חידון מסע אל העבר - זיהוי משחקים ישנים לפי רמזים!

הפורום הראשי של האתר. מחפשים קישור למשחק אבוד? מנסים להפעיל משחק ולא מצליחים? מצאתם קישור לא פעיל? נתקעתם במהלך משחק ואתם זקוקים לעזרה? יש לכם חידוש/הערה/הארה? זה המקום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

Og
מנהל
מנהל

חידון מסע אל העבר - זיהוי משחקים ישנים לפי רמזים!

שליחה על ידי Og »

שלום לכולם!
שרשור זה מוקדש כולו לחידון מתמשך בנושא משחקים ישנים ונוסטלגיית משחקים בכלל.

מי יכול להשתתף?
כל אחד! למרות שתראו שרוב ההודעות כאן הם של ותיקי הפורום, אין שום מניעה מכל משתמש רשום להשתתף, אפילו אורחים שאינם רשומים יכולים להשתתף! (אבל מאוד ממומלץ להרשם, זה יכול למנוע סיבוכים)
הסיבה היחידה שבגינה אנשים מסויימים לא יוכלו להשתתף היא אם מצוין כך באופן ספציפי בחידה עצמה.

איך זה עובד?
מאוד פשוט, דפדפו לעמוד האחרון בשרשור זה ונסו לאתר את החידה האחרונה שלא נפתרה עדיין, יתכן שתצטרכו לחזור אחורה עמוד או שניים בכדי למצוא אותה. לאחר שמצאתם את החידה הנוכחית, נסו לפתור אותה, אם תצליחו, אתם תהיו אלה שיחודו את החידה הבאה! כן, ככה זה עובד, כל אחד שפותר את החידה הנוכחית חייב לחוד חידה בעצמו. זה אמנם לא פרס כספי, אך אתם אוהבים משחקים ישנים כמונו, המשוגעים לדבר, להשתתף בחידון הזה יהיה כייפי מאוד :)

כיצד בנויות החידות?
המטרה בחידון היא לתת כמה שיותר חופש לאלה שחדים את החידות, לכן, החידות יכולות להיות מגוונות מאוד - החידה יכולה להיות תמונה של משחק ישן והדרישה היא לזהות מאיזה משחק היא מגיעה ; הקלטה של אפקט מוזיקלי או נעימה ; חידה מילולית ; תמונה המכילה טעות מכוונת והדרישה היא למצוא את הטעות וכו'. השמיים הם הגבול, ובמקרה הזה השמיים הם התקנון של החידון (בתחתית ההודעה הזו).
אם אתם רוצים כמה דוגמאות לחידות מעניינות, אנא עיינו בחידון הישן.
רק חשוב שכל מי שחד חידה יזכור דבר חשוב: זה קל מאוד לחוד חידה קשה מדי או קלה מדי, אך למצוא את האיזון - חידה הוגנת והגיונית, זה אמנם קשה, אך מאוד מומלץ!

תקנון החידון (חובה לקרוא לפני השתתפות):
  • חל איסור מוחלט לחוד חידות על משחקים ששנת הוצאתם לאור היא 1999 ומעלה, כלומר ניתן לחוד חידות רק על משחקים משנת 1998 ומטה.
  • חידה יכולה לבוא בכל צורה העולה על רוחו של זה שחד אותה ויכולה להיות אף על יותר ממשחק אחד, אך במקרים של חידה על יותר ממשחק אחד או במקרים שתוכן החידה חדשני ו/או מוטל בספק, יש להתייעץ עם השופט דרך מסר אישי ולהסביר לו את מהות החידה (לא את החידה עצמה! השופט הוא גם משתתף וחשיפת התשובה בפניו תמנע ממנו להשתתף!)
  • אם לאחר 24 שעות מתחילתה, חידה לא נפתרה, מחוייב בעל החידה לתת רמז בתוך 12 שעות מחלוף 24 השעות האמורות. אם 24 שעות לאחר הרמז החידה עדיין לא נפתרה, שוב חייב בעל החידה לתת רמז נוסף וכן הלאה כל עוד החידה לא נפתרה. במידה ובעל החידה לא נתן רמז בחלוף 36 השעות האמורות (24+12), החידה תיפסל והשופט יקבע כיצד להמשיך. שימו לב: הזמן האמור הוא הזמן המקסימלי לנתינת רמז, כלומר, אם בעל החידה חושב שיש צורך לתת רמז מוקדם יותר, אפילו כל שעה אם הוא חושב שיש בזה צורך, הוא יכול לעשות כן (אך שיקול דעת מאוד מומלץ).
  • בעל החידה חייב לאשש או להפריך כל נסיון לפתרון בתוך 12 שעות מרגע כתיבת הנסיון, אם לא עשה את הנ"ל בתוך ה12 שעות האמורות, תוך 12 שעות נוספות הוא מאבד את הזכות על החידה והשופט יקבע כיצד להמשיך.
  • פותר החידה הקודמת יכול לחוד את החדשה רק לאחר שאושש פתרונו ע"י בעל החידה! במידה ופותר החידה הקודמת לא חד חידה בתוך 12 שעות מרגע האישור של בעל החידה הקודמת, השופט יקבע כיצד להמשיך.
  • השופט הוא אני (עוג).
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

אני רק רוצה להוסיף לאמור לעיל, שעל אף כל הרשמיות שבהודעה הראשית, השרשור הזה הוא עדיין שרשור ספאם חצי רשמי, כלומר, אפשר גם לברבר פה קצת באוףטופיקים מבלי לחשוש ממחיקה.

בנוסף, אם למישהו יש הערות ו/או הצעות בקשר לחוקים, אני אשמח לשמוע (אבל לא בהכרח לקבל :wink: ).

אני מקווה שעוד מעט בלופרינט יעשה לנו סיפתח!
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

הנה אנחנו מתחי-... ממשיכים.

שליחה על ידי BluePrint »

אני מקווה שהחידה הראשונה "תעבוד" כמו שצפיתי כי היא מסוג "נחשו על מה אני חושב" שעדיין לא נוסה, והולכת כך:
אני כותב תאור משחק כמו המחפשים משחקים נשכחים בפורום 'תאורים למשחקים', אתם מנחשים באיזה משחק מדובר ואני מוסיף פרטים בהתאם לכל ניחוש.
מעין חידה בה אתם נותנים את הרמזים. (פחות או יותר)

לדוגמא:
"משחק עם הליקופטר כזה שצריך לטוס ולירות".
- Jungle Strike?
"זה לא זה למה שאני מתכוון היה מסך קטן שמראה את הסביבה"
- Return Fire?
"לא לא מפה כמו רדאר שאפשר לראות בו מטרות שמסתובבות בכל פעם שמסובבים עם ההליקופטר"
- !Swiv 3D
"גם לא אני מתכוון למשחק שטוח בלי הרים"
- Seek and Destroy.
"כן כן זה זה!!!!!!!!!!!!1"

מובן?
יופי, כי אני רוצה "משחק שבו אתה איש ויורים במפלצות".
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

דיוק ניוקם ?
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

on a different note

שליחה על ידי BluePrint »

לא דיוק ניוקם.
במשחק שאני רוצה אפשר להחליף נשקים, לירות טילים, והוא גם נראה יותר יפה.

- הערה חשובה: ניחושים צריכים להיות בשם המדויק של המשחק, אחרת אתייחס אליהם איך שמתחשק לי.
כרגע, לדוגמא, התייחסתי אל הניחוש כאל Duke Nukem שזו בטח גם הכוונה, אבל צעירים יותר עלולים לכתוב "דיוק ניוקם" עם כוונה ל-Duke Nukem 3D, ואז להתרעם על שעניתי "אפשר להחליף נשקים ולירות טילים" כשאלו אחד המאפיינים את D3D.

- הערה לא חשובה:
אני לא רוצה להגביל את המנחשים, אבל אולי כדאי לקבוע "תקופת הסתגלות" בין ניחוש לניחוש (של אותו מנחש), כדי לא "לשרוף" את החידה ע"י בעלי הגישה לרשת בשעות הבוקר, ולתת הזדמנות גם לצעירים שחוזרים לרשת רק לאחר הלימודים.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

כן, זו הייתה הכוונה שלי, דיוק ניוקם הראשון, לא 3D.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

חייבים לענות בשם משחק, או שאפשר לענות בתיאור משלים?
סמל אישי של משתמש
Dol Amroth knight
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

שליחה על ידי Dol Amroth knight »

Doom?
(אני ממש מקווה שהתכוונת למשהו קשה יותר, כי למרות שבזמן האחרון אני נהנה לקפוץ הנה ולהעיף מבטים, אין לי ממש זמן לעמוד בהתחייבות של יצירת חידה משלי ומענה לפתרונות...)
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

?point? point

שליחה על ידי BluePrint »

.R.G: אפשר לענות בתיאור משלים, אבל איך אתה יודע מה להשלים? עם הפרטים הזמינים כרגע יכולים להתאים לתיאור יותר מעשרים משחקים שאני מכיר, ומי יודע כמה שאינני מכיר.
חוץ מזה שאם לא תענה בשם המשחק לא תזכה בפתרון החידה.

אני מוכן לקבל תשובות במסר פרטי ממי שלא רוצה לפתור, אבל אישור לנכונות התשובה יתקבל רק עם פתרונה בפורום. (אחרת מה הטעם? אם ניחשת לא נכונה עדיף כבר שהיית כותב בפורום ומקבל פרטים נוספים לפתרון)

Dol Amroth knight: משחק טוב, אבל לא מה שהתכוונתי. במשחק שאני רוצה מסתכלים מלמעלה.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

מבט עילי? אולי Alien breed שהוזכר בחידה הראשונה שלי?
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

no smoking

שליחה על ידי BluePrint »

וואי זה ממש דומה, אבל אני לא מכיר את המשחק הזה.
במשחק אליו אני מתכוון אפשר לקנות נשקים וציוד רק בין המשימות.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

ניחוש אחרון שלי לעוד הרבה זמן:
Chaos Engine
(וסלח לי אם הוא לא מתאים לחלק מהפרטים שסיפקת, אני לא מכיר את המשחק)
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

?a cigarette, maybe

שליחה על ידי BluePrint »

לגמרי לא, האנשים היו הרבה יותר קטנים על המסך.
אני חושב שהמשחק היה בהפרדה גבוהה, יחסית למשחק DOS.
Og
מנהל
מנהל

The "no cigar" gag is getting kinda old...

שליחה על ידי Og »

טוב, אם מדובר ברזולוציה גבוהה (או במשחק לחלונות, לא כ"כ הבנתי את הרמז), זה בטח לא Gauntlet או Into the eagle's nest (גם ככה לא כולם יכולים לקרוא לנאצים "מפלצות").

אפשר לשאול שאלות כפי שהיינו שואלים אדם שמחפש משחק? "מאיזו שנה המשחק בערך?", "אתה זוכר אם היה במשחק מאפיין X?" וכו' ?
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

I'll think of something new

שליחה על ידי BluePrint »

החידה מתנהלת כחיפוש משחק נשכח אז אני מניח ששאלות יהיו בסדר, אם יתנסחו בהתאם. שאלת "מאיזו שנה", לדוגמא, לא תקבל תשובה כי "אם הייתי זוכר הייתי אומר".
"האם היה במשחק כך או אחרת" היא שאלה הוגנת לחלוטין.

כיוון שעברו כמעט 24 שעות ללא ניחוש נוסף, אוסיף "אנטי-רמז" כדי "לעזור": המשחק המבוקש לא נמצא באתר 'מסע אל העבר'. (צרוף מקרים משעשע כי לא בדקתי זאת מלכתחילה, ועכשיו זה מוסיף לאמינות החידה כיוון שלא הייתי מוצא אותו כאן גם אם הייתי עובר משחק משחק על כל האתר)
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא