איינשטיין

בעת שמירת קובץ בדוסבוקס התכנה נותנת הודעת שגיאה

ש: כאשר אני מפעיל את התכנה תחת DOSBox ומנסה לשמור קובץ, אני מקבל את השגיאה: "לא ניתן לשנות את שם הקובץ החדש -- השתמש בדיסק אחר". מה ניתן לעשות?

ת: הבעיה נובעת מכך שאיינשטיין שומר את הקבצים באותיות יווניות (משום מה) ודוסבוקס לא תומך בשמות קבצים עם אותיות מתווים מיוחדים. יש לציין שאם התכנה עובדת ישירות ממערכת ההפעלה שלכם ובלי דוסבוקס מומלץ להפעילה בצורה זו.

ישנם כמה פתרונות אפשריים לבעיה, אציין כאן שניים:

1. כתיבת שם הקובץ באנגלית (ההחלפה לשפה האנגלית באיינשטיין מתבצעת עם Alt+L) או במספרים. אמנם השגיאה עדיין תופיע, אך הקובץ ישמר בשם שאותו הזנתם ועם סיומת A$$, לדוגמא, אם השם שהקלדתם במסך השמירה הוא "asd" אז כדי לטעון את הקובץ תצטרכו להזין את השם:

 asd.$$A

 

2. הפעלת התכנה בדוסבוקס עם שימוש בדוס אמיתי. לנוחיותכם, כללתי כאן קובץ תמונה של תקליטון הכולל דוס אמיתי+איינשטיין. ניתן להורידו מהקישור הזה. על מנת להפעיל את הקובץ eini.img יש לגרור אותו לקיצור הדרך של דוסבוקס או לשים אותו בתיקייה שנעשה לה Mount בדוסבוקס ואז לכתוב:

boot eini.img

כדי להעביר את הקבצים השמורים מקובץ התמונה לכונן שלכם, ניתן להשתמש בפקודת imgmount ולהעביר דרך דוסבוקס או לפתוח את הקובץ eini.img עם תכנה חיצונית כגון winimage או Disk Explorer.

(-) Og נוסף על ידי Ogסימוכין: הודעה 1
משחקים ישנים רומים ואמולטורים