מה הסיבה לכך ש-Street Fighter 2 זכה לתהילה כל כך גדולה בהשוואה ל-Street Fighter הראשון?

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

דור123
משתמש רשום
משתמש רשום

מה הסיבה לכך ש-Street Fighter 2 זכה לתהילה כל כך גדולה בהשוואה ל-Street Fighter הראשון?

שליחה על ידי דור123 »

זו שאלה שאני תוהה עליה כבר כמה שנים.
בעוד המשחק הראשון של Street Fighter לא זכה להצלחה מיוחדת באולמות הארקיד, המשחק השני זכה לקנה מידה של הצלחה שלא זכורה בארקידים מאז פאקמן ו-Space Invaders, עד כדי כך, שכיום זה הגיע למצב שרוב הגיימרים כלל לא מכירים את המשחק הראשון, אך מכירים הייטב את המשחק השני ואת משחקי ההמשך.
מה הסיבה לכך? אין כמעט מקרים מתועדים של זיכיונות משחקים שהתהילה שלהם לא התחילה עם המשחק הראשון בסדרה.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

Re: מה הסיבה לכך ש-Street Fighter 2 זכה לתהילה כל כך גדולה בהשוואה ל-Street Fighter הראשון?

שליחה על ידי Octarine »

Dune 2.
דור123
משתמש רשום
משתמש רשום

Re: מה הסיבה לכך ש-Street Fighter 2 זכה לתהילה כל כך גדולה בהשוואה ל-Street Fighter הראשון?

שליחה על ידי דור123 »

איך שלא שמתי לב לכך שעם Dune 2 קרה בדיוק אותו הדבר כמו עם Street Fighter 2? רק שפה אני מצליח בקלות לראות מה הסיבה לכך שזה קרה עם Dune (שהצלחת הסדרה החלה עם המשחק השני):
המראה של המשחק הראשון, רחוק אלפי שנות אור ממה שאנחנו רגילים בדר"כ לראות כמשחק אסטרטגיה בזמן אמת:
תמונה

המראה של המשחק השני לעומת זאת, מוכר יותר:
תמונה

האם מסיבה מעין זאת, ההצלחה של סדרת המשחקים Street Fighter התחילה מהמשחק השני דווקא?
סמל אישי של משתמש
משתמש חדש
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי משתמש חדש »

אני לא חושב שיש איזו סיבה מתוחכמת שבגללה street fighter 2 יותר מפורסם מהראשון, לדעתי זה קרה פשוט בגלל שהוא היה מוצלח יותר מקודמו, ולכן capcom החליטה להשקיע בו יותר באמצעות אין ספור גרסאות מורחבות שהפכו אותו לדומיננטי למשך זמן רב.
לדעתי הדוגמא הכי טובה לסדרה שהמשחק השני בה יותר פופולרי מהראשון זה team fortress. אף אחד לא מכיר את המשחק הראשון בסדרה.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

אמנם לא בדקתי אמפירית, אבל לתחושתי משחקי המשך נוטים להיות טובים יותר, בניגוד לסרטים או ספרים שם ההמשכים הרבה פעמים לא מגיעים לקרסולי המקור.
כמובן שתמיד יש מקרים של סדרות שנמשכות לנצח והופכות לסתם מוצר תעשייתי בלי שום ערך, אבל נראה לי שבמקרה של משחקים בזמן שעובר בין אחד לשני גם הטכנולוגיה מתפתחת וגם היוצרים לומדים מהטעויות שלהם במשחק הקודם ובסוף מקבלים משחק המשך שהוא הרבה יותר מלוטש, ולכן גם יותר מוצלח.
בטוח אפשר למצוא דוגמאות סותרות - החשודה המיידית היא סדרת Call of Duty, אבל אפילו כאן המשחק השני הרבה יותר טוב מהראשון וההצלחה של הראשונים הביאה את IW לשנות כיוון ב-Modern Warfare וליצור משחק משמעותית הרבה יותר מוצלח ומצליח שאפילו ברא תת-ז'אנר משלו.

ואגב, כשאתה אומר שהמראה של Dune 2 "מוכר יותר", מוכר למי? לשחקן של 1993? כי Westwood די המציאו את האסטרטגיה בזמן אמת עם Dune 2, הוא היה חידוש ענק לזמנו. היום זה מוכר כי על זה התבסס הז'אנר, יחד עם Warcraft. אני חושב ש-Dune הראשון נשכח כי הוא היה מעין ערבוב ז'אנרים מוזר (בהתחלה זה חצי קווסט, עם דמויות ששולחות אותך למשימות חיפוש) שלא התבלט לשום כיוון.
סמל אישי של משתמש
אופיר
מנהל
מנהל

שליחה על ידי אופיר »

What ? What ? What ???

זה הרי ברור וידוע ש-Dune הראשון הוא המוצלח והטוב !
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

די, די, אופיר, אתה כבר נהיה סנילי.
סמל אישי של משתמש
אופיר
מנהל
מנהל

שליחה על ידי אופיר »

אולי אבל לא בתחום הזה.
יש לי אפילו את הפסקול של המשחק שנקרא Spice Opera.
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא