משחק שעלה ב D-fend לא עולה ב D-Fend Reloaded

הפורום הראשי של האתר. מחפשים קישור למשחק אבוד? מנסים להפעיל משחק ולא מצליחים? מצאתם קישור לא פעיל? נתקעתם במהלך משחק ואתם זקוקים לעזרה? יש לכם חידוש/הערה/הארה? זה המקום בשבילכם!

מנהלים: אופיר, Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og

Hunter47
משתמש רשום
משתמש רשום

משחק שעלה ב D-fend לא עולה ב D-Fend Reloaded

שליחה על ידי Hunter47 » ג' אוקטובר 07, 2014 4:53 pm

היי,עד עכשיו השתמשתי ב D-fend, והבנתי שהפסיקו לפתח אותו אז עברתי ל D-Fend Reloaded (אני משתמש בגירסה האחרונה שמופיע באתר של המפתחים שהיא 1.4.2), שם הפעלתי משחק - Psyco Pinball - הוא לא עולה,בשני (D-fend) הוא עובד, אני שמתי משחקים אחרים כולם עובדים,רק זה עושה בעיות (והוא נמצא באותו מקום איפה ששאר המשחקים).
מישהו יכול לעזור לי איך לסדר את זה?

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Re: משחק שעלה ב D-fend לא עולה ב D-Fend Reloaded

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ג' אוקטובר 07, 2014 9:42 pm

זה ודאי קשור למנגנון ההרכבה האוטומטית של D-Fend Reloaded (שאני לא מכיר, אבל יכול לנחש לפי זה שהוא עובד בדיוק כמו "שיטת הגרירה").

אם אתה יודע כיצד לתפעל את התכנה מעבר לאשף, קרא את הערך על הפעלת המשחק בשאילתא ויישם אותו באמצעות D-Fend Reloaded.
אם לא ברור לך איך, לצערי אני לא אוכל להדריך אותך איך לעשות את זה בתכנה מעבר לזה (כי אין לי את התכנה על המחשב). תוכל לעקוב אחרי ההוראות וההדרכה לשימוש בפקודות DOSBox ולהפעיל ככה (ומהן אולי תוכל להסיק כיצד להפעיל את זה אח"כ ב-D-Fend Reloaded).

Hunter47
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי Hunter47 » ד' אוקטובר 08, 2014 10:43 am

הלכתי לפי מה שכתבת, זה לא עבד, אז ניסיתי שוב להסתכל בההגדרות ואז ראיתי שורה של הגדרה (שראיתי אבל חשבתי שזה בסך הכל הגדרה של התוכנה) ואז אמרתי שווה לנסות, בדקתי פיזית אם קיימת תיקייה כזאת ושראיתי שכן, העברתי את כל התיקייה של המשחקים לשם (וזה לא באותו מקום איפה שהדוסבוקס נמצא) אלא במקום אחר לגמרי - זה נמצא בתיקייה של המשתמש (זה שווינדוס יוצר - c:\Users\user name) בפנים נוצרת תיקייה בשם D-Fend Reloaded\VirtualHD לשם צריך להעביר את תיקיית המשחקים, ואז זה פועל.
תודה לך בכל מקרה על התגובה המהירה :)

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ש' אוקטובר 11, 2014 12:37 am

בכיף.
לא ממש הבנתי מה עשית. נשמע ש"פרצת" את השימוש בתכנה ועקפת את מנגנון הפרופיל שלה ע"י התעסקות ישירה בקבצי הקונפיגורציה. בעקרון, מכיוון ש-D-Fend Reloaded אמורה לתמוך בכל אפשרות שהיתה קיימת ב-D-Fend, חייבת להיות דרך לגיטימית לעשות את זה דרך עריכת הפרופיל. סתם לידיעתך.

Hunter47
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי Hunter47 » ש' אוקטובר 11, 2014 9:48 am

חחח לא,ממש לא :) , לא "פרצתי" הלוואי והייתי יודע "לפרוץ",זה הרבה יותר פשוט מזה - נכנסתי לתוכנה (ע"י פשוט הפעלה שלה כמו שמפעילים את D-fend) ופשוט הסתכלתי בפרופיל של המשחק (כל משחק) וראיתי שם שכתוב משהו שראיתי לפני כן, אבל.. חשבתי אולי זה השורה הזאת היא בסך הכל פקודה שגורמת למשחק לעבוד בצורה וירטואלית - (mount).
אני לא יודע לעבוד "מאחורי הקלעים" של תוכנה "ולשחק" עם הגדרות ולראות איך היא עובדת, אני משאיר את "המשחקים" האלה לאנשים שמבינים בזה :wink:
אם יש מישהו שעובד עם D-fend Reloaded, ויודע שיש דרך יותר טובה ממה שעשיתי (והכי חשוב נכונה יותר), אני (ובטוח גם השאר) ישמחו לשמוע על כך :)

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » א' אוקטובר 12, 2014 1:08 am

אוקי, עכשיו זה די נשמע כאילו עשית מה שאמורים לעשות... mount היא אכן ההגדרה הקריטית לשינוי בשביל שהמשחק הזה יעבוד. זה בעצם מיקום ממשי במחשב שלך שאותו אתה מעגן (mount) בתור כונן קשיח עבור DOSBox (כי אין ל-DOSBox גישה חופשית לקבצים במחשב שלך, רק למה שאתה מעגן).

לא התכוונתי ממש לפריצה ולא סתם שמתי את המרכאות, התכוונתי ב"מרכאות כפולות ומכופלות" כמו שאומרים.
אנסה להסביר קצת (בתקווה שזה לא ישמע סינית): לגבי D-Fend, אופן הפעולה שלה עוטף את השימוש הישיר ב-DOSBox בכלים קונבנציונליים לחלוטין (והם גם חשופים לגמרי בפני מי שמחפש אותם). כלומר, אם נתעלם מסביבת הניהול ש-D-Fend מספקת ונתייחס רק לבחינת ההתממשקות עם DOSBox, כל משתמש יכול לעשות בדיוק מה ש-D-Fend עושה בלי לכתוב או להבין שורת קוד אחת, ב-DOSBox או ב-D-Fend. היא לא עושה שום דבר שהמשתמש הפשוט לא יכול לעשות: הוא אמנם צריך ידע קצת מתקדם לגבי השימוש ב-DOSBox, אבל שום דבר שקרוב לאיך DOSBox עובד. אז דרך הכיוון הזה אפשר לעקוף את D-Fend ולהשתמש בה חלקית, ומה שהיינו רוצים ש-D-Fend תעשה - לעשות בעצמנו. לזה התכוונתי.
אף פעם לא התעסקתי ב-D-Fend Reloaded באותה רמה שבה התעסקתי עם D-Fend, אבל אני מניח שזה לא שונה שם בהרבה, אם בכלל.
Hunter47 כתב:אם יש מישהו שעובד עם D-fend Reloaded, ויודע שיש דרך יותר טובה ממה שעשיתי (והכי חשוב נכונה יותר), אני (ובטוח גם השאר) ישמחו לשמוע על כך :)
לצערי אני לא חושב שיש כאן מישהו שעובד באופן קבוע עם D-Fend Reloaded ולי אין כרגע את הפנאי לתפוס את המקום הזה, אבל אם תוכל לצרף לכאן תמונת מסך עם הפרופיל וההגדרה ששינית, אני מניח שיש כאן כמה משתמשים שיוכלו להגיד לך אם זאת הדרך הנכונה, ואני ביניהם.

Hunter47
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי Hunter47 » א' אוקטובר 12, 2014 9:33 am

גם בלי לצרף תמונת מסך אני יכול להגיד לך בדיוק מה עשיתי, ראיתי שקיים באתר מדריך איך להתקין D-fend Reloaded אז הלכתי על פיו, חיכיתי שהוא יסיים, ואז הפעלתי אותו, השתמשתי באשף, ולא שיניתי שום דבר מההגדרות שם,שמתי משחק (כלשהו) ואחרי שזה סיים את האשף הפעלתי את המשחק, ראיתי שזה עובד אז שוב הפעלתי את האשף וכך הלאה המשכתי עם שאר המשחקים.. ואז שהגעתי למשחק שציינתי זה נראה לי מוזר, כל השאר עובדים רק זה לא, אז הפעלתי שוב את האשף כדי להסתכל בדיוק מה רשום בכל שורה (לפני שאני לוחץ המשך) ואז ראיתי את השורה (בתוך האשף) שמפנה אותי לתיקייה שנמצאת במקום (שנראה לי קצת מוזר שזה שם - מתחת לשם המשתמש שווינדוס יצר), אני בסך הכל נכנסתי לאותה תיקייה ויצרתי שם תיקיית משחקים ושמתי את המשחק שלא עבד.
אבל בכל זאת אני אצרף תמונה שיהיה יותר ברור - ככה ההגדרות כמו שהן, לא שיניתי דבר (אם זה אפשרי ולא ישפיע על ההתקנה של ה - D-fend Reloaded, אני אעביר את התיקייה הזאת משם)
תמונה

סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine » א' אוקטובר 12, 2014 12:22 pm

קצת עבדת עקום. במקום להעביר את המשחק לתיקיה ש-D-fend החליט, היית יכול לשנות את הנתיב לתיקיה שאתה רוצה.

Hunter47
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי Hunter47 » א' אוקטובר 12, 2014 12:35 pm

אני עבדתי בצורה שעבדתי קודם - באמת ציינתי את הנתיב של התיקייה הרצויה (ככה עשיתי ב D-fend) וזה עובד גם ב D-fend Reloaded אבל (ויש פה אבל) יש משחק אחד ספציפי שזה משום מה לא עובד - ושזה מבחינתי מוזר...איך השאר עובדים וזה לא...
אני לא יודע למה זה ככה..אבל זה ככה, אלא אם כן יש אפשרות לשנות את ההגדרות האלה ולעשות את D-fend Reloaded תוכנה ניידת כמו ש D-fend ואז לא תהיה בעיה (אני מקווה)

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » א' אוקטובר 12, 2014 5:33 pm

כן, די עקום. זה עבד במקרה, והסיבה שזה עבד לפי מה שאני מבין, היא שהמיקום של המשחק אחרי שהעברת אותו היה בתת-תיקייה בתוך המיקום שציינת עבור D-Fend, במקום לציין במיקום את תיקיית המשחק ממש.
האשף נועד לסדר לך את ההגדרות בצורה אוטומטית וברב המקרים זה עובד, עד שמגיע משחק שיש לו דרישות מיוחדות. התכוונתי שתערוך את פרופיל המשחק, מחוץ לאשף (אמרתי את זה בהתחלה). ההגדרה הרלוונטית נמצאת בלשונית Hardware>Drives בפרופיל המשחק. שם צריך לוודא שנתיב התיקייה שהוגדר בתור דיסק קשיח מכיל את תיקיית המשחק, ולא מוגדר בתור אותה תיקייה (כמו שכתוב בשאילתא). אחרת צריך להגדיר את זה מחדש.

Hunter47
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי Hunter47 » א' אוקטובר 12, 2014 5:55 pm

למען האמת אממ שהלכתי לפי האשף האוטומטי ב D-fend והגדרתי לו תיקייה מסוימת של אותו משחק, שזה אומר שם הכונן -> תיקיית משחקים -> תיקיית שם המשחק -> שם הקובץ המעלה (וזה נמצא בתיקייה הכללית של D-fend).
וגם פה עשיתי את זה ב D-fend Reloaded, הלכתי לפי האשף האוטומטי והגדרתי אותו נקודתית לאותה תיקייה של המשחק, וכשעשיתי את זה המשחק לא עלה, בגלל זה הייתי חייב לשנות את מיקום התיקייה למקום אחר מתחת לתיקיית VirtualHD ששם זה עובד.
Hunter47 כתב:התכוונתי שתערוך את פרופיל המשחק, מחוץ לאשף (אמרתי את זה בהתחלה). ההגדרה הרלוונטית נמצאת בלשונית Hardware>Drives בפרופיל המשחק. שם צריך לוודא שנתיב התיקייה שהוגדר בתור דיסק קשיח מכיל את תיקיית המשחק, ולא מוגדר בתור אותה תיקייה (כמו שכתוב בשאילתא). אחרת צריך להגדיר את זה מחדש.
אתה יכול להסביר לי את זה כי לא ממש הבנתי איך אני עושה את זה, אני לא אוהב לשנות הגדרות שאני לא מבין ויודע מה אני עושה, הכוונה שלך פה שזה צריך לעשות את זה לתיקייה ראשית של המשחקים או רק למשחק ספציפי?

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » א' אוקטובר 12, 2014 6:59 pm

פרופיל המשחק = משחק ספציפי. הקובץ שנוצר ב-D-Fend Reloaded אחרי שאתה מסיים עם אשף יצירת הפרופיל.
בוא פשוט תיצור פרופיל חדש למשחק, בדיוק כמו שהיית עושה לכל שאר המשחקים באופן רגיל. אחרי היצירה, כשהסמל של הפרופיל כבר נמצא בחלון התכנה של D-Fend Reloaded, לחץ עליו בקליק ימני ובחר בעריכה (Edit). בחלון עריכת הפרופיל, לחץ בצד שמאל על Drives.
שם נמצאת ההגדרה שצריך לשנות, וזה גם המקסימום שאוכל כרגע להנחות אותך בלי שיש לי את התכנה הזו בעצמי. אז אם לא תבין מה לעשות מכאן, שלח תמונת מסך של החלון הזה, אחרי שבחרת את מה שכבר מוגדר שם בתיבה הגדולה במרכז החלון ולחצת על הלחצן Edit בתחתית התיבה.

Hunter47
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי Hunter47 » א' אוקטובר 12, 2014 8:09 pm

עשיתי פרופיל חדש, זה מה שאני רואה עכשיו:

תמונה

וכך זה נראה שאני מפעיל את את זה:

תמונה

זה נראה שזה מפעיל את המשחק, והכל בסדר, אבל בפועל זהו, הוא לא מעלה את המשחק.
מה אני צריך לשנות?

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » א' אוקטובר 12, 2014 8:55 pm

כבר שכחתי כמה שטויות הוסיפו ב-D-Fend Reloaded כדי לסבך את העניינים... יש פה שני דברים מוזרים בתמונות שלך, אבל אני לא אפרט כדי לא לבלבל.

מה שאתה צריך לעשות הוא להסיר את התיקייה "psycho" מהנתיב שמוגדר בתור Harddisk D, כלומר שישאר הנתיב C:\Program Files (x86)\D-Fend Reloaded\Games בלבד.
זה עשוי לסדר את העניין לבד. אם לא, צלם בבקשה את מה שקורה שם כשאתה לוחץ על Starting בצד שמאל (האחרון) בעורך הפרופיל (והאמת היא שגם אם זה יעבוד אני אשמח אם תצלם, בשביל הסקרנות שלי).

Hunter47
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי Hunter47 » א' אוקטובר 12, 2014 9:12 pm

חח עכשיו אתה זה שמסקרן אותי מה מוזר בתמונות?
אוקיי, הסרתי את השם וזה סידר את זה, תודה, עכשיו זה יהיה תקף לגבי כל משחק שאשים? ככה צריך להגדיר את זה נכון?

צילמתי לך את מה שביקשת :

תמונה

זה מספק את סקרנותך? :lol:

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא