מי היה המשחק שהיה?

פורום החידות של "מסע אל העבר", בו תוכלו לבחון ולהפגין את הידע שלכם בכל מה שקשור למשחקים ישנים. כולם מוזמנים לנסות ולפתור את החידות הקיימות ואף להציג לקהילה חידות מקוריות, בהתאם לחוקי החידון.

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

מי היה המשחק שהיה?

שליחה על ידי Octarine »

במפתיע עלה לי רעיון לחידה נוספת, ועוד יותר במפתיע - זה לא קרה במקלחת, אלא דווקא בדרך לעבודה. את הניסוח שייפתי היום במהלך פגישת עבודה שהתארכה יתר על המידה 8) . הפעם השתדלתי למצוא את הגבול בין עירפול יתר לקלות יתר, ואני מקווה שהצלחתי.
החידה שואבת השראה כבדה מהמדור "מי היה האיש שהיה" במוסף הארץ. אני אתן חמישה סיפורונים ללא פרטים מזהים, והמטרה היא לגלות לאיזה משחק התכוונתי בכל אחד, ומהו הגורם המשותף בין כולם.
  • גבר זה, נצר למשפחה אירופאית ענפה ומכובדת, לא היה מודע במשך רוב חייו למקורותיו האמיתיים, וזאת מכיוון שסבו התכחש בתוקף למסורת המשפחתית. אך כאשר ניסה גם הוא למצוא את דרכו העצמאית וללכת בעקבות אהובתו, הותקף באכזריות (ומכל המקומות, קרה זה דווקא באתר תיירותי מפורסם בעירו) וכמעט שסיים את חייו. בדיעבד התברר שהיה זה בסך הכל מקרה מצער של טעות בזיהוי, ולמרבה האירוניה אותו ניסיון ללכת בדרכו העצמאית למעשה הציב אותו בדרך לגילוי מורשת משפחתו.
    .
  • הסיפור הטרגי עורר מהומה רבה בזמנו: הצעירה היפה טבעה בתאונה והשאירה את אהובה שבור לב אך שומר לה אמונים עד הסוף המר. שנים לאחר מכן, הגיע למקום הזר מהצפון. למרות חשדנות תושבי העיר - שלא ידעו על הכבוד שזכה לו הזר בשלוש ארצות שונות, מכיוון שהתקשורת לעירם "נתקעה בבוץ" במשך תקופה ארוכה - ומתוך סיכון עצמי טיאטא את ההתנגדות מדרכו וחשף את הפשע הנורא שהתרחש למעשה. כשנשאל למניעיו, ענה הזר שלא עשה זאת על מנת לקבל פרס, אלא לשם הליכה לאור להבת הצדק וכדי להביא מנוחה לקורבן החף מפשע.
    .
  • צעיר כשרוני זה, אחד האחרונים מבני עמו ששלטו באמנות הנדירה שלא נראתה רבות מחוץ לגבולות מקום מגורם המבודד, נקלע שלא ברצונו למאבק כוחות בין המעצמות ששלטו בארצו. אם כי לבסוף התגלה כגורם מכריע באותו מאבק, תחילת מסעו הייתה צנועה ולא רמזה כלל על ההמשך. מכל הדברים, שיר שהשאירה לו אימו, אותה לא זכה להכיר מכיוון שעזבה אותו בגיל צעיר, היה מה שפתח את יציאתו לדרך. ייתכן שדווקא ההפלגה במזג אוויר סוער אליה יצא לאחר מכן ניבאה את תוצאות מסעו, שהסתיים באסון כבד לעמו ולעולמו למרות מאמציו למנוע זאת.
    .
  • אדם זה הגיע לגדולה בגיל צעיר, אך במהרה גילה כי התהילה שזכה בה כאשר ניצח את האדם שהטיל אימה על ארצו אינה מספיקה. כשיצא לחפש את מזלו שנית, לא תיאר לעצמו שיקלע לעוצר וייפול קורבן למעשה שוד. לאחר שנקם באותו אחד שגנב ממנו ע'י חפירה באילן היוחסין שלו, גילה שכדי להגיע למטרתו הסופית עליו לחזור לאותו מקום שסייע לו בנקמה. אך הפעם עשה זאת בעזרת מכר ותיק ומקום מנוחתו החמים, וכאשר הגיע ליעדו מצא את החכם שבעפר רגליו התאבק כדי שינווט אותו בדרך הנכונה.
    .
  • כיורש למשפחת מלוכה, נראה היה שחייו של אותו אדם מובטחים. אלא שיצר ההרפתקנות הוביל אותו להמרות את פי אביו ולסייר בצד האפל של הממלכה. שם נתפס על ידי תומכים של המתנגד הגדול לאביו, וכמעט שסיים את חייו כגל עצמות. למזלו היה עוד צעיר וספורטיבי, והצליח בקפיצות מרובות לעייף את רודפיו ולברוח בשלום.
רמז אחד בחינם:
הצג/הסתר תוכן
רמזים בתשלום:
1.
הצג/הסתר תוכן
2.
הצג/הסתר תוכן
3.
הצג/הסתר תוכן
פתרונות:
הצג/הסתר תוכן
נערך לאחרונה על ידי Octarine ב ה' מרץ 21, 2013 7:21 pm, נערך 7 פעמים בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

Re: מי היה המשחק שהיה?

שליחה על ידי Gordi »

לגבי האחרון,
הצג/הסתר תוכן
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

נקודה אחת לגורדי. וגם תיקנתי טעות קטנה שהייתה לי בחידה.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

אנסה גם אני את מזלי, לגבי הראשון
הצג/הסתר תוכן
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

ונקודה לעידן.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

Octarine כתב:ונקודה לעידן.
יאי.

אני לא מזהה את האחרים, אם כי חלקם נשמעים ממש כלליים. ולא הבנתי את המטרה הסופית כל כך-יש משחק משותף לכולם? או סתם איזה משהו שמשותף לכל המשחקים?
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

אולי כדאי להוסיף קצת יותר פרטים לשני ולשלישי, נראה לי שבאמת כתבתי אותם כללים מדי.

אלו חמישה משחקים שונים, אבל יש דבר אחד שמקשר בין כולם ונרמז בקטעים שכתבתי.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

אז בלי לדעת את כל המשחקים בהם מדובר, נראה כי
הצג/הסתר תוכן
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

הוספתי קצת פרטים, מקווה שזה יתן כיוון. וגם אולי יביא עוד אנשים לנסות לפתור...?

והניחוש של עידן שגוי.
סמל אישי של משתמש
Ingsoc
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

שליחה על ידי Ingsoc »

הצג/הסתר תוכן
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

ותודה ל-Ingsoc שלא שמר על נהלי הפורום של כתיבת תשובה תחת תגית ספוילר וגילה לי מה שכעת נראה לי ברור לגמרי. :blackeye:
*נערך*
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

Radioactive Grandpa כתב:ותודה ל-Ingsoc שלא שמר על נהלי הפורום של כתיבת תשובה תחת תגית ספוילר וגילה לי מה שכעת נראה לי ברור לגמרי. :blackeye:
*נערך*
+1
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

אגב, אני חשבתי דווקא על התיאור הרביעי כלוקה בחסר. מישהו שיוצא למסע נקמה? זה נראה לי קיים ברוב המשחקים/סרטים/סיפורים שקיימים בעולם הזה :P
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

נקודה ל-Ingsoc.

נכון, צריך להרחיב קצת גם את הרביעי אבל עוד לא חשבתי על ניסוח שלא יגלה את התשובה.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

דווקא יש שם המון פרטי עלילה ייחודיים. אני מניח שמי שמצליח לחשוב על המשחק הנכון - יודע שהוא זה.
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא