"מה החבר'ה חושבים על המשחק"

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

"מה החבר'ה חושבים על המשחק"

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

רעיון שעלה לי ורציתי להעלות כאן עוד כש-BP העלה את Dune לשת"ק (ואללה, עבר כבר למעלה מחודש. איך שהזמן טס כשמתכוונים לעשות דברים ודוחים אותם...).

נראה שהגורם המשמעותי ביותר שמעכב העלאה של משחקים נגישים הוא סיקורים למשחק. מצד שני, הרבה פעמים מועלים משחקים לשת"ק שהם כותרת בלבד, בלי שום מלה על המשחק (ואני אישית מאד לא מת על זה, למרות שאני כמובן מברך על כל העלאה לכאן באשר היא).
הרעיון שלי נולד מזה שכאשר ראיתי את Dune מועלה לאתר, לא זכרתי מה נאמר בדיונים בעבר לגבי המשחק, אם מישהו מסוים שיחק בו ומה הוא חשב עליו, כמה הוא ממליץ וכו'. ואז חשבתי שבכלל, יעניין אותי לדעת מה כל אחד מהחבר'ה הקבועים כאן חושב על משחק מסוים באיזו פסקה ממצה.
הרבה משחקים שמועלים נשארים ערומים מסיקור שיתאר אותם, כי לרב עד שמישהו ירים את הכפפה הוא יעשה זאת בהשקעה רבה ועם סיקור מקיף, וזה דורש זמן ומרץ. אבל לכתוב כמה משפטים של חוות דעת אישית - נשמע לי מאד פשוט מבחינת ההשקעה שזה דורש מהכותב, ועשוי להיות מאד מעניין לכל אחד מאיתנו לקרוא זאת.

קראתי שוב את הסיקור לדיאבלו בחודש האחרון, שם עוג (לא במפתיע) פותח באיזה סיפור רקע מאד אישי :), והשם MoO2 השתרבב לסיקור איכשהו רק בזכות ההקשר הכרונולוגי, אבל בכל זאת זכה לתואר המכובד "המשחק הטוב ביותר ששחק בו אי פעם". כשחפשתי כמובן את המשחק הטוב ביותר שעוג שחק בו אי פעם, לא מצאתי מלה עליו. כמו שאני מכיר את עוג, אני משער שהוא רוצה לכתוב את סיקור חייו על המשחק הזה ויום אחד הוא יפציע בפורום... אבל עד שזה יקרה - המשחק נשאר ערום מכל שבב מידע שיהדור אותו בכבוד ה-ככל-הנראה-ראוי-לו.

אני חושב שהרעיון הזה, לתת לכל מי שרוצה לכתוב משפט-שניים או פסקה על המשחק, שבו הוא לא יכתוב פירוט של ממש על המשחק עצמו (מעבר למשפט אם ירצה) - אלא על החוויה האישית שלו ממנו. מה הוא לקח ממנו, מה "עשה לו את זה", מה שרף לו כמה פיוזים.
הדבר הזה יכול לעבוד טוב מאד המשחקים בשת"ק, אבל אני חושב שהוא יכול להתרחב גם לסיקורים במשחקים באתר, ולהעמיק כמה מהסיקורים הבינוניים באתר שאולי היו מושקעים מדי מכדי שיוחלפו על ידי סיקור טוב יותר (אם בכלל מישהו מביע עניין), אבל עדיין יכלו להיות עשירים יותר.

בראש מופיע הסיקור המלא, ואחריו כותרת "מה חושבים שאר החבר'ה מקהילת 'מסע אל העבר' על המשחק".
אני חושב ש:
- כולנו נשמח לקרוא חוות דעת כאלו.
- הרבה מאיתנו ישמחו לכתוב חוות דעת כאלו.
- גולשים אחרים גם ישמחו לכתוב חוות דעת כאלו, ומבחינת האתר, "סטנדרט האיכות" המחייב - שהרי אנחנו רוצים שכל מלה שמופיעה באתר תהיה ראויה לכך - יכול להיות הרבה פחות מחמיר כיוון שחוות הדעת מייצגות את כותביהן ולא האתר כבעל הבית.
- הדבר מנגיש לגולשים המזדמנים באתר את הקהילה ואושיותיה, והם מתוודעים אל הפורום בצורה מזמינה למדי.
- עשוי להיות לזה פוטנציאל אדיר לעורר את הדיונים בפורומים.

מה אתם אומרים? מה אתה אומר, גורדי?
בדיוק סיימתי את Star Control 2! חייבים לעשות עם זה משהו!...
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

Re: "מה החבר'ה חושבים על המשחק"

שליחה על ידי Octarine »

איך אתה חושב לנהל דבר כזה?
נעשה מהפכת תיקונים כמו בויקיפדיה (או כמו בסוריה, אם תרצה...) על משחקים ישנים חסרי סיקור, או מעכשיו על כל העלאה חדשה, או שכל X זמן תגריל משחק רנדומלי או... [השלם את החסר]
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

האמת שזה משהו שרציתי לכתוב באופן פרטי לגורדי. אולי באמת הייתי צריך לעשות זאת, אבל חשבתי לבדוק את הביקוש והאטרקטיביות של פיצ'ר כזה קודם.
איך לנהל? באופן ידני, כמו שמתבצעות העריכות בהודעות של השת"ק. מישהו רוצה להכניס תוכן - מישהו בעל יכולת מוסיף את התוכן להודעה המקורית, ההודעה הזו מאפיינת את מבנה העמוד באתר המקושר אל הודעת השת"ק (זה רלוונטי תחילה באמת רק לשת"ק. ההכנסה לסיקורים באתר שהם לא בשת"ק באמת תצטרך להיות יותר "תהליכית" מבחינת ההנהלה הטכנית).
אם השאלה מבחינת התזמון - כל מי שרוצה להרים את הכפפה - מוזמן ומרים. היוזמה היא אישית וחופשית. אפשר גם ליזום תכנית עידוד של תכנים כאלו: מדי פעם להעלות שם של משחק ולעודד את כולם לכתוב עליו (זה יכול להיעשות על בסיס אפילו יותר תכוף משבועי, מפאת הזמן המועט שזה דורש מאלו שמתנדבים לכתוב).
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

אז כתשובה לשאלתך הראשונה: נשמע רעיון נחמד.
אני אישית לא כ'כ אוהב או מוצלח בכתיבה, אבל אם תעשה איזו בדיקת התכנות מוצלחת אולי גם אשתכנע להצטרף.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

את הבדיקה אני עושה כרגע. זו בדיוק הסיבה שבסוף כן כתבתי את זה כאן.

Grim Fandango,
לא היית רוצה להגיד לעולם מה אתה חושב על המשחק הזה? איך היית מעדיף לעשות זאת? (נניח שזו שאלה פרקטית ולא תיאורטית,) בסיקור מקיף או באיזו פסקה?
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

כאמור -
Octarine כתב:אני אישית לא כ'כ אוהב או מוצלח בכתיבה
אם הייתי רוצה להמליץ למישהו על Grim Fandango, הייתי מוצא מישהו שכתב עליו בצורה טובה ומעתיק ממנו.
אז סיקור מקיף זו כנראה התשובה שלי. כל עוד אני לא כותב אותו.
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

"...I am thinking about ships"

שליחה על ידי BluePrint »

אני לא מבטיח להשתתף, אולי בדיוק ההפך, אבל לדעתי זה רעיון נהדר.

אפשר להתחיל כבר עכשיו עם משחקים משיתוף הקבצים. גם אם לא יופיעו באתר, לכתוב הודעת דעה בתגובה לשרשור זה עניין של מה בכך ועם מספר מילות מפתח (לדוגמא: שורת נושא "דעתי על המשחק") יהיה קל מאד למצוא אותן מאוחר יותר כדי לשלב באתר, או סתם להוסיף לדף המשחק קישור לתוצאות חיפוש מוגדר.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

לקחתי הפסקה מלשחק בMOO2 כדי להגיב (אני מנסה לקבוע שיא חדש, השאיפה לניקוד: מעל 20,000):
Radioactive Grandpa כתב:כמו שאני מכיר את עוג, אני משער שהוא רוצה לכתוב את סיקור חייו על המשחק הזה ויום אחד הוא יפציע בפורום...
אאל"ט, גם אמרתי את זה יותר מפעם. אין לי כח להתחיל לחפש שרשורים, אבל נדמה לי שפעם אחת הייתה בשרשור ההורדה של המשחק.
Radioactive Grandpa כתב:בראש מופיע הסיקור המלא, ואחריו כותרת "מה חושבים שאר החבר'ה מקהילת 'מסע אל העבר' על המשחק".
ואיך הטקסט בא לידי ביטוי? בהודעה הראשית עצמה או כקישור להודעה המכילה אותו?

באופן כללי הרעיון נחמד מאד אבל יכול לעורר כמה וכמה קשיים טכניים וזה עוד לפני שדיברנו על התרחבות לאתר עצמו. לדוגמה: איך תביא את הרעיון לידיעת הגולשים הותיקים שתוכפים את הפורום אבל לא קוראים את כל ההודעות כמונו?
Radioactive Grandpa כתב:בדיוק סיימתי את Star Control 2!
הלו! מה זה? באמת חשבת שתצליח לצאת מזה עם שורה מסכנה בגופן קטן?? מה זו החוצפה הזו? נו, נו, ספר, איך היה? כמה זמן לקח? השתמשת ב"עזרים" כלשהם? (UQM WIKI, מדריכי אסטרטגיה, פתרונות וכו'?) קראת את כל הטקסטים? כולל כל המידע מהמלנורמה?
למרות שSC2 (היום זה כבר נחשב קיצור של סטארקראפט2 :( ) הוא משחק שכדי להעריך אותו באמת צריך לסיים אותו כמה פעמים (ולאחר הפעם הראשונה אפשר להיעזר במידע ברשת להפוך אותו ליותר מהנה), גם הפעם הראשונה אמורה לתת לך מושג די טוב על הגאוניות של פרד ופול. נו כבר, שפוך הכל!
Octarine כתב:אני אישית לא כ'כ אוהב או מוצלח בכתיבה
זה בדיוק מה שגם אני חשבתי עד שניסיתי. הנסיון הראשון שלי היה לא רע, לדעתי. כפי שתשים לב וכפי שR.G אמר, "לא במפתיע" הסיקור נפתח בסיפור רקע אישי... זה נכון ש"כולנו זונות של צומי" ואני בטח לא אכחיש, אבל אני עושה את זה כי לדעתי הפן האישי "מוכר".

בכל מקרה, בחזרה לעניין: לא בא לי כרגע לומר משהו על איזה משחק בכמה מילים, אבל אולי זה יעזור אם אני אכמת איזשהו משחק? בוא ניקח את MOO2, לדוגמה:

עלילה: 3 (עלובה, גם בכמות וגם באיכות)
הדרך בה מובאת העלילה במשחק: 2 (כמעט כולה נמצאת רק במדריך)
מוזיקה: 3 (קראתי שיש אנשים שאוהבים אותה. אני לא. יש כאלה שאומרים שאם אתה מקשיב לכל מוזיקה מספיק זמן בסוף תתרגל. זו ההוכחה שלא)
גרפיקה: 7 (על פניו נראה שהציון צריך להיות נמוך יותר, אבל למעשה פשוט אין מקום לגרפיקה בסוג משחק שכזה)
קושי: 9 (לשחק טוב מצריך אימון רב)
ריתוק לכיסא: 10 (המשחק היחיד שהחזיק אותי יותר מכמה שעות מול מסך)
משחקיות מחדש: 10 (אינסופית, ברצינות)
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

Og כתב:זה בדיוק מה שגם אני חשבתי עד שניסיתי
ניסיתי, ככה אני יודע שאני לא מוצלח.
Og כתב:אבל אולי זה יעזור אם אני אכמת איזשהו משחק?
לדעתי ביקורות מספריות הן הסוג הכי גרוע שיש.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Octarine כתב:לדעתי ביקורות מספריות הן הסוג הכי גרוע שיש.
אבל גם הכי פחות מאמצות...
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Og כתב:אאל"ט, גם אמרתי את זה יותר מפעם. אין לי כח להתחיל לחפש שרשורים, אבל נדמה לי שפעם אחת הייתה בשרשור ההורדה של המשחק.
נכון. וגם אז נסיתי לסחוט ממך פרומו.
Og כתב:איך הטקסט בא לידי ביטוי? בהודעה הראשית עצמה או כקישור להודעה המכילה אותו?
בהודעה הראשית עצמה, הוא הופך חלק מדף המשחק.
Og כתב:איך תביא את הרעיון לידיעת הגולשים הותיקים שתוכפים את הפורום אבל לא קוראים את כל ההודעות כמונו?
זה חלק מהרעיון. ברגע שזה יתפוס, הגולשים יתחילו לראות כל מיני תגובות של חברים מהפורום בדפי המשחקים באתר. הם יסיקו שגם הם יכולים להופיע שם. או אם הם גולשים מדי פעם בפורום, הם יתקלו באחת ההודעות שתזרוק שם משחק לאוויר כדי שאנשים יחוו דעה עליו.

Og כתב:הלו! מה זה? באמת חשבת שתצליח לצאת מזה עם שורה מסכנה בגופן קטן??
ודאי שלא, הרי רק בשביל זה חשבתי על הרעיון הזה בכלל!
(סתם, בוא נפתח שרשור חדש לנושא. כמשחק שלא רק כונה על ידך כ"משחק מופת" - אני מניח שיצטרפו אל השרשור עוד כמה.)

Octarine כתב:
Og כתב:אבל אולי זה יעזור אם אני אכמת איזשהו משחק?
לדעתי ביקורות מספריות הן הסוג הכי גרוע שיש.
לא יכול להסכים יותר. זה בדיוק ההפך הגמור מהרעיון שלי, שבא לתת ביטוי לחוויה אישית, ולהתרחק מאד מפרמטרים שמנסים להגדיר את המשחק באי אילו מדדים סמי-אובייקטיביים בהשקפה סובייקטיבית. אני, שמאד רגיש לפסי קול של משחק, אוהב מאד להתחבר לעלילות של משחקים (התעניינתי מאד בעלילה של F.E.A.R, תבינו עד כמה המצב גרוע), וכמו כל בן-אנוש מתחשב במראה עיניים יותר מכל כחלק מהאינסטינקט האנושי... אני לא בוחר משחק על פי רמת עלילה, פסקול או גראפיקה, וכל מי שיקרא את הציונים האלו ישכח אותם ברגע שיפנה את ראשו.
מה שמעניין אותי הוא מה אנשים שהשם שלהם אומר לי משהו - חושבים עליו. מה הוא עשה להם, למה הם אהבו / שנאו אותו.
סמל אישי של משתמש
Godan
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

שליחה על ידי Godan »

אשמח להשתתף בכל מה שתרצו ... תנו לי הוראות ופשוט אעשה את זה בשבילכם ... אבל כרגע תאכילו אותי במנות קטנות של עבודה כך שאוכל להשתפר לאט לאט :-)
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Radioactive Grandpa כתב:בהודעה הראשית עצמה, הוא הופך חלק מדף המשחק.
ובהנחה הלא-סבירה שהעסק הזה יצליח ויהיו כמה הודעות, אתה לא חושש שזה יסרבל את הודעת ההורדה שגם ככה הפורמט שלה לא ידידותי למשתמש הממהר ?
Radioactive Grandpa כתב:בוא נפתח שרשור חדש לנושא
Please, do the honors.
Radioactive Grandpa כתב:לא יכול להסכים יותר. זה בדיוק ההפך הגמור מהרעיון שלי, שבא לתת ביטוי לחוויה אישית, ולהתרחק מאד מפרמטרים שמנסים להגדיר את המשחק באי אילו מדדים סמי-אובייקטיביים בהשקפה סובייקטיבית. אני, שמאד רגיש לפסי קול של משחק, אוהב מאד להתחבר לעלילות של משחקים (התעניינתי מאד בעלילה של F.E.A.R, תבינו עד כמה המצב גרוע), וכמו כל בן-אנוש מתחשב במראה עיניים יותר מכל כחלק מהאינסטינקט האנושי... אני לא בוחר משחק על פי רמת עלילה, פסקול או גראפיקה, וכל מי שיקרא את הציונים האלו ישכח אותם ברגע שיפנה את ראשו.
מה שמעניין אותי הוא מה אנשים שהשם שלהם אומר לי משהו - חושבים עליו. מה הוא עשה להם, למה הם אהבו / שנאו אותו.
אני מבין את מה שאתה אומר, אבל בתור פרפקציוניסט, קשה לי לתאר את המשחק מס' 1 בכמה שורות. למעשה, כל משחק בכמה שורות זו דרישה קצת מוגזמת (לגבי לפחות).
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Og כתב:ובהנחה הלא-סבירה שהעסק הזה יצליח
:-?
Og כתב:אתה לא חושש שזה יסרבל את הודעת ההורדה שגם ככה הפורמט שלה לא ידידותי למשתמש הממהר ?
הפורמט שלה לא ידידותי למשתמש הממהר? אני לא חושב שהוא פחות ידידותי למשתמש הממהר מעמוד משחק רגיל באתר, למשל. דווקא כותרת ההורדה היא בדרך-כלל גדולה, בולטת ומסבירת פנים יותר מעמודי המשחק הרשמיים.
מה שכן מפריע לי מאד בפורמט הודעות השת"ק הוא שהוא לא אחיד. אילו הייתי מעורב בייסודו הייתי מבקש לקבוע סגנון קבוע ולא לזוז ממנו שני-מילימטרים.
אבל לשאלתך בתשובה פשוטה - לא, אני לא חושב.
Og כתב:אני מבין את מה שאתה אומר, אבל בתור פרפקציוניסט, קשה לי לתאר את המשחק מס' 1 בכמה שורות
כן, הבנתי את הטעות התפישתית שלי אחרי ששאלתי את Octarine על Grim Fandango. ממש לא את בבת עיניכם הייתי צריך לקחת כדוגמה, הרי לא תקבלו שום תיאור עליה מלבד מאמר תפארת שיעניק לה את הכבוד הראוי לה בעיניכם. לא, הייתי צריך לקחת כדוגמה משחק פחות משמעותי בעיני המתבונן. אבל הרי שלמעשה יותר מהצורך לכתוב הצורך הוא לקרוא (כך נדמה לי), לדעת מה אחרים חושבים.
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

Re: "...I am thinking about ships"

שליחה על ידי Gordi »

BluePrint כתב:... לדעתי זה רעיון נהדר.

אפשר להתחיל כבר עכשיו עם משחקים משיתוף הקבצים. גם אם לא יופיעו באתר, לכתוב הודעת דעה בתגובה לשרשור זה עניין של מה בכך ועם מספר מילות מפתח (לדוגמא: שורת נושא "דעתי על המשחק") יהיה קל מאד למצוא אותן מאוחר יותר כדי לשלב באתר, או סתם להוסיף לדף המשחק קישור לתוצאות חיפוש מוגדר.
ראשית, מה שהוא אמר. כלומר, RG כבר התחיל עם SC2, והמשיך עם BC, אבל אם הייתי מספיק להגיב לפני כן, אני מתאר לעצמי שהייתי רוצה לכתוב "אפשר להתחיל כבר עכשיו עם משחקים מפינת שיתוף הקבצים".

הביקורת על SC2 היא יצירת מופת, אין ספק בכך, אני מאוד אשמח לראות עוד דברים בסגנון, ואני בטוח שאינני לבד.
אבל - ופה מגיע ה"אבל" - מתוך הנחה שלא כל ביקורת תראה כך, הייתי מאוד רוצה לראות עוד כמה דוגמאות לפני שנוכל להחליט מה לעשות עם הרעיון המבטיח הזה. אם תהיה היענות מספיק גבוהה, אני מבטיח לשלב את העסק באתר (כמובן שגם אם לא, הביקורות לא ילכו לאיבוד, ברור שנעשה איתן משהו מעבר).
בקיצור, בואו נרוץ קצת עם משחקים מהשת"ק, או אפילו כמה משחקים מהאתר אם על מישהו שורה המוזה, ונראה לאן זה הולך.
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא