הרפתקאות מלכת האמזונס

Flight of the Amazon Queen

Ingsoc כתב/ה:
גיבור המשחק "הרפתקאות מלכת האמזונס" הוא ג'ו קינג שעובד בתור טייס שכיר. יום אחד בשעה שהוא מטיס כוכבת סרטים אמריקאית הוא מתרסק בג'ונגלים של דרום אמריקה. כשהוא מנסה למצוא דרך להיחלץ מהג'ונגל הוא מתוודע לעובדה שנסיכת האמזונות (במיתולוגיה היוונית האמזונות היו שבט של נשים לוחמות) נחטפה ע"י מדען מרושע במטרה לערוך עלייה ניסויים שיהפכו אותה לדינוזאור, וכך הוא יתחיל לבנות לעצמו צבא של דינוזאורים שיצייתו לפקודתו (נשבע לכם שאני לא ממציא את העלילה ההזויה הזאת :P ).

הדבר הראשון שמבחינים בו הוא הדמיון הרב של המשחק ל"אינדיאנה ג'ונס בעקבות סודה של אטלנטיס" לא רק מבחינת העובדה הבסיסית שמדובר בשני קווסטים אלא גם מבחינת הגרפיקה הדומה להפליא של שני המשחקים, העלילה, זמן התרחשותם ובאופן כללי התחושה האינדיאנה ג'ונסית של המשחק. ההבדלים הגדולים טמונים ברמת הקושי - הפאזלים של סודה של אטלנטיס הם הרבה יותר קשים, וברמת ההומור - בעוד שסודה של אטלנטיס בדרך כלל לוקח את עצמו ברצינות, מלכת האמזונות הוא משחק עם גישה הרבה יותר הומוריסטית שבדרך כלל מצליחה לעלות חיוך. בסך הכל למרות התחושה החזקה של חיקוי זה עדיין משחק טוב ששווה לשחק.

אבל הבעיה הגדולה של המשחק לא ממש קשורה אליו כשלעצמו אלא לגרסה העברית, או יותר נכון לתרגום שלה שהוא מתחת לכל ביקורת. כל מי ששיחק בקווסט שזכה לתרגום עברי יכול להעיד שהתרגום תמיד נעשה ברמה נמוכה (החריג היחידי הוא הגרסה העברית של "האורגים"), אבל אפילו בסטנדרטים הנמוכים של תרגומי קווסטים המשחק מציב רף חדש של איכות נמוכה - התרגום מלא שגיאות, מנוסח לפרקים בעילגות, בעל שגיאות כתיב, והשיא מבחינתי הוא תרגום של מלה באופן אחד וכשהיא מוזכרת שוב (באותו קונטקסט) זמן קצר לאחר מכן באופן אחר לחלוטין (לדוגמא את הצרוף Chicago mob שמוזכר כמה פעמים תחילה תרגמו בצורה הנכונה כ"מאפיה של שיקגו" אולם לאחר מכן תרגמו אותו בצורה השגויה כ"אספסוף של שיקגו"). באמת שקשה לי להבין איך מישהו, אפילו אם מדובר במתרגם מתחיל וחסר ניסיון, יכול לעשות עבודה כל כך גרועה.


תמונות(ללחוץ להגדלה):הורדה
לחצו כאן להורדת המשחק


הוראות הפעלה לחלונות XP
יש להפעיל את המשחק אך ורק באמצעות תוכנת ScummVM.
מדריך להפעלת משחקים באמצעות תוכנת ScummVM ניתן למצוא כאן או כאן.

תודה רבה לגל שמש על המשחק ול-Og על הסריקות!

למידע נוסף על המשחק ולשאלות ספציפיות בנוגע אליו, אנא פנו לשרשור בפורום.

זהו משחק מתוך "קטגוריית שיתוף הקבצים" של "מסע אל העבר" (מה זה אומר?). קטגוריית שיתוף הקבצים כוללת משחקים אשר הועלו על ידי חברי הקהילה. הדפים שמכילים את המידע ואת פרטי ההורדה אודות המשחקים של קטגוריה זו לקוחים למעשה מתוך הודעות שונות בפורום "מסע אל העבר", ולכן הם אינם בעלי סגנון אחיד או תבנית אחידה. בנוסף, בניגוד למשחקים בקטגוריות אחרות, חלק מהמשחקים בקטגוריה זו מאוחסנים על גבי שרתים חינמיים, ולכן אין האתר אחראי לזמינותם או לתוכנם.
על מנת לקבל סיוע בהורדת / בהפעלת המשחקים, יש לפנות לשרשור המתאים כפי שמצויין בסוף כל דף.

(-) Gordi

  מסע אל העבר
תפריט