דיון גיבוש נהלים

פורום החידות של "מסע אל העבר", בו תוכלו לבחון ולהפגין את הידע שלכם בכל מה שקשור למשחקים ישנים. כולם מוזמנים לנסות ולפתור את החידות הקיימות ואף להציג לקהילה חידות מקוריות, בהתאם לחוקי החידון.

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

Re: דיון גיבוש נהלים

שליחה על ידי Octarine »

בשבילי כן, אבל YMMV.
(ומי מכריח אותם להיות נון-קונפורמיסטים?)
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

"?What was that"

שליחה על ידי BluePrint »

אז למה אנחנו דנים בנושא?
Octarine כתב:אני פשוט לא כ'כ אוהב חידונים...
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

כי ויכוחים אני אוהב.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Octarine כתב:כי ויכוחים אני אוהב.
ואתה לא לבד, BP איתך באותה סירה ואם הייתי מוכרח להמר, עליו היית שם את הכסף.
באתר הזה היו שלושה פורומים כבר כמעט 8 שנים ובכמה ימים האחרונים נוספו שניים(!), אז אולי נרכב על הגל ונבקש פורום ויכוחי... אממ, פורום "דיונים" P:

BluePrint כתב:לגרור את העכבר כדי לסמן שורה או יותר של כתב זה פחות "הצקה" מלחיצה בודדת?
אפשר פשוט ללחוץ לחיצה כפולה על הטקסט...

בקשר למוד - נחמד! אבל מה שמפריע לי דווקא, זו העובדה שאם אתה רוצה לבחור מהספויילר טקסט (גם בזמן ציטוט הודעה) ולהעתיק אותו, אתה לא יכול כי ברגע שאתה לוחץ עם העכבר הטקסט נפתח/נסגר.
Octarine כתב:אני פשוט לא כ'כ אוהב חידונים...
לא יודע אם זה עוזר, אבל בהתחלה גם אני לא אהבתי אותם. עם הזמן פיתחתי אהבה אליהם, כפי שאפשר לראות בשרשור ההיסטוריה.

אגב, אני צריך עוד לענות על הרעיונות שלכם, R.G ו- BP, אבל זו תהיה תגובה ארוכה ואני מנסה למצוא את הכח לכתוב אותה...
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

עידן כתב:
Gordi כתב:בהתאם לבקשת הקהל, נכנסה לשימוש באופן ניסיוני תגית ה"spoiler":
הצג/הסתר תוכן
הצג/הסתר תוכן
עריכה: אבל הפונט והצבע יכולים לדעתי לעבור שיפור
מגניב! אבל אני רוצה להזכיר לכל החבר'ה שפחות אוהבים את הלוגו שלי, כנראה כולכם: :P
לא רק אצלכם הדבר הזה ראוי לליטוש עיצובי, ב-ProSilver זה נראה על הפנים. טקסט "הצג/הסתר תוכן" מוקטן קמעה בלי שום מסגרת וייחוד. כשגורדי פרסם את ההודעה הראשונה אפילו לא הבנתי שהוא מדגים, רק מתאר.
Octarine כתב:לא יותר פשוט לתת צבע ספוילר שיהיה בצבע של הרקע? ככה רק צריך לסמן את הטקסט המוסתר כדי לקרוא אותו.
למשל משהו כזה...
אז גם כמו שנאמר, יש ערכות נושא שונות וצבעי רקע שונים, גם גוון רקע ההודעה בשרשור משתנה בין זוגיים ואי-זוגיים, ונכון שבכל המקרים זה עדיין עשוי למנוע ממישהו לקרוא בחטף, אבל זה יהיה לטובת כולם אם זה יהיה משהו מובנה. גם אורחים שצריכים לכתוב כך ניחושים יוכלו בקלות ולא לחפש את הצבע הנכון, גם לנו שמנחשים או רומזים יהיה קל יותר, וגם המבנה עצמו מבואר ולא צריך להגיד "סמן/העתק והגדל/לחץ ציטוט כדי לראות את הטקסט"...
וגם לסיכום זה אכן פחות טרחה הן לכותב והן לקורא... :? אז... אני שמח שמצאת דרך להשתתף בפורום החידון, חסרת לנו. :lol:
Og כתב:לא יודע אם זה עוזר, אבל בהתחלה גם אני לא אהבתי אותם. עם הזמן פיתחתי אהבה אליהם, כפי שאפשר לראות בשרשור ההיסטוריה.
* הדובר אחראי לשני שרשורי חידות בנות כ-2300 הודעות, יתכן שקרוב למחציתן שלו.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

Radioactive Grandpa כתב:אז גם כמו שנאמר, יש ערכות נושא שונות וצבעי רקע שונים, גם גוון רקע ההודעה בשרשור משתנה בין זוגיים ואי-זוגיים
לזה הפתרונים לאלים...
Radioactive Grandpa כתב:אבל זה יהיה לטובת כולם אם זה יהיה משהו מובנה. גם אורחים שצריכים לכתוב כך ניחושים יוכלו בקלות ולא לחפש את הצבע הנכון
בפורום אחר שאני מסתובב בו, פתרו את עניין המובנות ע'י הוספת תיבה של צבע גופן, ובתוכה צבע "ספויילר" (שהוא אותו צבע של הרקע). כדי לסמן טקסט מוסתר יש אייקון של ספויילר, וככה אף אחד לא מתבלבל.
Radioactive Grandpa כתב:ולא צריך להגיד "סמן/העתק והגדל/לחץ ציטוט כדי לראות את הטקסט"...
אני כבר רגיל מהשירות הצבאי שלי לחפש הודעות סמויות במיילים... אבל כנראה זה רק תופס לגבי :)
Radioactive Grandpa כתב:אז... אני שמח שמצאת דרך להשתתף בפורום החידון, חסרת לנו.
You ain't so bad yourself.
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

c|<! Forgot the title|_|=|

שליחה על ידי BluePrint »

Og כתב:אפשר פשוט ללחוץ לחיצה כפולה על הטקסט...
זה מסמן מילה אחת או את כל הכתוב עד למיקום בו היה הסמן לפני הלחיצה. עדיף כבר ללחוץ 'סמן הכל'. (Ctrl+A)
Og כתב:מה שמפריע לי זו העובדה שאם אתה רוצה לבחור מהספויילר טקסט (גם בזמן ציטוט הודעה) ולהעתיק אותו, אתה לא יכול כי ברגע שאתה לוחץ עם העכבר הטקסט נפתח/נסגר.
אולי אלו הגדרות בדפדפן שלך, השועל שלי (למרות שבאמת סוגר את המסגרת בלחיצה בודדת) נותן לסמן, להעתיק ולצטט כמו כל כתוב אחר.
Octarine כתב:הוספת תיבה של צבע גופן, ובתוכה צבע "ספויילר" (שהוא אותו צבע של הרקע)
...זה בדיוק מה שאמרתי שיהיה פתרון טוב כמעט כמו התוכן המוסתר, אבל כיוון שהנוהל המתבקש הוא גם...
Octarine כתב:כדי לסמן טקסט מוסתר יש אייקון של ספויילר
...זה לא חסכוני. לא לכותב ולא לקורא.
Octarine כתב:אני כבר רגיל מהשירות הצבאי שלי לחפש הודעות סמויות
אבל כאן אנחנו לא רוצים להסתיר את הנראה, אלא להראות את הנסתר.
אני מבין את הריגוש בלמצוא מסרים נסתרים בשטחים "ריקים" של הודעות, אבל זה לא משרת את המטרה שהיא להחביא את התוכן בגלוי. ה"הרפתקה" כאן היא לחפש את המשחק המסתתר מאחורי הכתוב\נראה\נשמע, לא את נפלאות phpBB.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

Re: c|<! Forgot the title|_|=|

שליחה על ידי Octarine »

BluePrint כתב:אני מבין את הריגוש בלמצוא מסרים נסתרים בשטחים "ריקים" של הודעות, אבל זה לא משרת את המטרה שהיא להחביא את התוכן בגלוי. ה"הרפתקה" כאן היא לחפש את המשחק המסתתר מאחורי הכתוב\נראה\נשמע, לא את נפלאות phpBB.
כדי להבהיר: התייחסתי להערה של RG על הפשטות בשימוש. מכיוון שאני רגיל להודעות מוסתרות, לא נראה לי מוזר שצריך לסמן טקסט כדי לקרוא אותו. למעשה, זו פעולה די אינטואיטיבית בשבילי - יש שטח ריק באמצע ההודעה, אני מסמן אותו.
אבל מכיוון שזה הרגל שלי, יתכן שהוא לא תקף למבקר מזדמן (למרות שנעשה בו שימוש לא מועט, לפחות בפורומים שאני ראיתי).
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Radioactive Grandpa כתב:* הדובר אחראי לשני שרשורי חידות בנות כ-2300 הודעות, יתכן שקרוב למחציתן שלו.
זה לא סותר את מה שאמרתי... נהפוך הוא, זה רק מחזק.
BluePrint כתב:זה מסמן מילה אחת או את כל הכתוב עד למיקום בו היה הסמן לפני הלחיצה.(Ctrl+A)
התכוונתי ללחיצה משולשת, לא כפולה, ומסתבר שבשועל זה מסמן רק שורה אחת (בIE8 זה מסמן את כל ההודעה אלא אם כן יש תיבה איפשהו).
BluePrint כתב:עדיף כבר ללחוץ 'סמן הכל'. (Ctrl+A)
עדיף לך אולי. לי זה מכאיב בעניים.
BluePrint כתב:אולי אלו הגדרות בדפדפן שלך, השועל שלי (למרות שבאמת סוגר את המסגרת בלחיצה בודדת) נותן לסמן, להעתיק ולצטט כמו כל כתוב אחר.
כנראה לא הסברתי את עצמי טוב: לסמן ולהעתיק אפשר, אבל אתה לא יכול לראות את מה שסימנת כי ה"חלון" נסגר.
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

Nope

שליחה על ידי BluePrint »

אני לא יודע באיזה דפדפן אתה משתמש אז אני מקבל את ה'מסתבר' שלך, אבל אני משתמש בשועל-אש ולי מתברר שלאחר הצגת התוכן המוסתר הוא מתנהג כמו כל כתוב אחר בהודעה, מלבד שאי אפשר ללחוץ עליו מבלי שיוסתר מחדש. אפשר לסמן, להעתיק ולצטט מבלי שיסגר. (כי לא לוחצים עליו)
גם אני נגד 'סמן הכל', רק ציינתי אפשרות במקרה ומתקשים לסמן חלק מסויים בכתוב.
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

Furthermore

שליחה על ידי BluePrint »

החלטתי לבדוק איך דפדפנים אחרים מתנהגים עם התוכן המוסתר וגיליתי שאצלם באמת יש בעיה, אבל היא מאד קטנה.
בדקתי IE5 ,IE8 ו-Chrome (אין לי אחרים) והבעיה איתם היא שאם לאחר סימון הכתוב משחררים את הכפתור בתוך מסגרת התוכן המוסתר, היא נסגרת. זה הכל.

בעצם, גם השועל עושה זאת. אבל... באקראי?
ניסיתי הרגע לסמן את התוכן המוסתר בפתיל זה ולאחר מספר ניסיונות מוצלחים התיבה באמת נסגרה למרות שביצעתי עם העכבר בדיוק את אותה פעולה. היא המשיכה להיסגר לעוד מספר ניסיונות ואז שוב נשארה פתוחה לאחר סימון הכתוב.
מאד מוזר.

בכל מקרה אפשר לסמן שורה שלמה עד שסמן העכבר יוצא מגבול המסגרת, ולערוך את הכתוב המועתק\מצוטט לאחר הדבקתו במקום המבוקש.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

כן, אני יודע שאפשר. רק הערתי לגורדי שזה לא כ"כ נוח ואם זה פשוט לשנות את זה, מה טוב ואם לא אז לא.
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

Official suggestion

שליחה על ידי BluePrint »

לצורך תעוד מסודר, אני מעלה גם כאן את ההשערה שציון היות החידה פתורה בכותרת ההודעה, יכול להיות עזר כנגדה המרחיק מבקרים אקראיים ומונע מהם להשתתף.
כך גם לגבי הרצון לפתור חידות מהר.
אני יודע שאני לא הייתי מנסה להשתתף אם הייתי רואה שהקבועים "סוגרים" (ע"י ציון חידה כפתורה) חידות תוך יום או יומיים.

3. לבעלי ההרשאות:
כדאי לעדכן את הוראות ההשתתפות ולהסביר על שימוש בכפתור spoiler.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

BluePrint כתב:כדאי לעדכן את הוראות ההשתתפות ולהסביר על שימוש בכפתור spoiler.
כמובן. ההוראות יעודכנו בהתאם לכל המסקנות שנשיג כאן.
BluePrint כתב:לצורך תעוד מסודר, אני מעלה גם כאן את ההשערה שציון היות החידה פתורה בכותרת ההודעה, יכול להיות עזר כנגדה המרחיק מבקרים אקראיים ומונע מהם להשתתף.
כך גם לגבי הרצון לפתור חידות מהר.
אני יודע שאני לא הייתי מנסה להשתתף אם הייתי רואה שהקבועים "סוגרים" (ע"י ציון חידה כפתורה) חידות תוך יום או יומיים.
אז על מה היית ממליץ?
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

Up for vote

שליחה על ידי BluePrint »

אני ממליץ על אריק איינשטיין: "סע לאט... סע לאט..." וזה מה שאני מתכוון "לנהוג במכונית הישנה" (חידות) שלי:
לא לסמן חידה כפתורה; הפתרון יופיע, כמו שהצעתי מלכתחילה, בגוף הודעת החידה.
לקבוע "מרווח רמזים" גדול; לחכות לפחות מספר ימים לפני נתינת רמז ודחיית זמן זה עם כל ניחוש (שאינו פותר) המהווה רמז בפני עצמו.
למעשה לנהל חידון יותר "פתוח" מאשר "מהיר", שזו היתה כוונתי המקורית כשחשבנו על איך לבצע זאת, לאפשר השתתפות רחבה ככל האפשר ע"י חידות שאינן מוגבלות בזמן, הנשארות פתוחות גם לאחר מציאת פתרונן.
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא