בעיה בשמירת קבצים עם איינשטיין

הפורום הראשי של האתר. מחפשים קישור למשחק אבוד? מנסים להפעיל משחק ולא מצליחים? מצאתם קישור לא פעיל? נתקעתם במהלך משחק ואתם זקוקים לעזרה? יש לכם חידוש/הערה/הארה? זה המקום בשבילכם!

מנהלים: אופיר, Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og

יואל ליאון

בעיה בשמירת קבצים עם איינשטיין

שליחה על ידי יואל ליאון » ב' יוני 09, 2008 7:45 pm

היי, Og. לאחרונה הורדתי איינשטיין מהאתר שלכם בשביל דוסבוקס באובונטו סתם לשם הנאה. ראיתי שאתה העלית את התוכנה. אז הייתי רוצה לשמור טקסטים באיינשטיין. אני לא מצליח. זה אפשרי בדוסבוקס? ואיך?
תודה רבה
יואל

Og
מנהל
מנהל

Re: מעבד תמלילים בעברית לדוס 6.22

שליחה על ידי Og » ב' יוני 09, 2008 8:01 pm

למיטב זכרוני שמרתי בדוסבוקס ללא בעיות מיוחדות, היכן אתה נתקע בדיוק?

אגב, בקרוב אני אפצל את ההודעה הזו לשתי הודעות, ההודעה החדשה תקרא "בעיה בשמירת קבצים עם איינשטיין" והיא תהיה כאן בפורום הראשי, אז אל תיבהל אם אינך רואה את ההודעה הזו יותר, פשוט הכנס להודעה החדשה (אם תהיה).

יואל ליאון

Re: מעבד תמלילים בעברית לדוס 6.22

שליחה על ידי יואל ליאון » ב' יוני 09, 2008 8:34 pm

כשאני מנסה לשמור, התוכנה אומרת שאני לא יכול לשמור (לשנות) את שם הקובץ ושאנסה לשמור על דיסק אחר. גם כשהגדרתי אחרת דיסקים, זה לא "נשמר". זה מוזר מפני שבמערכת הפעלה עצמה (לינוקס אובונטו) יש קבצים שהם שרידים של ניסיון שמירה במעבד תמלילים המקורי, אבל בעורך טקסטים זה בג'בריש. אני צריך להריץ את כל הקבצים שמגדירים עברית (שלושתם) לפני כניסה לאינשטיין?

Og
מנהל
מנהל

Re: בעיה בשמירת קבצים עם איינשטיין

שליחה על ידי Og » ב' יוני 09, 2008 10:37 pm

כן, באמת גם אצלי זה ככה, לא יודע למה חשבתי שלא, כנראה הפעלתי ישירות מXP כי שם זה עובד מצויין. אני מניח שהבעיה נובעת מזה שאיינשטיין שומר את הקבצים בתווים יווניים, ניסיתי להעביר ליוונית בדוסבוקס (הפקודה keyb gk) אבל זה לא עזר ואין לי כח להתעסק עם זה כרגע.

אם אתה שומר את שם הקובץ באנגלית (Alt+L במסך השמירה) הוא עדיין נותן שגיאה אבל בכל זאת שומר את הקובץ עם סיומת $$A ואפשר אח"כ לטעון אותו, כלומר לכתוב במסך הטעינה abcd.$$A.

אם בכל זאת אתה רוצה לשמור ללא השגיאה, אני יכול להציע לך שתי דרכי מעקף:

1. נסה עם Dosemu:
http://dosemu.sourceforge.net" target="_blank
(אין לי אפשרות לבדוק אם זה עובד או לא)

2. השתמש בקובץ תמונה של תקליטון בדוסבוקס. במקרה הכינותי מבעוד מועד אחד כזה:
http://masa0000.googlepages.com/eini.zip" target="_blank
(אצלי זה עובד יופי)
על מנת להפעיל את הקובץ eini.img אצלי, אני פשוט גורר אותו לקיצור הדרך של דוסבוקס אבל אני לא חושב שזה יעבוד בלינוקס, אז מה שאתה צריך לעשות זה פשוט לכתוב:
boot eini.img
וכמובן שהקובץ צריך להיות בתיקייה שכבר עשית לה Mount.

בהצלחה.

יואל ליאון

שליחה על ידי יואל ליאון » ג' יוני 10, 2008 8:09 pm

האפשרות השנייה מעולה! למה לא העלית אותה במקום הקובץ הראשון? הקובץ שנתת לי ממש קיצר לי את כל הדרך לאיינשטיין בנוסף לשמירה. כמו כן, הבנתי שיש לך מעבדי תמלילים ישנים נוספים. הייתי רוצה להתנסות בהם. יש אפשרות שתעלה את כולם ברשימה מרוכזת? ועכשיו למשהו שונה לגמרי - במשחק לייקרס נגד בוסטון, איפה מקש מסירה במקלדת 1 במחשב נייד? הרי אין מספרים בצד ימני... ולא הבנתי מה הקטע עם הקודים למשחק?
תודה רבה על הקובץ

סמל אישי של משתמש
C-man
מנהל
מנהל

שליחה על ידי C-man » ג' יוני 10, 2008 8:26 pm

בקשר למקשים - בדוסבוקס יש אפשרות להגדיר מקשים בעצמך - אם אני לא טועה ע"י CTRL F1.
שים לב שזה יחול על כל הדברים בדוסבוקס - כך שאם אתה רוצה שזה יחול רק על המשחק הספציפי הזה אתה צריך לשנות את שם הקובץ mapper.txt לשם אחר, ולפני שמפעילים את המשחק לרשום
mapperfile=השם של הקובץ
(את כל זאת אפשר לעשות בקלות מ D-Fend למשל, או ליצור חד פעמית קובץ אצווה.. אם אתה צריך עזרה בהגדרות רק תגיד).

יואל ליאון

שליחה על ידי יואל ליאון » ג' יוני 10, 2008 8:36 pm

היי, סימן, כן, ניסיתי לשנות הגדרת מקלדת. אבל זה לא עובד. בטח פספסתי משהו. תדריכו אותי בבקשה. האמת, אני מעדיף קובץ אצווה מאשר להסתבך...

Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og » ג' יוני 10, 2008 9:25 pm

יואל ליאון כתב:האפשרות השנייה מעולה! למה לא העלית אותה במקום הקובץ הראשון?
כנראה כי לא ידעתי שהבעיה קיימת...
יואל ליאון כתב:כמו כן, הבנתי שיש לך מעבדי תמלילים ישנים נוספים.
יש לי קיוטקסט ישן (נדמה לי שגרסה 4 אבל אני לא בטוח) ואולי עוד איזה אחד או שניים בתלקיטונים ישנים של חמש וחצי אינטש, אבל אין לי כרגע אפשרות לארגן מחשב ולהעביר אותם, אני מניח שזה יקרה מתישהו בעתיד אבל אין לי צפי מתי בדיוק...
יואל ליאון כתב:במשחק לייקרס נגד בוסטון, איפה מקש מסירה במקלדת 1 במחשב נייד? הרי אין מספרים בצד ימני...
זה תלוי במחשב שלך, לחלקם יש אפשרות להשלים למקלדת 101 מקשים עם צירופי מקשים מיוחדים, לרוב עם מקש בשם "Function" או "Fn".
אבל כמו שסימן אמר, הדרך הנוחה ביותר לעשות זאת היא עם הKeyMapper. לא ניתן לעשות את זה עם קובץ אצווה, אם אתה לא מסתדר עם הMAPPER נסה לקרוא את קובץ הReadme ומסמכים נוספים בעניין.

סמל אישי של משתמש
C-man
מנהל
מנהל

שליחה על ידי C-man » ג' יוני 10, 2008 9:33 pm

התכוונתי לקובץ אצווה שיפעיל את המשחק מדוסבוקס עם מפת המקשים שיצר.

יואל ליאון

שליחה על ידי יואל ליאון » ג' יוני 10, 2008 10:06 pm

הצלחתי לשנות הגדרות... תוכלו להסביר איך ליצור קובץ אצווה בעקרון?

סמל אישי של משתמש
C-man
מנהל
מנהל

שליחה על ידי C-man » ג' יוני 10, 2008 10:50 pm

אממ, שכחתי שאתה ב ubuntu, ואין שם קבצי אצווה (אבל אני בטוח שיש משהו שתפקידו זהה, אבל אין לי זמן לבדוק את זה עכשיו).
אתה יכול לנסות להשתמש בפרונטאנד ללינוקס (נראה לי ש DBGL יעבוד) להתעסקות עם המקשים.
בדיוק במקרה התקנתי בסוף השבוע ubuntu על המחשב (סתם להתנסות), אם לא תסתדר אני אבדוק מחר חלופה לקובץ האצווה ולשינוי קובץ ה conf.

יואל ליאון

שליחה על ידי יואל ליאון » ד' יוני 11, 2008 4:17 pm

היי, סימן. בינתיים אני מסתדר. לא צריך קובץ אצווה, אבל תודה. ברוך הבא לאובונטו. באיזה אובונטו אתה משתמש? חלונות לא בוכה לך? אם משהו חסר לך. פשוט תשלח לי ואנסה להביא לך פתרון.

אורח

שליחה על ידי אורח » ד' יוני 11, 2008 5:46 pm

יואל ליאון כתב:אם משהו חסר לך, פשוט תשלח לי ואנסה להביא לך פתרון.
אם יש לך זמן פנוי, אולי תכתוב מדריך בויקי להפעלת משחקים על לינוקס + דוסבוקס? :angel9:

סמל אישי של משתמש
C-man
מנהל
מנהל

שליחה על ידי C-man » ד' יוני 11, 2008 7:42 pm

יואל ליאון כתב:היי, סימן. בינתיים אני מסתדר. לא צריך קובץ אצווה, אבל תודה. ברוך הבא לאובונטו. באיזה אובונטו אתה משתמש? חלונות לא בוכה לך? אם משהו חסר לך. פשוט תשלח לי ואנסה להביא לך פתרון.
מזתומרת באיזה אובונטו? ברגיל (לא ב Xubuntu וכד'), התקנתי דרך Wubi.

יואל ליאון

שליחה על ידי יואל ליאון » ה' יוני 12, 2008 11:19 am

אורח כתב:
יואל ליאון כתב:אם משהו חסר לך, פשוט תשלח לי ואנסה להביא לך פתרון.
אם יש לך זמן פנוי, אולי תכתוב מדריך בויקי להפעלת משחקים על לינוקס + דוסבוקס? :angel9:
ובכן, אכתוב כאן. תוסיפו את דבריי איך שנוח לכם.

השלב הראשון: ברוב הפצות לינוקס דוסבוקס נמצא (מובנה) ברשימת חבילות מוכנות להתקנה במנהל חבילות וברשימת התקנה/הסרה. רק תכתבו שם ותסמנו להתקנה. כל זה יעבוד כמובן בתנאי שאתם מעודכנים באופן יומיומי. יש כאלה שלא טורחים לאשר עדכונים או שמנהל העדכונים כבוי. אומנם יש באתר דוסבוקס חבילה להתקנה ידנית, אבל אני לא יודע להתקין ידנית. מישהו אחר בטח יבוא לכאן ויוסיף הוראות ידניות בעברית.
השלב השני: צריך ליצור תיקייה בלועזית, לא בעברית (למשל dosgames) בתיקייה האישית שלכם (home/username) שתוכלו לפרוס שם קבצים של יישומי דוס. מומלץ ליצור תיקייה נפרדת בלועזית לכל יישום, אבל מנהל ארכיון יעשה זאת לבד.
השלב האחרון: תיכנסו לדוסבוקס ותרשמו:

קוד: בחירת הכל

mount c ~/dosgames
ואז תכתבו c: ותעשו cd פלוס תיקייה שתרצו. תיהנו.
הכול מובן?

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא