץ!):
כדי להפעיל את המשחק לחצו לחיצה כפולה על הקובץ HoMM2DOS.exe.
הפעלת גרסת החלונות:
אין שום סיבה לבחור בגרסת החלונות על פני גרסת הדוס. גרסת הדוס הכוללת את האמולטור דוסבוקס אמורה לרוץ באופן חלק אפילו על מחשבים בני 8 שנים. אבל אם בכל זאת אתם רוצים להפעיל את גרסת החלונות, בצעו את ההוראות דלהלן:
לפני ההפעלה הראשונה הפעילו את הקובץ HoMM2key.reg (לחצו עליו לחיצה כפולה) ואשרו את הפעולה. אם מערכת ההפעלה שלכם היא 64 סיביות ולא 32 הפעילו במקום את הקובץ HoMM2x64key.reg. אם אינכם יודעים כמה סיביות הגרסה של מערכת ההפעלה שלכם הפעילו את שני הקבצים, זה לא יכול להזיק. עקרונית כעת כבר אפשר להפעיל את המשחק ע"י הקובץ heroes2w.exe (אם אתם מקבלים שגיאה של WinG32, הפעילו את הקובץ WinG32.bat) אך המשחק לא ינגן מוזיקה איכותית אלא רק מוזיקת מידי. כדי לאפשר את המוזיקה האיכותית, היכנסו לתיקייה MUSIC והפעילו את הקובץ convert.bat לאחר שהוא סיים את פעולתו היכנסו לתיקייה WIN (בתוך התיקייה MUSIC) ושם תראו קובץ בשם:
HoMM II POL Win.cue. זה הקובץ שאתם צריכים לטעון בעזרת דימון טולז או לחלופין לצרוב לדיסק באמצעות Imgburn. במקרים מסויימים יתכן שתיאלצו לבטל את שאר הכוננים במחשב (אפשר למצוא הוראות לאיך לעשות את זה בנספח ב' במדריך לטיפול בקבצי תמונה של דיסקים) כדי לשמוע את המוזיקה.

הוראות הפעלה למערכות הפעלה מבוססות לינוקס/יוניקס, מקינטוש OS ועוד
פריסה:
לאחר הורדת הקובץ יש לחלץ (לפרוס) אותו, כדי לעשות זאת השתמשו בתוכנת חילוץ למערכת ההפעלה שלכם שתומכת גם בקובצי RAR וגם בקובצי 7z (התוכנות RAR ו7-ZIP הן בחירה טובה).
הפעלה:
ניתן להפעיל את המשחק על כל מערכת הפעלה שיש לה גרסה של דוסבוקס. כדי לעשות זאת, עקבו אחר המדריך להפעלת משחקי CD בדוסבוקס ובתור קובץ התמונה טענו את הקובץ HoMM II POL.cue שבתיקייה MUSIC.
בתור כונן C טענו את התיקייה HoMM2POL שנוצרה מהחילוץ. קובץ ההפעלה הוא heroes2.exe. אם אתם לא מסתדרים, בקשו עזרה בשרשור המשחק בפורום.

טיפים ושאלות נפוצות
 • ש1: המוזיקה שונה ממה שאני זוכר, למה זה?
  אם רק המוזיקה בששת סוגי הטירות לא מוכרת לכם, קראו על איך לשנותה למקור כאן.
  אם כל המוזיקה במשחק לא מוכרת לכם, יכול להיות שהייתה לכם גרסה שבה קיימת רק מוזיקת המידי (הפחות איכותית). כדי לשנות את המוזיקה בחזרה למידי, לחצו בעת משחק על תפריט האפשרויות (סמל המחשב מימין לסמל הדיסקט) ולחצו על "CD Stereo With Opera" כדי להפכו ל"MIDI".

 • ש2: יש אפשרות להעביר ממסך מלא לחלון?
  כן. בגרסת הדוס (דרך דוסבוקס) לחצו על Alt ו-Enter ביחד. בגרסת החלונות לחצו על F4.

 • ש3: כיצד לפצל צבאות?
  קראו את הערך המתאים בשאילתא.


הערות
1. אם משום מה אתם מעוניינים בקובצי התמונה (ISO) של הדיסקים המקוריים, תוכלו להוריד את HoMM: TSW פה ואת HoMM: POL פה.

2. בתיקייה EXTRAS תוכלו למצוא את המדריך למשתמש (באנגלית), סריקות של העטיפות (בתיקייה COVERS), מסמכי טקסט שונים הכוללים את קובצי הREADME של המשחק, תמלול (לאנגלית) של הסרטונים ועוד (בתיקייה TXT).
3. כמו כן בתיקייה Desecrated Lands Maps שבתיקייה EXTRAS אפשר למצוא את תוסף המפות בעל אותו השם. הוא מכיל למעלה מ-100 מפות שנוצרו על ידי חובבנים. כדי לדעת כיצד להשתמש במפות קראו את הקובץ preview.txt.

עדכון אחרון: 16 באוקטובר 2012 שעה 20:00

למידע נוסף על המשחק ולשאלות ספציפיות בנוגע אליו, אנא פנו לשרשור בפורום.

זהו משחק מתוך "קטגוריית שיתוף הקבצים" של "מסע אל העבר" (מה זה אומר?). קטגוריית שיתוף הקבצים כוללת משחקים אשר הועלו על ידי חברי הקהילה. הדפים שמכילים את המידע ואת פרטי ההורדה אודות המשחקים של קטגוריה זו לקוחים למעשה מתוך הודעות שונות בפורום "מסע אל העבר", ולכן הם אינם בעלי סגנון אחיד או תבנית אחידה. בנוסף, בניגוד למשחקים בקטגוריות אחרות, חלק מהמשחקים בקטגוריה זו מאוחסנים על גבי שרתים חינמיים, ולכן אין האתר אחראי לזמינותם או לתוכנם.
על מנת לקבל סיוע בהורדת / בהפעלת המשחקים, יש לפנות לשרשור המתאים כפי שמצויין בסוף כל דף.

(-) Og

  מסע אל העבר
תפריט