חבילת דוסבוקס עם חלונות 95

הפורום הראשי של האתר. מחפשים קישור למשחק אבוד? מנסים להפעיל משחק ולא מצליחים? מצאתם קישור לא פעיל? נתקעתם במהלך משחק ואתם זקוקים לעזרה? יש לכם חידוש/הערה/הארה? זה המקום בשבילכם!

מנהלים: אופיר, Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og

Og
מנהל
מנהל

חבילת דוסבוקס עם חלונות 95

שליחה על ידי Og » ה' נובמבר 22, 2012 9:24 pm

==============================================================================
שימו לב - הודעה זו אינה מעודכנת!
המדריך העדכני לחבילת דוסבוקס עם חלונות 95 (כולל קישור תקין להורדת החבילה) נמצא בקישור הבא:
http://www.old-games.org/win95.php" target="_blank

ש: מה זה?
ת: זוהי חבילה שכוללת את דוסבוקס (יותר נכון את DOSBox-X) שעליו מותקנת מערכת ההפעלה Windows 95 במהדורה עברית.

ש: איך מפעילים את זה?
ת: מפעילים את הקובץ GO.BAT (אפשר גם להפעיל את DOSBox.EXE אבל מומלץ שלא לעשות זאת) והשאר צריך להיות מובן מאליו. CTRL+F10 משחרר את העכבר מהנעילה.
ראו גם סעיף "איך מעבירים קבצים?" למטה.

ש: מה אפשר לעשות עם זה?
ת:
  • אפשר להפעיל משחקים ותוכנות שמיועדים לחלונות 95 על כל מערכת הפעלה שתומכת בדוסבוקס (חלונות XP, חלונות 7, ויסטה, רוב גרסאות הלינוקס, מקינטוש וכו') עם תאימות לא רעה בכלל (כלומר, הרבה משחקים יעבדו מצויין).
  • אפשר לשלוט על מהירות המעבד המדומה (ברירת המחדל של ההגדרות בחבילה היא מהירות מקסימלית אבל אפשר להוריד את המהירות לכל מצב שתחפצו - ראו הערה מס' 5).
  • אפשר לשחק במשחקי CD תוך שימוש בתקליטור בתנאי שאין להם הגנות חזקות מדי.

ש: מה אי אפשר לעשות עם החבילה הזו?
ת:
  • אי אפשר לשחק במשחקים שדורשים האצת תלת מימד בחומרה (Direct3D, OpenGL או Glide).
  • אי אפשר לשחק במשחקים שדורשים מעבד שתומך בהוראות MMX ומעלה (SSE, SSE2, 3DNow! וכו').
  • אי אפשר לשמוע רצועות שמע מתקליטור (REDBOOK), משחקים שעובדים עם רצועות שמע לא ישמיעו אותן או שיסרבו לעבוד (ראו הערה מס' 3).
  • אי אפשר לשחק במשחקים שיש להם הגנות תקליטור חזקות (SecuROM, לדוגמא). עבור משחקים כאלה עדיף למצוא פריצת NO-CD או FIXED EXE ברשת (ראו הערה מס' 3).
  • אי אפשר לשחק במשחקים שיש להם דרישות מערכת כבדות מאד (או שאפשר אבל זה יהיה איטי מאד).
  • אי אפשר להתחבר לרשת.
  • אי אפשר להדפיס ישירות למדפסת.
  • אי אפשר לדבר ישירות עם המחשב המארח. כדי להעביר קבצים בין המחשב המארח למחשב המדומה ראו סעיף הבא:
ש: איך מעבירים קבצים?
ת: בניגוד לחבילת החלונות 3.11, אי אפשר להעביר משחקים, תוכנות או קבצים ישירות למערכת החלונות 95 לכן צריך להשתמש בשיטות עקיפות או להעביר קבצים ישירות לקובץ התמונה של הכונן הקשיח. למרבה הפלא, יש לא מעט שיטות כאלה, אני אמנה כאן חלק קטן מהן:

הערה חשובה: כל השיטות דורשות שהמערכת המדומה לא תהיה מופעלת!

שיטה מס' 1: דוסובקס עם NC
יתרונות: לא דורש תוכנות חיצוניות.
חסרונות: איטי, לא תומך בשמות קבצים ארוכים (LFN), לא ידידותי למי שלא מכיר את נורטון קומנדר.
הוראות: הפעילו את הקובץ TRANSFER.BAT, זה יפעיל את דוסבוקס ואוטומטית יטען את נורטון קומנדר 5. כונן E הוא הכונן הנוכחי של המחשב המארח.

שיטה מס' 2: Folder2ISO
יתרונות: עובד עם כל סוגי הקבצים.
חסרונות: איטי מאד, עובד רק בכיוון אחד (אפשר להעביר קבצים למערכת המדומה אבל לא ממנה).
הוראות: בתוך התקייה EXTRAS יש תכנה בשם Folder2ISO, אפשר בעזרתה ליצור מתיקייה במחשב קובץ ISO ולטעון אותו עם דוסבוקס. אז אפשר להעביר קבצים מתוך הסייר של חלונות 95.
בברירת מחדל דוסבוקס טוען קובץ בשם CD.iso בתיקיית החבילה, אם תיצרו כזה אז לא יהיה צורך להתעסק עם קובץ הקונפיגורציה.

שיטה מס' 3: שימוש ב- 7-Zip
יתרונות: מהיר, עובד עם כל סוגי הקבצים.
חסרונות: עובד רק בכיוון אחד (אפשר להעביר קבצים מהערכת המדומה אבל לא אליה).
הוראות: אם מותקנת אצלכם במחשב התכנה המצויינת 7-Zip בגרסה עדכנית, אז היא יכולה לפתוח את קובצי התמונה (DriveD.img) ולחלץ מהם קבצים (אבל לא לכתוב אליהם).

שיטה מס' 4: שימוש ב- DiskExplorer 1.69E
יתרונות: מהיר מאד, ידידותי למשתמש, תומך בשמות קבצים ארוכים.
חסרונות: לא תומך בשמות קבצים בעברית! אם תעבירו קובץ כזה הוא יושמד.
הוראות: בתיקייה EXTRAS יש תכנה חינמית בשם DiskExplorer 1.69E (בתיקייה editd169e) ואפשר לפתוח בעזרתה את קובץ התמונה (DriveD.img) ואז לגרור ממנו ואליו קבצים ותיקיות. זו השיטה שעליה אני ממליץ ביותר ולכן שווה לקבוע שזו תהיה תכנת ברירת המחדל שתפתח קבצי IMG. אפשר לעקוף את בעיית שמות הקבצים בעברית על ידי כיווצם טרם ההעברה.

שיטה מס' 5: שימוש ב- WinImage
יתרונות: מהיר מאד, ידידותי למשתמש, תומך בשמות קבצים ארוכים ובעברית, מקצועי, מכיל אפשרויות מתקדמות.
חסרונות: לא חינמי! אפשר להוריד גרסת נסיון ל30 ימים אבל לאחר מכן חובה לקנות את התכנה.
הוראות: אם התכנה מותקנת אצלכם, אפשר לפתוח בעזרתה את קובצי התמונה (DriveD.img) ולגרור קבצים ותיקיות מהם או אליהם.

אני ממליץ בחום לא להעביר קבצים לכונן C של המערכת המדומה (DriveC.img), ולא להתקין עליו שום משחק או תכנה. במקום זה מומלץ להעביר ולהתקין דברים בכונן D של המערכת המדומה (DriveD.img). כך במקרה הצורך אפשר פשוט למחוק את קובץ התמונה DriveD.img ולהחליף אותו באחד חדש וריק (ראו הערה מס' 4) בלי להזיק למערכת ההפעלה המדומה.

הערות
1. זה לא נפוץ, אך תיתכן השחתה של מערכת הקבצים בקובץ התמונה. דאגו לגבות את המידע החשוב לכם מהמערכת המדומה.

2. במערכת ההפעלה המדומה יש שלושה התקני MIDI:
  • Ultasound
  • Ad-Lib Gold
  • MPU-401
בכל אחד מהם מוזיקת MIDI נשמעת שונה. ככלל, מקובל לחשוב שהUltasound הוא הטוב ביותר אך זה עניין של טעם ובנוסף, יש משחקים שלא יעבדו עם אחד ההתקנים ועם אחר כן. ברירת המחדל היא MPU-401, כדי לשנותה יש ללכת ל:
התחל > לוח הבקרה > מולטימדיה > MIDI

3. במקרים בהם צריך למצוא פריצה למשחק, אתרים טובים למצוא פריצות כאלה למשחקים ישנים הם: GameCopyWorld, GameBurnWorld, MegaGames.

4. בתיקייה EXTRAS יש קובץ בשם DriveD.rar.exe, הפעלתו תיצור קובץ בשם DriveD.img, זהו כונן מדומה ריק שיכול להחליף את הכונן שבתקיית החבילה אם יש איתו בעיה.

5. אפשר להנמיך את מהירות המעבד ע"י הפחתת הCYCLES, בין אם באחוזים במצב MAX ובין אם בCYCLES קבועים, אבל אסור לשנות את סוג הליבה (מדינאמית) או את סוג המעבד (מפנטיום) כי זה יגרום לחלונות לא לעבוד טוב.

6. לאחר החילוץ החבילה המוכנה שוקלת כ- 4 ג'יגה בתים. אם הגודל מפריע לכם ומערכת הקבצים שלכם היא NTFS, ניתן לקבוע שקובצי הIMG יהיו דחוסים (כפתור ימני > מאפיינים > מתקדם).

7. דברים שבאים מותקנים על המערכת המדומה:
S3 Trio64 driver, SB16 driver, GRAVIS ULTRASOUND driver, DCOM95, MSVCRT V6.0, DirectX 7.0a, 7-Zip 9.20 beta, WinG.
הורדה
http://www.embedupload.com/?d=4GNZIXV5JW" target="_blank

שימו לב - הודעה זו אינה מעודכנת!
המדריך העדכני לחבילת דוסבוקס עם חלונות 95 (כולל קישור תקין להורדת החבילה) נמצא בקישור הבא:
נערך לאחרונה על ידי Gordi ב ו' ינואר 09, 2015 11:52 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.
סיבה: הוספת הפנייה למדריך הרשמי באתר

Og
מנהל
מנהל

Re: חבילת דוסבוקס עם חלונות 95

שליחה על ידי Og » ש' נובמבר 24, 2012 5:40 am

[היסטוריית גרסאות]
  • 24112012 - גרסה ראשונית עלתה ל embedupload.

Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og » ש' נובמבר 24, 2012 5:51 am

ההסברים בהודעה הראשונה הם הסברים קצרים שלא מיועדים להדיוטות. אני מקווה שגורדי או מישהו אחר ירים את הכפפה ויכתוב מדריך מפורט כפי שנעשה עם החבילה של חלונות 3.11 (רק שכאן זה יותר מסובך ולכן המדריך צריך להיות יותר ארוך, חוששני).

גורדי, כאשר המדריך יעלה לאתר(ובתקווה שגם החבילה תעלה לאחד השרתים), אם תבחר כתובת שונה ממה שכתבתי בקובץ מידע.TXT, כלומר, שונה מ:
אל תשכח לשנות את הכתובת בקובץ מידע.TXT.

וכמובן, אם עד אז R.G יארגן לנו איזה טפט מגניב אז יהיה אפשר להוסיף אותו :)

סמל אישי של משתמש
dj_anubis
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי dj_anubis » ש' נובמבר 24, 2012 12:08 pm

כ ל ה כ ב ו ד ! ! ! :salute:

סמל אישי של משתמש
dj_anubis
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי dj_anubis » ש' נובמבר 24, 2012 7:05 pm

בטח זה בטיפול, אבל לדעתי,ההעלאה הזאת צריכה להיות חלק מהאתר עצמו, ולא רק כהודעה בפורום

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ש' נובמבר 24, 2012 8:14 pm

dj_anubis כתב:בטח זה בטיפול, אבל לדעתי,ההעלאה הזאת צריכה להיות חלק מהאתר עצמו, ולא רק כהודעה בפורום
קרא את ההודעה שמעליך.
Og כתב:..... (רק שכאן זה יותר מסובך ולכן המדריך צריך להיות יותר ארוך, חוששני)
אולי מבחינת המחשות וכד', אבל מדריך כזה יכול לוותר על למעלה מ-50% ממה שכתבת כאן (את "מה אפשר לעשות" אפשר לסכם למשפט אחד, ו"מה אי אפשר לעשות" גם כן למשפט אחד, ולהיות כולו ממוקד בהמחשות שנוגעות לסעיף העברת הקבצים שמתייחס לשיטה מס' 4 כשיטה יחידה). וזה ממש מועיל בעיני שיש כאן גרסה מתקדמת ומרחיבה יותר, ככה שבכל סעיף כזה במדריך, יכול להיות קישור לדברים שכאן, אם המשתמש יהיה מעוניין להרחיב את ידיעותיו.

וכמובן, שפע מחמאות. עוד פי'צר רב-ערך למסע אל העבר מבית עוג.

Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og » א' נובמבר 25, 2012 7:53 pm

ראשית, תודה.

שנית, המטרה לא הייתה שהמדריך באתר יהיה מבוסס על שלד של ההודעה, וכן, יש דברים שאפשר לקצר קצת, אבל לא הרבה. את מה שאפשר לעשות עם החבילה אפשר לקצר, את מה שאי אפשר הייתי מעדיף שלא. זה חשוב לכתוב את כל המגבלות לכל הפחות ברמת הפירוט שאני רשמתי (שהיא מינימלית) לדעתי.
Radioactive Grandpa כתב:להיות כולו ממוקד בהמחשות שנוגעות לסעיף העברת הקבצים שמתייחס לשיטה מס' 4 כשיטה יחידה
אם הבנתי למה אתה מתכוון נכון, אז זה רעיון רע מאד, זה חשוב שתהיינה אלטרנטיבות, לא רק בגלל שמות הקבצים בעברית, תאר לך שהתכנה פשוט לא עובדת אצל מישהו (זו תכנה חובבנית וניסיתי אותה רק על מחשב אחד)?

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » א' נובמבר 25, 2012 9:58 pm

אני אענה על שני הדברים ביחד: לדעתי עודף מידע מקשה על הפונקציונליות העיקרית של המדריך, שהיא - להעביר את המשתמש ממצב שבו הוא לא יודע איך מפעילים את זה, למצב שבו הוא כן יודע. אם תוך כדי הנסיון, או לאחריו, משהו משתבש, זה המקום להפנות אותו למידע נוסף, במקום לעכב אותו בתהליך (ככה הוא גם יידע היכן לחפש את הבעיה שלו בהמשך, במקום להתעכב על הקריאה של בעיות היפותטיות שלא נוגעות אליו. למה הוא צריך לשאול את עצמו מה זה בכלל MMX ולקוות שהוא לא יאלץ לדעת מה זה בהמשך). והרי הנה מקום כזה עם מידע נוסף. זה חשוב שתהינה אלטרנטיבות וישנן כאלה, הן פשוט לא מוצגות בכביש המהיר מנקודה א' ל-ב'. זה גם היתרון, שכדי להקים מדריך כזה לא צריך להתחיל להמחיש את כל האלטרנטיבות ברמה מפורטת להדיוטות, שמן הסתם יגרור זמן והשקעה נוספת, אלא שזה יוכל להיעשות בשלבים ובהתאם לצורך, אם נראה שמתעוררת דרישה שכזו.

Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og » ג' נובמבר 27, 2012 8:52 pm

מה שאתה אומר נכון מאד, אבל אין מניעה שהמידע המורחב יופיע במדריך בחלק נפרד או בנספח ויקושר מהחלק העיקרי. הבעיה שלי עם להפנות לכאן במידת הצורך היא שהחומר שכתבתי כאן לא ממש אינפורמטיבי ולא מיועד להדיוטות, במצב אופטימלי הייתי רוצה שכל החומר שכאן ועוד דברים שלא כתבתי אבל נחוצים (כמו איך לשנות את קובץ התמונה הנטען, שורה שמסבירה על BIN-CUE וכו') יגיע למדריך בצורה יותר מפורטת ומסודרת, אבל סביר להניח שלאף אחד לא יהיה זמן לדבר כזה.
אתה יודע מה, נתת לי רעיון...
גורדי, אם אתה מחליט לכתוב מדריך כזה, במקום להעלות אותו ישר לאתר, תוסיף אותו קודם לויקי ואז אני אוכל להכניס בו תוספות אם אמצא משהו בעייתי (אל תיקח את זה כהבטחה, אני די מוצף).

Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og » ו' נובמבר 30, 2012 1:14 pm

גורדי, אני חושב שכדאי להוסיף לתיקייה את שני הקבצים של MSVCRT2010 שהעליתי כאן:
viewtopic.php?p=122068#p122068" target="_blank

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi » ו' נובמבר 30, 2012 2:49 pm

יוצא מהכלל, כל הכבוד! תמונה

אני אקח על עצמי את מלאכת ייסוד המדריך (בויקי, כפי שהצעת). כולם מוזמנים לתרום, במידה ויש להם זמן :-)
Og כתב:גורדי, אני חושב שכדאי להוסיף לתיקייה את שני הקבצים של MSVCRT2010 שהעליתי כאן:
אני מתנצל מראש, אבל אני חייב לשאול - ארזת לבד? כלומר, הורדת את הקבצים ממקור בטוח?

ושוב, ח"ח ענק, זה נראה כמו עבודה מדהימה! :thumbright:

[עריכה]
העלתי בינתיים גרסה ראשונית לכאן. מדובר בינתיים בהעתק של ההודעה הראשית (פחות או יותר).

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ו' נובמבר 30, 2012 6:34 pm

Og כתב:וכמובן, אם עד אז R.G יארגן לנו איזה טפט מגניב אז יהיה אפשר להוסיף אותו :)
בבקשה

סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן » ו' נובמבר 30, 2012 6:50 pm

מגניב :)

(הודעה כללית שבאה להראות התפעלות גם מהנושא וגם מהטפט שהכין RG)

Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og » ש' דצמבר 01, 2012 12:08 am

Gordi כתב:אני אקח על עצמי את מלאכת ייסוד המדריך (בויקי, כפי שהצעת). כולם מוזמנים לתרום, במידה ויש להם זמן :-)
Gordi כתב:העלתי בינתיים גרסה ראשונית לכאן. מדובר בינתיים בהעתק של ההודעה הראשית (פחות או יותר).
אני אחכה עד שזה יקבל צורה של מדריך (בניגוד לFAQ, שזה מה שיש עכשיו) ואז אנסה לשפץ.
Gordi כתב:ארזת לבד?
<מושך באף> באמא'שלי אדוני השוטר, זה לא קוקאין, זה קמח... :angel5:

Gordi כתב:הורדת את הקבצים ממקור בטוח?
אנא עארף? פשוט לקחתי אותם מתיקיית המערכת שלי. אם אתה רוצה מקור רשמי/בטוח, אתה יכול לחלץ את הקבצים מאחד מאלה:
http://www.microsoft.com/en-us/download ... px?id=5555" target="_blank
http://www.microsoft.com/en-us/download ... x?id=26999" target="_blank
http://www.microsoft.com/en-us/download ... px?id=8328" target="_blank
בתקווה שזה יעבוד (היה עדיף אם היית יכול לבדוק).
Radioactive Grandpa כתב:
Og כתב:וכמובן, אם עד אז R.G יארגן לנו איזה טפט מגניב אז יהיה אפשר להוסיף אותו :)
בבקשה
:thumbleft:

אורח

שליחה על ידי אורח » ב' דצמבר 03, 2012 8:34 pm

יש מצב לקבל לינק לMEDIAFIRE או RAPIDSHARE או 4SHARED
???

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא