שרשור ה-Indie Royale הרשמי

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שרשור ה-Indie Royale הרשמי

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

כאן נדווח ונעביר רשמים על חבילות ה-Indie Royale.
חבילות מתחלפות של משחקים בפיתוח עצמאי (אינדי) לרכישה דיגיטלית. כל חבילה זמינה למשך זמן מוגבל. תדירות עדכון החבילות גבוהה ולרוב זמין מידע כלשהו על החבילות העתידות.

הקונספט: בכל פעם נקבע מחיר ראשוני מסוים לרכישת החבילה, לרוב בין 3 ל-5 דולר. המחיר שנקבע אינו יציב, מכונה "מחיר מינימום", והצרכנים יכולים ומעודדים לשלם יותר. ככל שיותר אנשים קונים, המחיר המינימלי עולה בהדרגה. בכל פעם שצרכן משלם כמות גבוהה שנקבעה מראש (מעל המחיר הנוכחי הנקוב), מחיר החבילה, "מחיר המינימום" - יורד.

ה"קולקציה": מערכת מתגמלת ללקוחות הקבועים, בה מרוכזות עבורם חבילות העבר שנרכשו, וביכולתם לסמן חבילות-עבר שלא רכשו והיו מעוניינים לרכוש (וכך הן עשויות לחזור), וכן בונוס בכל צבירה של חמש חבילות (אלבום מוסיקה ממשחקים בשם Chiptopia בחמש הראשונות, המשחק Super Space Rubbish והפסקול שלו בחמש הבאות, המשחק Fireball בחמש הבאות, וכן הלאה).

פירוט טכני נוסף של הקונספט:
מנגנון העלאת המחיר עובד על עקרון פשוט, אם הבנתי נכון: כל רכישה רגילה (שאינה מקנה "כוכב" כפי שיפורט להלן) של חבילה מעלה את מחיר המינימום בסנט אחד.
מנגנון הורדת המחיר פועל על פי שיטת דירוג בכוכבים, המציינים את מדרגות השינוי: כוכב ברזל, ארד, כסף וזהב. כל צרכן "מקבל" כוכב כזה בהתאם למחיר ששילם, בד"כ: מעל 10, 25, 50 ו-150 דולר בהתאמה לסוג הכוכבים, וכל אחד מוריד את מחיר המינימום, בד"כ ב-1, 10, 25 ו-50 סנט ממחיר המינימום הנוכחי בהתאמה (אופן הדירוג זהה בכל חבילה, אך ה"שווי" של הכוכבים והכמות בה הם מורידים את מחיר המינימום, עשויים להשתנות). הכוכבים לא מזכים את הצרכנים בתגמול כלשהו, מלבד האות הסימבולי להיותם תומכים בפיתוח של משחקים עצמאיים / המשחקים המסוימים בחבילה (אף על פי שהגילוי הפרקטי היחיד של "התמיכה" שלהם, למרבה האבסורד, מתבטא באפשור לצרכנים האחרים לשלם פחות על אותו מוצר). עשרת התורמים המובילים לאותה שעה מופיעים בעמוד המפרסם את החבילה.

אני מנצל את העובדה שאני זה שפותח את השרשור כדי לציין גם כאן, שאני באופן אישי סולד מאוד מהקונספט והגישה של מתכנני החבילות האלה, שעומדת לטעמי בניגוד גמור לגישה החיובית, הבונה והמתגמלת של ה-Humble Bundle, שהיתה הראשונה מסוגה וסללה את הדרך לאופורטוניסטים כמו Indie Royale, גם אם לשניה הזדמנו כמה חבילות מצוינות, ותחת ידיה של Humble Bundle שוחררו גם לא מעט חבילות מחורבנות. אפשר למצוא ביקורת מזדמנת, חלקית מאוד אך מפורטת יותר, בדיונים על החבילות להלן (בחבילה הראשונה, ובמיוחד בחבילה השמינית של אוסף האלפא).

אני לא הולך להשקיע בכתיבת רשימת המשחקים וההתפתחויות בכל חבילה, ובטריילרים רשמיים. את רב המידע אפשר למצוא בשני הקישורים הראשונים להלן. מי שרוצה מוזמן מאוד להוסיף את המידע הזה ואצרף אותו להודעה הזו.

======================
רשימת הידיעות הרשמיות על כל חבילה באתר Indie Royale
זהו העמוד המסודר ביותר שמצאתי המכיל תיעוד מפורט של כל החבילות עד כה (לא רשמי)
4/2/2013
עדכון

נכון לעכשיו, יצאו עוד שלוש חבילות בסדרת Indie Royale שלא דווחו אצלנו בפורום. כמו-כן, מכיוון שהדיווחים על החבילות עוד קודם לכן לא עוררו עניין רב והולידו דיונים (לפחות המוזיקה ש-IR עשו בה שימוש כרקע לטריילרים שלהם עוררה עניין בד"כ...), לרגל החבילה ה-30 החלטתי להפסיק את העדכון השוטף של ההודעה הראשית. כל מי שרוצה מוזמן מאוד להמשיך ולדווח. אבל מכאן ואילך קישורים לדיווחים במסגרת ההודעה הזו ינתנו רק כאשר יתפתחו דיונים.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

Re: שרשור ה-Indie Royale הרשמי

שליחה על ידי עידן »

ראשית כל, כמובן-כל הכבוד על ההשקעה הרצינית. זכית ביושר באופציה לבחור איפה אתה רוצה לקבל את הח"ע שלך, כמו תמיד :P

תיקונים קלים-המידע המוקדם והרכישה המוקדמת(שכלל לא ציינת) של חבילות, לפחות נכון לעת עתה-בוטלו.

בחבילות האחרונות גם יש בונוס נוסף בצורתו של אלבום מוזיקה, למי שרוכש מעל סך מסוים(7 דולר בחבילה האחרונה).

מעבר לכך-עבודת שטח מעולה. שוב-כל הכבוד.

כשתהיה חבילה חדשה לרשום פה ואתה תעדכן את ההודעה הראשונה?
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

עידן כתב:תיקונים קלים-המידע המוקדם והרכישה המוקדמת(שכלל לא ציינת) של חבילות, לפחות נכון לעת עתה-בוטלו.
יש תאריך יעד מקורב להופעתן של הקרובות. זה גם משהו. אני בינתיים לא מתקן.
עידן כתב:בחבילות האחרונות גם יש בונוס נוסף בצורתו של אלבום מוזיקה, למי שרוכש מעל סך מסוים(7 דולר בחבילה האחרונה).
זה כאמור משהו ששווה להוסיף באופן פרטני לכל חבילה. אז סבבה, עד שמישהו מרכז את המידע המלא הרלוונטי, הנה המידע הזה כאן, היכן שאמרת אותו. :)
עידן כתב:כשתהיה חבילה חדשה לרשום פה ואתה תעדכן את ההודעה הראשונה?
יאפ. כמו בשרשור ה-HiB.
[עריכה: וכמובן, מוטב עם לינק פרמננטי כזה, ולא סתם לינק לאתר שלא יהיה שווה כלום אחרי שהחבילה תרד.]
תודה :)
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

נראה לי שהקטע עם אלבום המוזיקה הולך להישאר, אבל בסדר, לא קריטי.

לגבי תאריך היעד-לא לזה התכוונתי, אלא לרמזים לגבי המשחקים שיהיו בחבילה, ששוחררו לפני כן(בעמוד הרשמי, בפייסבוק, נראה לי שגם בטוויטר וכו'). זה היה ברוב החבילות, ובוטל לאחרונה. כאמור היה אפשר גם לרכוש חבילות ברכישה מוקדמת במחיר המינימום-גם זה בוטל, אז אני מניח שאין צורך לרשום על זה.

גם תאריך יעד לא תמיד יש כשמדובר בחבילות מסוג ה-Lightning.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

פרטים נוספים לא חשובים(או לפחות בטח לא מעניינים פה אף אחד):

IndieRoyale שייכים ל-Desura, ולכן רוב המשחקים בחבילות יהיו ניתנים להפעלה גם ב-Desura(בטח אין לכם בכלל מושג מה זה Desura בכלל אה? בקצרה, זו מעין תוכנה כמו Steam, עם התמקדות באינדי).

IndieRoyale הם גם הבעלים(או שזה ההיפך?) של הבלוג(המעולה לדעתי!) IndieGames:

http://indiegames.com/index.html" target="_blank

הוא מכיל חדשות עדכניות ומידע מפורט על מגוון משחקי אינדי. ואם כבר יוצא לי להזכיר אותו כאן-מומלץ בחום.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

All-Charity Lightning Pack

שליחה על ידי עידן »

חבילה חדשה של Indie Royale יצאה, מסדרת Lightning, והפעם-All Charity-כל הכסף הולך לתרומות. כל חברה בחרה לאיזו עמותה לתרום, וזה מופיע כשלוחצים על פרטי המשחק בחבילה.

המטרה בהחלט נעלה, רק חבל שהמשחקים הכלולים, לטעמי, לא שווים את הרכישה.

Osmos הוא אולי משחק נחמד, אבל נראה לי שהוא כבר הופיע איזה פעמיים בחבילות אחרות(של HiB אמנם). אני אישית גם לא מתרשם מהקונספט במיוחד.

B.U.T.T.O.N. ממנו אני מתרשם אפילו פחות. משחק מיותר לחלוטין ממה שאני ראיתי. יש מצב שאפילו רשמתי עליו ברשימת המשחקים ההזויים בעבר. תראו את הסרט ותשפטו בעצמכם.

The Shivah-התרגום לעברית הוא אכן "השבעה", וזה משחק שעוסק ביהדות. זה כבר משחק הרפתקאה מבית היוצר הנהדר של Wadjet Eye Games, מפתחי סדרת Blackwell, בין היתר. הבעיה היא שאאל"ט זה המשחק הראשון שלהם...ככה שהוא ישן מאוד. קראתי עליו שהוא גם קצר מאוד. אבל בהחלט אמור להיות טוב, לפחות.

BLUEBERRY GARDEN-גם הוא לדעתי כבר היה בחבילה(או יותר) בעבר. לא שיחקתי בו, זוכר שגם במקרה שלו לא התלהבתי מהקונספט.

מעבר לכך, יש שלושה אלבומי מוסיקה למי שמשלם מעל 7 דולר. לא יודע אם המחיר הזה "חקוק באבן" או שזה הממוצע או משהו כזה.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

The Graduation Bundle

שליחה על ידי עידן »

חבילה חדשה יצאה, ה-graduation bundle.

היא כוללת משחקים שאני לא מכיר, נראה שהרוב פלטפורמה. אני מכיר מביניהם רק(קצת מאוד) את המשחק The Ship שהוא FPS די ישן שלא התחברתי אליו, אישית.

מעבר לכך, החבילה כוללת גם גישה מוקדמת למשחק AirMech, שיהיה בעתיד בחינם בכל מקרה, אך תקבלו גם חפץ מיוחד. הוא דווקא משחק נחמד מהקצת ששיחקתי בגרסה ישנה בזמנו. אמור להיות כמו Herzog Zwei(משחק האסטרטגיה בזמן אמת הראשון, בשבילכם).
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

משחק חדש שאני לא מכיר התווסף לחבילה-Ichi. הוא מוגדר כ-One button puzzle game.
דווקא נראה יחסית מעניין מהטריילר.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

IndieRoyale השיקו את "הקולקצייה".

http://www.indieroyale.com/collection" target="_blank

כל אחד יכול להתחבר עם החשבון שלו(אם כבר יש לכם חשבון ב-Desura-זה אותו חשבון. אם אין-ניתן ליצור חדש), ואז לראות איזה חבילות כבר יש לו ולגשת אליהן משם.

מעבר לכך, מקבלים בונוסים(גם רטרואקטיבית) כל מספר מסוים של חבילות שיש ברשותכם. נכון לרגע זה-כל 5 חבילות יש בונוס חדש. לא ניתן לדעת מה הבונוס מראש(כלומר, כל עוד אף אחד אחר לא אמר לכם). לי אישית אין עדיין את המינימום של 5 חבילות, אז אני לא יודע מה הבונוס הראשון.

עוד feature הוא האפשרות להוסיף חבילות עבר ל-Wishlist שלכם, וייתכן כי בעתיד הן יוצעו שוב למכירה, על פי הביקוש.

לדעתי זו תוספת נחמדה מאוד, שמתחשבת בלקוחות. היא שווה לטעמי מקום בהודעה הראשית פה.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

עידן כתב:לדעתי זו תוספת נחמדה מאוד, שמתחשבת בלקוחות. היא שווה לטעמי מקום בהודעה הראשית פה.
סבבה.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

Radioactive Grandpa כתב:
עידן כתב:לדעתי זו תוספת נחמדה מאוד, שמתחשבת בלקוחות. היא שווה לטעמי מקום בהודעה הראשית פה.
סבבה.
ואפילו השקעת בבונוסים! איפה זה היה רשום?
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Blog, FAQ

כן, מה לעשות... אני לא יכול לכתוב משהו פרסומי וחלול כמו "יש בונוסים אם תקנו מלא"... אני הרי לא הכי סומך עליהם... :P
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

Radioactive Grandpa כתב:Blog, FAQ

כן, מה לעשות... אני לא יכול לכתוב משהו פרסומי וחלול כמו "יש בונוסים אם תקנו מלא"... אני הרי לא הכי סומך עליהם... :P
עכשיו אני מתבייש שאני לא בדקתי את זה קודם...אני יכול להשתמש בתירוץ(שהוא די נכון, למען האמת) שיש לי הרבה לימודים?
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

The June Bug Bundle

שליחה על ידי עידן »

ו...יצאה חבילת ה-June Bug. הם לא נחים לרגע.

כוללת רק 4 משחקים, ואני לא שיחקתי באף אחד מהם. Pixeljunk Eden מוכר, אבל אני לא יכול להגיד יותר מידי. תבדקו עצמאית(טוב, בסדר, גם אין לי ממש כוח להזיז את עצמי אחרי יום ארוך, צודקים).

עריכה: סליחה, 5 משחקים, גם Iconclasts או איך שלא קוראים לו. אבל הוא רק בגרסת אלפא.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

Summer Bundle

שליחה על ידי עידן »

יצאה חבילת הקיץ, ה-Summer Bundle.

לא פחות מ-8 משחקים הפעם, את רובם אני לא מכיר. יש שם את Serious Sam 2 שאני מניח שאין מה להרחיב עליו במילים, ואת THE JOURNEY DOWN: CHAPTER ONE ששמעתי שהוא קווסט לא רע בכלל(אוקטרין, בשבילך?), אבל לא הגעתי לכדי לנסות אותו בעצמי(ולא נראה לי שאגיע לכך מתישהו בעתיד הנראה לעין).

את המשחקים האחרים אני לא ממש מכיר...על Harvest שמעתי, זה משחק אסטרטגיה בזמן אמת ייחודי או משהו, אבל לא שיחקתי בו בעצמו...על רוב שאר המשחקים אני לא חושב ששמעתי אפילו...אין לי זמן כרגע גם לפרט, תבדקו בעצמכם אם מעניין אתכם.

בתור בונוס, שוב הם מחלקים כניסה מוקדמת לבטה של המשחק Airmech, נראה לי שזה היה גם בחבילה הקודמת שלהם. מי שמשלם מעל 8 דולר מקבל גם אלבום מוזיקה.
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא