הצעות למערכת האתר

הפורום הראשי של האתר. מחפשים קישור למשחק אבוד? מנסים להפעיל משחק ולא מצליחים? מצאתם קישור לא פעיל? נתקעתם במהלך משחק ואתם זקוקים לעזרה? יש לכם חידוש/הערה/הארה? זה המקום בשבילכם!

מנהלים: אופיר, Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

הצעות למערכת האתר

שליחה על ידי Gordi » א' יולי 24, 2011 8:14 pm

ברוכים הבאים לפינת ההצעות למערכת האתר!
אם יש לכם הצעת ייעול, רעיון שישדרג את האתר פלאים, את מערכת הפורומים, את חיות הקהילה הנפלאה כאן, בהחלט הגעתם למקום הנכון.

עם זאת, לתשומת לבכם, האתר בסופו של דבר עומד על כתפיו של אדם אחד (שעושה למענו מזמנו הפנוי, ואין זה אתר מסחרי). מטבע הדברים, הזמן מוגבל ולא ניתן ליישם כל הצעה, גם הצנועות שבהן מחד גיסא, וגם בעלות ערך עצום מבחינת תרומתן מאידך גיסא. קחו זאת בהבנה, ותודה רבה על הרצון הטוב.
  • שימו לב, אם מדובר בתיקון קטן ולא הצעה חדשנית, פנו לכאן.
  • רוצים לתרום לאתר? בדקו את הצרכים כאן.
בשרשור הזה אתם מוזמנים להציע את ההצעות שלכם, ולחוות דעה על הצעות עומדות.
בהצלחה, ותודה!

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

בוקר טוב!

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ד' ספטמבר 07, 2011 7:20 pm

תמונה

הצעות עומדות
הצעה שבאה בעקבות השדרוג של גורדי בשעתו שהוסיף את האזור "מילות מפתח ומשחקים דומים עבור <שם-משחק>" בדפי המשחקים באתר. למשחקים הדומים התווספו קבוצות משחקים שמהוות קטגוריות משנה, וההצעה היא להוסיף גם משחקים קרובים יותר: משחקים נוספים בסדרה, וגרסאות נוספות (מתורגמות/תקליטונים/תקליטורים/מערכות הפעלה שונות).
הצעה להוספת טקסט המרכז את רשימת כל המשחקים המופיעים בקטלוג, ולהוספת thumbnails כאשר מדובר בקטלוגים רבי-דפים.
יושם חלקית - נוספו Thumbnails.
הצעה "לשדרג" את פינת החדשות ולהתחיל לתעד שם נושאים רבים יותר, גם שדרוגים שוליים יותר במבנה האתר, וגם התרחשויות בקהילה ובפורומים, כדי להפגין את החיות שיש בקהילה והפעילות השוטפת שיש באתר, גם אם יש תקופות רגועות יותר. לאורחים-פורחים לא ברור תמיד שיש בכלל חיים ובניה במקום הזה.
[הוספה (15/9/12): דיון חשוב נוסף מהארכיון.]
הצעה להפוך את מאפייני כחול-לבן לפרמטרים נוספים ואפשרות להבדיל ביניהם ע"מ ליצור רשימות שונות (גם ביחסי היפונימיה).
הצעה להוסיף פלט Hash כלשהו (כמו MD5) לקבצי הורדה גדולים על מנת לאפשר לגולשים להכריע האם הורידו את הקובץ עד הסוף בצורה תקינה.

הצעות דחויות
אני כולל אותן בכל זאת לשם התיעוד, ועל מנת לאפשר דיון בהן (אולי להפיק את המירב שבהן) וגם ככאלו שהן לא בהכרח נדחו על הסף.
הצעה להכריז על משחק מסוים באופן תקופתי, שבו הקהילה תשחק במיוחד. זאת על מנת שכולם יחוו את חוויית המשחק בזמן קרוב, וכך יוכלו לשתף חוויות חיות, להיעזר אחד בשני, וליצור "באז".
נדחה כי לא אטרקטיבי מספיק, ורוב החברים מעדיפים לשחק בקצב שלהם על פי רשימת ה-to-play האישית שלהם.
הצעה לפתוח חשבון PayPal (או דומה) על מנת לאפשר לכל המעוניין לפתוח את ליבו וארנקו, ולתרום תרומה כספית לאתר ומפעילו.
נדחה כי נראה כי הרעיון לא מצדיק את עצמו בשקילה של עלות מול תועלת, לפרסומות הנוכחיות יש פוטנציאל הכנסה גבוה יותר, וכי התרומה המועדפת כיום היא השקעה ותרומה מצד חברי הקהילה שאינה כספית.
הצעה לאפשר קוד BB בפורום לצירוף סרטונים ברשת (YouTube וכד') לגוף ההודעות עצמן, דבר נפוץ במערכות PHPBB רבות.
נדחה כי זה עשוי לאפשר חשיפה לתכנים לא הולמים, כי זה עשוי להוות תורפה באבטחת המידע, כי זה מעמיס על המבנה הויזואלי של הפורום ומשנה את האווירה, ואולי שיקולים נוספים.
הצעה לתת מקום ועידוד לחברי הקהילה לחוות דעתם על משחק, כל משחק, בפסקה ממצה ואישית, וכך לחשוף את הגולשים האקראיים לקהילה ולהיכרות עם הנפשות הפועלות, וכן "להנגיש" ביקורות בין חברי הקהילה על כל משחק, דבר שרבים מעוניינים בו כשהם ניגשים למשחק כלשהו או בוחנים את רשימת ה-to-play שלהם.
נכשל ע"פ מבחן "התגובות הצוננות של קהל השומעים" (אע"פ ש-BP למשל תמך עקרונית), והרי זהו תוכן המבוסס על הקהילה.

הצעות שנתקלבו / יושמו / חלקית
הצעה להעלות סריקות של גליונות של מגזיני מחשב, כדוגמת WIZ ודומים.
קם פרויקט כזה: מאגר המגזינים הישנים.
ראה בקישור.
יושם.
ראה בקישור.
יושם.
הצעה להרחיב את היעוד של דף הפתרונות לסוגים שונים של מדריכים (לרבות מדריכי רמזים, טיפים, סודות ווידאו), ושינוי התצוגה לרשימה על פי שמות משחקים המופיעים פעם אחת בלבד. כמו כן, הרחבת שמות הפתרונות/מדריכים להכללת סוגם ושם המחבר.
יושם ברובו.
הצעה והמחשה לסדר בתפריטים, חלוקת התכנים המצויים בהם ע"פ נושאים מוגדרים.
יושם.
הצעה להקים פינת תיעוד של סריקות של אריזות ועטיפות של משחקים, כמו גם את התקליטורים/תקליטונים עצמם, בדומה למה שישנו ב-Abandonia, ב-MobyGames, וגם חלקית אצלנו במשחקי השת"ק. יחד עם ההצעה הקודמת, פינת המדריכים בעברית, ופינת הקטלוגים העתידית, זהו עוד תיעוד של חומר עברי ייחודי בתחום.
יושם חלקית - דפי המשחקים מפנים לסריקות של עטיפות/תקליטונים, בין אם באתר, ב-Mobygames, בתנועה לשימור משחקים בישראל או במקורות אחרים.
הצעה להוספת אייקונים מאוירים ל"בועות" בעמוד הבית של האתר, "עזרה", "מולטיפלייר", "תקליטורי אוסף", "סייר תמונות", וכו'.
יושם.

סמל אישי של משתמש
Ingsoc
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

Re: בוקר טוב!

שליחה על ידי Ingsoc » ד' ספטמבר 07, 2011 7:39 pm

Radioactive Grandpa כתב: הצעה להעלות סריקות של גליונות של מגזיני מחשב, כדוגמת WIZ ודומים.
נראה שהמשתמש שהעלה את ההצעה (לפני שלוש שנים!!!) לא פעיל יותר אולם יש ברשותי אוסף של כמה עשרות גיליונות ישנים של "זומביט" ו-"WIZ" שאני מוכן לסרוק ולעלות. באופן אישי הייתי מעדיף להתחיל בזומביט שהוא הרבה יותר איכותי מכל המגזינים האחרים שיצאו, מה גם שכבר ישנם כמה גיליונות של וויז ברשת.

סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine » ד' ספטמבר 07, 2011 8:15 pm

Ingsoc כתב: מה גם שכבר ישנם כמה גיליונות של וויז ברשת.
בדיוק שלושה, עד כמה שאני יודע.
טוב, מה, שאני שוב אגיד שיש לי כמעט את כל גליונות WIZ בין 25 ל-120? הנה אמרתי. אבל אני לא רואה את עצמי מתחיל לסרוק אותם מתישהו.

סמל אישי של משתמש
Ingsoc
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

שליחה על ידי Ingsoc » ד' ספטמבר 07, 2011 8:24 pm

Octarine כתב:
Ingsoc כתב: מה גם שכבר ישנם כמה גיליונות של וויז ברשת.
בדיוק שלושה, עד כמה שאני יודע.
טוב, מה, שאני שוב אגיד שיש לי כמעט את כל גליונות WIZ בין 25 ל-120? הנה אמרתי. אבל אני לא רואה את עצמי מתחיל לסרוק אותם מתישהו.
בשרשור שדנים בהצעה יש קישור לעוד סריקות של 14 גיליונות.

Og
מנהל
מנהל

Re: הצעות למערכת האתר

שליחה על ידי Og » ד' ספטמבר 07, 2011 10:51 pm

וואו... R.G, אתה ממשיך לעשות סדר קפדני בהכל. אני חושב שאני אתחיל לקרוא לך "הבורר" (ולא "החופר" כפי שרמזת) :P
יישר כח, מוערך ומוערץ.

בקשר לWIZ, גם לי יש כמה עשרות גליונות. בערך מ-50 עד הסוף (?) אבל גם אני חושב שהחשיבות לאתר קטנה ביחס לשאר התרומות, על אחת כמה וכמה התרומות שיש לי להציע.
היחס של עלות-מול-תועלת, במובן של כמה זמן לוקח לסרוק כל גילון, פשוט לא משתלם, IMHO.

סמל אישי של משתמש
C-man
מנהל
מנהל

שליחה על ידי C-man » ו' ספטמבר 09, 2011 12:57 pm

Radioactive Grandpa כתב:הצעות דחויות הצעה לאפשר קוד BB בפורום לצירוף סרטונים ברשת (YouTube וכד') לגוף ההודעות עצמן, דבר נפוץ במערכות PHPBB רבות.
נדחה כי זה עשוי לאפשר חשיפה לתכנים לא הולמים, כי זה עשוי להוות תורפה באבטחת המידע, כי זה מעמיס על המבנה הויזואלי של הפורום ומשנה את האווירה, ואולי שיקולים נוספים.
Gordi, מתוך הת'רד כתב:
Og כתב:יש שיקולים אחרים ש(גם)בגינם האפשרויות הללו מבוטלות, שיקולים שאתם לא חושבים עליהם או יודעים עליהם.
מה שהוא אמר.
זה לא אומר שזאת לא הזדמנות טובה לבצע בדיקה מחודשת של עלות מול תועלת, אבל אני לא מבטיח כלום.
אני מציע לבצע בדיקה מחודשת עכשיו:
  • חשיפה לחומרים לא הולמים - יוטיוב מסנן בצורה מוצלחת למדי תכנים פורנוגרפיים, gore וכד'. חוץ מזה, כבר עכשיו אפשר לשבץ תכנים לא הולמים בעזרת תמונות, אז מה יהיה ההבדל?
  • נקודת תורפה אבטחתית - הפיצ'ר של שיבוץ סרטונים הרבה יותר נפוץ היום ממה שהיה פעם, ולכן גם יותר אמין ובטוח משהיה בעבר
  • מעמיס על המבנה הויזואלי של הפורום ומשנה את האווירה - זה סובייקטיבי, לדעתי זה לא פוגע באסתטיקה של הפורום.
  • שיקולים נוספים - ?
[עריכה]
4000, יאי :)

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi » ה' ספטמבר 22, 2011 10:12 pm

וואו, איפה שמרת את כל זה? :-)
כרגיל, תגובה עניינית יותר תגיע בבוא העת.
בוא העת קרוב יותר מאי פעם!

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ו' ספטמבר 23, 2011 7:57 pm

התמונה לעיל היא צילום שלי בארכיון הפורום, עת הליך ההכנה לפוסט.

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi » ב' מרץ 26, 2012 10:09 pm

עדכון קצר, למען הפרוטוקול:
Radioactive Grandpa כתב: פינת גליונות ישנים של מגזיני משחקי מחשב של פעם (ע"י Stilf)
הצעה להעלות סריקות של גליונות של מגזיני מחשב, כדוגמת WIZ ודומים.
קם לו פרויקט כזה - מאגר המגזינים הישנים.

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ש' ספטמבר 15, 2012 2:58 am

במליאת שנה וקצת להודעה, עדכנתי אותה בדומה לשיטת הניטפוקיה (האמת שהטריגר היה שרשור רלוונטי לאחת ההצעות שנתקלתי בו לגמרי במקרה בארכיון).

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » א' מאי 19, 2013 10:38 am

לא רציתי להוסיף כאן הודעות כי בכל זאת היו כאן, מעבר להצעות העומדות בהודעה העיקרית (שלי), כמה עניינים שתבעו מענה.
["אבל"]

יושב עלי כבר זמן-מה... אני מציע להוסיף עמוד אופציונלי (בדומה לעמוד הצ'יטים) של "Goodies", תוכן מוסף להורדה לכל משחק, ושיקושר לצד שאר התכנים (צ'יטים, טיפים, פתרון, מדריך).
עמוד כזה יכול לכלול:
תוכן רשמי
- פסקול
- פרסומות/פוסטרים
תוכן מקורי
- פסקול מחודש / רמיקסים
- אייקונים
- טפטים לא רשמיים

יש כמובן כמה אפשרויות ליישם דבר כזה, ואם הרובריקות שהוא יכול להכיל הן פחות או יותר קבועות אפשר לחשוב על דרך שבה אפשר לדעת מראש מה זמין עוד מעמוד המשחק (המחשה על חשבון הבית תינתן, בלי נדר, על פי בקשה).

סמל אישי של משתמש
הטופיק
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי הטופיק » ש' יוני 15, 2013 5:07 pm

להפוך את הסטטיסטיקות לרשימה מלאה של כל המשחקים ולא רק שלושה משחקים (להפוך את הכותרות ללינקים).

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » א' יוני 16, 2013 5:40 am

אני בעד.
אבל... (וגם...)
אגב, שמת לב שהכותרת "סטטיסטיקה" היא קישור סמוי?

סמל אישי של משתמש
הטופיק
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי הטופיק » ו' יוני 21, 2013 8:12 pm

לא, ואני גולש וותיק באתר.
אפשר לפחות לשנות את האייקון ללניק כשהעכבר עובר עליו, זה יהיה הרבה יותר ברור.
גורדי, אין סיכוי שתשקול שוב להפוך את הסטטיסטיקות לרשימה?

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא