[חשוב] תיאורים למשחקים - כללים וטיפים

מחפשים את "הכדור הקופץ ההוא"? מתגעגעים ל"משחק עם הטנקים"? כתבו פה תאור של המשחק ונעשה הכל כדי לגלות את השם הלועזי שלו - ובכך לעזור לכם למצוא אותו...

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
הודעות: 6857
הצטרף: ו' ספטמבר 27, 2002 2:19 pm
מיקום: מאחוריך
איש קשר:

[חשוב] תיאורים למשחקים - כללים וטיפים

שליחה על ידי Gordi »

ברוכים הבאים לפורום תיאורים!
הפורום הזה נועד לעזור לכם למצוא את שמות המשחקים ששכחתם.

[האם אתם בטוחים שאתם במקום הנכון?]

הכו את המומחים שלנו עם תיאורים למשחקים האבודים שלכם, ואולי תוכלו במהרה לשחק שוב במשחק שעד לא מזמן אפילו לא זכרתם את שמו...

להלן שישה כללים וטיפים חשובים מאוד שיעזרו לנו לעזור לכם וישמרו על הסדר הטוב בפורום:
 • אנא הקפידו על ניסוח ברור ומדויק!
  יותר מכל, זהו הפורום להקפיד על ניסוח ברור. אנחנו נאבקים גם בזכרון שלכם, גם של עצמנו, וגם בצורך להבין למה בדיוק אתם מתכוונים... הקפידו על משפטים ברורים ומופרדים עם סימני פיסוק בבקשה, זה חשוב מאוד.
 • נסו לפרט כמה שיותר על המשחק!
  לפעמים כל מה שנשאר זו פיסת זכרון קטנטנה ומטושטשת... עדיין, כל פרט קטן עשוי לעזור. באיזו שנה בערך שיחקתם? מהו הסגנון של המשחק? מה המטרה ומה עושים בו? שיחקתם על המחשב או אולי על מערכת אחרת?
  בהודעה הבאה ישנה רשימה של פרמטרים מאפיינים של משחקים. בדקו אותה, וראו אם היא מזכירה לכם פרט רלוונטי נוסף (אם אתם לא מבינים משהו מתוכה: לא בכוח, אפשר לשאול).
 • מבין הפרטים שאתם מציינים, באילו אתם בטוחים? באילו אתם לא ממש? ובאילו ממש-לא?..
 • כותרת אינפורמטיבית.
  כן, גם כאן זה עוזר לשמור על הסדר, עוזר לאורחים מזדמנים לשים לב לשאלה שלכם, ועוזר לחזור לשאלות מן העבר.
  כמו ששמתם לב, כולם כאן מחפשים משחקים, ולכן "מחפש/ת משחק" זו לא כותרת מוצלחת... כותרת טובה תהיה תקציר של הפרטים החשובים ביותר שאתם זוכרים. למשל: "אסטרטגיה בזמן אמת, מפלצות נגד בני אדם", או "מחשבה, כדור כתום שאוכל שבבים ירוקים".
 • אל תשכחו לחזור לדווח!
  אם מצאתם בעצמכם, נשמח מאוד לשמוע איזה משחק זה היה עבור הבא שישאל. אם קיבלתם תשובה, אנא אשרו אותה (ואם היו כמה תשובות, אנא ציינו בדיוק איזה משחק היה זה שחפשתם).
כרגיל, האזרו בסבלנות. אין טעם להקפיץ את ההודעה בתדירות גבוהה, ואין טעם לפתוח נושא חדש אם לא הוספתם פרטים על הנושא הקודם (הכל מצוין בכללי הפורומים).
אם עבר זמן סביר (שבוע, נניח) ואיש עדיין לא פיצח את זהות המשחק שלכם, אחד מהשניים:
- מה לעשות, הידע שלנו מוגבל, ואנחנו פשוט לא מכירים את המשחק ולא מסוגלים לאתר את זהותו.
- התיאור שלכם לא-משהו-בכלל. אולי זה אכן קצה היכולת שלכם, ואולי בכל זאת אתם מסוגלים לשפר אותו ולהיזכר בפרטים נוספים. העזרו בדוגמות לפרטים בהודעה הבאה.


שימו לב לאפשרויות הנוספות למציאת המשחקים שאתם מחפשים!
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
הודעות: 6857
הצטרף: ו' ספטמבר 27, 2002 2:19 pm
מיקום: מאחוריך
איש קשר:

רשימת פרטים לציון בתיאור משחק

שליחה על ידי Gordi »

פרטים נוספים שאולי אתם זוכרים לגבי המשחק ושווה לצרף:

האפשרויות בכל תחום הן לשם ההמחשה בלבד! לא חייבים לבחור באחת מהמוצעות, הן ניתנו רק על מנת לגרות את המחשבה.
 • מערכת - שחקתם על המחשב? אולי בעצם על מגאסון, מגאדרייב, פלייסטיישן או משהו כזה? ואם על המחשב, איך הפעלתם את המשחק? מ-DOS או תפריט הפעלה גראפי בו? או בחלונות (איזו גרסה)? יכול להיות שבכלל באמולטור?
 • טווח שנים - אולי אתם זוכרים באיזו שנה שחקתם במשחק? אולי שנה ספציפית, אולי טווח רחב יותר (תחילת שנות התשעים, אמצע שנות השמונים, וכו')? זה לא עוזר לנו לדעת בני כמה הייתם אם איננו יודעים את גילכם! :)
  אולי אפילו זכורה לכם שנת היציאה של המשחק? אם אתם מאמינים שכאשר שחקתם במשחק הוא כבר היה ותיק - חשוב לציין זאת (הרי מה שמעניין אותנו בסופו של דבר הוא גיל המשחק, לא המועד בו שחקתם בו...). לפעמים היחס של אירועים חיצוניים לתקופה בה שחקתם במשחק יכולים לרמוז על טווח השנים המבוקש (למשל, לפני או אחרי מלחמת המפרץ...).
 • חברה - אולי אתם לא זוכרים את שם המשחק, אבל כן את שם החברה? או הלוגו שלה? משחקים אחרים?
 • שפה - באיזו שפה המשחק היה? הוא היה מדובב? רק מתורגם? רק האריזה מתורגמת?
 • קהל יעד - מבוגרים? נוער? ילדים? כל המשפחה?
 • מוסיקה וקול - היתה מוסיקה? היו אפקטים קוליים? דיבוב? ואם כן, היה משהו מעניין במוסיקה, אולי מבחינת הסוגה (רוק, קלאסית, טכנו)? אולי זכור לכם כרטיס הקול (midi, SoundBlaster)? אפקטים מסוימים שזכורים לכם? משהו בדיבוב?
 • צבעים וגראפיקה - זכור לכם אם היו רק ארבעה צבעים, 16 צבעים, 256 צבעים או משהו עשיר הרבה יותר? אולי אפילו סוג כרטיס המסך (VGA, EGA, CGA)? אולי משהו בסגנון הגראפי, משהו באנימציה (סכמטי, אנימה-יפני, קרטוני, ריאליסטי), משהו בצבעים מבחינה אומנותית?
 • הכרות - כיצד נודעתם אל המשחק? אולי הוא הגיע בתקליטור אוסף? אם כן, אמרו לנו את שמו, או נסו לתאר אותו או ציינו שמות משחקים אחרים שנמצאו עליו. יכול להיות שהתקליטור נמצא בגלריית תקליטורי האוסף שלנו! בדקו זאת!
 • משחקים דומים - כפי שנאמר בסעיף הסוגה, משחקים מוכרים דומים יכולים לעזור מאוד לצמצם את ההיקף. אם יש משחק דומה, הסבירו בדיוק במה הדמיון (בסוגה? זווית הראיה? סגנון האנימציה? מוסיקה או קול? משחקיות? מטרה?).
 • פרמטרים נוספים - מאפיינים של הגיבור, מאפיינים של הממשק והשליטה, ה-HUD, העלילה, המטרה, מה עושים, מוטיב חוזר במשחק...
לא לשכוח לציין לגבי אילו פרטים יש לכם יותר בטחון ואילו פחות, וכמובן לחזור ולהגיב לנסיונות.
נעול הנושא הקודםהנושא הבא