[חידה] שחור ופתור - מסע אל העבר

פורום החידות של "מסע אל העבר", בו תוכלו לבחון ולהפגין את הידע שלכם בכל מה שקשור למשחקים ישנים. כולם מוזמנים לנסות ולפתור את החידות הקיימות ואף להציג לקהילה חידות מקוריות, בהתאם לחוקי החידון.

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

Og
מנהל
מנהל

Re: [חידה] שחור ופתור - מסע אל העבר

שליחה על ידי Og »

עידן כתב:אה! הבנתי למה התכוונת, RG. יאפ, אתה צודק.
LOL, איזה נסיון פאתטי :lol:
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

Og כתב:
עידן כתב:אה! הבנתי למה התכוונת, RG. יאפ, אתה צודק.
LOL, איזה נסיון פאתטי :lol:
:?:

הבנתי למה הוא מתכוון. הסבר: זה קצת אבסורדי שאפתור שחור ופתור שצריך לנחש בו, אחרי שהצהרתי שאין לי כוונה כזו.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

עידן כתב: :?:

הבנתי למה הוא מתכוון. הסבר: זה קצת אבסורדי שאפתור שחור ופתור שצריך לנחש בו, אחרי שהצהרתי שאין לי כוונה כזו.
על זה דיברתי.
אבל אתה יכול להיות רגוע, אני לא מתכוון להתווכח איתך לגבי זה.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

Og כתב:זה הNonogram הקל ביותר שראיתי עד עכשיו.
ולכן הוא לא היה מיועד אליך... :evil:

ולמרות הכל, מהדאווין המרכזי של החידה התעלמת... (לא שלא פתרת אותה במלואה.)
Og כתב:שנית, לא הבנתי למה בדיוק התכוונת כאן:
Radioactive Grandpa כתב:זיהוי הפעם הוא חלק בקבלת הפתרון.
שאני מצפה לזיהוי כחלק מהפתרון. כאמור, ע"פ ההוראות הפותר לא מחויב, מספיק התשבץ פתור.

שלישית, כמובן צרף להסבר של עידן את ההנחה המתבקשת, על מה שהוא אומר לגבי היכולת שלו בתשבצים כאלו ומה שאתה אומר על עצמך.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

אתה יודע, R.G, לא זכורה לי הודעה אחת שלך, (מהשנים האחרונות) שאותה הבנתי לאחר הפעם הראשונה שבה קראתי אותה. לרוב אני צריך לעבור עליהן כמה פעמים וגם אז שום דבר לא בטוח :oops:

אני מאשים את רמת העברית הגבוהה שלך (כי אחרת אני אצטרך להאשים את עצמי, וזה לא כיף בכלל). בכל מקרה, לעסק:
Radioactive Grandpa כתב:ולכן הוא לא היה מיועד אליך... :evil:
היי... מה אתה רוצה ממני? אני ברמת מתחיל, בדיוק כמו אחד אחר. ולכן אלה שיותר מנוסים נמצאים ביתרון משמעותי עלי.
אבל רק כדי לא לעצבן אותך, אני מבטיח לא להראות את התשבץ הפתור הבא או את המשחק שמסתתר מאחוריו (אלא אם כן כולם ירימו ידיים).
Radioactive Grandpa כתב:ולמרות הכל, מהדאווין המרכזי של החידה התעלמת...
כאן אני אצטרך הסבר כי לא הבנתי מה זה אומר (אפילו אין לי ניחוש :dontknow: )
Radioactive Grandpa כתב:שלישית, כמובן צרף להסבר של עידן את ההנחה המתבקשת, על מה שהוא אומר לגבי היכולת שלו בתשבצים כאלו ומה שאתה אומר על עצמך.
עם כל הכבוד לעידן (ויש כבוד), אני מסרב להאמין שאני "יותר טוב" ממנו בתשבצים הללו. (את שאר המשפט לא הבנתי)
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

הלכתי לאיבוד(למרות שאני חושב שאני דווקא מבין את RG). אני כבר לא בטוח אם Og סרקסטי או אני לא יודע מה.

אגיב על ההערה האחרונה של Og ברצינות, על כל פנים: הוכחת מפיתרון הפאזלים האחרונים שאתה ברמה גבוהה(בהרבה, אפילו?) ממני. אגדיל ואומר שכנראה גם מרוב/כל האחרים פה בפורום.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

עידן כתב:אגיב על ההערה האחרונה של Og ברצינות, על כל פנים: הוכחת מפיתרון הפאזלים האחרונים שאתה ברמה גבוהה(בהרבה, אפילו?) ממני. אגדיל ואומר שכנראה גם מרוב/כל האחרים פה בפורום.
פפפפפפפפפף, בכלל לא הגזמת :shock:
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

Og כתב:אתה יודע, R.G, לא זכורה לי הודעה אחת שלך, (מהשנים האחרונות) .....
:shock:
וואו. לצד המחמאה המסוימת שבזה אני רואה בכך ביקורת נוקבת והזמנה רצינית לחשבון נפש מצידי... אני מצטער, אני באמת לא מתכוון להיות כזה מעורפל ולא היה לי מושג שמצבי חמור (זה רק מפני שאני מרגיש בבית ויודע שאני בסביבה טובה מאוד).
(אגב, בנוסף לשתי האפשרויות אתה יכול להאשים אותי שבמהלך הזמן נהייתי אידיוט שלא יודע להתנסח.)
אני באמת אשתדל לקחת את זה לתשומת ליבי. :!:

עידן כתב:אגיב על ההערה האחרונה של Og ברצינות, על כל פנים: הוכחת מפיתרון הפאזלים האחרונים שאתה ברמה גבוהה(בהרבה, אפילו?) ממני. אגדיל ואומר שכנראה גם מרוב/כל האחרים פה בפורום.
אני נוטה להסכים עם זה. עם חידות הגיון, אין לנסיון הרבה משקל. הכרת טריקים פה ושם רק מקדמת את אלו שלא מבינים לעומק, לעבר הלא-מנוסים שמבינים לעומק בנטייתם הטבעית (בדומה לפסיכומטרי). שיט, נראה לי ששוב נסחתי משפט מפותל.

Og כתב:כאן אני אצטרך הסבר כי לא הבנתי מה זה אומר (אפילו אין לי ניחוש :dontknow: )
כדי לשבור את החידתיות של עצמי אני אהיה מפורש במקום לרמוז למה התכוונתי, אפילו שמדובר בחידה. ;)
החידה האחרונה הופיעה בצורה קצת מוזרה. הרקע היה שחור והמספרים לבנים. הצגת הפתרון שציפיתי לה ממי שיבין את הרמז, היא כך:
הצג/הסתר תוכן
וכך בעצם הציור שיתקבל לא יהיה נגטיב, מה שאמור להקל על הזיהוי (ולכן הוא נדרש לפתרון).
הסיבה אגב לסיבוך הזה, היא שהתשבץ המקורי, מערכת הנגטיב של מה שהוצע כחידה, נראתה לי בלתי אפשרית בעליל... (אתה, וכל החפץ, מוזמנים להוכיח אחרת.)
סמל אישי של משתמש
Yoyole
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי Yoyole »

Og כתב:
פפפפפפפפפף, בכלל לא הגזמת :shock:
גם אני מסכים איתו. נראה כי יש לך גישה טבעית טובה מאוד למשחקי הגיון למיניהם. אולי זה בגלל שנים של תכנות? הרי גם שם יש צורך לפתור "חידות הגיון" כדי להגיע לתוצאה המוגמרת.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

בדיוק. RG ו-Yoyole אמרו בדיוק מה שהתכוונתי אליו.
סמל אישי של משתמש
C-man
מנהל
מנהל

שליחה על ידי C-man »

Radioactive Grandpa כתב:הכרת טריקים פה ושם רק מקדמת את אלו שלא מבינים לעומק, לעבר הלא-מנוסים שמבינים לעומק בנטייתם הטבעית (בדומה לפסיכומטרי). שיט, נראה לי ששוב נסחתי משפט מפותל.
הייתי צריך לקרוא את זה מספר פעמים כדי להבין מה כתוב פה.
אמנם אני חושב שחלק מהאשמה נעוצה בשפה העברית.
ללא ניקוד, "הכרת" יכול להתפרש בשתי דרכים, ואני בהתחלה ניסיתי להבין את המשפט בדרך הלא נכונה.

בכל מקרה, אני גם לא ממש להוט על לנחש על מנת לפתור פאזלים.
אני מעדיף לכתוב תוכנית שתפתור את הפאזל על פני להתחיל לנחש (גם אני כתבתי פעם תוכנית לפתירת סודוקו P:).
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

RG-אני מחזק את ידיך. לא חושב שיש לי בעיה מיוחדת להבין אותך(בד"כ לפחות) :)
סמל אישי של משתמש
C-man
מנהל
מנהל

שליחה על ידי C-man »

טוב, האמת שהרעיון לכתוב פותר "שחור ופתור" קרץ לי כי אני גם ככה רציתי לתרגל את הידע שלי ב Haskell.
כתבתי את זה אתמול בלילה, מימוש די נאיבי ו brute-forcey, אבל זה עובד :).
בנתיים זה פותר רק עד לרמה שאפשר לנתח ללא ניחושים, אם כי אין לי בעיה לגרום לזה לנחש ולייצר את כל הפתרונות האפשריים.

כדי לא להרוס, אני אעלה את הקוד רק כשיסתיים החידון (אלא אם אין לו סוף מתוכנן? RG?).

בנתיים, כמה POC-ים של התוכנית:
הצג/הסתר תוכן
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

C-man כתב:כדי לא להרוס, אני אעלה את הקוד רק כשיסתיים החידון
זה לא כאילו חסרות תוכנות כאלה ברשת...
C-man כתב:ואלה אולי יעניינו את עוג - המקסימום שהיה ניתן להגיע אליו ללא ניחוש בפאזל השלישי
זה מאד מעניין. בייחוד הפאזל השלישי. אני מאד מעוניין לדעת איך האלגוריתם שלך הסיק שיש שתי משבצות שחורות איפה שסימנתי כוכביות:

קוד: בחירת הכל

????????????????????
????????????????????
????????????????????
????????????????????
????????????????????
????????????????????
????????????????????
?????####???????????
....?#**????????????
????????????????????
????????????????????
????????????????????
????????????????????
????????????????????
??????########??????
????????????????????
????????????????????
????????????????????
????????????????????
????????????????????

כי אני לא הצלחתי להגיע לזה :scratch:

[עריכה-לאחר פחות מדקה]
טוב, שכח מהשאלה, חזרתי והסתכלתי על התמונה שהעליתי קודם (כי אי אפשר להבין כלום מהסימני שאלה והסולמיות, אפילו אם היו המספרים המנחים שם), ונראה שפשוט ספרתי לא נכון, כלומר ספרתי 8 וחשבתי שזה 9. אז הנה לכם, עוג לא יודע לספור עד 9 :scratch:
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

גם לי זה קורה. אני חושב שמרבית הטעויות שאני עושה בשחור ופתור נובעות מסימון שגוי אחרי טעות של ספירה או מהסתכלות על שורה/טור שגויים. ואז אני לא שם לב לטעות עד שלב מאוחר :/
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא