[מומלץ] המדריכים

הפורום הראשי של האתר. מחפשים קישור למשחק אבוד? מנסים להפעיל משחק ולא מצליחים? מצאתם קישור לא פעיל? נתקעתם במהלך משחק ואתם זקוקים לעזרה? יש לכם חידוש/הערה/הארה? זה המקום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
הודעות: 6857
הצטרף: ו' ספטמבר 27, 2002 2:19 pm
מיקום: מאחוריך
איש קשר:

[מומלץ] המדריכים

שליחה על ידי Gordi »

סוף סוף, אחרי שנים של חיפושים, מצאתם את המשחק.
אבל הוא לא עובד!
מה עושים?

1. האם אתם בטוחים שפרסתם את המשחק כמו שצריך?
אם התשובה היא "לא" או "בטוחים שמה??", הקבצים להורדה באתר מאוכסנים בצורה מכווצת שדורשת פריסה שלהם (צורה מאוד נפוצה להחזיק קבצים הקשורים למשחקים או תוכנות). קראו את המדריך לפריסה נכונה, ולאחר שיהיה לכם הבטחון שהמשחק נפרס כמו שצריך על המחשב, עברו לסעיף הבא. 2. נסיתם פשוט להפעיל את המשחק "סתם כך"?
נסיתם פעם להכניס קלטת וידאו לנגן DVD? טוב, אולי זאת לא ההשוואה הטובה ביותר, אבל המחשבים המודרניים של היום לא נועדו להפעיל משחקי מחשב ישנים כל-כך כמו הקיימים אצלנו באתר.
מושג חובה לכל חובב משחקים ישנים-באמת הוא DOSBox. זו תכנה שמאפשרת להריץ משחקים ישנים כל-כך מעידן ה-DOS על מחשבים בני זמננו. 3. בעיות נוספות עם הרצת המשחק?
בדקו את דף המשחק באתר! יתכן שיש בסיקור המשחק הערות הנוגעות להפעלתו. מתחת הסיקור ישנו סעיף חשוב: "טיפים ועזרה טכנית". שם נמצאים פרטים חשובים, כגון אילו תוכנות עזר (כמו DOSBox) מתאימות להפעלת המשחק, וקישור לשאלות על המשחק בשאילתא, שחלקן עשוי להיות טכני.
אם דף המשחק שייך לקטגוריית שיתוף קבצים, ודאו שקראתם היטב את סעיף הוראות ההפעלה בדף המשחק!

4. מדריכים נוספים:
  • מדור העזרה ותמיכה טכנית - מרכז המדריכים של מסע אל העבר. מומלץ מאוד לעבור על רשימת הנושאים.
  • שאילתא - פרויקט שימור הידע של מסע אל העבר. ריכוז שאלות ותשובות ממוקדות לגבי משחקים מסוימים, המתבסס על ידע הגולשים.
  • פתרונות - פתרונות מלאים למשחקים (בעברית!).
  • מדריכים מסוימים ששווה להכיר במדור העזרה:
  • D-Fend Reloaded - מעין תוסף ל-DOSBox שמאפשר לשמור קיצורים למשחקים שלכם ואת הגדרות ההפעלה הרצויות, בממשק נוח להפעלה. יכול גם לשמש ככלי עזר להפעלת DOSBox עבור אלו שמתקשים בהפעלת DOSBox!
  • ScummVM - חלופה ל-DOSBox. בניגוד ל-DOSBox זו תכנה התומכת רק ברשימה מצומצמת של משחקים, אולם כשהיא רלוונטית היא מומלצת מאוד וקלה להפעלה.
  • VirtualBox - אם המשחק אמור לעבוד במערכת חלונות ישנה יותר ושינוי מצבי התאימות לא עזר, נסו את התכנה הזו. כמו ש-DOSBox יוצר בצורה מעולה הדמייה של מערכת ההפעלה DOS, כך התכנה הזו יכולה ליצור הדמייה של גרסאות ישנות יותר של מערכת ההפעלה חלונות (חלונות 95 למשל).
[ארכיון - הודעות המדריכים הישנה]