Aladdin

כיצד מביסים את ג'אפר?

ש: כיצד מביסים את ג'אפר?

ת: ג'אפר בדמות אנוש

ג'אפר מאוד לא פשוט בצורה הזו. הוא יירה עליכם כוכבים. הכוכבים עצמם לא גורמים נזק, אך הם ידחפו אתכם לכיוון ג'אפר, וזה מסוכן. הנגיעה בג'אפר גורמת נזק, וגם גורמת לאלאדין לקפץ מעליו בחוסר אונים, כך שהוא כל הזמן נפגע מעצם הנגיעה בג'אפר, או משתי הבמות לצידו שנגיעה בהן יוצרת נחשול אש. ג'אפר ימשיך להקפיץ את אלאדין מעליו ומעל הבמות כל עוד הוא יכול ולכן חשוב לברוח משם מהר.

כדי להביס אותו יש להיות ערני, זהיר ומהיר. כל עוד ג'אפר יורה את הכוכבים ברחו לקצה השני של האולם והתנגדו להם, עד שהם ייפסקו. ג'אפר מדי פעם יקח הפסקות, אבל קשה לצפות אותן, וגם עצמת הדחיפה של הכוכבים עלולה להפתיע מאוד, כך שחשוב מאוד להיות זהיר. נסו להישאר כמה שאפשר כשג'אפר בטווח הראיה שלכם, וכשהוא מפסיק, רוצו אליו והכו בו עם החרב כמה שאתם יכולים עד שזה נהיה מסוכן, כשהוא שוב יורה את הכוכבים. כך, עד שיחוסל.

אם הגעתם מצוידים בהרבה תפוחים (יותר משלושים, נניח), תוכלו להיעזר בהם במקום להתקרב לג'אפר לכדי מרחק נגיעה מסוכן בשימוש בחרב. אך אם הגעתם עם מעט, עדיף לחסוך אותם לצורה הבאה.

ג'אפר בדמות נחש

בצורה הבאה (בערך אחרי 10 פגיעות בדמות אנוש בגרסת ה-DOS) יופיע מחדש ג'אפר בדמות נחש, מוקף להבות. כל שתי שניות בערך הוא יכיש את הרצפה ויצור נחשול אש שינוע לעברכם, כמו אלו שהופיעו בתחילת השלב.

הדרך להביס אותו היא בזריקת תפוחים. עמדו ליד הבמות המקיפות אותו, באופן שתהיו מאוד קרובים אליהן אבל כשתקפצו זה לא יגרום לכם לעמוד עליהן ולא תיפגעו, ופשוט היכנסו לקצב. כל פעם קפצו מעל נחשול האש, וזרקו תפוח בשיא גובה הקפיצה. אולי תוכלו גם לפגוע כשתהיו על הקרקע בין הקפיצות. שימו לב שהתפוחים לא נמעכים על הבמות במקום להגיע ולפגוע בג'אפר - זה יקרה אם הזריקה תהיה מטווח לא קרוב מספיק ולא משיא הגובה.
לאחר כ-20 פגיעות, ג'אפר יחוסל.

אם הגעתם עם מספיק תפוחים מראש, מה טוב. אם לא, אתם בבעיה. ברגע שייגמר המלאי יופיעו ארבעה תפוחים מצידו השני של ג'אפר על הבמה. הבעיה היא שכמעט בלתי אפשרי להגיע לשם מבלי להיפגע הרבה בדרך, והמאמץ הוא עבור תמורה קטנה למדי - רק ארבעה תפוחים. כך שהדרך המועדפת היא פשוט להסתער עליו עם החרב: לרוץ אליו עד לנקודה שהוא מספיק קרוב כדי להיכנס לטווח החרב, ולהתחיל להכות בו ללא הרף, עד שמישהו מכם ימות ראשון. אתם תמותו מהר. היתרון הגדול בלחימה מול ג'אפר במשחק, הוא שמד הכוח שלו (שאינו מוצג) נשאר באותו מצב גם כשאתם מתים וחוזרים מה-Save Point, כך שאם הגעתם עם מספיק חיים תוכלו למות בקרב מולו כמה פעמים ובסופו של דבר תנצחו, מבלי לעשות משהו אחר. אין הרבה תפוחים בסביבה, אבל רצוי בכל פעם לאסוף כמה שיותר כדי לדחות את השלב שבו אתם נאלצים להסתער למוות.

הערה למתקדמים: עקרונית, אפשר לקחת את ארבעת התפוחים בסיום המלאי מבלי להיפגע. הבמות שמסביב ג'אפר פועלות כמו הגחלים בשלבי השוק: הנגיעה בהן היא לא מה שגורם נזק, אלא שהיא יוצרת פרץ אש כלפי מעלה שכמעט בלתי אפשרי להתחמק ממנו. אפשרי - אם צברתם מהירות מרבית ואתם ברצף הריצה (כמו שאפשר לראות בקלות עם הגחלים בשוק). הבעיה היא שאין שום דרך לרוץ על הבמות כדי לצבור מהירות כזו - הן קטנות מדי ומסוכנות בכל שטחן. מה שאפשר לעשות הוא לרוץ במקום על הקרקע, מצד לצד, עד שצוברים מהירות בלי לאבד אותה, ומשם לקפוץ לבמה הקרובה וממנה לרחוקה. אם זה נעשה נכון, ניתן לקחת את התפוחים מבלי להיפגע. אבל זה קשה מאוד מכיוון שתוך כדי צבירת המהירות על הקרקע מוכרחים לקפוץ מעל נחשולי האש ששולח ג'אפר, ואין כמעט בכלל מרחב תמרון - הקפיצות צריכות להיות נמוכות ומדויקות כדי מצד אחד לא לנחות על במה, ומצד שני להתחמק מהנחשול. הפגיעה בו לא רק מורידה מהבריאות, אלא גם מאפסת את המהירות.
אם יש לכם טיפים נוספים אתם מוזמנים להציע לנו אותם בפורום.

(-) Radioactive Grandpa נוסף על ידי Gordiסימוכין: הודעה 1
משחקים ישנים רומים ואמולטורים