Rayman

[וידאו] הבסת Mr. Dark - הבוס האחרון

ש: לאחר שני שלבים בהם מתמודדים עם פעלוליו האפלים של Mr. Dark, אנחנו מגיעים לשלב האחרון ללא האגרוף שלנו. איך מביסים את Mr. Dark?

ת: את הקרב הראשון למעשה מעבירים בהתחמקות. Mr. Dark ישתמש בשתי התקפות ובצורה קבועה: שני נחשולי אש שיתפתלו לעברכם בזיג-זג, ושני עמודי אש שיצרו עליכם.
בפעם הראשונה שיורו נחשולי האש תמיד ניתן לעמוד ללא תנועה בכל לולאה שהם יוצרים ולצאת ללא פגע (המיקום צריך להיות מאד מדויק). כשיירה Mr. Dark את שתי האבוקות שיהפכו לעמודי אש, תמיד יש לזוז ביניהם ביחד איתם, בקצב שלהם, ולהימנע ממגע. כששוב יגיעו נחשולי האש אך הפעם אנו מוגבלים מאד בתנועה שלנו, יוותרו רק שני מקומות מאד מדויקים שניתן לעמוד בהם בבטחה: הצמוד לעמוד האש הימני (ממש לגעת בו) ופחות צמוד לעמוד האש השמאלי. בפעמיים שמגיעים נחשולי האש לאחר שאנחנו מוגבלים על ידי שני עמודי האש, עמודי האש יקפאו והמיקום שנוכל לעמוד בו יהיה זהה. קל יותר להיצמד לימין מכוון שעמוד האש מסמן את המקום. בפעם השלישית עמודי האש ימשיכו בתנועה גם כשנחשולי האש ירחפו לעברנו, אז המקום היחידי שניתן לעמוד בו כדי להימנע בכלל פגיעה הוא המקום האחר, הקרוב יותר לשמאל. בפעם הזו חייבים לשמור על תנועה כשחולפים על פני הנחשולים, ולהימנע מפגיעה זו משימה קשה ביותר. מעבר לכך, ברגע שתפגעו במשהו הקפיצה תוביל לזה שכנראה תיפגעו גם מהנשחול וגם מהעמוד, כך שקרוב לוודאי שתאבדו שתי נקודות חיים בבת אחת, ולהימנע מזה זה אפשרי אך לא מאד סביר. עדיין, תשאר לכם נקודת חיים כדי להמשיך לשלב הבא של הקרב. לאחר מכן ייצר Mr. Dark את המרווח בין עמודי האש. יש להיצמד ככל הניתן לעמוד הימני. לפני ש-Mr. Dark באמת יצליח לחסל את Rayman, יביאו אליו האלקטונים את אגרוף הזהב שלו. כשזה יקרה, Mr. Dark יימלט והשלב הבא של הקרב יתחיל. אם ניפסל לאחר מכן, נמשיך מהשלב הבא עם שלש נקודות חיים מלאות.

 

 

ש: איך מביסים את הבוסים המשולבים של Mr. Dark?

ת: הבוסים המשולבים של סוף המשחק אולי מהירים ודורשים חדות תגובה, אבל עיקרון הפגיעה בהם פשוט יותר מכפי שנתקלנו בהם במהלך המשחק קודם לכן - פשוט יש לפגוע בראשם עם האגרוף, ואין משהו בסביבה או אביזרים שנאלץ לעשות בהם שימוש.

Stone-Skops
הבוס הראשון, השילוב של Mr. Stone הסלעי ו-Skops העקרבי, יתקיף אותנו ללא הפסקה וגיוון בשליחת הצבת שלו. אם ננסה לקפוץ אליו או לפגוע בו, הוא מייד יגן על פניו.
הדרך לפגוע בו היא לקפוץ רק לאחר שהוא כבר שולח את הצבת ולפגוע ישר בפרצופו כשהוא נטול הגנה: ללא הצבת שלו. נשתמש בהליקופטר כדי לבלום את הנפילה שלנו כדי שננחת לאחר שהצבת כבר חוזרת, או שנקפוץ מוקדם יותר כדי שיהיה לנו זמן לנחות לפני שהצבת חוזרת כדי שנוכל לקפוץ מעליה שוב. כך חוזר חלילה עד שהוא יאבד את כל כוחו.

Space Mama-Moskito
שני היצורים המעצבנים להזוויע האלו, שהם שילוב של Space Mama הויקינגית ו-Moskito היתוש, ירחפו משני צידי המסך ויירו את הלייזרים המוזרים האלו של Space Mama בתיאום מתסכל וללא הרף אם רק נאפשר להם. הקרב הזה יכול להיות הקל ביותר, ובאותה קלות גם הקשה ביותר . הכל תלוי בגישה.
קשה להבין את החוקיות שלהם, אבל מה שברור הוא שככל שהם נשארים מסונכרנים - כך המצב מסוכן יותר ובלתי אפשרי. הלייזרים שלהם לא פוגעים רק בריימן אלא גם זה בזה וכך יכולים לחסל את עצמם.
אבל למרות שהגישה הפקחית תהיה לתמרן ולגרום להם לירות זה על זה - זו לא הגישה הנכונה. הגישה הנכונה היא להוציא אותם מאיזון מיד בהתחלה ולהמשיך להפר אותו. החוק החשוב ביותר הוא לעולם לא להישאר במרכז המסך (וכבר במכה הניצחת על Stone-Skops רצוי לזוז לאחד מצידי המסך עוד לפני שהם מספיקים להיכנס ולהתחיל לירות). הטקטיקה המומלצת היא להיצמד לאחד הצדדים, להתקיף רק אחד מהם ולהתמקד רק בו. להשאיר אותו בהלם (זה ימנע גם מהשני לירות עליכם במקביל) ולחבוט רק בו שוב ושוב, לא לתת לו להגיב ולשני להתאזן איתו. אם זה ייעשה נכון - זה יהיה הקרב המהיר ביותר.

Moskito-Sax
בבוס האחרון נילחם לאחר שריימן יתכווץ למצב ננסי משום מה. היצור שהוא שילוב של Moskito היתוש ו-Mr. Sax הסקסופון, ינחת לאזור מרכז המסך, וכל פעם יקפוץ וינסה לרמוס את ריימן הננס.
כמו הקרב הקודם, גם כאן כדאי מאד לסיים את הקרב שקדם לו קרובים לאחד מצידי המסך כיוון שהבוס ינחת מייד במרכז הזירה והסיכויים להיפגע גבוהים. כושר התנועה שלנו אמנם הוגבל, הריצה חשובה מאד למרות שהיא איטית בהרבה, אבל האגרוף הזהוב שלנו מזיק באותה מידה. בכל פעם ש-Moskito-Sax יקפוץ הוא יכוון להיכן שעמדנו, והנחיתה שלו תקפיץ אותנו לגובה רב שאליו לא יכולנו להגיע בסתם-קפיצה במצבנו הננסי. בכל פעם שזה קורה, נוקפץ מספיק גבוה כדי לפגוע בראשו, וכך צריך לפעול: לברוח מכל קפיצה שלו ולחבוט בראשו מיד לאחריה. מאד פשוט, ועם סיום הקרב - סיימתם את המשחק.

(-) Radioactive Grandpa נוסף על ידי R.G
משחקים ישנים רומים ואמולטורים