משחקים בדוחק הזמן

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
idoS
משתמש רשום
משתמש רשום

משחקים בדוחק הזמן

שליחה על ידי idoS »

שלום לכולם,
שאלה שמהדהדת בי כבר זמן רב, והגיע הזמן לחלוק אותה עמכם בקהילה וליצור דיון מעניין.
אני שם לב, שככל שאני מתבגר מבחינת גיל (בפרקי זמן מינימליים, נכנה את זה "תקופת הלימודים האקדמיים"), אין לי זמן פנוי להשקיע במשחקי מחשב.
כשהיינו תלמידים בבית הספר, לא היתה לנו אחריות על הכתפיים. סדר היום כלל את סיום הלימודים ולאחר מכן, "בזבוז" הזמן הפנוי במשחקי מחשב.

כעת, כשנוספו למשוואה פרמטרים נוספים כגון: הכנסה כספית (עבודה), שינה מרובה יותר (יום לימודים ארוך), זוגיות, פעילויות חברתיות וכדומה, אני מתקשה להבין כיצד ניתן לשלב את משחקי המחשב.
בהתנהלות היומיומית שלי, אני שם לב, שקשה לי להציב גבולות. במידה ואני מתחיל משחק מחשב, אני "גולש" לתוך פעילות אחרת - שבראש סדר העדיפויות שלי (לרוב שינה, או פעילות חברתית).
אני כרגע הגעתי למצב, שאני שוקל התנזרות -מוחלטת- ממשחקי מחשב, וכן מצפייה בטלווזיה.
קראתי על אנשים שעשו זאת, והישגיהם הלימודיים שלהם צמחו פלאים, או לחילופין, מצאו תחביב אחר שהועיל להם בחיים (פיתוח גוף לדוגמה).

כאן אציב את השאלה של הדיון - האם אתם עדיין משחקים במשחקי מחשב, או שנמנעים מכך לחלוטין?
במידה ואתם עדיין משחקים, כמה שעות אתם מבלים מולם ביום, והאם האתם מרגישים שהדבר בא על חשבון פעילות אחרת (פחות זמן לתחביבים או ללימודים וכדומה). דיון פורה.
נערך לאחרונה על ידי idoS ב ש' אוקטובר 13, 2018 9:16 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
dj_anubis
משתמש רשום
משתמש רשום

Re: משחקים בדוחק הזמן

שליחה על ידי dj_anubis »

מבין אותך לגמרי, סובל גם מבעיה דומה, וגם מחוסר זמן להשקיע בעוד תחביבים
לגבי משחקי מחשב, אני משקיע מספר דקות ביום, בפעילויות בין לבין אני יכול לשחק, משחק משחקים שהיו לי במחשב הראשון כי אם כבר לשחק מבחינתי אז שיהיה נוסטלגי (פאקמן, דיגר, משחקי CGA ישנים), המשחקים האלה בדרך כלל לא יקחו זמן רב, אז ככה שאני עדיין מרגיש שאני קצת נוגע במשחקים ולא נותן להם להשתלט...

וכן זאת מלחמה יום יומית, לא הייתי מציע להתנזר בצורה סופית אלא אם כן עברת תהליך עם עצמך ואתה באמת רוצה את זה, אחרת אתה תישבר ועד שתישבר הראש שלך יהיה במאבקים, עדיף לשמור על אש נמוכה גם אם היא מאוד נמוכה, זאת דעתי לפחות

הנושא מעניין, אשמח לקרוא תגובות שלך ושל אחרים :P
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

אתה יכול להמשיך את השרשור הישן שלי :)

לשאלתך, בשנים האחרונות אצלי זה בא בגלים. כלומר יכולים להיות חודשים שלא אגע באף משחק, ואז משהו תופס אותי - בעקבות איזו כתבה, סרטון יוטיוב או סתם איזכור בפייסבוק/טוויטר - ואני אחזור לשחק. למשל בשבועות האחרונים אני עושה עוד סיבוב על Thief Gold, בכוונה להמשיך אח'כ לשאר אם יהיה לי חשק.
בכל מקרה שאני כבר משחק זה קורה בעיקר בסופי שבוע, וגם אז אולי אני אשב 4-5 שעות על משהו ואז ארגיש שזה יותר מדי. הימים בהם יכולתי לשבת 12 שעות ברצף חלפו להם.

ובעניין הלימודים, יש את המשולש הידוע של ציונים טובים, מספיק שעות שינה וחיי חברה. אתה יכול לבחור רק שניים מהשלושה בו זמנית.
סמל אישי של משתמש
איתן
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי איתן »

בזכות ה SVN, סיימתי את הנסיך הפרסי (1) :)
אני מניח שזה לקח לי בערך שעתיים.
לפני הsave state לא היה סיכוי שאני אחזור לשחק במשחקים כאלה בכלל.

מה שאני כן יכול לומר לכם הוא שאחרי החתונה באים ילדים, וכשאחד בבית הספר והשניה ישנה חולה בבית, פתאום יש לך זמן למשחקי מחשב, גם אם לרגע 8)
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

Time is the same in a relative way

שליחה על ידי brother34 »

Octarine כתב: ב' אוקטובר 15, 2018 9:22 pm אתה יכול להמשיך את השרשור הישן שלי :)
משהואמר, אני גם קשקשתי שם משהו (בזמנים שסבא היה משחיז מילים).
מה שכן הביא אותי להשתתף שוב זה דווקא הנסיך הפרסי של איתן. גיליתי, באיחור של יותר מעשרים וחמש שנה אני חושב, שאפשר לעצור את המכה השניה של החייל השמן במסך שש או שבע. הייתי בהלם כשהצלחתי לעשות זה. חייתי בשקר וכו' וכו'. אז תפיצו את הבשורה, אם במקרה אתם מכירים אנשים שלא שמעו על יוטיוב.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

מזכיר לי את היום שהצלחתי לנצח את הנשר הבנזונה בקראטקה.
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא