דיון גיבוש נהלים

פורום החידות של "מסע אל העבר", בו תוכלו לבחון ולהפגין את הידע שלכם בכל מה שקשור למשחקים ישנים. כולם מוזמנים לנסות ולפתור את החידות הקיימות ואף להציג לקהילה חידות מקוריות, בהתאם לחוקי החידון.

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

Og
מנהל
מנהל

Re: דיון גיבוש נהלים

שליחה על ידי Og »

תודה על התגובות עד כה, גם אני חשבתי ללכת על מס' 3. אני אשמח לשמוע עוד דעות.
Yoyole כתב:ותגית [פתורה] בירוק או [לא פתורה] באדום אחריו
בהתחלה העדפתי לשייך את החידות לקטגוריות של חידות שכבר נפתרו וכאלה שלא, כפי שמופיע עכשיו, אבל הצורה שבה הן מוצגות עכשיו מכערת את כל הדף... אם אני אצליח למצוא משהו שיתאים לעיצוב אני אשאר עם הכותרות, אם לא, אני אעשה את מה שהצעת.
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

"!?You have to use your hands"

שליחה על ידי BluePrint »

העיצוב הזה נראה לי כמו עבודה מיותרת; לערוך את הדף בכל פעם שחידה נפתרת.
אם המבקר נדרש להגיע לפורום כדי לגלות את הפתרון, בשביל מה החלוקה ל'נפתרו' ו'טרם'? לדעתי זה לא יהיה מוגזם להניח שמבקר המגיע לפורום כדי למצוא פתרון ואיננו מוצא, יבין שהחידה לא נפתרה.
בינתיים, אם יש חלוקה, למה לא מוצע למבקר לפתור גם חידות שנפתרו כבר? להוסיף עצמו לרשימת הפותרים ולציין בכמה רמזים נעזר.

ועכשיו אלך לערוך את החידות שלי.
אם אני מציין את תאריך הפתרון, אין סיבה שלא אוסיף מיד את כל הרמזים שלא ניתנו ואציין שנוספו לאחר הפתרון.
(מבקרים בעתיד יוכלו "להתמודד נגד" הפותרים לפניהם ולנסות לזהות את המשחק עם פחות רמזים)
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

BluePrint כתב:אם המבקר נדרש להגיע לפורום כדי לגלות את הפתרון
הוא לא. הפתרון נמצא בעמוד החידות. בקרוב גם תתווסף דרישה כזו ממחדד כתנאי להכנסת חידה למדור.
BluePrint כתב:בשביל מה החלוקה ל'נפתרו' ו'טרם'? לדעתי זה לא יהיה מוגזם להניח שמבקר המגיע לפורום כדי למצוא פתרון ואיננו מוצא, יבין שהחידה לא נפתרה.
בעיקר בגלל שאני הייתי רוצה לראות כזו, כמבקר. לאחר דיון עם גורדי בנושא, גם הוא היה רוצה זאת. אבל אם יש לך התנגדות, שטח את דבריך ונקשיב :)
BluePrint כתב:בינתיים, אם יש חלוקה, למה לא מוצע למבקר לפתור גם חידות שנפתרו כבר?
יוצע, זה בבניה כרגע.
BluePrint כתב:להוסיף עצמו לרשימת הפותרים ולציין בכמה רמזים נעזר.
אתה מתכוון, סתם שיגיב בשרשור ויאמר לכמה רמזים הוא נזקק?
BluePrint כתב:אם אני מציין את תאריך הפתרון, אין סיבה שלא אוסיף מיד את כל הרמזים שלא ניתנו ואציין שנוספו לאחר הפתרון.
רעיון מצוין.
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

!The Matrix has me

שליחה על ידי BluePrint »

Og כתב:הפתרון נמצא בעמוד החידות.
לא היה כשכתבתי את ההודעה.
Og כתב:
BluePrint כתב:בשביל מה החלוקה ל'נפתרו' ו'טרם'? לדעתי זה לא יהיה מוגזם להניח שמבקר המגיע לפורום כדי למצוא פתרון ואיננו מוצא, יבין שהחידה לא נפתרה.
בעיקר בגלל שאני הייתי רוצה לראות כזו, כמבקר. לאחר דיון עם גורדי בנושא, גם הוא היה רוצה זאת.
טוב, שיהיה.
Og כתב:אתה מתכוון, סתם שיגיב בשרשור ויאמר לכמה רמזים הוא נזקק?
לא סתם, בשביל להשתתף.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

BluePrint כתב:לא היה כשכתבתי את ההודעה.
כמובן, כי העמוד בבניה. זו הסיבה שלא שאלתי על התכן שלו, רק על העיצוב. אבל כל זה כבר בעבר, כי:

אנשים, אנחנו ב RC1!!

נכון לכרגע, כל העסק, הווה אומר: מדור החידות ושרשור הכללים וההנחיות בעיצוב ובתוכן הסופי וכך יתקבעו, אלא אם כן, יש לכם הערות והצעות לשיפור - אם יש, עכשיו זה הזמן.
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

Opining

שליחה על ידי BluePrint »

עיצוב דף החידות לא מעודד קריאה של ההסברים, ואלו יכולים להיות קצרים ועניניים יותר.
- פרוט סוג החידות המוצע הוא מיותר (לכל חידה יש כותרת מסבירה מספיק) ויכול להשאר כהערת אגב, אם בכלל.
- המשפט הראשון והשני יכולים להתאחד.
- אין צורך להטריח את האורח בכללי השתתפות אם כל שרצה זה לכתוב את הניחוש שלו (אלו יכולים להיות מוזכרים רק למעוניינים לחוד), מספיק להזכיר להסתיר את התוכן. (כדאי להוסיף לכללים הסבר למה, אפשר בתוך התוכן המוסתר כדי לא לבלבל הוראות עם סיבות להן)
- אם אפשר, לשים את הקישור לכתיבת פתרון בין החידה לרמזים, זה יעודד מבקרים לנסות לפתור לפני העזרות בהם.

הייתי עורך זאת כך: (עם [קישורים], כמובן)
הצג/הסתר תוכן
אגב: למרות שהיא מבטיחה תוצאה בודדת בגוגל, 'נחודות' איננה מילה תקנית.

עוד הערה על הכללים:
אם אנו מבקשים שחידה תהיה מרוכזת בהודעה הפותחת (רמזים, פתרון) ולא פרושה על הפתיל, זה לא יהיה מוגזם לבקש מאורח להרשם לפני הוספת חידה.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

אני בעד ההצעה של Blueprint לגבי איך הדף אמור להיראות. זה נראה יותר נקי ומסודר.

אגב-אני גם בעד הרעיון שצריך להירשם לפורום כדי להשתתף. בטח לגבי לחוד חידה. אני לא חושב שזו בקשה מוגזמת.

עריכה: לא בדיוק ברור לי למה, אבל אם בעמוד החידות לוחצים על החידה של "תכנית בשפת C" של Og, צריך ללחוץ פעם נוספת רק כדי שתופיע שם השורה הראשונה, ואי אפשר לסגור את החידה! כל לחיצה פשוט תסתיר או תציג את השורה הראשונה.

עפ"י הבדיקה שלי בשאר החידות התופעה לא מתרחשת.
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

"...And now for something completely different"

שליחה על ידי BluePrint »

נושא אחר של נהלים: ניקיון. (ופארנואידיות : )
השיחות שמתפתחות לאחר פתרון חידה לפעמים יכולות להצביע בגלוי או בעקיפין על הפתרון, גם בדרכים שלא חושבים עליהן בזמן הכתיבה. לדוגמא: מחילופי ההודעות ביני לבין Og בפתיל חידת Talk to me, אפשר להבין שניתן למצוא את פתרון החידה ע"י חיפוש בפורום. (של הודעה שלי על משחק להורדה, פרק זמן קצר מזמן החידה)
מלבד לבקש מהכותבים (או מנהלים אם מדובר באורח) להסתיר תכנים מסויימים לאחר מעשה, יש משהו לעשות בנידון?
Og
מנהל
מנהל

Re: Opining

שליחה על ידי Og »

BluePrint כתב:עיצוב דף החידות לא מעודד קריאה של ההסברים, ואלו יכולים להיות קצרים ועניניים יותר.
- פרוט סוג החידות המוצע הוא מיותר (לכל חידה יש כותרת מסבירה מספיק) ויכול להשאר כהערת אגב, אם בכלל.
- המשפט הראשון והשני יכולים להתאחד.
- אין צורך להטריח את האורח בכללי השתתפות אם כל שרצה זה לכתוב את הניחוש שלו (אלו יכולים להיות מוזכרים רק למעוניינים לחוד), מספיק להזכיר להסתיר את התוכן. (כדאי להוסיף לכללים הסבר למה, אפשר בתוך התוכן המוסתר כדי לא לבלבל הוראות עם סיבות להן)
- אם אפשר, לשים את הקישור לכתיבת פתרון בין החידה לרמזים, זה יעודד מבקרים לנסות לפתור לפני העזרות בהם.

הייתי עורך זאת כך: (עם [קישורים], כמובן)
הצג/הסתר תוכן
אני לא כ"כ מסכים אבל אני גם לא חושב שזה ממש קריטי, אז אני אשאל את גורדי מה דעתו להחליף את הפסקה שלי בשלך (רק שזה יהיה ברור, כי יכול להיות שהניסוח שלי מבלבל, יש לי אפשרות לערוך את הפסקה - אני שואל את גורדי לעצתו), בינתיים, אם יש עוד מישהו שבעד (או נגד) הניסוח של BP, זה יעזור אם תאמרו זאת.
BluePrint כתב:אגב: למרות שהיא מבטיחה תוצאה בודדת בגוגל, 'נחודות' איננה מילה תקנית.
למיטב זכרוני, R.G השתמש בה כאן לראשונה, ולמרות שיכול להיות שהוא טעה (או שאני זוכר לא נכון), הייתי שמח לדעת מה מביא אותך למסקנה הזו? (אם המילה נוגדת את כללי הלשון, אנא פרט את אותם כללים) בנוסף, ניסית לחפש את צורת היחיד? היא מחזירה יותר תוצאות.
BluePrint כתב:אם אנו מבקשים שחידה תהיה מרוכזת בהודעה הפותחת (רמזים, פתרון) ולא פרושה על הפתיל, זה לא יהיה מוגזם לבקש מאורח להרשם לפני הוספת חידה.
עידן כתב:אגב-אני גם בעד הרעיון שצריך להירשם לפורום כדי להשתתף. בטח לגבי לחוד חידה. אני לא חושב שזו בקשה מוגזמת.
זה גם לא יהיה מוגזם לבקש ממני לערוך את הודעת האורח ולהוסיפם בעצמי, מה גם שלא צריך לבקש בכלל, אני אעשה זאת בכל מקרה.
עידן כתב:עריכה: לא בדיוק ברור לי למה, אבל אם בעמוד החידות לוחצים על החידה של "תכנית בשפת C" של Og, צריך ללחוץ פעם נוספת רק כדי שתופיע שם השורה הראשונה, ואי אפשר לסגור את החידה! כל לחיצה פשוט תסתיר או תציג את השורה הראשונה.
לא קורה אצלי... (פיירפוקס)
BluePrint כתב:ופארנואידיות
You can say that again (but don't, though)...
BluePrint כתב:לדוגמא: מחילופי ההודעות ביני לבין Og בפתיל חידת Talk to me, אפשר להבין שניתן למצוא את פתרון החידה ע"י חיפוש בפורום. (של הודעה שלי על משחק להורדה, פרק זמן קצר מזמן החידה)
אתה מתכוון, שאתה מפחד שמישהו יעשה את ההיקש הנ"ל, ויתחיל לחפש הודעות הורדה? במקום פשוט ללחוץ על הפתרון ולראות את התשובה? :scratch:
BluePrint כתב:מלבד לבקש מהכותבים (או מנהלים אם מדובר באורח) להסתיר תכנים מסויימים לאחר מעשה, יש משהו לעשות בנידון?
אפשר לעשות את פורום החידות "פורום סגור" לבעלי הרשאה בלבד.

עכשיו ברצינות: מעולם, בחלומותי הפרועים ביותר לא שיערתי בנפשי שמישהו יכול להיות פראנואיד לגבי ספויילרים יותר ממני. אבל מסתבר שכולכם כאלה! (ובכולכם, אני מתכוון לעידן וBP).
FFS PEOPLE, get over it

Please? :Sad:
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

Re: Opining

שליחה על ידי עידן »

עידן כתב:עריכה: לא בדיוק ברור לי למה, אבל אם בעמוד החידות לוחצים על החידה של "תכנית בשפת C" של Og, צריך ללחוץ פעם נוספת רק כדי שתופיע שם השורה הראשונה, ואי אפשר לסגור את החידה! כל לחיצה פשוט תסתיר או תציג את השורה הראשונה.
מוזר, עכשיו גם אצלי זה תקין, למרות שכשרשמתי את ההודעה, בדקתי כמה פעמים וזה היה קיים...

בכל אופן-לא באמת משנה לי כל כך העניין עם הספויילרים, והסיבה העיקרית היא שבינתיים נפח הפעילות פה לא גורם ליותר מידי חשש שמי שלא רוצה לגלות משהו, יגלה אותו פתאום בטעות.

לפחות עד שדף החידות ייכנס לעמוד הראשי-ונראה כמה זה יעלה את כמות המשתתפים, אם בכלל.
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

I stand corrected

שליחה על ידי BluePrint »

Og כתב:מעולם, בחלומותי הפרועים ביותר לא שיערתי בנפשי שמישהו יכול להיות פראנואיד לגבי ספויילרים יותר ממני.
יש לי גישה מאד... מיוחדת, לרמאות.
Og כתב:
BluePrint כתב:'נחודות' איננה מילה תקנית.
הייתי שמח לדעת מה מביא אותך למסקנה הזו?
העובדה שכל המילונים שאני מכיר לא מכירים בה.
בצורת היחיד כן, לא ברבים.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

עידן כתב:מוזר, עכשיו גם אצלי זה תקין, למרות שכשרשמתי את ההודעה, בדקתי כמה פעמים וזה היה קיים...
אז כמעט בטוח שזה אומר שגורדי התעסק עם הקוד, הייתה עם זה בעיה עוד לפני הבעיה שתיארת, כנראה שתפסת את זה בדיוק בזמן שהוא עבד על זה.
Og כתב:אם בכלל
:cry:
BluePrint כתב:בצורת היחיד כן, לא ברבים
לא ידעתי בכלל שיש במילונים צורת רבים :scratch: (שנאמר: "צורת רבים: חצי נחמה")

אז זה יכול להיות? שאין צורת רבים? או שאולי היא פשוט לא "נחודות" אלא משהו אחר?
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

Stay on the line

שליחה על ידי BluePrint »

Og כתב:לא ידעתי שיש במילונים צורת רבים :scratch:
מילונים מקוונים בדרך כלל מזהים צורת רבים ומציגים את צורת היחיד במקום. במקרה של 'נחודות' הם אומרים: "לא שמעתי על זה".
ניסיתי מספר צורות אחרות אבל לא מצאתי אחת מוכרת.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

סליחה על העיכוב, וזה, וזה. מקווה שהגעתי לפני שנתקבלה ההוראה לסגור את העיתון ולשלוח לדפוס.

לא עקבתי ממש אחרי השינויים שנעשו בעקבות ההערות עד כה, אבל ההצעות של BP באמת נראות לי, וההדגשה הסדורה של השאלה בתחילת כל משפט-פסקה היא מצוינת. ממש מקלה על הקריאה עבור "המשתמש הממהר", והאמת, לדעתי גם לכל משתמש היא נעימה יותר. כשיש לך עכשיו כשמונה שורות, גם אם התוכן הוא קל, זה עדיין מאד לא-מזמין לקרוא, ובעיקר מזמין לדלג מעל זה. (ואם אנחנו עדיין עם אנרגיות ליוזמות, אז בחייאת, צריך להחליף את תבנית החוקים הכלליים של הפורום. זה די נורא.)

- אני מסכים עם הרעיון שמשתמש צריך להירשם כדי לחוד, בטח כדי שהחידה שלו תפורסם. אלמנטרי לטעמי.
- אני גם בעד רעיון 3, שכנראה כבר בוצע, למרות שאצלי החידות מוצגות קודם במצב פתוח, ורק אחר-כך ניתן לסגור אותן (שזה כמובן איבוד הפואנטה, לא יודע אם זה מכוון).

ההצעה שלי נוגעת לכותרות החידות:
הכותרות הנוכחיות הן חביבות אבל כמובן לא אומרות כלום על החידה. הסגנון של החידה לא באמת מעניין בלי לדעת קורטוב אודות מה מדובר. השמות עצמם גם לא אינפורמטיביים.
עבודת הכותרת לדעתי צריכה להיות די קפדנית - זו החידה בטיזר. אם ניתן להכניס את כל החידה בה - מה טוב. אם לא, שכנראה זה כמעט תמיד יהיה כך, לתת חלק ממנה שעשוי כבר לתת למי שעשוי לדעת את הפתרון, או שמחבב את הסגנון, את ה"דרייב" לפתוח אותה ולהמשיך. הרי הצמצום הזה לכותרות נועד לסבר את העיניים ולא להפחיד, אך מעבר לכך, זה אמור לעזור לגולש המזדמן להתמקד במה שהוא חושב שרלוונטי להתמקדות עבורו.
דבר נוסף הוא להדגיש את הכותרות עצמן. גם כשכל החידות פתוחות, או חלק מהן, הכותרות צריכות להיות ברורות כמפרידות בין חידות (גודל אחר, מראה אחר. לא רק ה-bullets).

ודבר קטן נוסף - אם הפתרון הוא משחק באתר (או בשת"ק) - כמובן שיופיע כקישור (חשבתי אפילו בליווי תמונה, אבל זה עשוי להעמיס על העיצוב).

בעניין ה"נחודות", הרשה לי לחלוק על הקביעה שלך, BP, למרות שחיפוש בפורום מראה שמעולם לא כתבתי זאת בצורה הזו...
ואת החפירות אשאיר בהסתר לטובת שמירה על בריאות נפשו של הציבור הרחב.
הצג/הסתר תוכן
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Radioactive Grandpa כתב:הדגשה הסדורה של השאלה בתחילת כל משפט-פסקה היא מצוינת. ממש מקלה על הקריאה עבור "המשתמש הממהר", והאמת, לדעתי גם לכל משתמש היא נעימה יותר. כשיש לך עכשיו כשמונה שורות, גם אם התוכן הוא קל, זה עדיין מאד לא-מזמין לקרוא, ובעיקר מזמין לדלג מעל זה.
אני עדיין חושב שהיתרון של חיסכון בכמה מילים לא מפצה על חוסר ההסבר להדיוטות. אבל זה לא חשוב, The people has spoken. הייתי משנה כבר עכשיו, אבל כבר שאלתי את גורדי לדעתו וזה לא יפה להתעלם ממנו לאחר שכבר ביקשתי... סביר להניח שהוא ירחץ ידיו מהעניין ואני אשנה את פסקת הפתיחה להצעה של BP ככתבה וכלשונה.
Radioactive Grandpa כתב:ואם אנחנו עדיין עם אנרגיות ליוזמות, אז בחייאת, צריך להחליף את תבנית החוקים הכלליים של הפורום. זה די נורא.
הא? על מה אתה מדבר בדיוק? קישור?
Radioactive Grandpa כתב:למרות שאצלי החידות מוצגות קודם במצב פתוח, ורק אחר-כך ניתן לסגור אותן
דפדפן וגרסה?
Radioactive Grandpa כתב:הכותרות הנוכחיות הן חביבות אבל כמובן לא אומרות כלום על החידה. הסגנון של החידה לא באמת מעניין בלי לדעת קורטוב אודות מה מדובר. השמות עצמם גם לא אינפורמטיביים.
עבודת הכותרת לדעתי צריכה להיות די קפדנית - זו החידה בטיזר. אם ניתן להכניס את כל החידה בה - מה טוב. אם לא, שכנראה זה כמעט תמיד יהיה כך, לתת חלק ממנה שעשוי כבר לתת למי שעשוי לדעת את הפתרון, או שמחבב את הסגנון, את ה"דרייב" לפתוח אותה ולהמשיך. הרי הצמצום הזה לכותרות נועד לסבר את העיניים ולא להפחיד, אך מעבר לכך, זה אמור לעזור לגולש המזדמן להתמקד במה שהוא חושב שרלוונטי להתמקדות עבורו.
בשתי מילים: "קל להגיד, קשה לעשות" (טוב, נו, אז זה יותר משתי מילים... תתבעו אותי)
Radioactive Grandpa כתב:דבר נוסף הוא להדגיש את הכותרות עצמן. גם כשכל החידות פתוחות, או חלק מהן, הכותרות צריכות להיות ברורות כמפרידות בין חידות (גודל אחר, מראה אחר. לא רק ה-bullets).
הצעתי את זה לגורדי, הוא לא אהב.
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא