הוספת HTTPS לאתר

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

Re: הוספת HTTPS לאתר

שליחה על ידי Gordi »

עדכון קצר: מסתבר שברגע שגוגל הריחו שהאתר מציע גרסת HTTPS, הם התחילו להפנות ישירות לשם. זה אמור לתת דחיפה קלה מאוד ב-Rank ביחד עם כאב ראש אחד גדול, סיבה אחת (אך לא יחידה) היא מאחר ושתי הגרסאות נחשבות שני אתרים שונים מבחינת גוגל (ובמיוחד מבחינת השירותים שהם מציעים לבעלי אתרים). ולזה צריך להוסיף את העובדה שאם תהיה בעיה עם ה-Certificates של השירות החינמי שאנחנו משתמשים בו, זה כנראה יפגע בדירוג של גוגל ויהיה קשה להחזיר את הגלגל אחורה. אז בדיעבד אני לא בטוח שהייתי חוזר על התהליך הזה, אבל אם כבר התחלנו אז נזרום קדימה.

בנוגע למקומות שטרם תוקנו:
1. הקישורים של הפורום - הפורום לא תומך ב-Protocol-relative URLs ולכן אני נשאר עם HTTP. צריך לפתוח ל-PhpBB באג להוסיף תמיכה.
2. התמונות בדפים של המשחקים בפינת שיתוף הקבצים באים משרת אחר שמעוניין בתשלום עבור שירותי SSL ולכן לא צפויה תמיכה בקרוב.
3. ההורדות עצמן - פה זה תלוי, יש לנו שרת אחד להורדות שתומך ב-HTTPS אבל השאר לא (התמיכה היא בתשלום), אני מתלבט מה לעשות עם השרת שכן תומך אבל נוטה להשאר ב-HTTP בגלל סיבות שאני מעדיף לא להכנס אליהן פה.
4. התנועה לשימור משחקים - תודה רבה, אני אעדכן את הקישור.
אורח

שליחה על ידי אורח »

לא חשבתי שזה יהיה כזה כאב ראש. בכל מקרה נראה ש-HTTPS הולך להיות הסטנדרט כמו למשל, יוניקוד (כבר מתחילת העשור) או HTML5 (בשנים האחרונות).
יש קישור שבור לתנועה לשימור גם בדף של המשחק "נער הסקטבורד" ויכול להיות בעוד דפים באתר.
בדף של המשחק Sky Roads חלק מהתמונות הן ב-HTTP.
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

סידרתי, תודה!
כן, גם אני הופתעתי מאוד שגוגל (שמאוד מעודדים מעבר ל-HTTPS) לא תומכים בצורה חלקה בעניין, אני מניח שזה לא פשוט כל כך כמו שזה נדמה.
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא