דיון גיבוש נהלים

פורום החידות של "מסע אל העבר", בו תוכלו לבחון ולהפגין את הידע שלכם בכל מה שקשור למשחקים ישנים. כולם מוזמנים לנסות ולפתור את החידות הקיימות ואף להציג לקהילה חידות מקוריות, בהתאם לחוקי החידון.

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

דיון גיבוש נהלים

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

במקום לקרוע את כל מה שקשור לרעיונות לחוקים חדשים, ומסקנות שנרכשות תוך כדי נסיון חי, בין שני חלקי הפורום ובין הודעות החידות כאן, אני מציע לרכז פה כל מיני הצעות (כי ראינו שלחזור לשרשור הישן ולהצביע על זה לא ילך / יקח יותר מדי זמן) שקשורות לחוקים, להתנהלות והנראות של הפורום.

אני מתחיל בחלקיות,
בעניין פורמט החוקים: הייתי מציע לתקצר לכדי ניסוח מאד לקוני את חוקי ההתנהגות ולקשר לשרשור הפורום הראשי, אנחנו סתם גוזלים תשומת לב ומכסת-קשב ממה שייחודי לחידון.
בחלק "כיצד לפתור חידה" בחוקים: מציע להוסיף לחופש המוחלט בקשה להירשמות, או לכל הפחות הזדהות בשם קבוע כאורח, ואת ההוראה להקטין את הניחושים. (ואז נשאלת השאלה האם רק ניחוש של שם משחק מפורש הוא כזה שיכול להרוס את החידה ואותו יש להסתיר, או שמא גם שאלות התלבטות והרהורים מהווים רמזים שעלולים להרוס למישהו את החידה, ומכאן נגיע לכך שצריך לצנזר את כל ההודעות בשרשור שאינן ההודעה הפותחת, למעט כל ההודעות שהן בעצם off-topic....)
ובהקשר למה ש-BP הציע בעניין ההדרכה של הקטנת הכתב, חשבתי, אם אנחנו הופכים את זה למשהו כזה ממוסד, משומש גם על ידי המחדדים עבור רמזים וגם על ידי החדים עבור ניחושים, למה שלא נשתמש באיזו תכונה מובנית של PHPBB? אפשר למשל להוסיף mod של spoiler (דוגמה: שלישי מהסוף), וככה משתמשים חדשים יוכלו לשלוט בזה בקלות ע"י לחיצת כפתור. וגם נשמור על ייחודיות ודאווין הכתב הזעיר שהפך ללחם חוקנו בפורום הזה לא פחות מ"אם לא נספים - נמות"!
Og
מנהל
מנהל

Re: דיון גיבוש נהלים

שליחה על ידי Og »

אבל... כבר פתחתי הודעה עבור דיון שכזה...
טוב נו, שיהיה עוד אחד, למי אכפת.

Radioactive Grandpa כתב:בעניין פורמט החוקים: הייתי מציע לתקצר לכדי ניסוח מאד לקוני את חוקי ההתנהגות ולקשר לשרשור הפורום הראשי, אנחנו סתם גוזלים תשומת לב ומכסת-קשב ממה שייחודי לחידון.
תוכל לתת דוגמה? כלומר, לעשות את זה ולהדביק פה, שאראה למה אתה מתכוון?
Radioactive Grandpa כתב:מציע להוסיף לחופש המוחלט בקשה להירשמות, או לכל הפחות הזדהות בשם קבוע כאורח
למה?
Radioactive Grandpa כתב:את ההוראה להקטין את הניחושים
ולמה?
Radioactive Grandpa כתב:ובהקשר למה ש-BP הציע בעניין ההדרכה של הקטנת הכתב, חשבתי, אם אנחנו הופכים את זה למשהו כזה ממוסד, משומש גם על ידי המחדדים עבור רמזים וגם על ידי החדים עבור ניחושים, למה שלא נשתמש באיזו תכונה מובנית של PHPBB?
זו כבר שאלה לגורדי...
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

שתי אגורות

שליחה על ידי BluePrint »

Radioactive Grandpa כתב:כדאי להוסיף לנהלים שגם ניחושים יכתבו בקטן כדי שלא יראו בחטף
מאד כדאי.
זה עוד משהו שלא חשבתי עליו כשניסחתי את הכללים שהצעתי: מצב כמו החידה הראשונה שלי שנפתרה בניחוש הראשון, שהיה מקלקל ל-13 המנחשים הבאים הרוצים להוסיף את תשובתם מבלי לדעת את הפתרון, אלמלא מר Undefined החליט לכתוב את הניחוש שלו בקטן.
כדאי גם להוסיף לכלל "איך פותרים" זה, הסבר על איך מקטינים את הגופן לגודל 5 ולא רק 'קטנטן'. (יש המשתמשים בהפרדה נמוכה ו\או תצוגה גדולה, להם גם 'קטנטן' יהיה קריא בחטף)

עוד הצעה לסדר היום: לציין תאריך (ושעה?) לכל רמז כדי להקל על "ניקוד" הפותרים.
לדוגמא:
החידה הראשונה שלי שנפתרה ללא רמזים, אולי תאתגר מבקרים בעתיד שירצו לפתור בעצמם ויבקשו את אותם רמזים שלא הופיעו. תיארוך כל רמז יאפשר "ניקוד" הפותרים ע"י השוואת תאריך הרמז עם הודעה פותרת ואולי יעזור להביא קהל חדש ע"י התפארות הפותרים לחבריהם שעדיין לא משתתפים.
Radioactive Grandpa כתב:למה שלא נשתמש באיזו תכונה מובנית של PHPBB? אפשר למשל להוסיף mod של spoiler
זה נראה לי הפתרון הטוב ביותר לנושא ההסתרה.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

מבקש לחזק את הצעת הספויילר, אותי אישית הכתב הקטן מעצבן ומפריע לרצף הקריאה.
סמל אישי של משתמש
Yoyole
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי Yoyole »

Octarine כתב:מבקש לחזק את הצעת הספויילר, אותי אישית הכתב הקטן מעצבן ומפריע לרצף הקריאה.
גם אני מסכים.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Og כתב:אבל... כבר פתחתי הודעה עבור דיון שכזה...
טוב נו, שיהיה עוד אחד, למי אכפת.
אתה צודק, אבל נראה שהוא איבד את המומנטום... תראה מה הרווחנו: תגובה של Octarine! :P
Og כתב:תוכל לתת דוגמה? כלומר, לעשות את זה ולהדביק פה, שאראה למה אתה מתכוון?
כללי התנהגות:
יש לכתוב בשפה נאותה ובצורה שתשמור על האווירה הטובה בפורום, שגם עליו חלים כמובן כללי ההתנהגות בפורומים של מסע אל העבר.
Og כתב:
Radioactive Grandpa כתב:מציע להוסיף לחופש המוחלט בקשה להירשמות, או לכל הפחות הזדהות בשם קבוע כאורח
למה?
כדי לדעת מי משתתף, אל מי אתה מדבר, לשמור על עקביות... זה עשוי להידרש אם נרצה למשל לעשות רשימה/טבלה של פותרים.

בתגובה ל-BP וההודעה כאן, אני רואה שחשבת על רעיון כללי לחידון הרבה יותר דינאמי ממה ששערתי. לא יודע אם גם עוג ראה זאת כך, אני חשבתי בכיוון שהחידות נשמרות בארכיון מסודר כך שמי שרוצה לחזור אליהן יכול והמידע כבר שם, מסודר בנוחיות, ורומז על החיוּת הממשיכה. לא שמאז ועד עולם זה פתוח לאינטראקציה עם מחבר החידה לכל ארחי פרחי בשנים שתבואנה. זה רעיון מעניין, למרות שרבים מהחברים כאן וגם אורחים שאנחנו מקווים שיזדמנו ויחודו, לא תמיד יהיו כאן כדי לרמוז. אני גם לא חושב שהמִשמעת של אורחים תהיה כה גבוהה שהם יחכו לתגובה ממחדד החידה ולא כבר יתפתו לספויילרים שכבר שם (זה אחרת כשהחידה עוד פעילה).
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

Know thyself

שליחה על ידי BluePrint »

Radioactive Grandpa כתב:אני רואה שחשבת על רעיון כללי לחידון הרבה יותר דינאמי ממה ששערתי.
לא קראת את הכללים וההסבר כשהצעתי בפתיל התכנון? הכל שם.
כוונתי היתה שמחדד יוכל "להפעיל" חידה כל עוד ירצה ובכל מקרה, אני סומך על חדים המעוניינים לפעול כמני שיפרסמו את כל הרמזים אם הם מתכוונים "לנטוש" חידה.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

כנראה שעם כל הברברת הזו פיספסתי את הכוונה בין השורות שלך (שדווקא אהדתי כמו שראית). מתנצל.

[עריכה]
חזרתי אחורה כדי לראות מה פיספסתי. אני מניח שבזה,
BluePrint כתב:- חידה פתורה רק תצויין ככזו באתר ותשאר זמינה למבקרים עתידיים.
התכוונת לכל מה שכינית "הכל שם". כנראה שלא נתתי לעצמי חירות לצעוד קדימה מדי בפרשנות.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

Radioactive Grandpa כתב:אתה צודק, אבל נראה שהוא איבד את המומנטום... תראה מה הרווחנו: תגובה של Octarine! :P

אני פשוט לא כ'כ אוהב חידונים...
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

בהתאם לבקשת הקהל, נכנסה לשימוש באופן ניסיוני תגית ה"spoiler":
הצג/הסתר תוכן
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

Gordi כתב:בהתאם לבקשת הקהל, נכנסה לשימוש באופן ניסיוני תגית ה"spoiler":
הצג/הסתר תוכן
הצג/הסתר תוכן
עריכה: אבל הפונט והצבע יכולים לדעתי לעבור שיפור
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

לא יותר פשוט לתת צבע ספוילר שיהיה בצבע של הרקע? ככה רק צריך לסמן את הטקסט המוסתר כדי לקרוא אותו.
למשל משהו כזה...
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

Spoiler FTW

שליחה על ידי BluePrint »

אם כפתור "צבע spoiler" יהיה נפרד מאפשרות בחירת צבע גופן, זו אפשרות, אבל הסתרה מוחלטת זה "בטיחותי" יותר.
(הצעה זו נתנה לי רעיון ל"אבטחה כפולה": תוכן מוסתר בצבע לבן)
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

שמע, זה לא סודות הגרעין האיראני. סה'כ צריך משהו שימנע ממך מלקרוא את הפתרון בטעות כשאתה קורא הודעה.
ככל שתציק פחות למשתמש (פחות לחיצות = פחות הצקות) כך יוטב.
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

Every contingency

שליחה על ידי BluePrint »

לגרור את העכבר כדי לסמן שורה או יותר של כתב זה פחות "הצקה" מלחיצה בודדת?
(ומה עם משתמשים הקובעים לעצמם הגדרות צבע המבטלות את צבעי ברירת המחדל?)
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא