[הורדה] Heroes of Might and Magic - גיבורי העוצמה והקסם

הפורום הראשי של האתר. מחפשים קישור למשחק אבוד? מנסים להפעיל משחק ולא מצליחים? מצאתם קישור לא פעיל? נתקעתם במהלך משחק ואתם זקוקים לעזרה? יש לכם חידוש/הערה/הארה? זה המקום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

Og
מנהל
מנהל
הודעות: 12293
הצטרף: ו' מאי 28, 2004 10:34 am
מיקום: Delta Lyncis

[הורדה] Heroes of Might and Magic - גיבורי העוצמה והקסם

שליחה על ידי Og »

שם המשחק בעברית: ‏גיבורי העוצמה והקסם
שם באנגלית: Heroes of Might and Magic: A Strategic Quest
שמות נרדפים: גבורי הקסם והעצמה , Homm1, HoMM, Homam
חברה: New World Computing פיתחו והפיצו את המשחק
שפות: אנגלית
שנה: 1995
מערכות הפעלה עבורן נוצר המשחק: חלונות 95 (יישום 32 סיביות) ו-DOS
מערכות הפעלה התומכות במשחק כיום: דוס, חלונות 3.1, חלונות 95, 98, XP, ויסטה, חלונות 7, מערכות מבוססות לינוקס/יוניקס, מקינטוש OSX ועוד (בעזרת דוסבוקס)
מידע נוסף: מוביגיימז, ויקיפדיה, באתר Age of Heroes, באתר Celestial Heavens
מידע טכני על הקבצים המכווצים (לחצו על "הצג/הסתר תוכן" כדי לצפות):
הצג/הסתר תוכן
מידע טכני על קובצי המשחק (לחצו על "הצג/הסתר תוכן" כדי לצפות):
הצג/הסתר תוכן
עזרים:
 • סריקות של העטיפות והדיסק באנגלית - באדיבות אתר Underground Gamer זצ"ל.
 • מדריך למשתמש באנגלית - באדיבות אתר Underground Gamer זצ"ל (במקור מGOG), עוד אופצייה היא הורדה מאתר Replacementdocs.


  סיקור ל-Heroes of Might and Magic: A Strategic Quest:
  Og כתב:כגבר, אני לעיתים מצר על המחסור בנשים בעולם הגיימינג ולמרות שנראה שלאט לאט המצב משתנה, עדיין מספר הנשים לעומת זה של הגברים הוא זעום.
  לכן, אולי תופתעו לשמוע שכל סדרת Heroes of Might and Magic לא הייתה קיימת אלמלא הניג'וס הנשי הנודע לשמצה...

  ג'ון ואן קָנֶגֶם תכנן להיות רופא כמו אביו ולכן החל ללמוד רפואה באוניברסיטת קליפורניה. שם, בתחילת שנות השמונים נחשף לראשונה למשחקי מחשב על האפל-2 והתמכר אליהם בצורה קשה, מושפע ממשחקי ה-RPG המוקדמים כגון Ultima ו- Wizardry קנגם גמר אומר ליצור משחק שיהיה טוב יותר. הוא פרש מקורס הרפואה באוניברסיטה ועבר לקורס למדעי המחשב, לימד את עצמו לתכנת לאפל-2, הקים חברה בשם New World Computing וכשנתיים וחצי מאוחר יותר, שחרר את המשחק הראשון שלו: Might and Magic Book One, אותו יצר מאפס לבדו (עם מעט עזרה מאחותו ומחברים).
  כפי שמסופר בסיקור של HOMM2, המשחק Might and Magic שיצא לאור בשנת 1986 היה הצלחה גדולה ולכן קנגם פיתח משחק נוסף בסדרה. אך המשחק הבא שקנגם פיתח לאחר מכן היה שונה מאד משני משחקי הMight and Magic. המשחק, שנקרא King's Bounty, היה משחק אסטרטגיה מבוסס תורים (TBS) אבל הוא לא נחל הצלחה מיוחדת ולכן קנגם התמקד בסדרת משחקי ה-RPG שלו בכמה השנים הבאות ולא תכנן לחזור יותר לז'אנר הTBS.
  כאן נכנסת לתמונה האינטואיציה הנשית. אשתו של קנגם לא ממש התחברה לסדרת Might and Magic שיצר בעלה, אבל לא כך הדבר לגבי King's Bounty שהיה חביב עליה ביותר. קנגם מספר שלא עבר יום שבו אשתו לא נדנדה לו: "מתי כבר תעשה משחק המשך ל-King's Bounty? זה המשחק הטוב ביותר, יותר טוב מ-Might and Magic וזה המשחק שמגיע לו המשך" [ציטוט מתוך ראיון עם ג'ון ואן קנגם].
  אאל"ט, היה זה ג'רי סיינפלד שאמר פעם: "המפתח לחיי נישואים מוצלחים הוא לדון בפתיחות ובאריכות בכל בעיה או מחלוקת, לשקול היטב את שני הצדדים ואז לעשות כל מה שהאשה אומרת", ומכיוון שקנגם יודע את רזי הנישואים המוצלחים, ב1995 יצא המשחק Heroes of Might and Magic, שכפי שנודע שנים לאחר מכן היה המשחק הראשון באחת מסדרות משחקי המחשב המוצלחות בהיסטוריה.


  העלילה מגוללת את סיפור תלאותיו של הלורד מורגולין איירונפיסט בגלות בארץ בשם אנרות'.
  לפני גלותו, החיים בממלכת איירונפיסט היו דיי קלים עבורו, הוא נולד לבית המלוכה עם משרתים צמודים והדאגה היחידה בחייו הם התככים בהם הוא מעורב, שכן ממלכת איירונפיסט טובעת בתככים ושחיתויות: אביו של מורגולין נרצח על ידי לא אחר מאשר אחיו (דודו של מורגולין) כדי שהלז ישלוט כמלך ולאחר תום תקופת מלוכתו (לא ברור אם הסתיימה באמצעים כשרים) עולה בנו, רגנר איירונפיסט (בן-דודו של מרגולין) לשלטון. ולהוסיף חטא על פשע, רגנר לוקח לאישה את איוויין, אהובתו של מורגולין מילדות. הלורד מורגולין איירונפיסט (להלן: הגיבור) מחליט לנסות לרצוח את בן-דודו, לשאת את אשתו ולשבת על כס מלכותו. לשם כך הוא שוכר את שירותיו של גות'ברט, מכשף החצר בבית המלוכה. המכשף נכשל ומוצא להורג אך לא לפני שמגלה את זהותו של שולחו בעת עינוייו הקשים. בנוסף להודאתו של גות'ברט, נמצאים גם הכסף והמכתב החתום בידיו של הגיבור, אותו שיגר למכשף הרוצח.
  גיבורנו יודע היטב כי אם ישאר ויחכה להישפט, סופו להתנדנד מהגרדום, חסר רוח חיים ולכן הוא אורז את מטלטליו ואת כל חפצי הערך שהוא מסוגל לקחת ונמלט כל עוד נפשו בו עם קומץ של חיילים ומקורבים. הוא מגיע אל פורטל קסום ובלית ברירה מחליט לעבור בו, ואז השער נסגר.
  העולם שבו גיבורנו מוצא את עצמו שונה לגמרי מהעולם אליו הוא רגיל, גם מבחינת מעמדו, גם מבחינת היצורים השוכנים בו וגם מבחינת תנאי השטח. בתחילה הגיבור המפונק והעדין מתקשה להסתגל לחייו החדשים אך די מהר הוא לומד כיצד לזקוף ערים ולבנות מבנים שיאפשרו לו לגייס חיילים ולהקים תשתיות כדי להרחיב את שליטתו ואת מאגר נתיניו. לאחר כמה שנים הוא לומד שהוא לא היחיד שמחפש ריבונות - אנרות' נמצאת במאבק מתמיד בין שלושה מלכים: לורד סלייר הברבארי, המלכה לאמנדה הקוסמת והחזק מכולם, לורד אלאמר המכשף.
  החיכוכים הראשונים של גיבורנו עם שלושת המלכים לא נוחלים הצלחה יתרה אך עם חלוף השנים הוא לומד ומפיק לקחים, נכשל ומתחשל, לומד ענווה וכח אדיר ולבסוף הנער המפונק והתככן הופך גבר מלא חיות ולמוד קרבות ומקץ 14 שנים מצליח לכבוש את כל אוייביו ולהכתיר עצמו מלך בארץ אנרות'.


  המשחק עצמו מתחיל זמן קצר לאחר שהלורד מורגולין איירונפיסט מגיע לאנרות'. במצב קמפיין ניתן לבחור לשחק עם הלורד מורגולין איירונפיסט או אחד משלושת המלכים שהם אוייביו: לורד סלייר, המלכה לאמנדה ולורד אלאמר. בחירה זו קובעת עם איזו טירה תתחילו בכל שלב. ישנם שמונה שלבים בקמפיין וכל מפה זהה לכל ארבעת המלכים, ההבדל הוא כאמור, בסוג הטירה ההתחלתית ובמיקום שבו היא נמצאת על המפה. הבדל נוסף הוא שבשלבים 5, 6 ו-7 תשחקו כנגד אחד המלכים בכל אחד מהשלבים ולכן שלבים אלו יהיו שונים עבור כל מלך שאיתו תבחרו לשחק.
  בנוסף לקמפיינים יש גם אפשרות לשחק משחק "סטנדרטי", הווי אומר לבחור מפה מבין כמה עשרות מפות שבאות עם המשחק (או ליצור מפה בעצמכם בעזרת העורך/להוריד מפה שמישהו אחר יצר) ולשחק בה ללא עלילה מתמשכת. המטרה בכל שלב (בין אם של קמפיין או סטנדרטי) היא שונה, לרוב זה לחסל את כל האוייבים אבל יש שלבים שבהם תצטרכו להשתלט על טירה מסויימת או למצוא חפץ קסום ספציפי כדי לנצח. בניגוד למשחקים הבאים בסדרה, במצב קמפיין אין בונוסים שהגיבורים "יורשים" משלבים קודמים בקמפיין (Carry over) ומאד חבל שכך שכן זה אחד המאפיינים הטובים ביותר במשחקי ההמשך.
  המשחק משוחק באמצעות "גיבורים" שמסתובבים במפה עם צבאות של יצורים וכובשים צבאות ומבנים. יש לכל אחד מהם כישורים, חפצים ותכונות שיכולות להשתפר ע"י שימוש. בניגוד לשאר המשחקים בסדרה, הגיבורים לומדים קסמים במערכת שמבוססת על מספר קסמים לכל דרגת ידע במקום מערכת של נקודות קסם לכל רמת ידע ולכן יש חוסר איזון גדול במשחק הזה במובן שגיבור טרי שזה עתה נרכש יכול לקבל כל קסם במשחק אם הוא נמצא במגדל הקוסמים (Mage Guild) מה שנותן אפשרות לעשות נזק של ממש לגיבור מתקדם עם גיבור שנרכש זה עתה.
  יש ארבעה סוגי גיבורים לארבעת סוגי הטירות: אביר, ברבארי, קוסמת ומכשף, לכל אחת מן הטירות שישה יצורים שאותם ניתן לרכוש בהנחה שהמבנה המתאים נבנה בה. לכל יצורי טירה מסויימת יתרונות וחסרונות: חיילי האביר הכי חלשים אך הם הכי זולים ומתחדשים בכמויות גדולות, היצורים של הקוסמת חזקים יותר ויקרים יותר אך גם מהירים יותר (ולדעתי הכי טובים), היצורים של המכשף הכי חזקים אך יקרים מאד והברבארי פחות או יותר ממוצע בכל הבחינות. המהירות של היצורים חשובה כיוון שמספר הצעדים של הגיבור נקבע לפי המהירות של היצור הכי איטי בצבא, לכן מומלץ לא לקחת יצורים איטיים אלא אם אין ברירה.


  בסך הכל Heroes of Might and Magic הוא משחק נחמד ולזמנו הוא היה אפילו יותר טוב, אם אתם אוהדים של הסדרה שווה לשחק בו רק כדי לראות איך הסדרה התחילה, אבל אם אתם לא מכירים את הסדרה הייתי ממליץ להתחיל דווקא מהמשחק השלישי שחלק נכבד מהמעריצים טוענים שהוא הטוב ביותר בסדרה גם אם כוללים את המשחק החמישי והשישי שפותחו על ידי חברות אחרות.
  סיקור נוסף מאת גורדי ניתן למצוא בעמוד המשחק של גרסת הריפ.


  תמונות (ללחוץ להגדלה):
  תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה


  הורדה
  לחצו כאן כדי להוריד את Heroes of Might and Magic.

  איזו גרסה כדאי לי להפעיל, גרסת הדוס או גרסת החלונות?
  ישנם יתרונות וחסרות גם לגרסת החלונות וגם לגרסת הדוס, בגרסת הדוס יש רעש סטטי ברקע של המוזיקה, כמו השלג בטלוויזיות של פעם (ניתן לקרוא עוד על כך כאן). גרסת החלונות פחות נוחה להפעלה ויתכן שלא תעבוד טוב במחשבים מסוימים, בנוסף סמן העכבר בצבע שחור-לבן בניגוד לגרסת הדוס ששם הוא צבעוני (יש כאלה שזה מאד מפריע להם, לא יודע למה). ההמלצה שלי היא לנסות להפעיל את גרסת החלונות קודם ואם היא עושה לכם בעיות נסו את גרסת הדוס.

  הוראות הפעלה לחלונות XP, 9X, ויסטה ו-7
  פריסה:
  לאחר הורדת הקובץ יש לחלץ (לפרוס) אותו, כדי לעשות זאת הפעילו את הקובץ HoMM1F.rar.exe ולחצו על "התקן", בשלב מסוים יופיע מסך שחור עם כיתוב לבן (זהו תהליך בניית קובצי הקול), יש לחכות בסבלנות עד שיסגר, במחשב שלי זה אורך כשתי דקות אך הזמן תלוי בעיקר במהירות הכונן הקשיח. בסיום החילוץ תיווצר תיקייה בשם HoMM1F, זוהי תיקיית המשחק, יש להיכנס אליה להמשך ביצוע ההוראות.
  הפעלת גרסת הדוס:
  כדי להפעיל את המשחק בגרסת הדוס לחצו לחיצה כפולה על הקובץ HoMM1DOS.exe.
  הפעלת גרסת החלונות:
  ראשית יש להיכנס לתיקייה DATA, להפעיל (לחיצה כפולה) את הקובץ homm1.reg ולאשר את הפעולה. לאחר מכן, בתיקייה WinCD שבתיקיית המשחק יש קובץ בשם H1BUNDLE.cue, זהו הקובץ שמכיל את המוזיקה. את הקובץ הזה יש לטעון ככונן וירטואלי עם דימון טולז או לחלופין לצרוב לדיסק ממשי באמצעות Imgburn. לאחר מכן יש להפעיל את הקובץ setcd10.exe שבתיקיית המשחק, הקובץ הזה מאתר איפה נמצא הדיסק שטענתם/צרבתם ומשנה את המשחק כך שישתמש בו למוזיקה. כעת ניתן להפעיל את המשחק ע"י הפעלת הקובץ HEROESW.EXE. אם אתם מקבלים שגיאה על WinG32.DLL הפעילו את הקובץ WinG32.bat שבתיקיית המשחק לפני הפעלת המשחק (יש צורך לעשות זאת רק פעם אחת).
  אם מילאתם את כל ההוראות בקפדנות ועדיין אין מוזיקה בגרסת החלונות, תיאלצו להסתפק בגרסת הדוס (או שתבקשו עזרה בשרשור המשחק בפורום).

  הוראות הפעלה למערכות הפעלה מבוססות לינוקס/יוניקס, מקינטוש OSX ועוד
  ראו כאן.

  טיפים ושאלות נפוצות
  • ש1: מה ההבדל בין המשחק הזה לבין המשחק השני שמופיע באתר תחת אותו השם ?
   הגרסה בקישור דלעיל היא ריפ של גרסת הדוס. הווי אומר שזו גרסת הדוס בלבד וללא מוזיקה וסרטונים, בניגוד לגרסה שכאן.
  • ש2: מעצבן אותי לצפות בסרטונים בכל פעם, אפשר לדלג עליהם?
   בגרסת הדוס אפשר לדלג על סרטוני הפתיחה ע"י קליק עם העכבר במסך בו מופיע "New World Computing", בגרסת החלונות אם אני מנסה לעשות אותו הדבר אצלי אז המשחק מתרסק. בכל מקרה אפשר למחוק או להעביר את קובצי הסרטים על מנת לבטל אותם לגמרי: שמות שני הקבצים הם INTRO02U ו- NWCLOGO והם נמצאים בתיקייה ANIM עבור גרסת החלונות ו-DANIM עבור גרסת הדוס.
  • ש3: יש אפשרות להעביר ממסך מלא לחלון ולהיפך?
   כן. בגרסת הדוס (דרך דוסבוקס) לחצו על Alt ו-Enter ביחד. בגרסת החלונות לחצו על F4.
  • ש4: יש רימויים?
   בניגוד למה שכל מני אתרים מפוקפקים יספרו לכם, ל- HoMM1 יש רק צ'יט מובנה אחד: הקלידו את הספרות 101495 כדי לראות את כל המפה. אם זה לא מספיק לכם, אני ממליץ על תוכנה בשם HeroesEditor של בחור בשם Jeff, אפשר לעשות איתה כמעט כל שעולה על דעתכם.
  • ש5: כיצד לפצל צבאות?
   כמו בכל משחקי הסדרה, אפשר לפצל צבאות עם מקש השיפט (קראו את ערך השאילתא הרלוונטי של המשחק השני בסדרה לפירוט נוסף) אך בניגוד לשאר משחקי הסדרה, ניתן לגייס רק "ערימה" אחת של סוג יצורים לכל צבא, מה שאומר שהפיצול עובד רק אם מפצלים את היצור לצבא אחר (גיבור, טירה וכו').
המשחק עלה לאתר בתאריך 9 בספטמבר 2013 שעה 00:30 ; עדכון אחרון: 23 בספטמבר 2013 שעה 01:20 (הוספת הרג'יסטרי להוראות)
Og
מנהל
מנהל
הודעות: 12293
הצטרף: ו' מאי 28, 2004 10:34 am
מיקום: Delta Lyncis

Re: Placeholder 31

שליחה על ידי Og »

תוכן עניינים:
I. הוראות הפעלה למערכות הפעלה מבוססות לינוקס/יוניקס, מקינטוש OSX ועוד
II. מידע על גרסאות המשחק
III. מידע טכני על תצורת הקבצים (דחיסת קובצי קול, פריצה וכו')
IV. על ההבדלים בין גרסת הדוס לחלונות

I. הוראות הפעלה למערכות הפעלה מבוססות לינוקס/יוניקס, מקינטוש OSX ועוד
כאמור, ניתן להפעיל את המשחק על הרבה מערכות הפעלה שיש להן גרסה לדוסבוקס, אך החילוץ מהקובץ המכווץ דורש חלונות XP ומעלה (יכול להיות שיעבוד גם על 98 אבל לא נבדק). אם יש לכם גישה למחשב עם Windows הכי פשוט שתחלצו (תפרסו) את ההורדה בו ואז תעבירו את התיקייה HoMM1F למחשב היעד.
כדי להפעיל את המשחק הפעילו את הקובץ HEROES.EXE מדוסבוקס.
אם אין לכם גישה למחשב עם Windows, ניתן לפרוס את המשחק ידנית במקרים מסויימים, כדי לעשות זאת עקבו אחר ההוראות הבאות:
1. חלצו את הקובץ HoMM1F.rar.exe (פורמט RAR).
2. חלצו את הקובץ HoMM1F.7Z (פורמט 7ZIP).
3. היכנסו לתיקייה SOX והעתיקו משם את הקובץ DOS (קובץ ללא סיומת) לתוך התיקייה Ogg.
4. חלצו את הקובץ DOS לתיקייה Ogg (פורמט ZIP).
5. הפעילו את דוסבוקס וטענו את תיקיית המשחק (HoMM1F) ככונן C.
6. היכנסו לתיקייה Ogg והפעילו את הקובץ dosinst.bat. חכו שיסיים (אצלי זה לוקח 17 דקות).
7. זהו, הפעילו את HEROES.EXE מדוסבוקס כדי לשחק במשחק.
(שימו לב שההתקנה בדרך זו לא יוצרת מוזיקה לגרסת החלונות כיוון שאין דרך פשוטה להפעיל את גרסת החלונות שלא בחלונות)

II. מידע על גרסאות המשחק
לHoMM יצאו לא מעט גרסאות רשמיות במהלך השנים (ועוד יותר גרסאות לא רשמיות), הראשונה, V1.0 יצאה לדוס בלבד בספטמבר 1995 ומאוחר יותר באותה שנה יצאו טלאים לגרסאות 1.1 ו-1.2.
גרסאות הדוס כוללות בחירה בין שלוש אפשרויות מוזיקה:
 • 16 ביט סטריאו (פורמט PCM מסוג 16bit signed בקצב של 22050 הרץ - שני ערוצים)
 • 8 ביט סטריאו (פורמט PCM מסוג 8bit signed בקצב של 22050 הרץ - שני ערוצים)
 • 8 ביט מונו (פורמט PCM מסוג 8bit signed בקצב של 22050 הרץ - ערוץ אחד)
יש שתי סיבות לקיום של אפשרויות בחירה אלה: א. כרטיסי קול ישנים יותר תומכים רק באפשרויות הנחותות יותר ו-ב. האפשרויות הנחותות יותר הן מהירות יותר.
בפברואר 1996 יצאה הגרסה הראשונה לחלונות בלבד (V1.0) ומאוחר יותר באותה שנה יצא טלאי לגרסה 1.1 .
גרסאות החלונות כוללות בחירה בין שתי אפשרויות מוזיקה:
 • רצועות מוזיקה CDDA (פורמט PCM מסוג 16bit signed בקצב של 44100 הרץ - שני ערוצים)
 • 8 ביט מונו (כמו בגרסת הדוס)
במקור, ההבדל באיכות השמע בין רצועות המוזיקה של גרסת החלונות לבין פורמט ה16 ביט סטריאו של גרסת הדוס הוא מזערי, אבל קיים באג בכל גרסאות הדוס שמשפיע על המוזיקה, לעוד פרטים על ראו סעיף "IV. על הבדלים בין גרסת הדוס לחלונות".
בספטמבר 1997 יצאה גרסת ה-Compendium שמכילה את שני המשחקים הראשונים ואת ערכת ההרחבה של המשחק השני, זוהי מהדורה מיוחדת והיא הטובה ביותר מבין כל המהדורות שיצאו לפני כן וכל האוספים שיצאו לאחר מכן (Millennium, Platinum וכו'), גם בגלל שהיא כוללת את גרסאות הדוס+חלונות וגם בגלל ששתיהן (דוס וחלונות) מעודכנים לגרסאות חדשות שלא יצאו בתור טלאים (דוס V1.3 וחלונות V1.2).
הגרסאות שנמצאות בהורדה הזו באו ממהדורת ה-Compendium. כיוון שתוכנת התצורה המקורית של Compendium מאפשרת לבחור רק את המוזיקה בפורמט 8 ביט מונו בגרסת הדוס, היא הוחלפה בזו שבאה מגרסה 1.0, ניתן למצוא גיבוי של תוכנת התצורה המקורית בתיקייה EXTRAS.
עוד פרטים על הגרסאות של משחקי HoMM ניתן למצוא כאן או כאן.

III. מידע טכני על תצורת הקבצים (דחיסת קובצי קול, פריצה וכו')
כמוסבר בסעיף הקודם, הגרסאות שנמצאות בהורדה הזו באו ממהדורת ה-Compendium, שתי הגרסאות (דוס V1.3 וחלונות V1.2) נפרצו על ידי (כי לא מצאתי פריצה לגרסאות האלה ברשת) וזה כולל את עורך המפות שגם היה מוגן.
הפריצה של גרסת החלונות לא מושלמת כיוון שהיא דורשת שאות הכונן תהיה קבועה, אך יצרתי לכך מעקף ע"י יצירת תוכנה (SETCD10.EXE) שמחפשת את הדיסק עם המוזיקה (זה לא הדיסק המקורי אלא דיסק שאני יצרתי) ופורצת את קובץ ההפעלה (HEROESW.EXE) כך שיעשה שימוש במוזיקה שנמצאת באות הכונן שSETCD10.EXE מצא.
בניגוד למשחק השני בסדרה, ארבע אפשרויות בחירת המוזיקה (רצועות השמע של גרסת החלונות ושלוש האופציות של גרסת הדוס) אינן שונות זו מזו בתוכן אלא רק באיכות ולכן יכולתי לנצל עובדה זו כדי להפחית את גודל המשחק משמעותית. לקחתי את רצועות השמע מגרסת החלונות ודחסתי אותן בקידוד Ogg Vorbis עם libvorbis גרסה 1.3.3 באיכות של q6 (מקביל ל: 192kbps CBR) כך שאוזן אנושית לא אמורה להבחין בהבדל בין הקובץ המקודד למקורי וקבצים אלו הם היחידים שנמצאים בהורדה. בזמן החילוץ מקובץ ה-7Z, תוכנה בשם SoX ממירה את קובצי ה-Ogg לכל ארבעת הפורמטים הקיימים.

IV. על ההבדלים בין גרסת הדוס לחלונות
כיוון שגרסת הדוס רצה באופן מושלם על דוסבוקס התאימות, פשטות ההפעלה ואופציות ההרצה שלה גדולות משמעותית מאלה של גרסת החלונות. במקור, ההבדל העיקרי בין הגרסאות היה אמור להיות שבגרסת החלונות הסמן הוא בשחור-לבן (בגלל מגבלות טכניות), דא עקא, כתוצאה מבאג בגרסת הדוס ישנו רעש רקע מציק כאשר המוזיקה מתנגנת. פתיחה של קובצי המוזיקה עם תוכנה חיצונית (כגון Audacity) מראה שרעש הרקע לא בא מהקבצים עצמם. לפי ההודעה הזו הבעיה ידועה, מתרחשת גם מחוץ לדוסבוקס ואין לה פתרון ידוע מלבד שימוש בגרסת החלונות.
Og
מנהל
מנהל
הודעות: 12293
הצטרף: ו' מאי 28, 2004 10:34 am
מיקום: Delta Lyncis

Re: [הורדה] Heroes of Might and Magic - גיבורי העוצמה והקסם

שליחה על ידי Og »

שמור להודעות עתידיות.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
הודעות: 5893
הצטרף: ד' ספטמבר 01, 2004 4:08 am
איש קשר:

Re: [הורדה] Heroes of Might and Magic - גיבורי העוצמה והקסם

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

:thumbleft: כל הכבוד על המחקר וההעלאה.

Og כתב:ב1995 יצא המשחק Heroes of Might and Magic, שכפי נודע שנים לאחר
נראה לי שחסרה שם ש'.
Og כתב:רגנר איירונפיסט (אחיינו של מרגולין) לשלטון. [...] מחליט לנסות לרצוח את אחיינו
צ"ל בן-דודו, אם עקבתי נכון אחרי העץ המשפחתי.
Og כתב:כמו בכל משחקי הסדרה, אפשר לפצל צבאות עם מקש השיפט (קראו את הערך המתאים בשאילתא לפירוט נוסף)
זה קצת מטעה לטעמי. אני חושב שצריך לציין שזה לא ערך של המשחק.
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
הודעות: 6747
הצטרף: ו' ספטמבר 27, 2002 2:19 pm
מיקום: מאחוריך
איש קשר:

Re: [הורדה] Heroes of Might and Magic - גיבורי העוצמה והקסם

שליחה על ידי Gordi »

בראבו! :salute:
It doesn't get better than this...
Og
מנהל
מנהל
הודעות: 12293
הצטרף: ו' מאי 28, 2004 10:34 am
מיקום: Delta Lyncis

Re: [הורדה] Heroes of Might and Magic - גיבורי העוצמה והקסם

שליחה על ידי Og »

Radioactive Grandpa כתב:נראה לי שחסרה שם ש'.
בהחלט חסרה, לכידה נאה!
Radioactive Grandpa כתב:צ"ל בן-דודו, אם עקבתי נכון אחרי העץ המשפחתי.
בהחלט צריך להיות.
Radioactive Grandpa כתב:זה קצת מטעה לטעמי. אני חושב שצריך לציין שזה לא ערך של המשחק.
בוצע, תודה על כל התיקונים.
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
הודעות: 6747
הצטרף: ו' ספטמבר 27, 2002 2:19 pm
מיקום: מאחוריך
איש קשר:

Re: [הורדה] Heroes of Might and Magic - גיבורי העוצמה והקסם

שליחה על ידי Gordi »

אם כבר,
Og כתב:כאמור, ניתן להפעיל את המשחק על הרבה מערכות הפעלה שיש להן גרסה לדוסבוס
צ"ל דוסבוקס.
Og
מנהל
מנהל
הודעות: 12293
הצטרף: ו' מאי 28, 2004 10:34 am
מיקום: Delta Lyncis

Re: [הורדה] Heroes of Might and Magic - גיבורי העוצמה והקסם

שליחה על ידי Og »

טוב, אתה מוכרח להודות שדוסבוקס הוא הבוס של כל האמולטורים...
(תודה, כבר מתקן)
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא