הנוסטלגיה שולטת! - שגעון החידות

הפורום הראשי של האתר. מחפשים קישור למשחק אבוד? מנסים להפעיל משחק ולא מצליחים? מצאתם קישור לא פעיל? נתקעתם במהלך משחק ואתם זקוקים לעזרה? יש לכם חידוש/הערה/הארה? זה המקום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

הנוסטלגיה שולטת! - שגעון החידות

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

נראה שאתרי הנוסטלגיה בכל זאת אינם תופעה שולית מדי.
אחרי מסורת ותיקה למדי של חידות ויזואליות מעוותות ב"נוסטלגיה ולתמיד", פתאום אתר vGames עושה אותו דבר. וב"צירוף מקרים" מעניין, המשחקים שעלו בפתרונות הם לא בדיוק "עכשויים".

וכשמסתמן שהסוג הפופולרי ביותר לחידות בחידון זיהוי המשחקים המפלצתי שלנו בפורום "מסע אל העבר" הוא חידות שמע המבוססות על נעימות ממשחקים, אתר Gamer מקשר בדף הבית לתחרות מחרוזת מוסקלית, הכוללת בתוכה 25 קטעים (מוזר, ספרתי 26) ממשחקי PC מכל הזמנים.

רוצים לפתור?
אחרי שזהיתי משחק אחר משחק בחמישיה הפותחת הרגשתי תותח, והאגו התחיל להחלים מביצועיי המבישים בחידון הבית שלנו (נו, בטח. PC only). ואז, הגיעה שרשרת של כשש-עשרה נעימות שלא זהיתי אפילו אחת. בעצם, רק אחת, אבל כפתיח של סדרה מצויירת עתיקה שלא הכרתי בכלל משחק שבוסס עליה.
לקראת הסוף הם שוב חזרו ל"קלים" והוספתי עוד שלושה לרשימת הזיהויים.
ואז להפתעתי ראיתי בתגובות שמישהו מוכר זיהה 13 נעימות מתוך הכל.
Og
מנהל
מנהל

Re: הנוסטלגיה שולטת! - שגעון החידות

שליחה על ידי Og »

משהו מוזר... הם מדגישים בפירוש שהמנגינות כולם ממשחקי PC, אבל יש כמה שנשמעים לי כמו רמיקסים (5 לדוגמא) ויש כאלה שהם בוודאות לא מגרסת הPC (מס' 10 לדוגמא - הסדרה הישנה שעליה דיברת R.G - שיחקתי בה הרבה מאוד בצעירותי - תוריד את הגרסה שכאן באתר ותראה שזו מנגינה שונה לגמרי, אותו הדבר עם 17)...

בכל מקרה, גם אני זיהיתי תשעה - מתוכם אחד שאני ממש לא בטוח לגביו (13) ועוד אחד (שלא כללתי בתשעה) שנשמע מאוד מוכר אבל אני לא מצליח לשים את האצבע עליו...

R.G, את 15 לא זיהית?!?! לא שראיתי אותך מדבר על המשחק, אבל זה אחד מאלה שלא אמור להיות נפש בודדת בפורום הזה שלא שיחק בו...

ואני גם יכול לומר לך ששלושת האחרונים שזיהית הם 21,22,23.

את האחרון אני מכיר בתור סרט או סדרה, אני חושב, רק שאני לא מצליח להזכר איזה.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

את 5 שמעתי פעם, בדיוק הגרסה הזו. לא יודע בדיוק מה המקור שלה, אבל בתכנת שיתוף קבצים היא מופיעה תחת שם הלהקה שמנגנת את זה.
יש כמה דברים שהם מוכרים. 20 נשמע כמו איזה 3D Shooter של id.
Og כתב:, את 15 לא זיהית?!?!
המממ, לא... :oops:
והסגנון לא מצלצל לי עם שום דבר שעולה לי בסגנון. הסגנון הולם מאד את Claw, אבל לא היית אומר עליו דבר כזה...
Og כתב:ואני גם יכול לומר לך ששלושת האחרונים שזיהית הם 21,22,23.
כן, זה לא קשה במיוחד להבין את זה... :)
אני מבין שלפי הספירה שלך גם יש 26?
אגב, בעניין הגרסאות, גם 21 (נשמע איום) לא תואם את המקור. ושיחקתי גם בגרסת ה-Adlib וגם בגרסת ה-SB.
רק 23, זהה בדיוק לגרסת ה-CD. (איזו מנגינה מרהיבה ביופיה... לא פלא שהפכה לכזה שם-דבר.)
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Radioactive Grandpa כתב:המממ, לא...
והסגנון לא מצלצל לי עם שום דבר שעולה לי בסגנון. הסגנון הולם מאד את Claw, אבל לא היית אומר עליו דבר כזה...
טוב, בעצם גם את Diablo לא הכרת...
יש לך משהו נגד בליזארד? כל העולם שיחק בכל המשחקים שלהם (כולם מומלצים כמובן - אחד-אחד תותחים), שני המשחקים היחידים שלהם שלא שיחקתי הם Rock&Roll Racing (אין גרסה לPC) ו- World of Warcraft (מהרבה סיבות, בעיקר חוסר זמן).

אתה יודע... אני אתה וBP יכולים להתאגד ולשלוח להם את המשחקים שזיהינו ביחד, ואז להגריל את הפרס בינינו :twisted: :twisted:
(בצחוק, כמובן)
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

Og כתב: אתה יודע... אני אתה וBP יכולים להתאגד ולשלוח להם את המשחקים שזיהינו ביחד, ואז להגריל את הפרס בינינו :twisted: :twisted:
(בצחוק, כמובן)
דווקא נראה לי לגיטימי :>
אין להם סעיף נגד זה בתקנון, ההפך, הם מודיעים ש"אנחנו לא מאמינים שתצליחו לזהות את כולם". תראו להם :-P
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

יש נגד זה סעיף בתקנון שלי.

אגב, שכחתי לציין: ספרתי רק 25 נעימות.
סמל אישי של משתמש
C-man
מנהל
מנהל

שליחה על ידי C-man »

מתוך כל המנגינות, 11 אני מכיר כמעט בוודאות (חלק, כמו UT2k4 אני מזהה ישר :)), וחלק אני מכיר אבל לא בטוח לגמרי לאיזה משחק שייכת). בנוסף יש עוד משהו כמו 5 מנגינות שאני כנראה מכיר, אבל את רובן אני לא יודע איפה לחפש.

גם אני חשבתי על לאסוף את כל התשובות פה ולהתחלק בפרס (ז"א במולטי, אם יש) :).
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Og כתב:טוב, בעצם גם את Diablo לא הכרת... יש לך משהו נגד בליזארד? כל העולם שיחק בכל המשחקים שלהם (כולם מומלצים כמובן - אחד-אחד תותחים)
ב-Warcraft שחקתי רק כי הכרחתי את עצמי, אבל זה היה מעט מאד, ואחרי שכבר נחשפתי ל-AOE (כך שהקודם נראה לי כמו גרסה לא מוצלחת שלו).
Og כתב:ו- World of Warcraft (מהרבה סיבות, בעיקר חוסר זמן).
הסיבות ברורות. יצא לי במקרה לשבת עם החבורה של אחי שבעקבותיה צלל לתוך העולם הזה. מאחד מהם היתמרו אדים ירוקים. אחד הנושאים שעלו בדיון היה כמה זמן משחק נגזל בעקבות קיום מקלחת.

C-man כתב:חלק, כמו UT2k4 אני מזהה ישר
כן, ידעתי שתזהה :). בהתחלה חשבתי שזה UT הראשון. בשניהם לא נגעתי המון זמן.

אני מניח שכל עוד ישנו פרס אקטואלי לא ינסו באמת לפתור את החידה הזו כאן על גבי הפורום...
מעניין אותי אם יש משחקים שאני כן מכיר ולא מזהה.
סמל אישי של משתמש
C-man
מנהל
מנהל

שליחה על ידי C-man »

יכול ליהיות שזה היה גם בראשון, לא נגעתי בו מאז שהייתי ילד קטן (יותר).
אני חושב ששמעתי בדמו של השלישי (כן, עוד לא קניתי את המשחק, ומתוך אידאולוגיה אני לא אקנה אותו עד שלא יעלה פחות מ200 ש"ח (כבר הגעתי למצב שאני שוקל להוריד את המשחק עד שזה יקרה..)) מוזיקה מ-2004 (מוזיקה אדירה..).
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

לא, זה באמת מ-2004. המוסיקה מבוססת על אותה מוסיקה מ-99, רק שהביצוע הרבה יותר סימפוני ופומפוזי.
בשני המשחקים זה ה-Menu.

3 עושה לנו המון בעיות. הוא כל הזמן עושה שגיאות ויוצא (קנינו את גרסת האספנים).
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

one, two, meny, lots

שליחה על ידי BluePrint »

Radioactive Grandpa כתב:(מוזר, ספרתי 26)
גם לי לרגע היה נדמה שיש 26 אבל היוצרים יודעים על מה הם מדברים, יש מנגינה אחת שמחליפה מקצב באמצע אבל זו עדיין מנגינה ממשחק אחד.

גם אני נגד לשלוח פתרון משותף אבל מהסיבה שגם יחד לא נזהה את כל המשחקים.
אני רואה שחלקכם מכיר את המשחקים החדשים יותר שלא זיהיתי אבל רוב הזיהויים חופפים, יחד אני חושב שלא נעבור את ה-20.

אני זיהיתי את: 1, 4, 5, 10, 13, 15, 16, 19, 21, 22, 23 ו-25 שבשבוע שעבר הבנתי למה Og לא יזהה. (מתברר שספרתי לא נכון, רק 12)

ההבדל בנעימות מהצליל הזכור לנו הוא בגלל היוצרים שהחליטו לעשות לעצמם עבודה קלה ולהקליט קבצי Midi במקום את המשחק עצמו, ומספר 5 הוא לא בביצוע המחודש ע"י דייב ולהקתו הנשמע שונה באופן ברור. לא הקשבתי למחרוזת מאז שרשמתי לעצמי את הניחושים אבל ניתן להוריד את הנעימה הרשמית מאתר החברה וזה נראה לי מקור סביר.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

BluePrint כתב:אני רואה שחלקכם מכיר את המשחקים החדשים יותר שלא זיהיתי אבל רוב הזיהויים חופפים, יחד אני חושב שלא נעבור את ה-20.
כן, אם מדברים ברצינות, אני חשבתי את אותו הדבר.
סמל אישי של משתמש
C-man
מנהל
מנהל

שליחה על ידי C-man »

zipdrive כתב:חודש מאי הגיע וסוף התחרות מתקרב. כל מיש לא שלח את תפרונותיו מוזמן לעשות זאת.
ויפה שעה אחת קודם, כמו שהמורה שלי בכיתה ג' נהגה לומר.

לידיעתכם, אף אחד לא ניחש נכונה את כל המשחקים עדיין. אתם מוזמנים לקרוא לחברים שלכם לעזור לכם, להזמין את השכנים להאזין איתכם ביחד, לשאול את משה מ"השרדות" (לא שהוא ידע, אבל זה יהיה משעשע) או לנסות כל מה שאתם יכולים לחשוב עליו לראות מי הכי מומחה.
אחרי שעשיתי רשימה מסודרת גיליתי שיש משהו כמו 10 שאני כנראה צודק לגביהם, ועוד כמה שאני מכיר, אבל לא יודע להצביע מאיפה:

הרשימה:

1. no idea
2. Half Life 2
3. Unreal Tournament 2004
4. אני בטוח מכיר את זה.. נראה לי שזה מ The Incredible Machine 2 אחרי בדיקה הסתבר שזה לא זה, אבל זה אולי משחק אחר מהסדרה?
5. Duke Nukem 3D
6. המשחק היחיד שזה מזכיר לי זה Final Fantasy VII, למרות שזה בטח לא זה..
7. Lion King
8. no clue
9. Mortal Kombat 3 ???
10. אין לי מושג
11. אין לי מושג
12. לא יודע..
13. מוכר מאוד..
14. לא מכיר
15. מוכר
16. Sam & Max Hit The Road ?? זה מה שR.G חד עליו? אין לי כח לבדוק כבר
17. לא יודע
18. Sam & Max אחד הפרקים?? (ז"א הסדרה החדשה, זה הזכיר לי את מרדף המכוניות באחד הפרקים)
19. Wolfsteind 3D
20. Sky Roads ?????
21. Chrono Trigger ? בעצם הוא לא יצא למחשב..
22. Prince of Persia (הישן, לא הסדרה החדשה...)
23. Monkey Island 3 (?)
24. נדמה לי ש Deus Ex, מזכיר לי גם את המוזיקה מהסידרה (בטלוויזיה) של X-Men.. (אחרי בדיקה מסתבר שצדקתי, אני הולך למצוא עכשיו את הפסקול המלא)
25. לא יודע..

אגב, ? = "אני לא בטוח", והייתי אמור לבדוק את המשחקים האלה, אבל התיאשתי באמצע..

אם מישהו רוצה להתמש ברשימה, הוא מוזמן, גם ככה המשחק הזה לא ממש חשוב לי (אם זה היה משחק אחר אולי היה על מה לדבר).

אגב, למי שתהה:
zipdrive כתב:אכן, הכל מהמחשב האישי, או משחקים שהיו להם גרסאות במחשב האישי (אבל קובץ המוסיקה לקוח מגרסה אחרת כי לא מצאתי את גרסת ה-PC).
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

טוב, אם הם אומרים שאפשר לרמות אז אני מניח שזה בסדר.... הנה אלה שאני זיהיתי:

5: בהתחלה (כשרשמתי את ההודעה הראשונה) חשבתי שזה אכן DN3D אבל אח"כ חשבתי שאולי יכול להיות שזה מאחד המשחקים האחרים בסדרה...

10:
http://www.mobygames.com/game/nes/duck-tales" target="_blank

13: זה ההוא שלא הייתי בטוח לגביו, אני מעדיף לחכות שBP יגלה את הניחוש שלו ואז אני אגיד מה אני חשבתי (כי אני די בטוח שטעיתי)

15:
Warcraft2, כמובן.

17:
Arkanoid, אבל זו לא גרסת הPC.

21,22,23: האורגים, הנסיך הפרסי, אי הקופים 3.

אגב, לא שמעתי את המנגינות שוב, פשוט היה לי קובץ טקסט עם הזיהויים מאז (ובמס' 7 רשום לי שזה נשמע לי מאוד מוכר, אבל לא הצלחתי לזהות מאיפה)

[עריכה]
אה, אגב, זה:
C-man כתב: 20. Sky Roads ?????
ממש לא.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

1. לא מבין איך אף אחד לא זיהה... Larry Leisure Suit - נעימת הנושא. (זה הורס לי חידה, התכוונתי לנגן את זה...)
זו ספציפית לקוחה מהמשחק השלישי (לא שיחקתי באף אחד מהם...).
2. אני רוצה לסייג ולציין שמדובר בכלל במנגינה שמתוולה לפתיח של Valve, המפתחת, שכמובן הופיע גם במשחקים רבים אחרים כולל HL הראשון. אמנם בשני המנגינה הופיעה לשם שינוי גםבמשחק עצמו (כשהוא מקבל לידיו את ה-Crowbar כמדומני), ובגרסה מוארכת (יכול להיות שיש איזו שניה בקטע שמסגירה את זה).
3. גם זהיתי. (UT2004)
4. אף אחד לא מזהה? עוג? זה מסרטון הפתיחה!... Day of the Tentacle.
5. גם אני לא יודע להגיד מאיזו גרסה זו בדיוק, זה אכן לא זהה ל-3D, מצד שני אני די בטוח שמעולם לא הצלחתי להפעיל את המוסיקה בהגדרת SoundBlaster, אלא ב-Midi.
C-man כתב:7. Lion King
WTF?! מאיפה הבאת את זה??
C-man כתב:9. Mortal Kombat 3 ???
סיכוי אפסי.
10. גם זהיתי את Duck Tales מהסדרה עצמה. מעולם לא שיחקתי במשחק. (משחק מעאפעפן, לא? סתם פספסתי את ההתעמקות הנחוצה לו?)
C-man כתב:16. Sam & Max Hit The Road ?? זה מה שR.G חד עליו? אין לי כח לבדוק כבר
? לא יודע למה אתה מתכוון, אמרתי המון פעמים שמעולם לא שיחקתי באף משחק בסדרה.
C-man כתב:19. Wolfsteind 3D
מאה אחוז? אני גם חושב שזה זה, ואם לא אז כמעט בטוח שמשחק אחר של id.
C-man כתב:20. Sky Roads ?????
Og כתב:ממש לא.
מסכים...
21 ו-22 גם זהיתי.
23.
C-man כתב:23. Monkey Island 3 (?)
Og כתב:אי הקופים 3.
לא! זה מהמשחק הראשון! גרסת ה-CD.
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא