מה קרה שאין לפתע אפשרות באתר להוריד את דום 2 בחינם?

הפורום הראשי של האתר. מחפשים קישור למשחק אבוד? מנסים להפעיל משחק ולא מצליחים? מצאתם קישור לא פעיל? נתקעתם במהלך משחק ואתם זקוקים לעזרה? יש לכם חידוש/הערה/הארה? זה המקום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

דור123
משתמש רשום
משתמש רשום

מה קרה שאין לפתע אפשרות באתר להוריד את דום 2 בחינם?

שליחה על ידי דור123 »

בעבר דום 2 היה זמין להורדה בחינם מהאתר. מה קרה שלפתע אין אפשרות להוריד אותו בחינם, אלא רק לקנות אותו מ-GoG?
אורח

Re: מה קרה שאין לפתע אפשרות באתר להוריד את דום 2 בחינם?

שליחה על ידי אורח »

נראה שחלק נכבד מהמשחקים באתר מפנים לרכישה בgog או steam :(
הייתי מנחש שהגיע לבעלי האתר מכתב זועף מעו"ד או שהמשמעות של abandonware התרחבה הרבה מעבר לקומפדיה...

בכל מקרה את המשחקים הטובים אפשר תמיד למצוא בגוגל צריך רק לרשום את שם המשחק באנגלית
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

Doom finally

שליחה על ידי brother34 »

וואו, רעידת אדמה
moti10
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי moti10 »

viewtopic.php?f=2&t=23503&p=135331#p135331

לפחות הם משלמים על הפרסומת?
סמל אישי של משתמש
הטופיק
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי הטופיק »

קצת עזות מצח למכור משחק מלפני 25 שנה ב-10$ ועוד כזה שמופעל ע"י דוסבוקס.
Nir777

שליחה על ידי Nir777 »

חפש ב archive.org אחלה אתר (וגם חוקי).
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

הטופיק כתב: ג' ספטמבר 10, 2019 9:50 pm קצת עזות מצח למכור משחק מלפני 25 שנה ב-10$ ועוד כזה שמופעל ע"י דוסבוקס.
עזות מצח זה כשדיסני עושה כל מיני תעלולים משפטיים לשמור על זכויות היוצרים של מיקי מאוס אחרי יותר מ-80 שנה.
כשמדובר במשחק שהיוצרים שלו עדיין בחיים, זה נראה לי קצת יותר סביר שמישהו עדיין עושה עליו כסף. ולא שונה מספרים או סרטים ישנים שגם נמכרים היום.
דור123
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי דור123 »

מה זה? מסע אל העבר השתגעו לגמרי. כמעט כל משחק לא ישראלי פה מפנה אל סטים או אל GoG, ואין אפשרות להוריד אותו. גם את אלאדין אי אפשר עכשיו להוריד.
סמל אישי של משתמש
הטופיק
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי הטופיק »

Octarine כתב: ד' ספטמבר 11, 2019 1:03 am כשמדובר במשחק שהיוצרים שלו עדיין בחיים, זה נראה לי קצת יותר סביר שמישהו עדיין עושה עליו כסף. ולא שונה מספרים או סרטים ישנים שגם נמכרים היום.
זה דיון שלם אבל מה שבעיקר מפריע לי זה שהמשחק מופעל ע"י דוסבוקס - פרויקט קהילתי ללא מטרות רווח שמישהו עכשיו עושה עליו רווח מבלי לתרום שום דבר בחזרה.
ספרים וסרטים (הטובים שבהם לפחות) לרוב עוברים את מבחן הזמן, במשחקים זה לא ממש עובד, לא משנה עד כמה המשחק היה טוב בזמנו (אני אומר את זה בצער).
Nir777

שליחה על ידי Nir777 »

הטופיק כתב: ד' ספטמבר 11, 2019 8:19 pm
Octarine כתב: ד' ספטמבר 11, 2019 1:03 am כשמדובר במשחק שהיוצרים שלו עדיין בחיים, זה נראה לי קצת יותר סביר שמישהו עדיין עושה עליו כסף. ולא שונה מספרים או סרטים ישנים שגם נמכרים היום.
זה דיון שלם אבל מה שבעיקר מפריע לי זה שהמשחק מופעל ע"י דוסבוקס - פרויקט קהילתי ללא מטרות רווח שמישהו עכשיו עושה עליו רווח מבלי לתרום שום דבר בחזרה.
ספרים וסרטים (הטובים שבהם לפחות) לרוב עוברים את מבחן הזמן, במשחקים זה לא ממש עובד, לא משנה עד כמה המשחק היה טוב בזמנו (אני אומר את זה בצער).
מותר להם בגלל שדוסבוקס משתמש ברשיון GPL והמפתחים ידעו את זה שהם עבדו על האמולטור.
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

"מסע אל העבר" מיישר קו עם אתרי ה-Abandonware הגדולים בעולם, ומציע קישורים לקנייה עבור משחקים שעדיין נמכרים.
האתר נולד ב-2001, כשלא היה ניתן להשיג אף אחד מהמשחקים הללו בצורה מסודרת, והיה חשש ממשי שללא מאמץ מרוכז לשמר את המשחקים הם פשוט ילכו לאיבוד.
החשש הזה עדיין קיים עבור משחקים מסויימים, אך אין סיבה אמיתית להציע להורדה משחקים שנמכרים בצורה מסודרת (ובעלות שרובנו לא מהססים להוציא על ארוחה בודדת).
moti10 כתב: ג' ספטמבר 10, 2019 9:18 am לפחות הם משלמים על הפרסומת?
בשלב מסויים פשוט ויתרתי על כל ההכנסות של האתר מאחר שכמות העבודה וכאב הראש שנבעו מהדיווח על ההכנסות למס הכנסה היו חסרי פרופורציה לחלוטין לסכום שהאתר הכניס, ועברתי לממן הכל מהכיס.
דור123 כתב: ד' ספטמבר 11, 2019 10:23 am כמעט כל משחק לא ישראלי פה מפנה אל סטים או אל GoG
המספרים רחוקים מ"כמעט כל משחק לא ישראלי", אם כי חייבים להודות שהמשחקים הטובים באמת אכן נמכרים.
הטופיק כתב: ד' ספטמבר 11, 2019 8:19 pm מה שבעיקר מפריע לי זה שהמשחק מופעל ע"י דוסבוקס - פרויקט קהילתי ללא מטרות רווח שמישהו עכשיו עושה עליו רווח מבלי לתרום שום דבר בחזרה.
כמו שניר אמר, מבחינה חוקית אין בעיה מכיוון שהרשיון של דוסבוקס מתיר זאת. אבל מעבר לכך, דע לך שבימינו כמעט תמיד יש איפשהו בשרשרת שימוש בפרוייקט קהילתי ללא מטרות רווח (קוד פתוח).
אורח

שליחה על ידי אורח »

קין 1 וקין 4 שוחררו בחינם, כך שנראה לי שאפשר להחזיר אותם.
לטירה הנאצית (פרק 1 מתוך 6) ולדום (פרק 1 מתוך 3) הייתה גרסת Shareware ככה שאפשר לקשר להורדה אליה (ביחד עם אפשרות משחק אונליין) לצד הקישור לרכישה.
גם להרטיק (פרק 1 מתוך 3) ולג'ז הארנב (פרק 1 מתוך 6) הייתה גרסת Shareware אם אני זוכר נכון.
וכנראה שיש עוד משחקים שאני לא זוכר...

כמובן שניתן עדיין למצוא גרסאות מלאות למשחקים באתרים אחרים כולל משחק אונליין, חלקם זמנים ב-archive.org.
emh
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי emh »

משחקי קינג קווסט למשל כולם לקנייה עכשיו,
אפשר לתת קישור לשלושת המשחקים הראשונים
בגרסת הרימייק, לשלישי יש אפילו 2 חידושים (AGD + infamous)

(יש לי את האוסף של רוברטה וויליאמס, אז מה שחסר לי זה רק גרסת AGI של פרק 4)
Fingus

שליחה על ידי Fingus »

אין לי בעיה אם בGOG יש בדיוק את אותה גרסה של המשחק, זה רק הוגן שאם היוצרים משחררים מחדש את היצירה שלהם והם רוצים לבקש כסף נכבד את זה, אבל יש משחקים שיש להם רק remake בGOG ואי אפשר להשיג משם את המשחק המקורי, אני חושב שזה יהיה הוגן להשאיר את הגרסה המקורית להורדה ולהפנות לGOG בשביל הremake.
לפחות את הגרסאות המתורגמות נשארו כמו שהן כי אחרת זה היה פשוט אובד.
אני מאוד מעריך את הנהלת האתר וזה אחד מהאתרים היותר טובים למשחקים ישנים, אבל אני באמת חושב שבמקרה שGOG מציעה remake ניתן להשאיר את ההורדה של המשחק המקורי.
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

אורח כתב: ו' אוקטובר 11, 2019 2:15 pm קין 1 וקין 4 שוחררו בחינם, כך שנראה לי שאפשר להחזיר אותם.
אמת, החזרתי אותם.

ישנם לא מעט משחקים שזמינים בגרסת Shareware אך לעניות דעתי ההחזר על ההשקעה כה נמוך שאין טעם לטרוח להעלות/לתחזק קישורים לגרסאות כאלו.
emh כתב: ה' אוקטובר 24, 2019 11:00 pm משחקי קינג קווסט למשל כולם לקנייה עכשיו, אפשר לתת קישור לשלושת המשחקים הראשונים בגרסת הרימייק
כרגע לא מימשתי אפשרות לקישורי קנייה מרובים עבור משחק בודד. אשקול להוסיף, אך התכנון הוא לא להפוך לאינדקס לקניית משחקים אלא יותר "להסביר בדיעבד" מדוע ישנו משחק באתר שאינו מוצע להורדה.
Fingus כתב: ו' נובמבר 01, 2019 1:38 pm יש משחקים שיש להם רק remake בGOG ואי אפשר להשיג משם את המשחק המקורי, אני חושב שזה יהיה הוגן להשאיר את הגרסה המקורית להורדה ולהפנות לGOG בשביל הremake.
האפשרות הזו נשקלה בכובד ראש ויש בה המון הגיון. אחד השיקולים המרכזיים נגד היה יישור קו עם האתרים המובילים בעולם. ישנם גם שיקולים אחרים שאני מעדיף לא להכנס אליהם, אך אומר שמשחקים לועזיים ניתן להשיג בקלות בפינות אחרות ברשת, ואילו האתר הזה מציע תוכן ישראלי בלעדי ולכן הדגש צריך להיות על תוכן זה.
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא