שאלה לגבי המשחק The Settlers

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שאלה לגבי המשחק The Settlers

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

וזה מזכיר לי (וסליחה על האוף טופיק. כתבתי בהודעה נפרדת כדי שיהיה אפשר לפצל, פשוט אין לי רעיון לאן ולא בא לי לפתוח על זה נושא), שנסיתי קצת את Serf City, ועוד לא ראיתי משחק שהוא כל-כך בלתי אפשרי להבנה אם אין לך את חוברת ההוראות. אין שם שום דבר מילולי. לא בתיאור המבנים, המקצועות, הסטטיסטיקות. יש שם אפילו שלבי tutorial, רחמנא ליצלן, שאין שם רבע הסבר מילולי שמלווה אותך בהם. לא במהלכם, ולא מציינים את המטרה, איך לסיים את השלב. והכל מופיע, מסתבר, בחוברת ההוראות. אפילו הפקודות לשלבים.
בהתחלה חשבתי שצריך להיות לכמה נקודות מפתח חשובות ועלומות מבחינת האופן שבו המשחק מציג אותן, ערכים בשאילתא, אבל כל המשחק הזה הוא מחדל מתמשך. משחק שחוברת ההוראות היא חלק אינטגרלי מהקיום שלו. אז חשבתי שאנחנו מוכרחים לציין אותה ולהציע אותה להורדה (אם לא לנסח איזה מדריך מקוצר שיפצה על היעדרה).
(ואז כמובן חשבתי על הפורמט של השת"ק, ושמתי לב שבסרטונים ברשת יש מוסיקה איכותית יותר וגם סרטונים, אז...)
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

Re: שאלה לגבי המשחק The Settlers

שליחה על ידי Gordi »

הא? ההודעה הזאת אמורה לעמוד בפני עצמה, או שהיא שייכת לשרשור אחר ונשכחה בדרך שבין הפיצול למיזוג? :scratch:
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

אין לי מושג איך המשחק הראשון כי לא שיחקתי בו,אבל יש לי הערה קשורה למחצה, והיא שהצלחתי לשחק במשחק השני בסדרה בתור ילד, בלי חוברת ובלי כלום. ככל הזכור לי, נחלתי הצלחה סבירה...
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

אה, שלום רב שובך הודעה נחמדת.
היא פוצלה מכאן לכאן.
חשבתי שהיא כבר נמחקה בתהליך ומתקיימת כצמח בציטוט של עוג.

אז אם יש לה קיום עצמאי, אולי בא לך לתת את הטיפים שדיברת עליהם, עוג?
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Gordi כתב:הא? ההודעה הזאת אמורה לעמוד בפני עצמה, או שהיא שייכת לשרשור אחר ונשכחה בדרך שבין הפיצול למיזוג? :scratch:
הודעה הזו הייתה אמורה להתמזג לכאן:
viewtopic.php?f=6&t=21421" target="_blank
אבל אז הנחתי שבגלל ששרשור היעד חדש ממנה היא תתפוס את המיקום של ההודעה הראשונה בשרשור. כדי להימנע מעוד EPIC FAIL, החלטתי לא לבדוק אם אני צודק ופשוט ציטטתי את ההודעה.
Radioactive Grandpa כתב:אולי בא לך לתת את הטיפים שדיברת עליהם, עוג?
אני דיברתי על טיפים? אה, הבנתי למה אתה מתכוון.
אני התכוונתי לטיפים על דברים שאתה לא יודע אז תשאל ואני אסביר אבל אם קראת את המדריך אני לא חושב שיש הרבה שאני יכול לחדש לך.
אולי הכי חשוב יהיה להשתמש בכפתור הטורבו של דוסבוקס (אני חושב שכדי להוציא ממנו את המקסימום DB צריך להיות על MAX ו-DYNAMIC).
בנוסף יש חשיבות מכרעת לאיך אתה בונה את העיר שלך אבל זו אומנות נרכשת, קשה להסביר אותה בכמה מילים. תשתמש בהגיון: שדות חיטה צריכים להיות קרובים לטחנת רוח והטחנה צריכה להיות קרובה לאופה. קרוב=דגל אחד או שניים ביניהם. אל תתבייש להציב מחדש דגלים בשלב מאוחר יותר אם אתה מחליט שהדרכים שלך לא מספיק מהירות.
אתה יכול להקליק על דגל כדי לראות את הנתונים שלו ואם מצטברים שם יותר מדי מצרכים אולי יש צורך בשינוי.
יש גם חשיבות מכרעת לאיזור שבו אתה בוחר בתחילת השלב, טוב לדאוג שיהיה שם אזור הררי עבור מכרות, נהר לדגים, וקרקע ישרה מספיק כדי לבנות מבנים גדולים. אבנים ועצים הם בונוס אבל לא הכרחיים (אלא אם אין מחצבי אבן באיזור ההררי ואז חובה למצוא סלעים).
טוב, האמת שאני יכול לדבר על האסטרטגיות לנצח אבל אני אפילו לא זוכר מה מופיע במדריך ומה לא (וכמובן, שגם אין לי כח). אם יש לך שאלות ספציפיות אני אשמח לענות.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

תודה. :)
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא