בית חולים

Theme Hospital

מולטיפלייר כתב/ה:
אני מודה ומתוודה. בפעם הראשונה שפתחתי את הקובץ שהפעיל את Theme Hospital לא ממש התעניינתי במשחק. גם אחרי שהכנסתי את השם שלי ונדהמתי מהגרפיקה המדהימה והתלת מימדית עוד לא אהבתי את המשחק. חשבתי שהוא יותר מדי מסובך בשבילי - מה לי ולניהול בית חולים?

התפנית בדעתי חלה זמן רב אחרי שהחלטתי לזנוח את Theme Hospital, בדיוק כשהשגתי את הגירסה המלאה של המשחק (עם הקול והכל). פעם נוספת, פתחתי את קובץ המשחק, הכנסתי את שמי וציפיתי להרגשת "דה ז'ה וו", אך היא מאנה לבוא. מסתבר שגרסת הקול היא זו שמשכה אותי וגרמה לי להתחיל לשחק ולהתעמק ב"Theme Hospital". רק אז, אחרי שסוף סוף הבנתי מה כל כפתור עושה, הפנמתי את הגדולה האמיתית של המשחק.

מסתבר שככה זה עם משחקי ניהול, על פני השטח זה נראה כמו מעמסה אבל כשמתחילים להיכנס אל זה קשה מאוד לצאת. המשחק מציב אתכם בעמדה מאוד גבוהה אך מלחיצה - אתם המנהלים הרשמיים של בית חולים. הכיף האמיתי (והעומס האמיתי) מתחיל כשלקוחות מתחילים לזרום אל תוך הבניין. לפני כן, אתם צריכים לשחק את תפקיד המעצבים. יש לכם מבחר די קטן אך מספק של רהיטים ביניהם עציצים, ספסלים, מכונות משקאות ועוד. את הרהיטים אתם יכולים לפזר לאורך ולרוחב הבניין - רק הקפידו לעשות את זה בחכמה.

לאחר שבניתם מספר מספיק של "חדרים" (כמו מרפאה, מחלקת השגחה, חדר פסיכאטר וכדומה) תוכלו להתחיל להעסיק רופאים, אחיות, אבי בית ומזכירות. לכל איש מקצוע שאתם מעסיקים יש אישיות שונה, תחומי עניין שונים, תעודות שונות ומראה שונה. בכל "כרטיס צוות" יש פירוט מלא על איש הצוות שאתם עומדים להעסיק - העסיקו בחכמה.

עכשיו הכל מוכן: בית החולים שלכם נפתח! ברגע שתחליטו (או כשזמן התיכנון הראשוני יגמר) יתחילו חולים לבקר בבית החולים שלכם. לכל חולה יש מחלה שונה וצרכים בסיסיים. חשוב מאוד להתייחס אל כל חולה בנפרד ולהפנות אותו לחדר שמתאים לו. אתם הרי לא תשלחו מישהו עם שיעול כבד לפסיכיאטר, נכון? ככל שאתם מתקדמים במשחק יתווספו יותר ויותר מחלות ותצטרכו לבנות יותר ויותר חדרי טיפול.

מפעם לפעם עלול חבר צוות לדרוש העלאה בשכר. גם כאן, אתם צריכים להחליט: האם לתת לו אותה או להעיף אותו במקום? בנוסף, כיאה למשחק ניהול, קיימים עוד מקרים רבים שיכולים לצוץ באמצע המשחק באופן אקראי. אתם תצטרכו להתמודד עם כל תקרית בנפרד ולשמור על רווחים.

גדולה נוספת של המשחק המצוין הזה היא דווקא חוסר הרצינות שבו. המחלות הן הזויות, החולים משונים והדמויות כולן מעוגלות. חוסר רצינות זה היווה בסיס למשחקים רבים אחרים, עכשוויים בהרבה, וסימל התחלת ידידות נפלאה בין ניהול רציני לבין הומור.

Theme Hospital נותן לכם חופש מושלם כדי לנהל בית חולים. יש לכם את כל הכלים הדרושים, גרפיקה מצוינת וקול ממכר (בגירסה המלאה), עכשיו השאלה היא האם אתם מוכנים לקחת את התפקיד הגדול הזה על עצמכם?


תמונות (ללחוץ להגדלה):
הורדה
להורדת המשחק לחצו כאן.

למידע נוסף על המשחק ולשאלות ספציפיות בנוגע אליו, אנא פנו לשרשור בפורום.

זהו משחק מתוך "קטגוריית שיתוף הקבצים" של "מסע אל העבר" (מה זה אומר?). קטגוריית שיתוף הקבצים כוללת משחקים אשר הועלו על ידי חברי הקהילה. הדפים שמכילים את המידע ואת פרטי ההורדה אודות המשחקים של קטגוריה זו לקוחים למעשה מתוך הודעות שונות בפורום "מסע אל העבר", ולכן הם אינם בעלי סגנון אחיד או תבנית אחידה. בנוסף, בניגוד למשחקים בקטגוריות אחרות, חלק מהמשחקים בקטגוריה זו מאוחסנים על גבי שרתים חינמיים, ולכן אין האתר אחראי לזמינותם או לתוכנם.
על מנת לקבל סיוע בהורדת / בהפעלת המשחקים, יש לפנות לשרשור המתאים כפי שמצויין בסוף כל דף.

(-) C-man

  מסע אל העבר
תפריט