מה קרה שאין לפתע אפשרות באתר להוריד את דום 2 בחינם?

הפורום הראשי של האתר. מחפשים קישור למשחק אבוד? מנסים להפעיל משחק ולא מצליחים? מצאתם קישור לא פעיל? נתקעתם במהלך משחק ואתם זקוקים לעזרה? יש לכם חידוש/הערה/הארה? זה המקום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

emh
משתמש רשום
משתמש רשום

Re: מה קרה שאין לפתע אפשרות באתר להוריד את דום 2 בחינם?

שליחה על ידי emh »

הכוונה שלי היתה לרימייק החינמי, לא של GOG.
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

סליחה, פספוס שלי :blackeye: . הוספתי את הקישורים עכשיו.
Fingus

שליחה על ידי Fingus »

Gordi כתב: ו' נובמבר 01, 2019 2:24 pm
אורח כתב: ו' אוקטובר 11, 2019 2:15 pm

ישנש משחקים שיש להם רק remake בGOG ואי אפשר להשיג משם את המשחק המקורי, אני חושב שזה יהיה הוגן להשאיר את הגרסה המקורית להורדה ולהפנות לGOG בשביל הremם לא מעט משחקים שזמינים בגרסת Shareware אך לעניות דעתי ההחזר על ההשקעה כה נמוך שאין טעם לטרוח להעלות/לתחזק קישורים לגרסאות כאלו.
Fingus כתב: ו' נובמבר 01, 2019 1:38 pm יake.
האפשרות הזו נשקלה בכובד ראש ויש בה המון הגיון. אחד השיקולים המרכזיים נגד היה יישור קו עם האתרים המובילים בעולם. ישנם גם שיקולים אחרים שאני מעדיף לא להכנס אליהם, אך אומר שמשחקים לועזיים ניתן להשיג בקלות בפינות אחרות ברשת, ואילו האתר הזה מציע תוכן ישראלי בלעדי ולכן הדגש צריך להיות על תוכן זה.
תודה על המענה, אם זה השיקול אז אני מסכים אתכם למרות שלא תמיד הצלחתי למצוא את המשחקים המבוקשים באתרים אחרים.
אורח

שליחה על ידי אורח »

Gordi כתב: ו' נובמבר 01, 2019 2:24 pm
אורח כתב: ו' אוקטובר 11, 2019 2:15 pm קין 1 וקין 4 שוחררו בחינם, כך שנראה לי שאפשר להחזיר אותם.
אמת, החזרתי אותם.

ישנם לא מעט משחקים שזמינים בגרסת Shareware אך לעניות דעתי ההחזר על ההשקעה כה נמוך שאין טעם לטרוח להעלות/לתחזק קישורים לגרסאות כאלו.
תודה על החזרת קין 1 וקין 4!

לגבי החזר ההשקעה, זה לא ממש ברור לי... אפשר למצוא את המשחקים האלו בקלות ברשת בגרסת ה-Shareware (ואם אתה לא מוצא, אני יכול לשלוח). מה צריך "לתחזק" במשחקים אלו? אין הבדל בין ההעלאה שלהם להעלאה של משחק רגיל אחר.
לדעתי להוסיף גרסאות כאלה כי זה עדיף מכולם. שוב, אני לא מדבר על כל משחק, אלא רק על המוכרים ביותר, או משחקים עם גרסת Shareware נדיבה. אני לא מדבר על דמואים, אלא על גרסאות Shareware בלבד שנותנות לשחק בפרק הראשון מתוך כמה.
כמו מה שהצעתי: דום, הטירה הנאצית, גז' הארנב והרטיק (קצת פחות מפורסם, אבל יש לו גרסה "נדיבה" כמו דום במקור - פרק 1 מתוך 3).
אל תשכח שחלק מהגולשים מכירים את משחקים מילדות/נעורים רק בגרסת ה-Shareware שלהם.
מה שאני מבקש שאם אתה מעלה, שיהיה רשום בשם הקובץ להורדה Shareware בכדי למנוע בלבול, ואפשר לכתוב בתיאור המשחק שכאן יש את הגרסה החלקית, לצד הקישור לקנייה.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

אורח כתב: ד' נובמבר 06, 2019 7:39 pm מה צריך "לתחזק" במשחקים אלו? אין הבדל בין ההעלאה שלהם להעלאה של משחק רגיל אחר.
עדיין צריך להקצות מקום בשרת לקבצים ורוחב פס לטובת הורדות, וזה עולה כסף. שום משאב הוא לא אינסופי וצריך לתעדף מה יותר חשוב לנו.
אני תומך בדעתו של גורדי. אם קל למצוא משחקים כאלה במקומות אחרים, כדאי שהאתר יתמקד דווקא במשחקים ישראלים וככה ישמור על הייחוד שלו.
סמל אישי של משתמש
הטופיק
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי הטופיק »

אני דווקא תומך בלהוסיף קישור לגרסאת דמו (למפורסמים שבניהם לפחות), לא חושב שזה יגזול משאבים גדולים מהאתר.
אני רואה במסע אל העבר מעבר לפלטפורמה לשימור משחקים ישראלים אלא גם המקום (כנראה היחיד) לדבר בו על משחקים ישנים וקישור לדמו יש יותר סיכוי למשוך לפורום גולש מזדמן מאשר קישור לקנייה בלבד.
גם לסיקורים שנתכתבו למשחקים יש ערך מוסף וגם פה אני מאמין שקישור לדמו יגדיל את הסיכוי שמישהו יקרא אותם "ויחזיר את ההשקעה" לכותב (Ingsoc לטירת הנאצים למשל).
דור123
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי דור123 »

האתר במקור נוצר לשימור משחקים באופן כללי, ולא רק למשחקים ישראלים או שתורגמו לעברית.
נערך לאחרונה על ידי דור123 ב א' נובמבר 10, 2019 11:46 am, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

האתר כבר בן 18 וגם לו מותר להשתנות עם הזמן.
אורח

שליחה על ידי אורח »

Octarine כתב: ד' נובמבר 06, 2019 8:25 pm
אורח כתב: ד' נובמבר 06, 2019 7:39 pm מה צריך "לתחזק" במשחקים אלו? אין הבדל בין ההעלאה שלהם להעלאה של משחק רגיל אחר.
עדיין צריך להקצות מקום בשרת לקבצים ורוחב פס לטובת הורדות, וזה עולה כסף. שום משאב הוא לא אינסופי וצריך לתעדף מה יותר חשוב לנו.
אני תומך בדעתו של גורדי. אם קל למצוא משחקים כאלה במקומות אחרים, כדאי שהאתר יתמקד דווקא במשחקים ישראלים וככה ישמור על הייחוד שלו.
מדובר במשחקים שלרוב לא שוקלים יותר מ-3MB כשהם דחוסים, בטח בגרסת ה-Shareware, ולא מדובר בכל המשחקים, רק המוכרים/מוצלחים כמו מה שציינתי למשל, כך שהמקום בשרת זה עניין די זניח. בנוגע לרוחב הפס, אני לא רואה התנפלות על ההורדות שלהם. אם נקבל את הטיעונים שלך, אז למה לא להסיר את ההורדות לכלל המשחקים הלא ישראלים/מתורגמים?

לגבי העניין הכספי, אפשר להוסיף כפתור תרומה, או אפשרות לתרומה בביטקויין. הבנתי שהפרסומות הוסרו בגלל כאב ראש בירוקרטי עם רשויות המס.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

למה באמת לא להסיר את כל ההורדות של משחקים לא ישראלים/מתורגמים?
את כל המשחקים האחרים אפשר להשיג בקלות במקומות אחרים, וזה יחזק את המעמד של האתר ככזה שמתרכז בשימור הגיימינג הישראלי דווקא. אני לא רואה שום בעיה בגישה כזאת.

בסופו של דבר, זה האתר של גורדי שנולד מיוזמתו הפרטית, והוא צריך לשלם ולתחזק אותו. אני בעד כל מה שעושה לגורדי חיים קלים ושומר על האתר.
ואתה תמיד מוזמן להקים אתר משלך אם אתה לא מרוצה.
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

עבודה עברית

שליחה על ידי brother34 »

ברור שאתה בעד גורדי, במגדל השן של המנהלים.
אבל ברצינות, מבחינת הנושא הפיננסי וכל מיני הגבלות על רוחב פס וכדומה אין לי מה לומר. ברגע שאתה או גורדי שמים את זה על השולחן, נגמר המשחק.
מה שכן, בנוגע למשחקים, אני חושב שתמיד היתה גם זוית של חשיפה. עד כמה שהאתר הזה יחסית נישתי, יש רצון להביא אליו כמה שיותר גולשים (או כך לפחות התרשמתי, אין לי כח לחפש כרגע ולקשר). ואפילו אם החזון הוא לשמר את הצד הישראלי בלבד, קשה להתווכח עם זה שככל שאתה משיג חשיפה רחבה יותר הסיכוי להגיע למישהו שהולך לזרוק לפח את הפני השחור של משחקי המחשב הישראלים, גדל. ואת זה קל יותר להשיג אם האתר יתמוך גם בכל מה שקשור למשחקי נכרים. והרצון לחשיפה היה מונע מדברים נוספים, אם אני זוכר טוב.
בכל מקרה כמובן ההחלטה לא אצל חברי הפורום, אלא אצל היצור הירוק שלמעלה, וברגע שיש שיקולים שהוא לא רוצה להכנס אליהם, אני לא חושב שמישהו בא בטענות תעשה כך או כך, אלא ברוח של ''אם אתה רוצה לשמוע את דעתנו, תעשה כך וכך :wink:
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

אורח כתב: ד' נובמבר 06, 2019 7:39 pm לגבי החזר ההשקעה, זה לא ממש ברור לי [...]
מעבר למה שציינתי קודם ומה שהוסיפו אחרים, בשנים האחרונות אני ממילא נאבק כדי לגרד זמן איכות בשביל האתר, ואני מעדיף להשקיע את מעט הזמן בדברים שיביאו בעיני יותר תועלת. גרסאות Shareware זה די בתחתית הרשימה.

הטופיק כתב: ו' נובמבר 08, 2019 10:42 pm וקישור לדמו יש יותר סיכוי למשוך לפורום גולש מזדמן מאשר קישור לקנייה בלבד
כדי להתלונן? :wink: (המייל שלי ספג כמה הודעות נאצה בעניין קישורי הקנייה)

אורח כתב: א' נובמבר 10, 2019 1:52 pm לגבי העניין הכספי, אפשר להוסיף כפתור תרומה, או אפשרות לתרומה בביטקויין. הבנתי שהפרסומות הוסרו בגלל כאב ראש בירוקרטי עם רשויות המס.
עדיין לא חוקי, למרבה הצער.

Octarine כתב: ב' נובמבר 11, 2019 12:02 pm למה באמת לא להסיר את כל ההורדות של משחקים לא ישראלים/מתורגמים?
את כל המשחקים האחרים אפשר להשיג בקלות במקומות אחרים, וזה יחזק את המעמד של האתר ככזה שמתרכז בשימור הגיימינג הישראלי דווקא. אני לא רואה שום בעיה בגישה כזאת.
מתישהו, כשהחרב כבר מונחת על הצוואר, אולי זה יקרה. בינתיים חבל לי לבצע מהלך כזה, ולפעמים יש אצלנו גם פנינות לועזיות שאי אפשר להשיג בשום מקום אחר.

brother34 כתב: ב' נובמבר 11, 2019 5:03 pm וברגע שיש שיקולים שהוא לא רוצה להכנס אליהם
כדי להגדיש, האמירה ההיא נאמרה לגבי ההחלטה שלא להציע להורדה משחקים שהחידוש שלהם נמכר. לגבי ההחלטה האם להציע להורדה גרסאות Shareware, אין לי (כרגע) שיקולים נסתרים והדבר פתוח לדיון (כאמור, הנטייה החזקה שלי היא לא לעשות זאת).
סמל אישי של משתמש
הטופיק
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי הטופיק »

Gordi כתב: ש' נובמבר 30, 2019 10:34 pm
הטופיק כתב: ו' נובמבר 08, 2019 10:42 pm וקישור לדמו יש יותר סיכוי למשוך לפורום גולש מזדמן מאשר קישור לקנייה בלבד
כדי להתלונן? :wink: (המייל שלי ספג כמה הודעות נאצה בעניין קישורי הקנייה)
אפשר לקחת את משחקי קומפדיה בתור דוגמה, הם מביאים הרבה טראפיק לפורום ופה ושם מישהו מהם מחליט להישאר למרות התגובות הציניות שלנו. (אחד מהם אוטוטו מצטרף ל"עשרת הקבועים")
אני חושב שהדרך הכי טובה לבדוק את זה היא פשוט לנסות ואז למדוד כמה הורדות היו. הייתי שמח לעזור בזה איכשהו אם זה דורש עבודה מהצד שלך.
אורח

שליחה על ידי אורח »

שמתי לב שבארכיון האינטרנט ניתן לשחק אונליין במשחקים מסוימים (כאלה שנמכרים כיום) בגרסאות המלאות, אבל אין אפשרות להוריד אותם, בניגוד למשחקים אחרים.
למשל: דום או משחקי טיטוס (השועל, האדם הקדמון 1 ו-2).
אני מניח שזה באישור בעלי הזכויות. אם זה נכון, אפשר לקשר לשם למשחקים אונליין. אפשר גם להטמיע כפי שראיתי באתרים אחרים, אבל אז אין אפשרות למסך מלא.
(למרות שיש שם גם משחקים שנמכרים כיום, וזמינים להורדה בגרסאות המלאות, שהוסרו ממסע אל העבר)
אגב למי שיש קצת ידע טכני, אפשר להוריד את קובץ ה-ZIP של המשחקים אונליין גם אם אין שם כפתור הורדה...
דור123
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי דור123 »

אני לא מוכן שהאתר יתחיל להתרכז בעיקר במשחקים בעברית, ויזנח את שאר המשחקים. התקופה שבה כל המשחקים הישנים מלפני שנת 2000 כולל, היו ניתנים באתר להורדה, כולל הרומולטור, רומים וכ"ו, הייתה הרבה יותר טובה מהיום. לא צריך להתחקות אחרי האתרים האמריקאיים. בעבר, האתר הזה היה המקור היחיד שלי שהכרתי שיכולתי להוריד משחקים מלאים כדום, קומנדר קין, קוסמו וכו'.
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא