בעיות במלך האריות

הפורום הראשי של האתר. מחפשים קישור למשחק אבוד? מנסים להפעיל משחק ולא מצליחים? מצאתם קישור לא פעיל? נתקעתם במהלך משחק ואתם זקוקים לעזרה? יש לכם חידוש/הערה/הארה? זה המקום בשבילכם!

מנהלים: אופיר, Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og

קישקוש בלבוש
משתמש רשום
משתמש רשום

בעיות במלך האריות

שליחה על ידי קישקוש בלבוש » ו' יולי 13, 2012 2:55 pm

כדי לא לחפור בהרבה הודעות, החלטתי לחכות לכמה בעיות ואז לפרסם הודעה.
(הן הצטברו די מהר)
[במה שונה הגרסה לוווינדוס, מהגרסא לדוס-כאשר אני מפעיל את המשחק עם דוסבוקס?]
א. אני לא מצליח להתקין את הגרסא לווינדוס:
אני מוריד את הקובץ, מחלץ, ואז נכנס לקובץ ההתקנה.
לאחר שאני מתקין, אני הולך לתקיית היעד, ונכנס לקובץ LIONW ויש שלי הודעת שגיאה שצריך להפעיל במצב של 256 צבעים.
אני משנה את ההגדרות.
נכנס לקובץ שוב, יש לי מסך שחור כאילו עוד רגע הוא עומד להתחיל ואז יוצא לי חזרה למחשב(עם 256 צבעים, איזה נוסטלגיה..) וכתובה לי הודעת שגיאה:
application error:(מיקום הקובץ)
the instruction at 0040cd67 referenced memory at fffffff the memory could not be read from
click on ok to terminate the application.
מה זה אומר?
ב.
בעיה בהפעלת הקודים..
ראיתי בחיפוש לא חפיפניק, שכבר חפרו על זה רבות, אך בכל זאת לא הבנתי מה צריך לעשות, וקוד של מעבר שלב הוא הכרחי..
לפי הבנתי, צריך להכנס למשחק דרך דוס בוקס ללחוץ על F11 כמה פעמים(לא הבנתי בדיוק מה זה עושה ואיך מחזירים את זה), ואז לכתוב DWARF אנטר ורווח..(גורדי הוסיף באחת ההודעות שכדאי לעשות את זה כמה פעמים.)
למה בכל זאת זה לא עובד?
מישהו יודע מה הטעות שלי?
ג.
הבאג של השאגה מתבאגבג לי גם בדוס בוקס ולאחרונה הוא ממש מציק.
לא רק שמדי פעם הוא מתחיל שלב/פסילה בלי מד שאגה, אלא לפעמים אחרי כל שאגה צריך ללחוץ P כמה שניות ולחזור..
מישהו מכיר את זה? מישהו יודע לפתור את זה?

סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

Re: בעיות במלך האריות

שליחה על ידי עידן » ו' יולי 13, 2012 3:01 pm

יהיה לך הרבה יותר קל לשחק ברום ל-SNES:

http://rom.old-games.org/game.php?game=lionk" target="_blank

קישקוש בלבוש
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי קישקוש בלבוש » ו' יולי 13, 2012 3:12 pm

כיוון שאני לא מבין בכלל(ואין לושג מה זה) (ב-)אמולטורים ורומים. אז אשמח שתסביר לי או שתציע דרך אחרת לפתרון הבעיות..
(נכון שלפעמים אני נראה מבין יותר ממה שבאמת?(כי אין לא שום מושג במחשבים..) :oops: )

סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן » ו' יולי 13, 2012 3:26 pm

קישקוש בלבוש כתב:כיוון שאני לא מבין בכלל(ואין לושג מה זה) (ב-)אמולטורים ורומים. אז אשמח שתסביר לי או שתציע דרך אחרת לפתרון הבעיות..
(נכון שלפעמים אני נראה מבין יותר ממה שבאמת?(כי אין לא שום מושג במחשבים..) :oops: )
בקצרה ממש:

תוריד את הרום מרומולטור. תוריד אמולטור מתאים, במקרה הזה אתה צריך אמולטור ל-SNES, אז קח למשל את zsnes:

http://zsnes.com" target="_blank

כנס לאמולטור, תפתח את המשחק דרך התפריט, נראה לי שזה Game->Load למעלה...וזהו.

אתה יכול לבדוק מקשים וכו' בתפריטים למעלה גם כן, נראה לי זה config->Input

קישקוש בלבוש
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי קישקוש בלבוש » ו' יולי 13, 2012 3:32 pm

תודה רבה!
עובד מצוין.(בינתיים)
ובכל זאת אם למישהו יש כוח אשמח לדעת את התשובות לשאלות ולא פתרונות עוקפים(שהם בוודאי טובים..) ומהירים.)

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi » ו' יולי 13, 2012 4:34 pm

א. רק לשם הארכיון, ישנה התייחסות לבעיה הראשונה שהצגת בשרשור הבא ב-Vogons:
http://vogons.zetafleet.com/viewtopic.php?t=4973" target="_blank
גם שם מציעים לעבור לשחק בגרסה אחרת (במקרה הזה, הגרסה לדוס).

ב. ככל הידוע לי, ההסבר הטוב ביותר נמצא בערך בשאילתא: "איך מפעילים את הצ'יטים ב'מלך האריות'?".
ההתייחסות ל-Ctrl+F11 קשורה לכך שצריך "להאט" את המשחק, על מנת ש"יקלוט" את ההקלדה של הצ'יט. לאחר שהצ'יט נקלט, אפשר להעלות בחזרה את המהירות באמצעות Ctrl+F12.
ניתן למצוא הסברים נוספים אודות כך במדריך הדוסבוקס שבאתר, ובפרט בפרק "שינוי מהירות האמולציה".

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ש' יולי 14, 2012 1:49 am

א. לא רק לשם הארכיון... נדמה לי שגם לי מעולם לא עבדה גרסת ה-windows. גם כשנסיתי עכשיו, למרות שקיבלתי שגיאה אחרת ממה שציין קשקוש. יש מישהו שכן התנסה בה ובכלל יודע משהו עליה? האם היא דומה ל-DOS או ל-SNES? אם כל מה שאנחנו יודעים עליה הוא שהיא לא עובדת ושב-vogons מציעים גרסה אחרת, אני לא מבין מה יש להחזיק בה בכלל.

ב. אבל זה רק לשם הארכיון... זה כן אפשרי להקליד את הצ'יט ב-dynamic core וב-max cycles בתפריט, כמובן - אם עושים את זה ממש מהר (לי זה עובד). זה לא שזה יוצר בעיה טכנית שלא מאפשרת את קבלת הצ'יט. ההאטה היא לשם הנוחיות.
אבל אם כבר, אני מציע ניסוח ברור יותר לצ'יט באתר, במקום:
הקלידו במסך הפתיחה, החל מהרגע שמופיעות האפשרויות לבחירה, את המילה "dwarf". אם פעלתם נכון, הכיתוב "CHEAT ENABLED" יהבהב בלבן על המסך מעל הכותרת. אם אינכם מספיקים להקליד את הצ'יט בזמן או שמשהו אינו כשורה, בדקו בשאילתא.
במהלך המשחק, הקישו H כדי למלא את מד החיים, ו-L בשביל לעבור לשלב הבא.
ג.
קישקוש בלבוש כתב:הבאג של השאגה מתבאגבג לי גם בדוס בוקס ולאחרונה הוא ממש מציק.
לא רק שמדי פעם הוא מתחיל שלב/פסילה בלי מד שאגה, אלא לפעמים אחרי כל שאגה צריך ללחוץ P כמה שניות ולחזור..
אני לא מאמין. קשקוש. אתה גאון. הבעיה המפורסמת הזו כבר נידונה יותר מעשור. ואני די בטוח שאיש לא קישר את זה ל-pause (או paws). לא אצלנו (אני כבר נסיתי לפגוע בבריאות, לקחת חרקים רגילים, חרקים שאמורים להרחיב את מד השאגה, להיפסל, לשאוג. רק לא להתמקד ב-pause באופן קבוע). אני לא מאמין - זה עובד. אמנם לא תמיד בפעם הראשונה, אבל מנסים כמה פעמים, וזה יעבוד מתישהו, זה ישחרר את זה. זה גם עובד בכיוון ההפוך - זה יוצר את הבאג כשהמשחק כן רץ בסדר. הסיפור של השאגה התקועה קשור ל-pause, כאילו הזמן שהמשחק רץ והזמן שהשאגה אמורה להתמלא לא תמיד מסונכרנים. מי היה מאמין.

בכל מקרה, אם אתה מסתדר עם גרסת ה-SNES, היא מומלצת יותר וחפה מכל הבעיות הטכניות שבגרסת ה-DOS, ויש בה כמה תכונות שנפגמו בהמרה לגרסת ה-DOS (יש על כך בשאילתא).
(למרות שבשבילי גרסת ה-DOS היא ה"אמיתית", מבחינת הנוסטלגיה... לכן אני תמיד מתלהב כשבעיה הקשורה בה מתבהרת.)

סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן » ש' יולי 14, 2012 11:18 am

יש לי זיכרון מעורפל כלשהו שפעם שיחקתי קצת בגרסת החלונות, והיא עבדה. מצד שני, "פעם" זה כנראה לפי משהו כמו 10 שנים.

קישקוש בלבוש
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי קישקוש בלבוש » א' יולי 15, 2012 8:40 am

Radioactive Grandpa כתב:ג.
קישקוש בלבוש כתב:הבאג של השאגה מתבאגבג לי גם בדוס בוקס ולאחרונה הוא ממש מציק.
אני לא מאמין. קשקוש. אתה גאון. הבעיה המפורסמת הזו כבר נידונה יותר מעשור. ואני די בטוח שאיש לא קישר את זה ל-pause (או paws). לא אצלנו (אני כבר נסיתי לפגוע בבריאות, לקחת חרקים רגילים, חרקים שאמורים להרחיב את מד השאגה, להיפסל, לשאוג. רק לא להתמקד ב-pause באופן קבוע). אני לא מאמין - זה עובד. אמנם לא תמיד בפעם הראשונה, אבל מנסים כמה פעמים, וזה יעבוד מתישהו, זה ישחרר את זה. זה גם עובד בכיוון ההפוך - זה יוצר את הבאג כשהמשחק כן רץ בסדר. הסיפור של השאגה התקועה קשור ל-pause, כאילו הזמן שהמשחק רץ והזמן שהשאגה אמורה להתמלא לא תמיד מסונכרנים. מי היה מאמין.
הנושא עם ה-p כבר דובר בשאילתא וגם בפורום כאן.
אתה טוען שכל זה מדבר רק על ההתחלה ולא על אמצע שלב? אני בספק..
בלי קשר כדאי לשנות את הערך בשאילתא שם כתוב שבדוסבוקס לא אמורה להיות הבעיה הזאת.. ואולי גם להוסיף שמה שצריך לעשות עם ה-P, זה גם באמצע השלב.
מעניין שמשחק מאוד מוצלח ושמדובר(מלשון שמדברים עליו..) באתר לא מעט, הערך של השאילתא מאוד ארוך אך בעייתי בהרבה בחינות, כמו גם זה שהגרסא לווינדוס לא עובדת...

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » א' יולי 15, 2012 1:55 pm

עידן כתב:יש לי זיכרון מעורפל כלשהו שפעם שיחקתי קצת בגרסת החלונות, והיא עבדה. מצד שני, "פעם" זה כנראה לפי משהו כמו 10 שנים.
אני מניח שזה אומר שאתה לא יכול להגיד כלום על הגרסה הזו.
קישקוש בלבוש כתב: הנושא עם ה-p כבר דובר בשאילתא וגם בפורום כאן.
אתה טוען שכל זה מדבר רק על ההתחלה ולא על אמצע שלב? אני בספק..
שיואו. איזו פאדיחה. אבל יש לי השערה לא רעה מה קרה כאן. האורחת ציינה את זה בדרך-אגב כזה, אף אחד לא שם לב לזה באמת. ואז הוקפץ האשכול ב-2010, מה שגרם לגורדי לעבור על השרשור ולהוסיף בשקט את פיסת המידע הזאת בלי שיהיה לי מושג מזה.
לא הבנתי מה אתה מציע שאני טוען, אבל אני מניח שהתשובה היא שלילית וגם הבנת את זה עכשיו.
קישקוש בלבוש כתב:בלי קשר כדאי לשנות את הערך בשאילתא .....
אכן. וקודם כל, התנאי שהאורחת ציינה לא נכון. לא צריך לחכות 5 שניות או בכלל. אפשר גם לחיצה כפולה. וזה רנדומלי - או שזה עובד (תוקע/משחרר) או שזה לא עושה כלום; בין אם אתה מחכה ובין אם לא.
ואם כבר הזכרת את עניין שינוי הערכים בשאילתא, זה לא הערך היחיד שצריך לשנות שם. למשל, הערך על הקופים בשלב השני בכלל מנוסח קטסטרופה (ולא מבחינה לשונית). אבל זה עניין אחד מבין רבים שדורשים תיקון בשאילתא, ולפני כמה שנים התחלתי לעבוד על פרוייקט כזה שיקיף את הכל בצורה מסודרת. אבל (חוסר) הזמן עשה את שלו.

אבל טוב שאפשר לנצל הזדמנויות... גורדי, אני מניח שהערך על המקשים הוא חדש בעקבות גרסת האון ליין. כתוב שם שמקש ה-Shift מאפשר הטלה. זה לא נכון. הטלה אפשר רק עם צירוף המקשים.

קישקוש בלבוש
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי קישקוש בלבוש » א' יולי 15, 2012 2:31 pm

מה שכן:
אני מכריז בזאת שאני שונא את גרסת הSNES ואין לי כוח לפרט בינתיים למה..
מי שיכול לעזור (הפעם לא בשביל הארכיון), בפתרון הבעיות הנ"ל(ממש למעלה), יבורך..

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » א' יולי 15, 2012 2:49 pm

אבל לא הגבת...
א: עזוב מלכתחילה את גרסת החלונות.
ב: גורדי הפנה אותך לערך בשאילתא. באותו הקשר הערתי על זה וגם הצעתי נוסח ברור יותר של ביצוע הצ'יט (ואני לא יודע על אילו הודעות הסמכת קודם, אבל שום דבר לא היה נשמע נכון. לא צריך לחזור על זה, לא צריך רווח ולא אנטר. איך שמסיימים להקליד את המילה - הכיתוב אמור להופיע). לא הגבת בנושא לכאן או לכאן.
ג: ציינת את הפתרון הטוב ביותר שידוע בעניין (כל עוד מתעקשים על גרסת ה-DOS): משחק ב-Pause מסדר את זה בסופו של דבר. אז מה הבעיה?

סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן » א' יולי 15, 2012 2:57 pm

לא, לצערי, אין לי מידע ממשי... :Sad:

קישקוש בלבוש
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי קישקוש בלבוש » א' יולי 15, 2012 3:06 pm

Radioactive Grandpa כתב:אבל לא הגבת...
:?: :scratch:
Radioactive Grandpa כתב:ב: גורדי הפנה אותך לערך בשאילתא. באותו הקשר הערתי על זה וגם הצעתי נוסח ברור יותר של ביצוע הצ'יט (ואני לא יודע על אילו הודעות הסמכת קודם, אבל שום דבר לא היה נשמע נכון. לא צריך לחזור על זה, לא צריך רווח ולא אנטר. איך שמסיימים להקליד את המילה - הכיתוב אמור להופיע). לא הגבת בנושא לכאן או לכאן.
בפועל זה לא עובד...
אולי אני לא מבין, תקן אותי אם אני טועה:
כל העניין של המהריות וכו' שמצוין בשאילתא הוא נועד בשביל שיהיה אפשר לכתוב ברוגע את האותיות.
אני מספיק לכתוב אותם פעמיים לפני שקורה משהו ובכל זאת לא מופיעה שום הודעה והצ'יטים לא עובדים.
Radioactive Grandpa כתב:ג: ציינת את הפתרון הטוב ביותר שידוע בעניין (כל עוד מתעקשים על גרסת ה-DOS): משחק ב-Pause מסדר את זה בסופו של דבר. אז מה הבעיה?

זה מחרפן את השכל אחרי כל שאגה לשחק עם ה-P.

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » א' יולי 15, 2012 3:33 pm

קישקוש בלבוש כתב:בפועל זה לא עובד...
אוקי... אבל רק עכשיו טענת את זה. למה אתה מופתע כשאני אומר שלא הגבת בעניין מאז שגורדי השיב לך?
קישקוש בלבוש כתב:כל העניין של המהריות וכו' שמצוין בשאילתא הוא נועד בשביל שיהיה אפשר לכתוב ברוגע את האותיות.
זה מה שאני טוען, כי אני יכול לכתוב את הקוד גם בלי לשחק באחוזים של ה-cycles ולשנות את ה-core וזה עובד. (אבל זה לא אומר שהערך בהכרח מכיל ניסוח מיותר. יכול להיות שבהפעלה ללא DOSBox גם יש תקלה טכנית שמונעת מזה לפעול.)

אני לא יודע מה לומר לך. אולי לשם הנסיון תנסה לקבוע את ה-cycles על ערך קבוע ולא על הפחתת האחוזים מה-max (שזה מה שקורה כברירת מחדל בגרסאות הדוסבוקס האחרונות). אני יכול רק להניח שאתה עושה משהו לא נכון ואתה מפספס את זה. אם אתה בטוח שאתה מקליד את הקוד בזמן הנכון, בסוף תמיד מסתבר משהו כמו שזה לא הוקלד נכון, הקלדת את ה-a לפני ה-r או משהו כזה...
(חוץ מזה, לפי השאלות שלך בשרשור האחר ממש לא התקדמת במשחק. אז מה אתה מנסה צ'יטים בכלל? :tongue: )

לגבי העניין עם השאגה, אז אתה טוען שאתה משחק בשלב, מנגנון השאגה עובד כרגיל, התמלא מאפס בתחילת השלב, אתה עושה שאגה, עד כה לא נגעת ב-pause, והיא לא מתמלאת בחזרה? גם על התופעה הזו לא שמעתי. גם כאן הייתי מניח שמה שקרה זה שהיא היתה מלאה קודם, עברת שלב או נפסלת או עשית pause וכו', שבמהלך האירועים האלו המנגנון יכול שוב להשתבש. אבל סתם ככה אחרי שאגה כשהמנגנון עבד כשורה - לא נתקלתי בזה. אם זה אכן מה שקורה שם, נשמע שמתרחשים אצלך כל מיני דברים מוזרים... (ולי לפחות אין מה לתרום בעניין מעבר למה שנאמר.)

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא