במדינת הילדים

Pantsylvania

רחלי כתב/ה:

בשנת 1995 הרחוקה, הרבה לפני עידן ה"טאבלט לכל ילד ואייפון לכל זעטוטון", בזמן אותה תקופה יפה שבה שיחקנו בכל משחקי המחשב שנכנסו לנו עמוק ללב - נרקחה עמוק במעבדות חברת Headbone Interactive הנוסחה המופלאה לריתוק מרצון של כל ילד שהוא אל הבית. כמובן, בהנחה שהמחשב שלו לא הוחרם. ב-1995 יצא לאוויר העולם משחק הילדים הקלאסי "מדינת הילדים", או "עיר המכנסיים", "מכנסייה" בקיצור. זהו משחק מילים שמושתת על בסיס המילה האנגלית למכנסיים "Pants" והמילה "Pennsylvania", הרי היא מדינת פנסילבניה הידועה שבארצות הברית. וביחד - "pantsylvania".
המשחק כולל שיטוט ברחבי מדינה קסומה וצבעונית, שמושתתת כולה, כפי שניתן להסיק מהשם שלה, על טהרת המכנסיים. המדינה המיוחדת מונהגת בידי "חבורת העצמות המצחקקות" - קופיפי הקוף, וולמה החזירה המצודדת, קלייד התוכי, בנג'י הצפרדע וכמובן, הוד מלכותו, מלך "עיר המכנסיים" - המלך קשקושי. לכל חבר בחמישייה יש פלטפורמה ייחודית משל עצמו בכל אחד מאתרי התיירות והנופש של המדינה. בכל אתר שאליו תבחרו להיכנס, יעמדו לשירותכם חמשת החברים שישמחו להציע לכם דרך כיפית במיוחד להכיר את המקום ואפילו ללמוד ממנו. וולמה החכמה תפרוש בפניכם עובדות מעניינות שקשורת לנושא האתר, קופיפי הקוף ייקח אתכם לסיור כיפי במקום, וקלייד התוכי יביא לכם משחק של "מצא את העצמים", אותו ניתן לשחק עם או בלי הגבלת זמן. בנוסף אליהם בנג'י הצפרדע ייאפשר לכם לעשות "ניסויים" ולרקוח מיני מרקחות משלל הדברים שמוחזקים אצלו בבטן. רק אל תשכחו להאכיל אותו מידי פעם, והוא ייתן לכם כל מה שתרצו! ואחרון אחרון והכי חביב, המלך קישקושי המלכותי יקפיץ אתכם עם שיר שקשור לאתר. תענוג.
יחד עם זאת, כל אליה וקוץ בה. את נופיה הקסומים של מכנסייה מאיים לחרב הטיפוס הכי דוחה שיכולתם לחלום עליו - ילד חסר שם שכינויו "מפתח רקוב". היצור המגעיל והמרושע [שבאופן אירוני ביותר הוא היחיד שנושא דמות אדם רגיל לחלוטין] ייחרב לכם כל סיור בכל אתר שהוא, אם רק יהיה לכם את האומץ ללחוץ על מפתח הברגים שחבוי בכל אתר. באמצעות טפיחה קלה של מפתח הברגים הוא יהפוך עצמים ידידותיים למפלצתיים, יבאיש כל חלקה טובה ויגעיל לכם את הנשמה. אבל גם הוא אזרח במדינת מכנסייה, אז אתם מוזמנים לתת לו קצת תשומת לב.
באילו אתרים תוכלו לבקר? באילו לא?! תוכלו ללכת לבקר במפעלו של האב המיתולוגי, הממציא הכל יכול ששולט מנטלית במדינת מכנסייה [אולי בגלל זה הוא סובל מעודף שחצנות ונרקיסיזם] וימציא לכם כל זוג מכנסיים שליבכם יחפוץ בו. תוכלו לקפוץ לטעימות במסעדת הגורמה "אצל גביני" ובין השאר לבשל במטבח המסעדה ולהגיש מזון לסועדים. תוכלו לטייל בפארק הלאומי של עיר המכנסיים, "פארק הכיס", להנות מציוץ ציפורים ואף לזרוק מטבע לבאר המשאלות (רק היזהרו לא להעיר את "מפתח רקוב"!). תוכלו לקפוץ לבית היופי ולהיכל התרבות, לפעוטון ולנמל, דרכו מיוצאים המכנסיים המיוחדים של המדינה לכל העולם. תוכלו ללכת אפילו לטירתו המופלאה של המלך קשקושי, שבאדמתה הפורייה ניתן לגדל... החזיקו חזק... מכונות. לאמיצים שביניכם ניתנת האפשרות לבקר בביצתו של "מפתח רקוב" ולפגוש בחבריו רוחות הרפאים פנקו ופנקוך. כמובן שהיריעה קצרה מכדי לפרט את פרטיו של כל אתר ואתר, ולכן אתם מוכרחים לנסות בעצמכם.
בכל ביקור באתר כלשהו זיכרו ללחוץ על כל אחד מהעצמים שעל המסך, שכן לכל עצם, אפילו לכיסא ולתמונה, יש מה לומר. תוכלו לגלות מעברים סודיים, להיחשף למראות מרתקים ולהכיר דמויות חדשות, אם רק תגלו מספיק סקרנות. מניסיון, אתם לא תרצו לעזוב את האתר לפני שתקליקו על כל פיקסל אפשרי 
קלישאתית ככל שתהיה האמירה הבאה, רואים שהושקעו במשחק הזה טונות של אהבה ורצון לשמח ילדים. המשחק צבעוני להפליא ולכן אטרקטיבי מאוד לילדים, ופס הקול שלו קסום. נקודה לזכותו היא שלהבדיל ממשחקים אחרים, הגרסה העברית שלו מושקעת ביותר ומענגת ממש. הוא מורכב מכל כך הרבה רבדים שונים, שניתן לשחק בו ימים על גבי ימים וכל פעם לגלות משהו חדש ש"מדליק את הניצוץ", וכך קשה מאוד להשתעמם ממנו במהירות.
אז אם אתה עדיין בן 8 או שבתוכך עודנה מסתתרת ילדה קטנה, המשחק הזה הוא דרך נפלאה להעביר איתו את הזמן. משחק קסום שתמיד יהיה לו טעם מתוק של ילדות. מומלץ בחום.
תודה רבה לרחלי על הסיקור המעולה!


תמונות(ללחוץ להגדלה):


הורדה
לחצו כאן כדי להוריד את במדינת הילדים.

הוראות הפעלה לחלונות XP, 9X, ויסטה ו-7 (32 Bit)
פריסה:
לאחר הורדת הקובץ יש לחלץ (לפרוס) אותו, כדי לעשות זאת לחצו עליו לחיצה כפולה ועקבו אחר ההוראות שעל המסך. בסיום החילוץ תיווצר תיקייה בשם pants, יש להיכנס אליה להמשך ביצוע ההוראות.
הפעלה:
כדי להפעיל את המשחק לחצו לחיצה כפולה על הקובץ pants.exe. אם המשחק לא עובד מאיזושהי סיבה, בצעו את ההוראות עבור חלונות 64 Bit להלן:

הוראות הפעלה לחלונות XP, 9X, ויסטה ו-7 (64 Bit)
פריסה:
לאחר הורדת הקובץ יש לחלץ (לפרוס) אותו, כדי לעשות זאת לחצו עליו לחיצה כפולה ועקבו אחר ההוראות שעל המסך. בסיום החילוץ תיווצר תיקייה בשם pants, יש להיכנס אליה להמשך ביצוע ההוראות.
הפעלה:
קובץ ההפעלה הוא pants.exe אך הוא יישום חלונות של 16 סיביות ולכן לא יעבוד ישירות מחלונות שמבוססת על 64 סיביות. הדרך הפשוטה ביותר להפעיל את המשחק היא תחת חלונות 3.11 שמותקנת בדוסבוקס, ניתן להוריד חבילה מוכנה של הנ"ל כאן. עוד אפשרות (קצת יותר מסובכת) להפעלת המשחק היא להפעילו במכונה וירטואלית. ניתן למצוא מדריך לכך כאן.

למידע נוסף על המשחק ולשאלות ספציפיות בנוגע אליו, אנא פנו לשרשור בפורום.

זהו משחק מתוך "קטגוריית שיתוף הקבצים" של "מסע אל העבר" (מה זה אומר?). קטגוריית שיתוף הקבצים כוללת משחקים אשר הועלו על ידי חברי הקהילה. הדפים שמכילים את המידע ואת פרטי ההורדה אודות המשחקים של קטגוריה זו לקוחים למעשה מתוך הודעות שונות בפורום "מסע אל העבר", ולכן הם אינם בעלי סגנון אחיד או תבנית אחידה. בנוסף, בניגוד למשחקים בקטגוריות אחרות, חלק מהמשחקים בקטגוריה זו מאוחסנים על גבי שרתים חינמיים, ולכן אין האתר אחראי לזמינותם או לתוכנם.
על מנת לקבל סיוע בהורדת / בהפעלת המשחקים, יש לפנות לשרשור המתאים כפי שמצויין בסוף כל דף.

(-) Og

  מסע אל העבר
תפריט