סוחר הים

טיפים עבור המשחק

ת:
טיפ כדי להרוויח כסף עם סיכון קטן: אם שמתם לב, במקרה בו אתם קונים ספינות משמר (כ-4) ויש לכם סכום כסף מועט, אם באים שודדים ואתם מנצחים אותם - אתם מקבלים מעט כסף (בצורה יחסית) ואותו סיפור עם הספינות הנטושות, אך במקרה שיש לכם הרבה כסף ואתם קונים ספינות משמר - כשאתם מנצחים את השודדים אתם מקבלים סכום כסף גדול. לכן, שימו לב לטיפ הבא: שכשאין לכם מה לקנות או שסכום הרווח קטן, אתם יכולים להפקיד את הכסף בבנק ולהשאיר 500 שקל אצלכם. לאחר מכן, קנו 4 ספינות משמר. אם יבואו שודדים, כשתנצחו אותם תקבלו כסף בצורה יחסית למה שיש לכם בבנק, אך אם לא יבואו שודדים - סכום ההפסד יהיה קטן. (טיפ זה לא יעבוד אם תרצו להרוויח מספינה נטושה, שכן הרווח מספינה נטושה מחושב יחסית לכסף שאתם מחזיקים ביד, בפועל, ולא לזה שמופקד בבנק).

סדרת טיפים נוספת:

 1. ככל שאתם שוכרים יותר ספינות משמר, כך הסיכוי שלכם לפגוש שודדים קטן. אולם, אם אכן תפגשו אותם, תקבלו מהם (במידה ותנצחו אותם) יותר כסף.
 2. סכום הכסף שכל ספינת משמר עולה מחושב לפי שקלול סכום הכסף והמשאבים שיש לכם על הספינה. לכן ככל שיש לכם יותר כסף, כל ספינה תעלה יותר.
 3. לעומת זאת, הכסף שאתם מקבלים משודדים מחושב לפי סכום הכסף שלכם בבנק ובספינה יחד עם המשאבים שברשותכם.
 4. ספינה נטושה מביאה לכם סכום יחסי לסכום הכסף והמשאבים שיש לכם כעת על הספינה.
 5. את הכסף הגדול ביותר ניתן להרוויח מהשודדים, אין אפשרות ריאלית להגיע לשיאים גדולים רק ממסחר!
  1. לכן, ברגע שיש לכם יותר ממאה אלף ש"ח , עזבו את המסחר (אלא אם כן יש עסקה מצויינת של נחושת), הפקידו הכל בבנק, ובכל נסיעה קחו איתכם בסביבות חמשת אלפים ש"ח, קנו ספינות משמר וסעו ב"נסיעות שודדים" (זכרו את כלל #1 ופעלו בהתאם) .
  2. אל תקחו יותר מששת אלפים ש"ח ל"נסיעות שודדים", מכיוון שזה לא יעזור לכם לקנות יותר ספינות משמר אלא רק יבזבז לכם יותר כסף!
 6. נסו לסיים כל יום במדינה שבה מחיר החיטה הוא 35 ש"ח ומטה או מחיר הזיתים הוא 350 ש"ח ומטה. לעיתים שווה "לבזבז" על זה נסיעה! מה שכדאי לעשות במקרה כזה הוא לקנות בכל הכסף שלכם חיטה/זיתים (כן, גם אם מדובר 3000 טון!) וללכת לישון. בבוקר כמעט תמיד תוכלו למכור את כל הסחורה ברווח.
 7. לעולם אל תסעו ממצרים לתורכיה או להיפך! תמיד עברו בישראל ע"מ להגדיל את הסיכוי לפגוש שודדים.
 8. סעיף #7 מתבטל במצבים הבאים:
  1. כשיש סערה בישראל.
  2. כשאתם נושאים סחורה בכמות עצומה וכל ספינת משמר תעלה לכם יותר כסף ממה שאתם מרשים לעצמכם באותו הזמן.
 9. לעולם אל תקנו פחות מ-4 ספינות משמר (סעיף זה מדבר על מצב שבו אתם קונים ספינות, כלומר - או שלא קונים כלל או שקונים יותר מארבע).
 10. אם חסר לכם סכום מועט של כסף על מנת לשכור 4 ספינות משמר ואתם לא רוצים למכור משאבים, צאו מ"נסיעה" וכנסו שוב ושוב עד שהמחיר ירד (זה יכול לקחת זמן, אבל באופן עקרוני המחיר תמיד ירד בכמה עשרות ש"ח).
 11. לחיצה על המקש F10 במהלך המשחק מציגה מסך עם מידע אודות מזג האוויר, היתרה בבנק, מצב הספינה והקיבולת שלה.
(-) תעלול + קישקוש בלבוש + Ann נוסף על ידי Gordiסימוכין: הודעה 1, הודעה 2
משחקים ישנים רומים ואמולטורים