קווייק

Quake

Ingsoc כתב/ה:
קוויק הוא אחד מן המשחקים הללו שזוכים לפרסום רב עוד לפני יציאתם לאור. הוא פותח ע"י id Software שיצרה את ז'אנר משחקי ה-FPS כשפיתחה את Wolfenstein 3D, ובמיוחד קנתה את תהילתה בפיתוח סדרת דום שזכתה לפופולאריות עצומה ולאין ספור חיקויים. באופן טבעי כאשר היא הודיעה על פיתוח קוויק, שאמור היה להיות הדור החדש של משחקי ה-FPS, נוצרה ציפייה גדולה בקרב קהילת שחקני דום.

החידוש העיקרי של המשחק הוא בתחום הגרפיקה. במקום השימוש בספרייטים כדי ליצור את האויבים והרקע, נעשה שימוש בפוליגנים שמאפשרים מראה הרבה יותר ריאליסטי, וכמו כן מאפשר לאויבים למות בהתאם לצורה שפגעת בהם (לדוגמה, הם יגיבו אחרת ביחס לאיבר שנפגע, ואם למשל שיגרת עליהם טיל אז הגופה שלהם תתפוצץ למספר חתיכות). בסה"כ הגרפיקה מהווה קפיצה משמעותית לעומת איכות הגרפיקה של דום.

המשחק מורכב מארבעה עולמות, שכל עולם מורכב מ-6-7 שלבים. קיימת אפשרות בחירה בקשר לסדר המשחק בעולמות כך שאפשר להשלים אותם בצורה לא כרונולוגית. לאחר השלמת ארבעת העולמות מקבלים גישה לשלב הסופי שבו מתמודדים נגד הבוסית הגדולה של המשחק (די קלה להריגה ברגע שאתה מבין איך). בסה"כ מדובר ב-28 שלבים. למרות הקפיצה הגדולה באיכות הגרפיקה השלבים עצמם נראים די רע, כאשר הצבע החום הוא השולט בהם. עוד דבר צורם הוא חוסר העקביות בעיצוב כאשר חלק מהשלבים מעוצבים בסגנון גותי ימי בניימי (המועדף עלי) וחלק בסגנון מד"ב.

הממשק כמעט זהה לזה של דום. החידושים היחידים הם היכולת לקפוץ ולהסתכל למטה ולמעלה והעובדה שהדלתות נפתחות באופן אוטומטי. הדבר היחיד שאכזב אותי הוא שלא קיים מלאי שבו אפשר לשמור את הבונוסים לזמן שבאמת תצטרך אותם.

אבל למרות כל אלו, קוויק הוא עדיין משחק טוב ומהנה, אבל לא המשחק המדהים והחדשני שכולם ציפו לו (מחוץ לתחום הגרפיקה). בשביל זה הצטרכנו לחכות לקוויק 2.

למשחק יש שתי חבילות הרחבה, ובניגוד למשחק המקורי הן לא פותחו על ידי איד. החבילה הראשונה מבית היפנוטיק היא Scourge of Armagon שכוללת 17 שלבים, והיא חבילת ההרחבה הטובה מבין השתיים ולדעתי אפילו טובה מן המשחק המקורי. השיפור העיקרי הוא עיצוב השלבים שנעשו בצורה הרבה יותר יצירתית וגיוונו את המיקומים המשעממים של המשחק המקורי (למשל יש שלב שמתרחש בתוך מכרה). יש גם נשקים חדשים (החביב עלי היה נשק שמאפשר להניח מוקשים שמתפוצצים כאשר האויב מתקרב אליהם), בונוסים חדשים (החביב עלי היה בונוס שמזמן מפלצת שתלחם בשבילך) ומפלצות חדשות (החביבה עלי הייתה מפלצת שקופצת עליך, גונבת לך את הנשק ואז משתמשת בו נגדך) שמצליחים לתת צורה חדשה למשחק הישן.

חבילת ההרחבה השנייה היא Dissolution of Eternity מבית רוג והיא כוללת 16 שלבים חדשים. החבילה הזאת פחות מוצלחת מן החבילה הקודמת. אין בה שום נשקים חדשים (רק תחמושת חדשה שמשנה במקצת את תפקוד הנשק) והאויבים החדשים לא מעניינים במיוחד או חדשניים. גם השלבים החדשים, למרות שהם בנויים היטב, לא הצליחו לחדש דבר לעומת המשחק הישן.


תמונות (באדיבות Ingsoc):


הורדה
לחצו כאן כדי להוריד את המשחק.
לחצו כאן כדי להוריד את התוסף של חבילת המשימות Scourge of Armagon.
לחצו כאן כדי להוריד את התוסף של חבילת המשימות Dissolution of Eternity.

לאחר ההורדה, חלצו את הקבצים והריצו את הקובץ unecm.bat.

הוראות הפעלה לחלונות XP ומעלה
המשחק מכיל קובץ הרצה ל-Windows (שעובד ב-XP) וגם לדוס (שאותו תוכלו להפעיל בעזרת DOSBox).

למידע נוסף על המשחק ולשאלות ספציפיות בנוגע אליו, אנא פנו לשרשור בפורום.

זהו משחק מתוך "קטגוריית שיתוף הקבצים" של "מסע אל העבר" (מה זה אומר?). קטגוריית שיתוף הקבצים כוללת משחקים אשר הועלו על ידי חברי הקהילה. הדפים שמכילים את המידע ואת פרטי ההורדה אודות המשחקים של קטגוריה זו לקוחים למעשה מתוך הודעות שונות בפורום "מסע אל העבר", ולכן הם אינם בעלי סגנון אחיד או תבנית אחידה. בנוסף, בניגוד למשחקים בקטגוריות אחרות, חלק מהמשחקים בקטגוריה זו מאוחסנים על גבי שרתים חינמיים, ולכן אין האתר אחראי לזמינותם או לתוכנם.
על מנת לקבל סיוע בהורדת / בהפעלת המשחקים, יש לפנות לשרשור המתאים כפי שמצויין בסוף כל דף.

(-) raztk

  מסע אל העבר
תפריט