שינוי מקשים במשחקים ישנים

הפורום הראשי של האתר. מחפשים קישור למשחק אבוד? מנסים להפעיל משחק ולא מצליחים? מצאתם קישור לא פעיל? נתקעתם במהלך משחק ואתם זקוקים לעזרה? יש לכם חידוש/הערה/הארה? זה המקום בשבילכם!

מנהלים: אופיר, Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og

משתמש סימפסוני

שינוי מקשים במשחקים ישנים

שליחה על ידי משתמש סימפסוני » ב' פברואר 15, 2010 3:47 pm

היי, רציתי לשאול אם מישהו יודע איך משנים מקשים במשחקים ישנים, נניח שיש לי מחשב נייד והמקשים הם המקשים הישנים של התזוזות (עם המספרים 9 , 1 , 3 , 5 וכו') ואין לי שם אפשרות למקשים האלה, ואין גם אפשרות לשנות מקשים.
נניח במשחק the simpsons שהורדתי מהאתר.
או במשחק mortal combat 1
איך משנים מקשים?
תודה

סמל אישי של משתמש
raztk
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

Re: שינוי מקשים במשחקים ישנים

שליחה על ידי raztk » ב' פברואר 15, 2010 4:59 pm

אני מניח שאתה משחק דרך DOSBox? אם תלחץ על Ctrl+F1 זה יעביר אותך למסך ה-Mapper, שם תוכל לשנות את המקשים כרצונך.

סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine » ב' פברואר 15, 2010 5:12 pm

תסתכל גם כאן, זו בעיה דומה לשלך.

חוץ מזה אתה יכול לקנות USB numpad, יש לי כזה, הוא די שימושי.

משתמש סימפסוני

שליחה על ידי משתמש סימפסוני » ג' פברואר 16, 2010 12:27 am

השאלה היא איך הוא יודע עבור כל משחק מה המקשים? נניח לגבי simpsons איך אני יודע איזה מקשים לשנות ? מה זה ימינה? מה זה שמאלה? מה האופציות בכלל?

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi » ג' פברואר 16, 2010 11:27 am

לעיתים תוכל למצוא באינטרנט את חוברת ההדרכה של המשחק, או אולי ערך מתאים בשאילתא, אבל לרוב תצטרך לגלות בעצמך באמצעות ניסוי וטעייה.

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ה' פברואר 18, 2010 10:24 am

כן, אין נוסחה קבועה לזה, כל משחק עושה את השימוש שהוא רוצה במקשים ונותן את הגישה שהוא נותן לשינוי או אפילו רק מקרא של מקשי הפעולה. זה יכול להיות בגוף המשחק עצמו, זה יכול להיות בתכנית Setup חיצונית או תכנית/קובץ עזרה אחרים, וזה יכול לא להיות בכלל.

ספציפית,
ב-The Simpsons (בהנחה שאתה מדבר על מה שיש באתר, 1991 של Konami), יש שימוש במקשי ה-NumPad, כש-1,3,7,9 משמשים לתנועה באלכסון, 0/Insert משמש לפעולה (מכה) ו-Delete/. משמש לקפיצה. אני לא חושב שישנם עוד מקשים. המשחק הומר מארקייד והתאים לג'ויסטיק 8-כיווני + שני כפתורים, שזה בדיוק מה שציינתי. נראה שתכנית ה-Setup לא מאפשרת את שינוי המקשים עצמם (רק בחירה בין מקלדת וג'ויסטיק), אבל כמו ש-raztk אמר, את זה אפשר לשנות ב-Mapper של DOSBox אפילו ללא שימוש בתכנית חיצונית.

ב-Mortal Kombat 1, כמו שכתוב בשאילתא, F10 מעביר אותך למסך האפשרויות, שם תוכל לשנות את מקשי הפעולה לשני השחקנים (את מקשי ה-start שלהם אני חושב שלא ניתן לשנות ב-MK1 ו-2).

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא