הספירה לאחור: משחקים שלא קיבלו את הכבוד המגיע להם

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
משתמש חדש
משתמש רשום
משתמש רשום

הספירה לאחור: משחקים שלא קיבלו את הכבוד המגיע להם

שליחה על ידי משתמש חדש »

שוב שלום חברים! כאן משתמש חדש והיום אספר לכם על המשחקים הכי טובים שקהילת הגיימרים התעלמה מהם לחלוטין ובכך מנעה מהם מלהשיג את הכבוד והפרסום המגיעים להם. אז תנו להם הרבה כפיים כי הנה מתחילה הספירה לאחור...:

מקום 9: sheep dog n' wolf (2001)

תמונה

אל תתנו לעובדה שהמשחק מבוסס על סדרה מצוירת לשטות בכם. זהו משחק פאזל/התגנבות מהנה, מחוכם ולעתים מאתגר. אתם משחקים בתור זאב (שדומה באופן מחשיד לקויוטי מ"רוד ראנר", פרט לאף האדום) שמטרתו היא לגנוב כבשים מסם, הכלב רועה הצאן האלים, כחלק משעשועון בשם "sheep dog n wolf" בהנחיית דאפי דאק.
בכל שלב הזאב יקבל לרשותו מעט חסה לפיתוי הכבשים, ומספר אביזרים מתוחכמים ומתוחכמים פחות כדוגמת גלאי מתכות, מאוורר, בושם, גומיה, תיק סילון ואפילו רובוט על שלט, שבעזרתם תידרשו לחטוף מסם כבשה אחת בכל שלב מבלי שיתפוס אתכם ויחטיף לכם מכות.
כל שלב נמצא במקום אחר: באחו, ביער, בשטח מושלג, בחוף הים, בטירה נטושה, באזור רדוף רוחות ועוד. תוסיפו לזה גם גרפיקה נאה, הרבה בונוסים וסודות ושבירות משעשעות של הקיר הרביעי מדי פעם.
המשחק הזה נשכח לגמרי, אך זהו ללא ספק המשחק הטוב ביותר המבוסס על סדרה מצוירת, וגרסת remaster בהחלט הייתה עושה עמו חסד, חבל שהיא לעולם לא תתקיים.

מקום 8: (total overdose (2005
תמונה

ל- total overdose היה הרבה מה להציע: עולם פתוח, גניבת מכוניות, מכניקת ירי בהילוך איטי כמו ב-max payne, סופר-מתקפות מטורפות (האהובה עליי היא מתקפת "אל-טורו", שבאמצעותה אתם מסתערים כשראשכם כלפי מטה ומנגחים כל אויב שנמצא בדרככם), והכל עטוף בניחוח של מריחואנה וטקילה, ובמבטא מקסיקני כבד.
אתם משחקים את דמותו של ראם קרוז (Ram Cruz), פושע שיצא להלחם בקרטל הסמים המקסיקני במטרה למצוא את מי שהרג את אביו.
הפסקול של המשחק מורכב משירי ראפ ומטאל בשפה הספרדית, והם בהחלט מפתיעים לטובה.
אופציה מהנה נוספת במשחק נקראת "day of the dead", שבה כל האזרחים מתחלפים לפרק זמן מסוים בדמויות חמושות לבושות בתחפושות של שלדים, ועליכם לחסל אותם ובכך תצברו נקודות ונשקים חדשים.
זהו משחק המספק חוויה קלילה ומהנה, שלצערי לא זכה להמשך ראוי פרט ל-sequel אקסקלוסיבי ל-psp. הוכרז משחק המשך אך הוא בוטל מהר מאוד, כנראה סתם במטרה להרגיז אותי.

מקום 7: (the white chamber (2005
תמונה

זהו קווסט אימה מבעית למדי שזכה בביקורות משבחות והצליח להעביר בי צמרמורות רבות. הוא מספר על נערה ששמה אינו ידוע שהתעוררה בארון קבורה בתוך ספינת חלל נטושה והרוסה, שם היא תחווה מאורעות מזעזעים למדי. הוא מבוסס על סגנון ה"מאנגה" היפני ופותח ע"י מספר סטודנטים בריטים.
האנימציה והרקעים במשחק בהחלט יפהפים אך גם מזעזעים, והפסקול מצמרר גם הוא, אך ישנו פרט אחד שהופך את the white chamber לאפילו טוב יותר: הוא בחינם! לכן אני לא מבין איך העובדה שלא תיאלצו להוציא גרוש מכיסכם כדי לשחק במשחק הזה לא גרמה לכל חובב אימה בעולם להוריד אותו. הורידו את המשחק דרך אתר הבית שלו, וזו פקודה!

מקום 6: (mobile forces (2002
תמונה

מולטיפלייר-יש
גרפיקה טובה-יש
לוחמה מודרנית-יש
מצבי משחק מהנים-יש
ארסנל נשקים מרשים-יש
נהיגה וירי בכלי רכב צבאיים-יש
עכשיו כל מה שנותר היה לעשות זה לחכות לאלפי השחקנים שיעוטו על המשחק הזה. אבל אף אחד לא בא...
ל-mobile forces הייתה נוסחא מנצחת שהעלתה לגדולות משחקים כמו-counter strike, unreal tournament ולהבדיל אלף הבדלות, team fortress 2, אז מה השתבש אצלו? למה אף אחד לא מכיר אותו?

מקום 5: (time commando (1996

תמונה

סלח לי אוקטרין, אבל המשחק הזה הוא הרבה יותר מבינוני עבורי. הוא סיפק חוויית אקשן- הרפתקאות טהורה, מבלי להתיימר להיות מעבר לכך. הוא ניחן בפשטות: עלילה פשוטה, גרפיקה פשוטה, מכניקה פשוטה... אך משחק פשוט הוא אינו בהכרח ממוצע או בינוני, ועבורי time commando ביצע את תפקידו כמשחק מחשב באופן נהדר.
עלילת המשחק מתרחשת במכונה צבאית המשחזרת את כל תקופות הזמן שקיימות בעולם, ומתחילה כאשר אדם המנסה לחבל במכונה משתיל בה וירוס המאיים להשמיד אותה. אתם שולטים בסטאנלי, מאבטח שנכנס למכונה במטרה לחסל את הוירוס ולהציל את חברתו לעבודה שנכלאה בה. במהלך המשחק תבקרו בתקופות זמן שונות, המתחילות בתקופת האבן וממשיכות קדימה בציר הזמן, ותלחמו באויבים המצויים בתקופות אלו.
תוכלו להלחם באמצעות ידיכם החשופות או באמצעות נשקים התואמים את הזמן בו אתם נמצאים. בנוסף ישנו מד שכאשר יגיע לקיצו הוא יוביל גם לקיצכם, אך ניתן לעכב אותו באמצעות איסוף שבבים הפרושים בכל שלב. תוכלו לחפש שבבים ותוספות חיים בתוך מקומות נסתרים על ידי לחיצה על מקש החיפוש. ממש רציתי לראות עוד מהמשחק הזה, וקיוויתי לקיומו של משחק המשך או גרסת remaster, אבל התאכזבתי לגלות שהמשחק הזה אבד בזמן לנצח.

מקום 4: (pure (2008
תמונה

זהו משחק המרוצים הטוב ביותר שיש! באמת! אין שום דבר רע שאני יכול להגיד על המשחק הנפלא הזה, מלבד זמני הטעינה המעט ארוכים שבו.
pure הוא משחק מרוצים של טרקטורונים בלבד שבו אתם מגלמים אחת מתוך שבע הדמויות (כולל הדמות הסודית, ניתן להחליף את הדמות שבחרתם ואת התלבושת שלה בכל עת במשחק) המתחרות באליפות הטרקטורונים העולמית ששמה הוא pure.הנהגים מתחרים במסלולי שטח בכל רחבי העולם, הכוללים קפיצות מגבהים בלתי אפשריים תוך ביצוע פעלולים מסובכים ומרהיבים.
ישנם שלושה סוגים של מרוצים: מרוץ רגיל, ספרינט (שבו המסלולים קצרים מאוד ויש מספר רב יותר של הקפות) ו-freestyle (שבו יש לבצע את המספר הרב ביותר של פעלולים לפני שהדלק ייגמר). ניתן לבצע במשחק 48 תרגילים(!) המחולקים לשלוש רמות, 16 תרגילים בכל רמה: בסיסי, מורחב, ומקצועי, שהביצוע שלהם במירוצים שאינם freestyle יגרמו לכם לצבור נייטרו שיגביר את המהירות שלכם.
אל חשש, 48 התרגילים קלים מאוד לביצוע וזהו יתרון נוסף למשחק: קל מאוד להתמחות בו.
יש לבנות את הטרקטורונים שלכם, והאופציה הזו באמת מוסיפה למשחק, שכן זהו מנגנון עיצוב הרכב הטוב ביותר שראיתי במשחק מרוצים. אני אסביר: אתם יכולים לבחור כמעט כל חלק אפשרי בטרקטורון: מהכידון עד לצמיגים, מהבולמים עד למנוע, מהכנפיים שמעל לגלגלים לעד למושב הנהג. האופציות האלו יאפשרו לכם לעצב מספר טרקטורונים שכל אחד מהם נראה אחרת ומתאים לסוג מרוצים מסויים.
אין לי מילים לתאר כמה הגרפיקה של המשחק נהדרת. הטרקטורונים, הנהגים, הנופים שבכל מסלול, הכל נראה נהדר ומציאותי.
כמה חבל שאיש לא הועיל בטובו לקנות את היצירה הנהדרת הזאת, ככל הנראה בגלל גזענות כלשהי כלפי טרקטורונים. חובבי מרוצים, נסו את המשחק הזה. אתם לא תתאכזבו.

מקום 3: (discworld noir (1999

תמונה
מת על התמונה הזאת. ג'וש קירבי המלך!

המשחק השלישי בסדרת הקווסטים המבוססים על ספרי "עולם הדיסק" של טרי פראצ'ט (ז"ל :cry: ), אך הוא יפיק הנאה מרובה גם למי שלא מכיר את הספרים או את המשחקים. כפי שאומר שמו, המשחק מתרחש באווירה בלשית של פילם נואר.
במשחק זה אתם שולטים בבלש בשם ליוטון (lewton), בניגוד לשני המשחקים הקודמים בהם הדמות הראשית הייתה סתמרוח המכשף הכושל. ליוטון הוא החוקר הפרטי הראשון באנק מורפורק, העיר הגדולה והמטונפת ש(ציטוט) "כל הדרכים מובילות אל מחוצה לה", והוא נשלח על ידי אישה יפה בשם קרלוטה למצוא אדם נעדר בשם מאנדי (mundy). כבר בתחילת החקירה תפגשו טרול עצום ולא חכם במיוחד שיבקש מכם למצוא מישהי נוספת בשם ת'רמה (therma). משם שתי החקירות הולכות ומסתבכות. העלילה של המשחק פשוט מצוינת, ומועצמת על ידי הומור נהדר ודיבוב מקצועי ביותר. ל"discworld noir" הגיע מקום של כבוד בהיכל התהילה יחד עם קווסטים כמו "the longest journey", אי הקופים 3 ו-"broken sword", שיצאו בערך באותו ציר זמן. אבל לצערי הרב זה לא קרה, והמשחק די נשכח מהתודעה.

מקום 2: Billy Hatcher and the giant egg
(2003, גרסת המחשב ב-2006)

תמונה

אוי בילי המסכן... העובדה שאיש לא מכיר אותך צובטת בלבבי. היית יכול להיות גיבור משחקי הפלטפורמה החדש של שנות האלפיים, היית יכול להחזיר את כבודה של sega כמעצמת משחקים לא פחות טובה מחברת נינטנדו היהירה, היית יכול להפוך לסדרת משחקים ארוכה ממש כמו של בן-דודך הקיפוד. אז למה אף אחד לא קנה את המשחק שלך?! היה לך כל כך הרבה פוטנציאל!
במשחק הזה אתם שולטים בבילי האטצ'ר, ילד רגיל שהועבר לעולם קסום במטרה להציל אותו מפלישת צבא של יצורים אפלים דמויי עורבים. בעולם הקסום הוא קיבל חליפה מיוחדת שבאמצעותה הוא היה מסוגל לגלגל ביצי ענק ממקום למקום, ובעזרתם הוא יוכל למעוך את אויביו, לפתור פאזלים ולהיעזר ביצורים השונים שיבקעו מהביצים שברשותו. נכון זה נשמע מעט מטופש, אבל בחיי שזה מאוד מהנה! וחוץ מזה, גם שרברב גמדי שקופץ על פטריות-מהלכות-עם-עיניים זה לא בדיוק "קיצור תולדות האנושות" של יובל נח-הררי...
המשחקיות הייחודית, הגרפיקה הצבעונית והיפה, קרבות הבוסים המהנים והמאתגרים, והאפשרות למצב קו-אופ של עד ארבעה שחקנים הופכים את billy hatcher and the giant egg לאוצר שנקבר עמוק מדי באדמה, וכיום מאוחר מדי להוציא אותו משם. הייתי שמח לראות את בילי בכמה משחקי המשך במקום בתור איזה קמע עלוב במשחקי סוניק או בתור דמות אורח מסכנה במשחקי הספורט של sega. אני אמשיך לחלום.

ובמקום הראשון......:
הצג/הסתר תוכן

runner-ups: משחקים שלא התברגו ברשימה-

(shogo: mobile armor division (1998
תמונה
עוד משחק fps משובח שטבע בגלי ההייפ של half life.

(2005) musashi: samurai legend
תמונה
בשבילי הוא יותר מ"סתם פרצוף יפה"

(נחשו) unreal tournament 2003
תמונה
המשחק הכי underrated בסדרת unreal. בהתחייבות.

(1997) captain claw
תמונה
אם לא יהיה משחק המשך אז לפחות שיהיה סרט של דיסני.

זה הכל. אם יש שאלות, טענות ומענות, אנא תגיבו.
נערך לאחרונה על ידי משתמש חדש ב א' דצמבר 31, 2017 9:44 pm, נערך 5 פעמים בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

Re: הספירה לאחור: משחקים שלא קיבלו את הכבוד המגיע להם

שליחה על ידי Gordi »

יפה מאוד! כל הכבוד על ההשקעה, נהנתי לקרוא.
אגב, אם אי פעם נייצר סטטיסטיקה של המשחקים שמחפשים פה ושאין באתר, יש לי הרגשה ש-Time Commando יהיה איפשהו בראש הרשימה. אז אולי בדיעבד הוא כן מקבל את הכבוד הראוי לו.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

Time Commando חרא משחק.

את Discworld Noir התחלתי אבל באיזושהו שלב הוא הפסיק לעבוד על המחשב שלי ונטשתי אותו, למרות שבזמנו עוג שלח לי גרסה מתוקנת שהייתה אמורה לעבוד. אולי עוד אבדוק את זה יום אחד. אגב, יש לי את הגרסה העברית עם חוברת, אולי כדאי לראות איפה קברתי את הקופסה ולסרוק אותה לאתר.

את Bioforge אני מכיר בעיקר בזכות הביקורת שהייתה עליו בוויז (מה עשו לך בתחתונים?!) אבל מעולם לא ניסיתי. כמו הרבה משחקים מראשית עידן התלת-מימד, אני חושש שהוא התיישבן - ראה ערך Time Commando.

ו-Shogo ו-Captain Claw שני משחקים מעולים, כמו כל המשחקים של Monolith זצ'ל.
בהזדמנות אולי אכתוב פה משהו על No One Lives Forever, עוד משחק מעולה שלהם שנעלם בנסיבות טרגיות (ספויילר: אבל כנראה שלא אכתוב)

מבין השאר יש עוד כמה שהייתי שמח לבדוק לו היה לי זמן ולו לא היו לי עוד מיליון משחקים אחרים שעוד לא שיחקתי.
תודה, היה מעניין לקרוא.
סמל אישי של משתמש
משתמש חדש
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי משתמש חדש »

Octarine כתב: א' יולי 02, 2017 10:42 am Time Commando חרא משחק.
אה כן? אז אני לא אהבתי את crusader no remorse :tongue6:! סתם, אבל ברצינות באמת חשבתי שתכבד את זה שאני, וככל הנראה עוד כמה אנשים בעולם, אוהבים את המשחק הזה.
Octarine כתב: א' יולי 02, 2017 10:42 am כמו כל המשחקים של Monolith זצ'ל.
זצ'"ל? החברה הזאת חיה ובועטת! למעשה, היא עומדת לשחרר משחק חדש כבר בסוף השנה.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

בע, מאז שהתאגיד של WB קנה אותם, זה לא באמת מונולית' של פעם.
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי brother34 »

Octarine כתב: א' יולי 02, 2017 10:42 am את Discworld Noir התחלתי אבל באיזושהו שלב הוא הפסיק לעבוד על המחשב שלי ונטשתי אותו,
מעניין, זה קרה לי עם הדיסקוורלד הראשון. ובגלל זה לא הגעתי אף פעם לשני אלו שבעקבותיו.
Gordi כתב: ו' יוני 30, 2017 4:25 pm יפה מאוד! כל הכבוד על ההשקעה, נהנתי לקרוא.
+1. מאוד! (אהבתי גם שבחרת 9. למה? כובע)
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא