דה נברהוד

The Neverhood

Dol Amroth Knight כתב/ה:
היש באמת משהו שאפשר לכתוב על ה-Neverhood Chronicles שלא קראתם כבר?
היש באמת מישהו ששוקל לשחק במשחק הזה, והסיקור הראשון שהוא קורא עליו הוא זה?
מתוך הנחה (בלתי סבירה בעליל) שהתשובה לפחות לאחת מהשאלות היא "כן" אני אתחיל, פחות או יותר, מההתחלה:

אתם משחקים את קליימן (Klayman), שכשמו - אכן הוא איש חימר. דבר זה לא מפתיע במיוחד, היות שהעולם שקליימן חי בו עשוי כולו מחימר (למעשה מדובר ב-Plasticine clay, הידוע יותר במקומותינו בתור "פלסטלינה"). קליימן מיודענו מתעורר בבוקר בהיר אחד, בחדר בהיר אחד ללא שיש לו (או לפחות לכם) ידיעה ברורה מה בדיוק הוא עושה שם, איזה יום היום בכלל ולמה משמשת הידית הזאת לעזאזל?! -טיפין טיפין, בסבלנות, בהדרגה ותוך פתרון חידות משחקי הרפתקה טיפוסיות (לא קשות במיוחד בדרך כלל, למעט כמה חריגות) אוסף קליימן מעין דיסקים רבים. בדיסקים הללו, המופעלים באמצעות מכשיר דמוי טלוויזיה, מציג לו בחור חביב בשם ווילי טרומבון, את סיפורו של העולם שבו הוא חי, השזור בסיפור חייו של גיבורנו הנחמד (לעיתים תוך קפיצות עלילה מכאיבות, שנובעות מסדר השגת הדיסקים...).
כאן המקום לציין את שתי האסקולות המוכרות בנוגע לצפייה בדיסקים, ישנם הממליצים שלא לצפות בהם כלל עד שמשיגים את כולם. האופציה הזאת קצת בעייתית אם לא עובדים לפי פתרון (ואל תעבדו לפי פתרון!) היות שלא ממש תוכלו לדעת מהו הדיסק האחרון אם לא תספרו כמה דיסקים אספתם. אזי, כדי לפתור את הבעיה (למי שרוצה לבחור בגישה זו ולא רוצה לעבוד לפי פתרון [טוב מאד!]) אני אספר לכם שישנם 20 דיסקים. אני, לעומת זאת, תומך לחלוטין בגישה המנוגדת, וממליץ לצפות בדיסקים לפי סדר קבלתם. נכון, זה יגרום לכם בשלב כלשהו לזמרר מתוך שינה 'אממממ... הלוווו. מי ווילי, מי ווילי טרומבווון', אבל זה מוסיף המון לחווית המשחק, וחוץ מזה, לפתור משחק שלם ורק ברגע האחרון ממש להבין מה הייתה המטרה של המשחק שזה עתה סיימתם נראה לי מגוחך. אם נורא קשה לכם לסבול את ווילי אתם יכולים לצפות בדיסקים כל שלושה או ארבעה שאתם אוספים.
מאותו חדר ראשון ואילך תפקידכם להוביל את קליימן, בשיטת ה"הצבע ולחץ" (point & click) דרך הסיפור עד לסופו הטוב, או הרע, או שניהם (אם תהיו חכמים מספיק לשמור ברגע המתאים). באופן כללי אי אפשר להפסל במשחק (להוציא נקודה אחת שאותי נורא שיעשעה, אבל אולי לא תשעשע אתכם כל כך אם לא תשמרו לפניה) כך שתרגישו חופשיים לנסות את כל מה שהמשחק מציע.

יצירת מופת זו, שהפכה לקלסיקה ידועה בקרב חובבי משחקי ההרפתקה, מתאפיינת בעלילה נהדרת (לדעתי, מהמצוינות שנכתבו עבור משחק מחשב אי פעם), בגרפיקה משובחת, במוזיקה נהדרת, בקונספט יחודי (משחק שלם עשוי מפלסטלינה - רק עבור הרעיון הנהדר הזה המשחק שווה שתשחקו בו, גם לולא היו משולבים בו שאר האלמנטים) ומעל הכל המשחק ספוג ורווי בחוש הומור נהדר ותשומת לב לפרטים.

אני מקווה שהצלחתי לשכנע אתכם להוריד את המשחק הקסום הזה, ואם לא, ההפסד כולו, לחלוטין ובצורה שלמה ומוחלטת - שלכם.


תמונות (ללחוץ להגדלה):
(תודה ל-Dol Amroth Knight על התמונות!)

הורדה
לחצו כאן על מנת להוריד את המשחק.

הוראות הפעלה
לאחר פריסת הארכיון תקבלו קובץ ISO. יש לצרוב את הקובץ בהתאם להוראות של המדריך לטיפול בקבצי תמונה ולאחר מכן להתקין את המשחק.

למידע נוסף על המשחק ולשאלות ספציפיות בנוגע אליו, אנא פנו לשרשור בפורום.

זהו משחק מתוך "קטגוריית שיתוף הקבצים" של "מסע אל העבר" (מה זה אומר?). קטגוריית שיתוף הקבצים כוללת משחקים אשר הועלו על ידי חברי הקהילה. הדפים שמכילים את המידע ואת פרטי ההורדה אודות המשחקים של קטגוריה זו לקוחים למעשה מתוך הודעות שונות בפורום "מסע אל העבר", ולכן הם אינם בעלי סגנון אחיד או תבנית אחידה. בנוסף, בניגוד למשחקים בקטגוריות אחרות, חלק מהמשחקים בקטגוריה זו מאוחסנים על גבי שרתים חינמיים, ולכן אין האתר אחראי לזמינותם או לתוכנם.
על מנת לקבל סיוע בהורדת / בהפעלת המשחקים, יש לפנות לשרשור המתאים כפי שמצויין בסוף כל דף.

(-) Gordi

  מסע אל העבר
תפריט