שאילתא: עידכון עיתי

הפורום הראשי של האתר. מחפשים קישור למשחק אבוד? מנסים להפעיל משחק ולא מצליחים? מצאתם קישור לא פעיל? נתקעתם במהלך משחק ואתם זקוקים לעזרה? יש לכם חידוש/הערה/הארה? זה המקום בשבילכם!

מנהלים: אופיר, Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שאילתא: עידכון עיתי

שליחה על ידי Gordi » ו' פברואר 02, 2007 3:53 pm

Lost In Time - איך משתמשים בחפצים אחד על השני?
http://www.old-games.org/cgi-bin/faq/sm ... 1169298953

-----------------------------------------------

Panza Kick Boxing - מה עושים אם המשחק מבקש להכניס דיסקט?
http://www.old-games.org/cgi-bin/faq/sm ... 1169299877

-----------------------------------------------

Bumpy - איך ניתן לעבור את השלב בעולם 3 - בשורה 3 מלמעלה, טור 2 משמאל?
http://www.old-games.org/cgi-bin/faq/sm ... 1170424294

יישור קו לסאגת הPutt-Putt-ים, לפני שאני מכניס לשאילתא:

פאט פאט בירח עובד ללא כל בעיה וצורך בהגדרות מיוחדות עם DOSBox, אלא רק מעקב אחרי המדריך לטעינת כונן תקליטונים.
פאט פאט במצעד עובד באמצעות גרסת 0.61 של DOSBox, כשמרכיבים את תיקיית המשחק (שזה קורה אוטומטית כשגוררים את קובץ הפעלת המשחק לסמל קובץ ההפעלה של DOSBox) ובהפעלת הקובץ pp7.bat (בהנחה שהורידו מהאתר).
שניהם עובדים עם SCUMMVM.

ודבר אחרון - צריך לעדכן את המדריך לטעינת כונן תקליטונים ולמחוק את החלק שאומר שצריך להוריד גירסה מיוחדת של דוסבוקס, כי נכון לעכשיו זה עובד גם בגירסה הרשמית.

כל זה נכון?

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ו' פברואר 02, 2007 6:52 pm

בעניין הפאטפאטים, מבחינתי הכל בסדר, רק לא הבנתי את השורה "אלא רק מעקב אחרי המדריך לטעינת כונן תקליטונים".
[עריכה] בעצם, אם הבנתי נכון - אז לא. שניהם עובדים בהפעלה בסיסית ביותר - ללא צורך בהעלאת תקליטונים. [/עריכה]

בעניין באמפי, ובהמשך לאשכול הזה, יש לי רעיון שאני מקווה שתוכל לקבל. לדעתי הבעייתיות היחידה בשני השלבים המדוברים בעולם השלישי היא לא הפיתרון המלא, אלא רק הירידה מהענן עצמה, שזה לא ברור מאליו איך עושים זאת. אני מציע לבטל את שני הערכים ולהוסיף את זה:

איך יורדים מענן מרחף?
ש: בעולם השלישי, כדי לסיים את השלבים הראשון מימין והשני משמאל בשורה השלישית מלמעלה, יש לרדת מענן ללא איזו רצפה לידו שתחסום את הדרך שלו. איך יורדים ממנו ונופלים מטה ללא משהו שיחסום אותו?
ת: יש להחזיק את מקש הרווח לחוץ וללחוץ ימינה או שמאלה כדי ליפול אל הכיוון הרצוי.

ואם אתה לא רוצה לוותר על הפתרון של C-man אפשר להוסיף אותו למטה באותו הערך תחת כותרת משנה "פתרון מלא לשלב הראשון מימין בשורה השלישית". על הפיתרון שלי באמת אפשר לוותר כי הוא לא מלא אלא מתייחס בעצם רק למה שאמרתי. (לכן נתתי אותו כך)

Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og » ו' פברואר 02, 2007 7:55 pm

האמת היא שאף פעם לא ממש בדקתי את הפאטפאטים, פשוט אמרו שזה לא פועל והאמנתי...
נשמע לי מוזר שאין שמץ של אמת בדבר אבל ממש אין לי זמן להתעסק עם זה עכשיו.

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi » ש' פברואר 03, 2007 6:11 pm

הצלחתי להפעיל את PuttMoon רק עם המדריך לטעינת תקליטונים.
הצלחתי להפעיל את PuttMitzad רק עם המדריך לטעינת תקליטונים, ורק כאשר הנתיב אל המשחק לא מצריך שימוש ב~1, כלומר, אין תיקייה שאורך השם שלה הוא גדול מדי. לדוגמא:
אם המשחק נפרס לתיקייה

קוד: בחירת הכל

c:\unzipped\puttmitzad
אזי אני צריך "להרכיב" את תיקיית המשחק כך:

mount c c:\
c:
cd unzipped
cd puttmi~1
(טעינת Dummy.img בתור כונן תקליטונים)
pp7
זה לא עובד אלא מציג הודעת שגיאה:

Unable to find c:\unzipped\puttmi11\puttputt.he Press ENTER
אבל אם המשחק נפרס לתיקייה

c:\unzipped\putt
אז אני מצליח להפעיל את המשחק בלי בעיה (אבל בעזרת טעינת Dummy.img).

אם אני מתעקש לפרוס את המשחק לנתיב שבו אורך השם של אחת התיקיות גדול מדי, אני צריך "להרכיב" את התיקייה הזאת בDOSBOX בצורה שבה אורך השם לא יבוא לידי ביטוי. כלומר, אם פרסתי לפה:

c:\unzipped\puttmitzad
אז אני יכול להפעיל את המשחק כך:
mount c c:\unzipped\puttmi~1
c:
(טעינת Dummy.img בתור כונן תקליטונים)
pp7
והמשחק יעבוד.

אני עדיין לא מבין איך אפשר להפעיל את המשחקים בלי המדריך לטעינת תקליטונים.
למישהו יש דרך יותר פשוטה?

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi » ש' פברואר 03, 2007 6:33 pm

Radioactive Grandpa כתב:
בעניין באמפי, ובהמשך לאשכול הזה, יש לי רעיון שאני מקווה שתוכל לקבל. לדעתי הבעייתיות היחידה בשני השלבים המדוברים בעולם השלישי היא לא הפיתרון המלא, אלא רק הירידה מהענן עצמה, שזה לא ברור מאליו איך עושים זאת. אני מציע לבטל את שני הערכים ולהוסיף את זה:
קיבלתי.

סמל אישי של משתמש
astralc
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי astralc » ש' פברואר 03, 2007 7:12 pm

את פאט פאט במצעד אפשר להפעיל עם scummvm (כל גרסא) בלי שום דבר מיוחד (כמובן לפרוס קודם גם את הuha).

את פאט פאט בירח אפשר להפעיל עם scummvm 0.7.1 אחרי שמשנים את הID.

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ש' פברואר 03, 2007 7:38 pm

אצלי עובד בדיוק אותו הדבר כפי שהצגת - רק ללא העניין עם העלאת התקליטון.
אני מבין שבמקום השורה המסוגרת בא הקוד:

imgmount a c:\unzipped\puttmi~1\dummy.img -t floppy
? (מעולם לא ניסיתי זאת)
אצלי זה עובד באותם תנאים ללא הצורך בשורה הזו. בשני המשחקים.

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ש' פברואר 03, 2007 7:43 pm

Gordi כתב:קיבלתי.
סבבה. כדאי להחליף את החלק המסוגר שנוסף בעדכון בפיתרון של C-man ב"כפי שמתואר לעיל" (זה גם ככה לא מדוייק. הסבר כללי מדי לצורך ספציפי).

סמל אישי של משתמש
א ני
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי א ני » ש' פברואר 03, 2007 9:32 pm

מה עם זה הרי הבטחת פה

Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og » א' פברואר 04, 2007 1:45 am

Gordi כתב:אני עדיין לא מבין איך אפשר להפעיל את המשחקים בלי המדריך לטעינת תקליטונים.
אתה מנסה עם 0.61 כן?

סמל אישי של משתמש
א ני
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי א ני » ג' פברואר 06, 2007 12:27 pm

ומה עם זה:?:

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi » ו' פברואר 09, 2007 4:38 pm

Radioactive Grandpa כתב:אצלי עובד בדיוק אותו הדבר כפי שהצגת - רק ללא העניין עם העלאת התקליטון.
אני מבין שבמקום השורה המסוגרת בא הקוד:

imgmount a c:\unzipped\puttmi~1\dummy.img -t floppy
? (מעולם לא ניסיתי זאת)
אצלי זה עובד באותם תנאים ללא הצורך בשורה הזו. בשני המשחקים.
באיזו גירסה?
Og כתב:
Gordi כתב:אני עדיין לא מבין איך אפשר להפעיל את המשחקים בלי המדריך לטעינת תקליטונים.
אתה מנסה עם 0.61 כן?
לא, 0.65. חשבתי שמישהו אמר שזה פועל עכשיו עם הגירסה העדכנית ביותר.
א ני כתב:ומה עם זה:?:
רציתי להוסיף, אבל לא כל כך הבנתי מי נגד מי. אתה יכול אולי להסביר מחדש, או לצלם תמונת מסך?

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ש' פברואר 10, 2007 2:00 pm

שוב,
פאטפאט במצעד - עובד לי באותם תנאים שהראית (הרכבת תיקיית ההתקנה ככונן קשיח) ללא צורך בהעלאת תקליטונים עם 0.61.
פאטפאט בירח עובד לי גם באותם תנאים לעיל (וללא צורך בהעלאת תקליטונים) אך עם כל דוסבוקס.

גורדי, אתה מכיר פחות או יותר את המשחק קין 4?

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi » ש' פברואר 10, 2007 7:03 pm

בדקתי שוב את פטפט בירח בדוסבוקס 0.65, ואין לי מושג איך זה עובד לך...
הנה ההודעה שאני מקבל:
תמונה

בינתיים, הערכים הולכים להיות משוכתבים בצורה הבאה (אלא אם כן יש למישהו הערות נוספות):
[התחלה]
פטפט בירח:

ניתן להפעיל את המשחק באמצעות שתי דרכים עיקריות: תוכנות ScummVM או תוכנת DOSBox.

הפעלה באמצעות DOSBox:
המשחק עובד באמצעות כל גירסאות DOSBox, אך ייתכן שיהיה צורך להפעילו בעזרת מעקב אחר "המדריך לטעינת כונן תקליטונים". לאחר טעינת התקליטון, יש להפעיל את הקובץ 1.bat כדי שהמשחק יעבוד.
כאשר מפעילים את המשחק באמצעות DOSBox 0.61אין צורך במדריך לטעינת כונן תקליטונים, המשחק עובד בהפעלה ישירה.

הפעלה באמצעות ScummVM:
כדי ללמוד איך להפעיל משחקים באמצעות ScummVM, אנא בדקו את המדריך שבעזרה של האתר.
שימו לב: בגרסא 0.7.1 של ScummVm הוא מזהה את המשחק כ"פטפט מצטרף למצעד", אבל מפעיל את המשחק נכון (כ"פטפט הולך לירח").

כאשר מנסים להפעיל את המשחק בגרסה 0.8.0, הוא מזהה את המשחק כ"פטפט הולך לירח" אבל לא מפעיל אותו בכלל. לכן, צריך לשנות בתגית game את ה-ID מ-puttmoon ל-puttputt. לאחר מכן המשחק יפעל.

בגירסה 0.8.2 המשחק לא עובד (גם אחרי שינוי ה-ID) ולכן יש להשתמש בגירסה מוקדמת יותר. ניתן להוריד גירסאות ישנות של התוכנה פה.

פטפט במצעד:

ניתן להפעיל את המשחק באמצעות שתי דרכים עיקריות: תוכנות ScummVM או תוכנת DOSBox.
הפעלה באמצעות DOSBox:
המשחק עובד באמצעות כל גירסאות DOSBox, אך ייתכן שיהיה צורך להפעילו בעזרת מעקב אחר "המדריך לטעינת כונן תקליטונים". לאחר טעינת התקליטון, יש להפעיל את הקובץ PP7.bat כדי שהמשחק יעבוד.
כאשר מפעילים את המשחק באמצעות DOSBox 0.61אין צורך במדריך לטעינת כונן תקליטונים, המשחק עובד בהפעלה ישירה.

הערה: שימו לב שמספר התווים מהם מורכב השם של כל תיקייה בנתיב אליו פרסתם את המשחק לא עולה על 8, כלומר, אין בעיה לפרוס את המשחק לתיקייה:

c:\unzipped\mitzad\
אבל אם תפרסו את המשחק לתיקייה

c:\unzipped\puttmitzad\
הוא לא יעבוד, כי ב"puttmitzad" יש 10 תווים. אותו דבר עם הנתיב

c:\unzippedgames\mitzad\
כי ב"unzippedgames" יש 13 תווים.

הפעלה באמצעות ScummVM:
המשחק עובד עם כל גירסאות התוכנה. כדי ללמוד איך להפעיל משחקים באמצעות ScummVM, אנא בדקו את המדריך שבעזרה של האתר.
[סוף]

זה מאוד מוזר לי שאני לא מצליח להפעיל את המשחק ב0.65 בלי טעינת כונן תקליטונים, ואני עדיין צריך לבדוק את שני המשחקים ב0.61 כדי לראות אם יש הבדל, אבל בינתיים זאת נראית לי כמו הפשרה הכי הגיונית.
[עריכה]
הפעלתי את המשחק ב0.61 והוא באמת עבד בהפעלה ישירה, אז הוספתי שורה על כך בשני הערכים.

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » א' פברואר 18, 2007 2:21 am

היה מאד מוזר לי שכתבת שאתה מפעיל את הקובץ "1" עבור פאטפאט בירח.
ואז בדקתי, וראיתי שהגרסה שיש לי היא לא הגרסה הנוכחית באתר. אבל מכוון שאני סבור שהורדתי מהאתר (את פאטפאט במצעד הורדתי מכאן ב-100%), אני חושב שאלו עדכוני קבצים שלך לפרסום האתר או משהו. הגרסה שיש לי היא ללא קבצי ה-bat ונטולת כל קובץ שלא היה שייך למקור (כולל קבצי טקסט) [ואני שוב מזכיר שהיא עובדת בפשטות בכל דוסבוקס]. קובץ ההפעלה הוא puttmoon.exe.
אני מציע לבדוק את המקורות.

בינתיים, אני מציע להציע להשתמש ב-0.61 עבור פאטפאט במצעד בתנאים לעיל, ובהעלאת תקליטונים כברירה. את אותם תנאים לציין להפעלת פאטפאט בירח (בכל דוסבוקס) ושוב, בהעלאת תקליטונים כברירה.
אגב! בדיוק עכשיו ניסיתי את התכנה ScummVm (בשביל קוואסטים של לוקאסארטס) וממש התלהבתי ממה. תכנה מדהימה. הגרסה הנוכחית היא 0.9.1, ופאטפאט עובד בה מצויין, כך שאני לא רואה סיבה להפנות לגרסאות ישנות יותר, אלא רק לציין את /.0.8 לרעה בעניין (למרות שלא התנסיתי בשימוש בה). אגב גררא, בדקתי עכשיו את השאילתא בעניין ה-ScummVM וראיתי שנטען שיש להכניס תקליטון לכונן בפאטפאט במצעד. אני לא מבין מה לעזאזל (כמובן שעובד בלי).

הצעה לניסוח:
[התחלה]
ניתן להפעיל את המשחק באמצעות שתי תוכנות: ScummVM או DOSBox.

הפעלה באמצעות DOSBox:
יש להפעיל את המשחק בגרסת DOSBox 0.61 (אותה ניתן להוריד מכאן), ובהפעלת הקובץ pp7.bat.
במקרה שהמשחק לא עובד בהרכבה ישירה, יש להיעזר בהרכבת תקליטון להפעלת המשחק (בעזרת מעקב אחר "המדריך לטעינת כונן תקליטונים").
שימו לב: להפעלת המשחק אין להשתמש בשם תיקייה ארוך משמונה תווים! השתמשו בשם תיקייה שלא עולה על שמונה תווים, או בצעו Mounting לכלל התיקייה. לדוגמא:

mount c "d:\dos\games\puttputt parade"
הפעלה באמצעות ScummVM:
המשחק עובד מצויין עם הגרסה הנוכחית של ScummVM. ללמידת השימוש בתכנה העזרו במדריך במדור העזרה של האתר.
* בגרסה 0.8.0, יש לשנות ID המשחק ל-puttputt מכוון ש-puttmoon אינו פועל. בגרסה 0.8.2 המשחק אינו עובד כלל ולכן יש להשתמש בגרסה אחרת.
[סוף]

מקווה שלא פיספסתי משהו.
כמובן, לפאטפאט בירח צריך להחליף את השורה הראשונה ב:"המשחק עובד בכל גרסאות DOSBox", ולהחליף את שם התיקייה בדוגמא ל"puttputt moon" למשל.
לפאטפאט במצעד להוריד את הכוכבית מפסקת ה-ScummVm.

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא