[הורדה] לונה פארק עולמי -- Theme Park World

הפורום הראשי של האתר. מחפשים קישור למשחק אבוד? מנסים להפעיל משחק ולא מצליחים? מצאתם קישור לא פעיל? נתקעתם במהלך משחק ואתם זקוקים לעזרה? יש לכם חידוש/הערה/הארה? זה המקום בשבילכם!

מנהלים: אופיר, Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og

Og
מנהל
מנהל

[הורדה] לונה פארק עולמי -- Theme Park World

שליחה על ידי Og » ב' ספטמבר 09, 2013 3:35 pm

שם המשחק בעברית: לונה פארק עולמי
שם באנגלית: Theme Park World
שמות נרדפים: Sim Theme Park (השם בארה"ב)
חברה: Bullfrog Productions, Ltd פיתחו ו-Electronic Arts הפיצו את המשחק בחו"ל. הד-ארצי הפיצו בארץ (לפי אתר טלגיים)
שפות: עברית (מתורגם ומדובב)
שנה: 1999 (יצא באנגלית) ו-2000 (הגרסה העברית)
מערכות הפעלה עבורן נוצר המשחק: חלונות 9X (יישום 32 סיביות)
מערכות הפעלה שעליהן נבדק המשחק: חלונות 7, חלונות XP וחלונות 95 (עם VPC) - נמצא עובד בכולן
מידע נוסף: מידע טכני על הקבצים המכווצים (לחצו על "הצג/הסתר תוכן" כדי לצפות):
הצג/הסתר תוכן
מידע טכני על קובצי המשחק (לחצו על "הצג/הסתר תוכן" כדי לצפות):
הצג/הסתר תוכן
עזרים: אין (התקליטור שברשותי נראה בדיוק ככה)

סיקור:
אין. אם ברצונכם לתרום סיקור למשחק אנא כתבו אותו בהודעה חדשה בשרשור המשחק בפורום.

תמונות (ללחוץ להגדלה):
תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה

הורדה
לחצו כאן כדי להוריד את לונה פארק עולמי.

הוראות הפעלה לחלונות XP, 9X, ויסטה ו-7
פריסה:
לאחר הורדת הקובץ יש לחלץ (לפרוס) אותו, כדי לעשות זאת הפעילו את הקובץ tpwheb.part1.exe ולחצו על "התקן", בשלב מסוים יופיע מסך שחור עם כיתוב לבן (זהו תהליך חילוץ הקבצים מקובץ ה-7Z), יש לחכות בסבלנות עד שיסגר. בסיום החילוץ תיווצר תיקייה בשם Theme Park World, זוהי תיקיית המשחק, יש להיכנס אליה להמשך ביצוע ההוראות.
הפעלת המשחק:
ראשית יש להיכנס לתיקייה DATA , להפעיל (לחיצה כפולה) את הקובץ tpwreg.reg ולאשר את הפעולה. לאחר מכן יש לחזור לתיקיית המשחק ולהפעיל את הקובץ tp.exe כדי לשחק במשחק. אם אתם נתקלים בבעיות קראו מטה בחלק ה"טיפים ושאלות נפוצות" אם יש פתרון לבעיה שלכם. אם בכל זאת לא הצלחתם להפעיל את המשחק בחלונות XP, ויסטה או 7, תוכלו להפעיל את המשחק דרך התכנה Virtual PC בחלונות 95, אצלי זה פועל כך בצורה מושלמת לאחר התקנת DirectX כפי שמפורט בהודעה הזו (רק אם אתם מפעילים דרך VPC תדאגו לבטל את האפשרות "use pointer integration" באפשרויות המכונה הוירטואלית כי אחרת העכבר לא יעבוד כמו שצריך).

הוראות הפעלה למערכות הפעלה מבוססות לינוקס/יוניקס, מקינטוש OSX ועוד
לינוקס: למיטב הבנתי, המשחק פועל בצורה מושלמת עם WINE. הוראות הפעלה לWINE בלינוקס הן מעבר לקנה המידה של מדריך זה (ומעבר לידיעתי).
OSX: ישנה גרסה של Virtual PC למקינטוש ושם בחלונות 95 המשחק אמור לעבוד. הוראות הפעלה לVirtual PC במקינטוש הן מעבר לקנה המידה של מדריך זה (ומעבר לידיעתי).

טיפים ושאלות נפוצות
  • ש1: המשחק איטי מאד או שהתצוגה מרצדת, יש דרך לסדר את זה?
    נסו לשנות את האפשרות "תמונת תלת מימד" לאפשרות "תמונת תוכנה" באפשרויות המשחק (לחיצה על ESC מכל מסך מלבד המסך שבו בוחרים שחקן), ואם זה לא עוזר נסו לשחק עם הגדרות התצוגה - להנמיך את איכות הגרפיקה ו/או רזולוציית המסך. לפעמים המשחק מאט לאחר שינוי באפשרויות וצריך להפעיל מחדש את המחשב.
  • ש2: אפשר לשנות את הרזולוציה במשחק למשהו יותר טוב?
    ניתן לשנות את הרזולוציה בתפריט האפשרויות במשחק עד ל800X600. אם אתם מעוניינים ברזולוציה גבוהה יותר, שנו את שם הקובץ "_Resolution.sam" שבתיקייה data ל-"Resolution.sam", כלומר הסירו את הקו התחתי משם הקובץ, וערכו אותו עם NOTEPAD כדי לשנות את הרזולוציה מהאפשרויות המופיעות בו. קחו בחשבון שאם תשנו את הרזולוציה לכזו שהמערכת שלכם לא יכולה להציג, המשחק לא יעבוד.
  • ש3: הסרטונים מהבהבים (מרצדים), אפשר לתקן?
    כפי הנראה, הבעיה קשורה לכרטיס המסך (או להגדרותיו). אצלי לא הצלחתי לפתור את הבעיה הזו אך היא לא משפיעה על המשחק כלל.
  • ש4: כיצד להסיר את המשחק מהמחשב?
    כדי להסיר את המשחק מהמחשב ניתן פשוט למחוק את תיקיית המשחק. אפשר לפני מחיקת התיקייה להפעיל את הקובץ uninstall.reg מתוך התיקייה data כדי להסיר את הערכים של המשחק מהרג'יסטרי אך זה לא מזיק כלל להשאיר אותם (מיועד רק לאנשים שאוהבים את הרג'יסטרי שלהם נקי).
המשחק עלה לאתר בתאריך 17 בספטמבר 2013 שעה 17:30 ; עדכון אחרון: 29 בספטמבר שעה 18:35 (עדכון שR.G הציע לשאלות הנפוצות)
[Gordi, 01.05.15]הוספת הקישור לסקירה[/Gordi]
[Gordi, 02.06.18]לאלו שמתקשים להפעיל את המשחק על חלונות 10, בדקו גם את הטלאי הזה - תודה ל-RamZor על הטיפ![/Gordi]

Og
מנהל
מנהל

Re: placeholder - לונה פארק עולמי

שליחה על ידי Og » ב' ספטמבר 09, 2013 5:58 pm

אז רציתי לבדוק את לונה פארק עולמי ובגיגול נראה שאנשים מתקשים להפעיל אותו במערכות הפעלה חדשות ויש שלל פתרונות לבעיות הללו, לא כולם עובדים, כך רשום. דא עקא, אצלי המשחק עובד ישירות ללא בעיות מיוחדות או לפחות למראית עין כי אני לא מכיר את המשחק ולא ממש בא לי להיכנס אליו עכשיו.
אז מה אני מבקש? אם יש כאלה שמכירים את המשחק אשמח אם יוכלו להפעיל אותו ולשחק קצת, לראות אם יש בעיות.

ההורדה:
http://www.masagames.org/e/?game=tpwheb" target="_blank

הוראות הפעלה: פרסו והפעילו את הקובץ TP.EXE כדי לשחק.

מה שעשיתי בהורדה הזו זה בסה"כ להתקין את המשחק אצלי, לעדכן לגרסה 2.0, לשים את הפריצה שמצאתי כאן (הפורץ הוא DIVOSOFT) ולכווץ את התיקייה.

מה קורה אצלי:
חלונות 7 אולטימייט 64 סיביות: המשחק עולה ישירות אבל הסרטונים מהבהבים, המשחק נראה בסדר אבל בהגדרות התצוגה הכי גבוהות המשחק איטי ומקרטע (בהגדרות תצוגה בינוניות בסדר).
חלונות XP PRO SP3 עם 32 סיביות (על מחשב חלש בהרבה): המשחק נותן שגיאה על הקובץ USP10.DLL אבל עולה בכל זאת (אפשר לבטל את השגיאה אם משנים את שם הקובץ הנ"ל בתיקיית המשחק), הסרטונים בסדר, המשחק פועל מהר גם על הגדרות התצוגה הכי גבוהות.

סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן » ב' ספטמבר 09, 2013 6:09 pm

שיחקתי קצת במשחק כשהייתי ילד. אולי אבדוק אותו כשיהיה לי זמן.

אני מבין שזו הגרסה העברית?

Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og » ג' ספטמבר 10, 2013 12:49 am

אכן.
אם אתה לא יכול להקדיש לזה יותר מכמה דקות, גם הן תספקנה.
ותודה :)

[עריכה]
Yoyole, C-Man ו-R.G (או האחים שלו), אתם נקראים לדגל!

סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine » ג' ספטמבר 10, 2013 2:10 am

Og כתב:
לא קורא לי, מה? אין בעיה. דווקא אני גם אבדוק.

אצלי (= Win8 64bit) זה לא עולה בכלל, שום דבר לא קורה. אני מצליח להריץ את האפליקציה של ה-benchmark (שאגב נותנת תוצאות מוזרות, היא לא מזהה את המהירות של המעבד וכמות הזיכרון, אולי אלו ערכים גבוהים מדי בשבילה) אבל לא את ה-exe של המשחק. ניסיון להפעיל בתאימות ל-XP גרם לקריסה.

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ג' ספטמבר 10, 2013 7:26 am

האחים שלי לא הכי זמינים למשימה (לקח לי זמן להבין אותך, חשבתי שפנית לאחינו)...
חשוב לעשות בדיקה מעמיקה? הרצתי את המשחק. הסרטים עובדים אחלה (אבל תמיד אותו אחד - אני זוכר שיש כמה). בקושי זז על הגדרת ברירת המחדל - "תמונת תלת מימד" (אין לי מחשב למשחקים. כרטיס המסך שלו הוא משהו פשוט בעליל, אולי בגלל זה). העברתי ל"תמונת תוכנה" - רץ בסדר גמור.
Windows 7 Home Premium, 32-bit

סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן » ג' ספטמבר 10, 2013 3:05 pm

Octarine כתב:
Og כתב:
לא קורא לי, מה? אין בעיה. דווקא אני גם אבדוק.

אצלי (= Win8 64bit) זה לא עולה בכלל, שום דבר לא קורה. אני מצליח להריץ את האפליקציה של ה-benchmark (שאגב נותנת תוצאות מוזרות, היא לא מזהה את המהירות של המעבד וכמות הזיכרון, אולי אלו ערכים גבוהים מדי בשבילה) אבל לא את ה-exe של המשחק. ניסיון להפעיל בתאימות ל-XP גרם לקריסה.
כנ"ל. גם לי יש Win 8 64bit, וכלום לא קורה כשאני מנסה להפעיל את הקובץ. ניסיתי כל מיני מצבי תאימות(98, XP, 7), ואין שום הבדל. גם אצלי ה-benchmark לא ממש מזהה משהו, אבל כמו שאוקטרין אמר, זה הגיוני. מניח שהמשחק לא עובד על חלונות 8.

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi » ג' ספטמבר 10, 2013 7:22 pm

לצערי אני לא יכול לבדוק את המשחקים על המחשב, אבל שא ברכה.

סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי brother34 » ג' ספטמבר 10, 2013 10:52 pm

Radioactive Grandpa כתב:האחים שלי לא הכי זמינים למשימה (לקח לי זמן להבין אותך, חשבתי שפנית לאחינו)...
גם אני התבלבלתי קצת, עד שהיה נדמה לי שאני מבין, עד שמצאתי את זה.
בכל זאת, נדחפתי. המשחק לא עובד אצלי Windows 7 Ultimate 32 bit, בכלל. גם לא בשום צורת תאימות. פשוט לא מגיב.
הייתי בודק את הbenchmark ושאר ירקות, אבל אין לי מושג מה הם. (אולי יש את זה בכלל רק בWIN8, :? )
כשאני מפעיל את הקובץ Ip.exe שנמצא בתיקיה הוא נותן לי את ההודעה הזו.
תמונה

סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן » ג' ספטמבר 10, 2013 11:04 pm

אחינו, התמונה ששמת, זה ה-Benchmark המדובר :P

אגב, למה אתם משתמשים בגרסת ה-32 bit של חלונות 7? אין לכם אפילו 4 ג'יגה זיכרון?

סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

הלוואי.

שליחה על ידי brother34 » ד' ספטמבר 11, 2013 9:50 am

עידן, חביבי, יש כל כך הרבה דברים שאין לי במחשב...
אבל מנואלה יש לי.

סמל אישי של משתמש
הטופיק
משתמש רשום
משתמש רשום

Re: הלוואי.

שליחה על ידי הטופיק » ד' ספטמבר 11, 2013 10:48 pm

brother34 כתב: אבל מנואלה יש לי.
מצחיק, בדיוק אתמול נבחנתי על המנואלה הזו...

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ה' ספטמבר 12, 2013 2:05 am

brother34 כתב:גם אני התבלבלתי קצת, עד שהיה נדמה לי שאני מבין, עד שמצאתי את זה.
כן, ואז נזכרתי בזה וזה הסביר לי למה C-man ו-yoyole נקראים לדגל כל-כך מרחוק, ולמה אוקטרין שוב נעלב מעמדת הנחיתות שהוא מייצר לעצמו לשווא. :twisted:
עידן כתב:אגב, למה אתם משתמשים בגרסת ה-32 bit של חלונות 7?
למה "למה"? זה מה יש.
זה מחשב עבודה לצרכים אלמנטריים למדי. תאכלס, ממש לא מצטער על זה. זה גם הרבה יותר יעיל בשביל הרבה מהדברים שיוצא להתעסק בהם כאן.

סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן » ה' ספטמבר 12, 2013 1:32 pm

Yoyole עדיין מבקר אותנו, אך C-man לא נכנס לאתר כלל מאז שהוא התחיל את שירות הקבע שלו..לא הייתי מצפה ליותר מידי מהכיוון שלו, למרבה הצער :Sad:

Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og » ה' ספטמבר 12, 2013 5:10 pm

קודם כל, תודה לכל העוזרים.
כיוון שאין לי אפשרות לבדוק עם חלונות 8 אני לא רואה טעם לנסות בכלל לבדוק מה הבעיה שם.
נתמקד בחלונות 7 ומטה.
Radioactive Grandpa כתב:אבל תמיד אותו אחד - אני זוכר שיש כמה
התיאוריה שלי אומרת שיש סרטון שונה לכל יום בשבוע (והיא נובעת רק מהנסיון שלי להפעיל את המשחק בשלושה ימים שונים, זה לא מספיק מעניין אותי בשביל שאגגל את זה)
Radioactive Grandpa כתב:העברתי ל"תמונת תוכנה" - רץ בסדר גמור.
אצלי ב"תמונת תוכנה זה אמנם רץ יותר מהר אבל התמונה מהבהבת בדיוק כמו בסרטונים.
brother34 כתב:המשחק לא עובד אצלי Windows 7 Ultimate 32 bit, בכלל. גם לא בשום צורת תאימות. פשוט לא מגיב.
אשמח אם תוכל לבדוק עם השינויים הבאים:
ראשית, תכבה את כל האפשרויות בלשונית התאימות (מלבד הפעל כמנהל אם אתה לא מנהל), שנית, בתיקייה data יש קובץ בשם TP.REG, תפעיל אותו (דאבל קליק) ותאמר לי אם קיבלת אישור שהמידע נכנס בהצלחה לרג'יסטרי (ואם כן, נסה להפעיל את המשחק שוב).
תודה!

אגב, IP.EXE לא ממש נותנת כלום, אז אין צורך להפעיל אותה.

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא