שאילתא: עידכון עיתי

הפורום הראשי של האתר. מחפשים קישור למשחק אבוד? מנסים להפעיל משחק ולא מצליחים? מצאתם קישור לא פעיל? נתקעתם במהלך משחק ואתם זקוקים לעזרה? יש לכם חידוש/הערה/הארה? זה המקום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שאילתא: עידכון עיתי

שליחה על ידי Gordi »

השאלות החדשות שנוספו לFAQ2:

=====================================

הנסיך הפרסי 1 - איך עוברים את השער השמאלי שבשלב השלישי?
http://www.old-games.org/cgi-bin/faq/sm ... 1154185895

הנסיך הפרסי 1 - איך עוברים את התהום בשלב 12?
http://www.old-games.org/cgi-bin/faq/sm ... 1154186173

בטהובן - מהם המקשים של המשחק?
http://www.old-games.org/cgi-bin/faq/sm ... 1154186504

מלך האריות - מה עושים עם האבנים הגדולות בתחילת השלב השלישי?
http://www.old-games.org/cgi-bin/faq/sm ... 1154187784

מלך האריות - איך עוברים את אמצע השלב של הרי הגעש?
http://www.old-games.org/cgi-bin/faq/sm ... 1154188059

דייב 2 - היכן ממוקם המקום הסודי בתחילת המשחק?
http://www.old-games.org/cgi-bin/faq/sm ... 1154190279

מלך האריות - כיצד הורגים את הינשופים בשלב 3?
http://www.old-games.org/cgi-bin/faq/sm ... 1154190567

כרגיל, אשמח לשמוע הערות, הארות ותיקונים...
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Re: שאילתא: עידכון עיתי

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

Gordi כתב:מלך האריות - מה עושים עם האבנים הגדולות בתחילת השלב השלישי?
שלב שביעי, לא שלישי. השלב הראשון בבגרותו של סימבה.
בשלב של הרי הגעש, כאשר ממשיכים ימינה כל הזמן, מגיעים בסופו של דבר למבוי סתום. איך ממשיכים משם?
תיאור השאלה כאן - אפשר להבהיר טיפה, להרחיב "מבוי סתם" ל"מבוי סתום שניתן לראות את ההמשך למטה חסום באבנים על הרצפה". אגב, מדובר בשלב השמיני, לחסוך בבלבולים.
והערה עברית: בתשובה לא רציתי להתפלצן, כי דיברתי ישירות לשואל, אבל אם זה כתוב בשאילתא אז אפשר להחזיר את ההטיות לתקניות (תנשורנה, תפולנה, תהרוגנה). פשוט צורם לי...
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

אם כבר - אז כבר... ממש לא מהיום, אבל נתקלתי בזה:
http://www.old-games.org/cgi-bin/faq/sm ... 1135435104

- מקש ה"רווח", קפיצה. לא למעלה.
עוד דבר ב"אלאדין": כותרת השאלה "איך קונים פסילות במשחק" אינה קשורה לתוכן.
אני מציע לבטל את השאלה הזו ולאחד אותה עם הקודמת, לשאלה שבאמת שואלים הרבה (אולי לאו דווקא בפורום): "מה זו המגילה שכתוב עליה WISH שמציע הרוכל שמוכר פסילות?"
וגם התשובה לא הכי מדוייקת. את ה-Continue ממשיכים עם הפסילות בהן התחלת את המשחק (קל, בינוני וקשה: 3, 2 ו-1 בהתאמה).

ועוד משהו שמצאתי באותו שיטוט:
http://www.old-games.org/cgi-bin/faq/sm ... 1123247480
"למעלה" זה ממש לא "מכה גבוהה" - זה בלוק. בשאר השאלות יש גם כפילות של השאלה על המערה בשלב השני. בכלל, כדאי לערוך את כל השאלות והתשובות של כל מה שיש שם. יש שם בליל די גדול ולא ברור.
עוד משהו

עוד משהו, לנסיך הפרסי 1

שליחה על ידי עוד משהו »

אפשר להוסיף באיך טוענים משחקים את האפשרות.

של CTRL+A לחזור להתחלת השלב.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

טוב, עשיתי עוד סיור קטן בשאילתא, והנה כל מיני הערות (שאינן קשורות לעדכון הנוכחי) שמצאתי.

*כאן - מדובר בשלב החמישי (ולא הרביעי).

*איך מפעילים את גובלינים 1 - קודם כל, לא רואה שום סיבה לבטל את הקול. אצלי הוא עובד מצויין (גרסה 61 עד 65) עם הגדרת SoundBlaster בתחילת המשחק [E].
מה שכן - אני די בטוח שכמעט כל מי שיקרא את השאלה יחשוב שהכוונה כאן היא דווקא לקוד האימות של מקוריות הגרסה של המשחק. הכוונה לזה: תמונה
יש לבחור מספר בשלושה נסיונות. פעם שלישית שאתה מפספס את ההימור המשחק נכשל. זה מאד מעצבן.
אם אין למישהו פתרון, או מכיר גרסה פרוצה שאינה יורדת באיכותה מזו, בה הורידו את המסך הזה, זה הזמן לפצות פה ולהכניס את זה לשאילתא...

*כאן - ניסוח התשובה לא הכי ברור. החלק נקרא Numpad. וזה 7/Home כשרוצים שמאלה, מן הסתם. ימינה זה כמובן 9/PgUp. את אותו אפקט בדיוק אפשר לעשות ללא ה-Numpad, עם לחיצה על למעלה+הכיוון המבוקש בו זמנית.

* כדאי לציין שכאן מדובר בשלב הרביעי.
החלק "הכניסה למערה (השארת הלבנה המסומנת) היא אירוע חד-פעמי שאין קשר בינו ובין שום חלק אחר במשחק" בסוף התשובה השניה אינו קשור לשאלה וכנראה היה קשור לשאלה אחרת באותו אשכול שבו נכתבה התשובה בפורום.
השאלה האחרונה היא סוג של ספוילר. אפשר פשוט לענות "זה לא באג, אתה אמור להמשיך בינתיים ללא חרב".

* http://www.old-games.org/cgi-bin/faq/sm ... 1110722284 - אצלי דווקא עובד עם 61 (למרות שלא בדקתי לעומק את האחרות). אין לי מושג איפה אפשר להעלות ולאכסן קבצי טקסט, אבל אם מישהו מעוניין אשים כמו שהן את ההגדרות שמופיעות בקובץ ה-conf שאיתו המשחק רץ אצלי.

* כאן - מציע להוסיף:
כשהדמויות קרובות זו לזו ניתן להעביר פריטים מאחת לשניה; במצב בחירת הפריטים (אחרי TAB - כשהמסגרת הצהובה מהבהבת) יש להקיש על רווח או F, והפריט עצמו יהבהב. כשזה קורה, לחיצה על ימינה או שמאלה תעביר אותו לדמויות הקרובות, או לפח - על-מנת להיפטר מהפריט. לחיצה נוספת על רווח, F או TAB תאשר את ההעברה.

מקווה שאני לא מתחיל להעיק עם כל זה... גם זה רק על קצה המזלג...
סמל אישי של משתמש
C-man
מנהל
מנהל

שליחה על ידי C-man »

Radioactive Grandpa כתב: אין לי מושג איפה אפשר להעלות ולאכסן קבצי טקסט, אבל אם מישהו מעוניין אשים כמו שהן את ההגדרות שמופיעות בקובץ ה-conf שאיתו המשחק רץ אצלי.
geocities (או מיליון ואחד אתרי אחסון חינמים נוספים)?
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

R.G, תסלח לי שאני מתערב, אבל חלק גדול מדבריך סובל ממידת מה של קטנוניות, תבין, זמן פנוי זה אחד הדברים שממש אין לגורדי, וחלק מן הדברים שאתה רושם שהם "לא ברורים" יכולים להשאר כמו שהם, תבין, הגיון הוא דבר שונה מאדם לאדם ומה שנראה לך לא הגיוני לא בהכרח חסר הגיון למישהו אחר.
למשל דוגמא לסוג הקטנוניות ראה תחת הציטוט לקפיצה מהמקום בנסיך הפרסי1.

Radioactive Grandpa כתב:*איך מפעילים את גובלינים 1 - קודם כל, לא רואה שום סיבה לבטל את הקול. אצלי הוא עובד מצויין (גרסה 61 עד 65) עם הגדרת SoundBlaster בתחילת המשחק [E].
מדובר בהפעלה רגילה, תחת חלונות ולא תחת דוסבוקס.
Radioactive Grandpa כתב:*כאן - ניסוח התשובה לא הכי ברור. החלק נקרא Numpad. וזה 7/Home כשרוצים שמאלה, מן הסתם. ימינה זה כמובן 9/PgUp. את אותו אפקט בדיוק אפשר לעשות ללא ה-Numpad, עם לחיצה על למעלה+הכיוון המבוקש בו זמנית.
אמנם לא זכור שאני רשמתי Keypad, אבל לעומת זאת הייתי שמח לדעת לפי מה החלטת שהחלק הנ"ל במקלדת נקרא Numpad, יש לך קישור למקור מוסמך שמאשש את דבריך?
ובכלל כל הקטע של "לא ברור"... תראה, נניח שבנאדם קורא את האמור ומנסה על המשחק, ונניח שהוא לא יודע מה זה Keypad, אבל הוא רואה שכתוב המקש 7 וHOME. אתה באמת חושב שמישהו לא יבין? ואפילו אם לא היה כתוב HOME, כמה כבר אופיציות יש למקש 7?
אותו כנ"ל לגבי 9/PGUP: כל המטרה היא להביא את השחקן לחלק ההוא של המקלדת במקום מקשי החיצים הלא-ממוספרים, אם הוא לא יכול להבין ש7 זה לצד שמאל ו9 לימין לבד, אז תאמין לי, אין לו מה לחפש במשחק הזה(או בחיים בכלל??).
בקשר לאפקט עם למעלה+כיוון, למיטב זכרוני היה קצת קשה לקלוע כל פעם עם הצירוף הזה, דבר שגרם לי להשתפד על קוצים בתחתיות מצוקים לא פעם ולא פעמיים, אני מאוד ממליץ לא להשתמש בצירוף הזה(לעומת זאת, יתכן שזה רק אני).
Radioactive Grandpa כתב:* כאן - מציע להוסיף:
כשהדמויות קרובות זו לזו ניתן להעביר פריטים מאחת לשניה; במצב בחירת הפריטים (אחרי TAB - כשהמסגרת הצהובה מהבהבת) יש להקיש על רווח או F, והפריט עצמו יהבהב. כשזה קורה, לחיצה על ימינה או שמאלה תעביר אותו לדמויות הקרובות, או לפח - על-מנת להיפטר מהפריט. לחיצה נוספת על רווח, F או TAB תאשר את ההעברה
שים לב לכותרת השאלה: "איך משתמשים בפריטים?", אם אתה מעוניין להוסיף מידע זה, כבר עדיף שתבקש להוסיפו תחת כותרת אחרת, לדוגמא "איך מעבירים פריטים בין הדמיות".

שים לב, שהדברים נאמרו במטרה לחדד, ולא חלילה לפגוע.
סמל אישי של משתמש
ohad578
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי ohad578 »

אלה לא ינשופים, אלה נשרים.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Og כתב:R.G, תסלח לי שאני מתערב, אבל חלק גדול מדבריך סובל ממידת מה של קטנוניות, תבין, זמן פנוי זה אחד הדברים שממש אין לגורדי, וחלק מן הדברים שאתה רושם שהם "לא ברורים" יכולים להשאר כמו שהם, תבין, הגיון הוא דבר שונה מאדם לאדם ומה שנראה לך לא הגיוני לא בהכרח חסר הגיון למישהו אחר.
אני מסכים, ואף רציתי להוסיף שכמובן ששאר הדברים שהוספתי אינם קריטיים, ואפשר יהיה לשנותם בהזדמנות אחרת בהתאם לזמן הלא-בלתי-מוגבל של גורדי. רק שיהיה ב-Mind.
לגבי עניין ה"היגיון הסובייקטיבי" - החידודים שהצגתי רק מכוונים למעמד פורמלי שלדעתי צריך להיות לשאילתא. לדעתי צריך להתייחס לפרוייקט המבורך הזה מעבר ל"לקט מן הפורום", והתשובות צריכות להיות בעלות אופי יותר מדויק וטוטאלי מהתשובות שנזרקות פה ושם בפורום. כמובן, שהאדם הסביר לא יצטרך לפחות ממחצית התיקונים שהצגתי כדי לא להתבלבל, אבל בכל-זאת, it counts.
ואני שמח תמיד כשאתה מתערב. מאד מעריך את העבודה שלך כאן.

Og כתב:איך מפעילים את גובלינים 1 - מדובר בהפעלה רגילה, תחת חלונות ולא תחת דוסבוקס.
עדיין, בתור אתר שמתעסק בעיקר בשימוש ב-DOSBox, אופייני יותר לראות המלצה על שימוש בו מאשר ביטול מוחלט של סאונד בתור פיתרון יחיד.
Og כתב:אמנם לא זכור שאני רשמתי Keypad, אבל לעומת זאת הייתי שמח לדעת לפי מה החלטת שהחלק הנ"ל במקלדת נקרא Numpad, יש לך קישור למקור מוסמך שמאשש את דבריך?
האמת? רק לפי מה שהכרתי עד כה, ולפי ההגיון הבסיסי ביותר של המילים עצמן. Keypad יכול להוות ריכוז כלשהו של מקשים, לעומת ה-Numpad שמתייחס ספציפית לאזור הימני הממוספר ברב המקלדות. תאכלס, זה לא לפי איזה מקור מוסמך או משהו, ובעצם יכול להיות שאני טועה, אבל אם כבר שאלת - אז לפחות ויקיפדיה חושבים כמוני (Keypad, Numpad).
Og כתב:ובכלל כל הקטע של "לא ברור"... תראה, נניח שבנאדם קורא את האמור ומנסה על המשחק, ונניח שהוא לא יודע מה זה Keypad, אבל הוא רואה שכתוב המקש 7 וHOME. אתה באמת חושב שמישהו לא יבין? ואפילו אם לא היה כתוב HOME, כמה כבר אופיציות יש למקש 7?
אותו כנ"ל לגבי 9/PGUP: כל המטרה היא להביא את השחקן לחלק ההוא של המקלדת במקום מקשי החיצים הלא-ממוספרים, אם הוא לא יכול להבין ש7 זה לצד שמאל ו9 לימין לבד, אז תאמין לי, אין לו מה לחפש במשחק הזה(או בחיים בכלל??).
שוב, נכנסים לוויכוח של ההבדל בין בכל-מקרה-יבינו-את-זה לבין כך-ראוי-להיכתב. כמובן שצריך להיות אידיוט רציני כדי לא להבין את זה, אבל עדיין, לא נראה לי לכתוב כיוון ספציפי עבור קפיצה קדמית בכלל. זה כמו לכתוב... טוב, אין לי דוגמא. אבל בקיצור, במקום לפרט באופן הכי טריוויאלי, אפשר לעלות לרמה היותר בסיסית כדי שזה לא יישמע טרחני מדי. (במקום להגיד ש-7 זה לקפוץ שמאלה ו-9 ימינה, להגיד שמקשי הנאמ 7 ו-9 משמשים לקפיצות אלכסוניות.)

אגב, הצירוף של למעלה+כיוון עובד מצויין. באמת. צריך ללחוץ ממש ביחד (בניגוד לרב המשחקים בהם באמת יש איזה מקש שעליו צריך ללחוץ טיפה קודם).
Og כתב: שים לב לכותרת השאלה: "איך משתמשים בפריטים?", אם אתה מעוניין להוסיף מידע זה, כבר עדיף שתבקש להוסיפו תחת כותרת אחרת, לדוגמא "איך מעבירים פריטים בין הדמיות".
מסכים. על אף, שללא ספק אפשר לראות את זה כחלק מהשימוש.

Og כתב:שים לב, שהדברים נאמרו במטרה לחדד, ולא חלילה לפגוע.
אני מאמין שלשנינו מטרה זהה - להפוך את האתר המצויין הזה למצויין יותר. לא מוצא כאן שום אלמנט של פגיעה. ותודה לך.
סמל אישי של משתמש
C-man
מנהל
מנהל

שליחה על ידי C-man »

לדעתי אם אתה (R.P) מוכן ורוצה לנסח את הכתוב בשאילתא מחדש בצורה ברורה ורשמית יותר, זה יהיה טוב מאוד, כי לגורדי אין זמן לבדוק את התשובות והוא חייב לשים אותן בשאילתא כמו שהן פחות או יותר ..

ותמיד טוב שהתשובות יהיו ברורות יותר ומנוסחות כראוי.
נערך לאחרונה על ידי C-man ב ב' יולי 31, 2006 12:42 am, נערך פעם 1 בסך הכל.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

טוב, R.G, יש לי מה להגיב על דבריך, אבל ממש אין לי כח לעשות את זה(להגיב, ז"א) :? .
אז אני נאלץ לחתום את הצד שלי בדיון הזה, איתך הסליחה.

וכמו ש C-Man אמר, העזרה שלך חשובה, שלא תחשוב שאני חושב אחרת.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

טוב, על כל פנים כשלא תתייאש אני פתוח לשמוע מה יש לך לומר בנושא.

בעניין השכתוב, אני אשמח לתרום לאתר בכל דרך אפשרית מבחינתי שיש לה ביקוש מצידו. לא שלי עצמי יש יותר מדי זמן, אבל אין לי את האתר הזה לנהל על הראש.
מחר חוזר לעזה למי-יודע-כמה זמן.
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

Radioactive Grandpa כתב:ועוד משהו שמצאתי באותו שיטוט:
http://www.old-games.org/cgi-bin/faq/sm ... 1123247480
"למעלה" זה ממש לא "מכה גבוהה" - זה בלוק.
כתוב ש"מכה גבוהה" זה שילוב של CTRL+למעלה. האם התכוונת שCTRL+למעלה זה בלוק, או שרק "למעלה" זה בלוק (בלי CTRL)?
אבל אם מישהו מעוניין אשים כמו שהן את ההגדרות שמופיעות בקובץ ה-conf שאיתו המשחק רץ אצלי.
אשמח לקבל כדי לשים בשאילתא.
Radioactive Grandpa כתב:בשאר השאלות יש גם כפילות של השאלה על המערה בשלב השני. בכלל, כדאי לערוך את כל השאלות והתשובות של כל מה שיש שם. יש שם בליל די גדול ולא ברור.
כמו כולם, גם אני רוצה שהמידע שנמסר בשאילתא יהיה הכי ברור ומדוייק שאפשר. העניין הזה הוא פונקצייה של שני דברים: זמן וידע. לצערי איני מכיר את כל השלבים של המשחקים, ולכן כאשר אני עורך את התשובות של האנשים מהפורום יתכן שאני עושה טעויות או לא מדייק. כמו כן, יכול להיות שהטעויות נעשות במקור ולצערי איני יכול לעלות עליהן בזמן העריכה.
בדיוק לשם כך אני מפרסם את העדכונים העיתיים - כדי שיהיה ניתן לעקוב אחר התוספות האחרונות ולתקן את הדרוש. ואם מישהו מחליט לעבור על כל הערכים בשאילתא - שיבורך :-)
אני בהחלט שמח לקרוא על כל הערה/הערה/תיקון/ביקורת שנכתבים פה, מכיוון שברור לי שלאף אחד אין כוונה לפגוע אלא ההפך. חשוב לי להדגיש שכל מה שנכתב פה נקרא ונלקח בחשבון, גם אם לפעמים התוצאות אינן מיידיות עקב שיקולי תעדוף או שיקולים אחרים. לכן אני שוב מבקש שתציפו כל הערה על הנכתב בשאילתא (או בכלל באתר) - זה רווח של כולנו :-)
סמל אישי של משתמש
א ני
משתמש רשום
משתמש רשום

תיקון

שליחה על ידי א ני »

זה ינשופים לא נשרים הם אפילו ניראים כמו ינשופים וגם נשרים לא נמצאים במקומות נמוכים וגם תמיד צריך לקפוץ פעמים ובסה"כ יש אותם רק בשלב של הצבועים
סמל אישי של משתמש
astralc
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי astralc »

תמונה
\/
|
זה נשרים (חוץ מזה: לנשרים יש סיבה להיות בבית קברות לפילים, לינשופים לא)
(ואל תתיחסו לשאגה, זה בגלל שצריך ללחוץ ctrl)
נעול הנושא הקודםהנושא הבא