סאגת פאטפאט - מערכה אחרונה?

הפורום הראשי של האתר. מחפשים קישור למשחק אבוד? מנסים להפעיל משחק ולא מצליחים? מצאתם קישור לא פעיל? נתקעתם במהלך משחק ואתם זקוקים לעזרה? יש לכם חידוש/הערה/הארה? זה המקום בשבילכם!

מנהלים: אופיר, Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

סאגת פאטפאט - מערכה אחרונה?

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ו' פברואר 01, 2008 5:49 pm

טוב, החלטתי להתעלם הפעם מדברים מפורשים שנאמרו ופשוט לנסות ולבחון הכל מההתחלה, החל מהורדה של הקבצים כרגע מהאתר והפעלתם הבתולית בדרכים השונות.

באופן מוזר מאד, נתקלתי בתוצאה ששללה את החלק העיקרי ממה שאמרתי פעם קודמת (הפעלה בלעדית ב-0.61 לפאטפאט במצעד).

בקיצור, התוצאות שאני הגעתי אליהן הפעם הן:

שני הפאטפאטים עובדים בכל גרסאות ה-DOSBox השונות! [מקור הקביעה הוא בבדיקת הגרסאות הבאות: 0.58, 0.61, 0.65, 0.70, 0.72]

ואלו התנאים להפעלה:
* תיקיית המשחק חייבת להימצא בשורש הכונן הקשיח (כלומר, לעשות Mount לכל הנתיב עד התיקייה. זה עובד אפילו כולל התיקייה, דהיינו יען הקבצים זרוקים להם בכונן X ללא תיקייה).
* שם תיקיית המשחק לא יעלה על 8 תווים (העלאת התיקייה עצמה ככונן בוודאי פותרת את התנאי הזה).

לאור התוצאות המתמיהות האלו אפילו לא ניסיתי את עניין העלאת התקליטונים.

הפעלה ב-ScummVm:
שני המשחקים עובדים בשתי הגרסאות האחרונות של התוכנה (0.10.0, 0.11.0) ללא שום תנאים מקדימים (לא נבדקו גרסאות אחרות).

באמת שאני לא יודע להסביר למה זה כל-כך פשוט פתאום. האם השתנו הקבצים?

רבותיי, האם למישהו יש הסגות על הקביעות הנ"ל?
Let him speak now or forever hold his peace.

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

Re: סאגת פאטפאט - מערכה אחרונה?

שליחה על ידי Gordi » ו' פברואר 01, 2008 6:50 pm

Radioactive Grandpa כתב: * תיקיית המשחק חייבת להימצא בשורש הכונן הקשיח (כלומר, לעשות Mount לכל הנתיב עד התיקייה. זה עובד אפילו כולל התיקייה, דהיינו יען הקבצים זרוקים להם בכונן X ללא תיקייה).
מדוע ולמה?
אני מצליח להפעיל את שני הפטפטים גם כאשר אני "עושה את הדרך הארוכה", כלומר, Mount לכונן ואז לאט-לאט cd עד תיקיית המשחק.
(כל זה בהנחה ששם התיקייה לא עולה על 8 תווים, כמו שציינת).
(ניסיתי רק ב-0.72)
Radioactive Grandpa כתב: באמת שאני לא יודע להסביר למה זה כל-כך פשוט פתאום. האם השתנו הקבצים?
השינויים היחידים שאני יכול לחשוב עליהם הם הוספת קובץ ה-exe ש-Og שלח ואולי סידור קטן של התיקיות ושל קבצי ה-Bat.

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ו' פברואר 01, 2008 6:57 pm

Gordi כתב:אני מצליח להפעיל את שני הפטפטים גם כאשר אני "עושה את הדרך הארוכה", כלומר, Mount לכונן ואז לאט-לאט cd עד תיקיית המשחק.
אוקי, ועד איפה בדקת את המשחק? שהוא פשוט עלה ורץ, או שפאטפאט סיים עם מונולוג הפתיחה שלו והתחיל לשחק?
Gordi כתב:השינויים היחידים שאני יכול לחשוב עליהם הם הוספת קובץ ה-exe ש-Og שלח ואולי סידור קטן של התיקיות ושל קבצי ה-Bat.
אה, כלומר, שונו הקבצים מאז הפעם האחרונה שבדקתי! That makes all sense.
מה השינוי בדיוק? ה-EXE פרוצים?
אגב, את הבדיקות עשיתי גם עם קבצי ה-bat וגם ה-exe. שניהם עבדו תמיד.

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi » ו' פברואר 01, 2008 7:08 pm

הממ... גם בדרך הארוכה, אני מצליח לשחק בשני המשחקים אחרי שפטפט מסיים את המונולוג שלו. (אני נשבע שאם אני אצטרך לשמוע את המשפט "שלום, אני פטפט" עוד פעם אחת אחרי שאנחנו מסיימים עם השרשור הזה, אני לא אחראי למעשים שלי!).
באיזה מהמשחקים זה לא ככה אצלך? ומה קורה כשאתה מפעיל את המשחק בדרך הארוכה?

[עריכה]
אאל"ט קבצי ה-EXE מגיעים מגירסת הדיסק ולכן אין עליהם הגנה, אם אני טועה יבוא Og ויתקן אותי...

Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og » ו' פברואר 01, 2008 7:18 pm

כן, אני כבר לא כ"כ זוכר מה היה(וזה די בעיה בשבילי לבדוק עכשיו), אבל נדמה לי ששלחתי קובץ רק לאחד מן המשחקים, לא לשניהם... אני טועה?

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi » ו' פברואר 01, 2008 7:20 pm

כן, רק לאחד המשחקים. אם זכרוני אינו מטעה אותי, המשחק השני הפסיק לדרוש דיסקט כשהוא מופעל בדוסבוקס החל מגירסה מסוימת, מבלי שנצטרך לעשות שינוי כלשהו בקבצים.

Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og » ו' פברואר 01, 2008 7:22 pm

והבמאי הצעיר עדיין דורש דיסקט?

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi » ו' פברואר 01, 2008 7:51 pm

כן, הוא עדיין סורר.

Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og » ו' פברואר 01, 2008 7:59 pm

מעניין אם שימוש באותו הטריק יעבוד גם שם... אני צריך לבדוק מתישהו למרות שממש לא הייתי מהמר על זה מכיוון החברות שונות.

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ו' פברואר 01, 2008 8:01 pm

טוב, אני חושש שקללת הפאטפאט גורמת לי לאבד את שפיות דעתי. יותר מדי "אני כל-כך מתרגש", "אני בטוח שזה הולך להיות יום נפלא!".
עכשיו זה עובד כרגיל, שני המשחקים, גם עם "דרך ארוכה".
ועוד חלק מזה, זה שעכשיו ה-Z7 פותח תיקייה בשם "puttmitzad" מהפריסה האוטומטית, ובבדיקות הקודמות אני זוכר שהוא פתח רק "mitzad". (?!?)
גם אם דעתי נטרפה עלי, אם אכן התיקייה שנפרסת מהקובץ היא "puttmitzad", מוטב לשנות את זה מראש לשם שאינו עולה על 8 תווים.

[נערך:]
אם מישהו בכל זאת מבין מה היה לי (יכול להיות שאם חלק מהנתיב מכיל כפילויות בתיקיות או משהו כזה זה קורה, או שהשמות על גבול השמונה), מה שזכור לי הוא שפאטפאט במצעד נעצר מתישהו במסך הפתיחה כשפאטפאט נכנס עם הודעת שגיאה פנימית (משהו room 39 is not room בלה בלה...), פאטפאט על הירח נעצר בדיוק כשפאטפאט מתחיל לדבר. קופא וסוגר את DOSBox. פעם הראה שגיאה חיצונית מודבקת על הפריים הקפוא. את התנאי המדוייק לשני אלו אני כבר לא זוכר.

סמל אישי של משתמש
Yoyole
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי Yoyole » ו' פברואר 01, 2008 8:55 pm

Radioactive Grandpa כתב:פאטפאט על הירח נעצר בדיוק כשפאטפאט מתחיל לדבר. קופא וסוגר את DOSBox. פעם הראה שגיאה חיצונית מודבקת על הפריים הקפוא. את התנאי המדוייק לשני אלו אני כבר לא זוכר.
קרה לי בדובון בלון. במקרה שלי כיוונתי למוזיקה בלבד וזה פתר את הבעיה. (יש כתוביות)

Og
מנהל
מנהל

גניבה ספרותית.

שליחה על ידי Og » ש' פברואר 02, 2008 8:04 am

הכל נראה יותר ורוד עכשיו, העניינים מתחילים להסתדר ושני משחקי הפאטפאט עובדים ללא כל בעיה בכל גרסאות דוסבוקס. יופי.

אבל אני חושש שאני חייב לסבך את העניינים.
תבינו, לא ממש התעמקתי בנושא הזה בגלל חוסר האהדה שלי למכונית הסגולה שמינה לא ברור, אבל עכשיו החלטתי לקרוא את ההתכתבויות הקודמות בנושא ואני שם לב שעולה מהן ריח באוש משהו, ואני אנמק:

שימו לב להתרחשות העניינים: בתחילה שני משחקי הפאטפאט לא עבדו ללא אמולציית הדיסקט. על התיקון של פאטפאט במצעד אני אחראי ואין לי ספק שהוא כשר גלאט, אך מה בקשר לפאטפאט בירח? המשחק לא עבד ללא אמולציית הדיסקט לאף אחד מלבד R.G ואז הסתבר שלR.G יש גרסה שונה שאותה הוא שלח לגורדי, כפי שמצויין בהודעה האחרונה כאן:
viewtopic.php?t=14200

הגרסה הנוכחית באתר פועלת על כל גרסאות דוסבוקס, לא רק מגרסה מסויימת כפי שציין גורדי, אז כנראה שזו הגרסה שR.G שלח.

אבל שימו לב לשרשור המקושר, R.G טוען שהוא הוריד את הגרסה שלו מאיפשהו, כלומר היא לא באה מדיסקטים/דיסק מקורי. ואם היא לא באה מהאתר, זה משאיר רק אפשרות אחת...
למיטב ידיעתי, המקום היחידי בו ניתן להוריד את המשחק הזה בעברית מלבד מסע הוא נוסטלגיה ולתמיד...
בדיקה של הקבצים ע"י CRC32 מראה שכל הקבצים של הגרסה הנוכחית בMASA22 זהים בדיוק לאלה שבנוסטלגיה ולתמיד, בעוד שבגרסה הישנה (כן, יש לי עותק שלה) ישנם קבצים שונים.

זה אמנם לא 100%, אבל לדעתי יש קרוב ל99% שR.G פשוט הוריד את המשחק מנוסטלגיה, שכח מזה ו"תרם" אותו לאתר.

אני שונא להתנהג כצדקן אבל יש דברים שהמצפון שלי פשוט לא יכול להבליג עליהם. אמנם ברור שלא אני יהיה זה שיחליט מה ישאר באתר ומה לא, אבל אני מרגיש חייב לומר את דעתי לגבי מהו הדבר הנכון לעשות: בעצם, אין צורך לומר את זה, זה אמור להיות מובן מתוכן ההודעה הזו.

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi » ש' פברואר 02, 2008 2:32 pm

הממ... באסה.
כן, אני מסכים, אם הגרסה של האתר "הושאלה" מ"נוסטלגיה" אז הדבר ההוגן יהיה לחזור לגירסה הקודמת שלנו...
אני צריך לחפור בדיסקים שלי כדי למצוא את הגרסה הישנה (אלא אם כן תשלח לי אותה, Og).

בינתיים, יצרתי קובץ שמאגד את כל גירסאות הפטפט שמצאתי על המחשב שלי מתקליטורי האוסף השונים. את הקובץ אפשר להוריד פה:
http://www.sendspace.com/file/opscih

האם אפשר להשוות את ה-CRC32 שלהם לגירסה הנוכחית באתר כדי לראות אם יש התאמה? אם כן יש התאמה, זה נראה לי לגיטימי להשתמש בגירסה הנוכחית.
בנוסף, אני אתחיל לשחק עם העתקות והדבקות בין הגירסאות, אולי איכשהו זה יעבוד...

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi » ש' פברואר 02, 2008 2:46 pm

אוקיי, נראה לי שעליתי על משהו:
1. קחו את הפטפט שנמצא בתיקייה:
discs\dream\2\puttmoon
2. העתיקו אליו את קובץ ההפעלה הפרוץ של הגירסה הנוכחית של "פטפט במצעד" (זה ש-Og שלח). (לקובץ קוראים puttputt.exe)
3. הפעילו את puttputt.exe
4. עובד לכם?

Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og » ש' פברואר 02, 2008 2:57 pm

רגע, אבל אמרת שזה דמו, לא?

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא