ריגוש קטן

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

גם אני יכול

שליחה על ידי brother34 »

עיין עוד למטה :

viewtopic.php?p=122710#p122710" target="_blank
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

Re: ריגוש קטן

שליחה על ידי Octarine »

@אפשר הקשר?
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

מה נשתנה

שליחה על ידי brother34 »

Octarine כתב:נראה לי שאמרתי כל מה שיש לי בנושא, ומכיוון שאני מעדיף לא להגרר לדיון אוף טופיק אשמח אם נעצור כאן.
אם היה אפשר הייתי מזמין אותך להמשך הדיון בפייסבוק, אבל נסתדר גם בלי.
יכלת להמשיך את הדיון בדיבור חופשי, ולא הצעת את זה.
וכאן הבן שואל, למה?
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

מה שמותר לרבי אסור לחסידים.
וחוצמזה, שם זה היה אוף טופיק, וכאן לא.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

הדלת סגורה לרגל עסקים

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

מה שהתכוון אליו השד הדמוני: תמונה
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

WTF?

יופי, עכשיו אנחנו באמת נגררים לאוף טופיק. תביאו את גרהאם צ'פמן שיעצור את השרשור הזה לפני שהוא יהפוך למטופש מדי.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

למה זה אגב חדשות טובות ש-double fine עושים את החידוש? החברה נחשבת לאכזבה עצומה בשנה האחרונה (אולי אפילו לאחת החברות הגרועות של שנת 2014).

מבחינתי זה בגלל מה שהם עשו עם Spacebase - הוציאו במודע משחק לא גמור (ודי גרוע ממה שאומרים) ונטשו אותו. אומרים שגם hack n slash הוא משחק גרוע , וגם שמעתי לא מעט אכזבות מ-Broken Age.

גילוי נאות הוא שלא שיחקתי באף אחד מהמשחקים האלו, אבל זה לא בדיוק נשמע מבטיח...אולי הם באמת יותר טובים במשחקי הרפתקאה אבל, וזה ייצא טוב במקרה הזה.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

עידן כתב:החברה נחשבת לאכזבה עצומה בשנה האחרונה (אולי אפילו לאחת החברות הגרועות של שנת 2014).
חילול הקודש!

את Spacebase DF-9 לא אהבתי עוד כשהוא היה ב-Amnesia Fortnight. לא ממש עקבתי אחרי מה שעשו איתו אח'כ, אבל זה לא שהם "הוציאו משחק לא גמור" - הוא שוחרר ל-Steam Early Access, ששם מראש ידוע שקונים גרסאות בטא, ואח'כ הם החליטו לעצור את הפיתוח. שזה קצת פחות גרוע מאיך שאתה מציג את זה. מסכים שעדיין זה לא מהלך מקצועי במיוחד מצד סטודיו גדול.
Hack 'n' Slash עומד על ציון 73 במטאקריטיק כרגע. גם הוא לא עניין אותי, אז אני לא יודע איך הוא.
החלק הראשון של Broken Age היה נהדר. אח'כ הם נתקעו בלי כסף והשחרור של החלק השני ממשיך להתעקב (אנשאללה בפברואר הקרוב, ע'פ הדיווחים האחרונים).
ויש גם את Massive Chalice, שגם תמכתי בו בקיקסטארטר, שנמצא עכשיו גם ב-Early Access ומהמעט ששיחקתי בו הוא ממש לא רע.

סליחה אם אני קצת fanboy, אבל אני קודם כל מאוד מעריך את החזון של שייפר ולא נראה לי ש-DF גרועה יותר מחברות אחרות בשוק. אישית נראה לי שהזעם עליהם מגיע משילוב של להבטיח דברים שהם לא יכלו לעמוד בהם (על זה באמת אפשר לכעוס) וסוג של שקיפות מול הקהל שלהם שלא קורה בחברות שצריכות לדווח רק למשקיעים/מפיצים. הרי משחקים כל הזמן נדחים, מתבטלים או סתם יוצאים גרועים, אבל אתה לא שומע על זה כי כל התהליך נעשה בתוך החברה. ברגע ש-DF פתאום משתפת את הציבור הרחב במה שקורה אצלם נוצרת תחושה של "מגיע לי" שלא תמיד מוצדקת, ואז אנשים כועסים אם מה שהם דמיינו לא מתממש.

בסוף זו חברה שהוציאו משחק אחד גאוני, ועוד כמה שחלקם אני אוהב וחלקם לא. ואני מאוד מקווה שהם ימשיכו להצליח.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

אני לא מת על אף חברה שמשתמשת יותר מידי ב-early access. זו רעה חולה בעיני, וצריך להסתכל על זה בעיניים שהם לא של fanboy. אני אגב לא מבין איך זה נקרא לא להוציא משחק לא גמור: הם שחררו את המשחק מחוץ ל-Early Access, והמשחק לא גמור ומחורבן לגמרי ממה שאנשים אומרים. אני לא מדבר על התקופה שהוא היה ב-EA.

על התופעה הזו באופן כללי, ולא ספציפית לגבי double fine:

מעצבן אותי שכמות אדירה מהמשחקים בסטים כיום זה למעשה חצי-אפויים במקרה הטוב, וממש לא מוכנים/גרועים במקרה הרע.
ברור שיש לא מעט משחקים שיוצאים טוב בסופו של דבר, אבל יש המון משחקים שיוצאים רע, אם הם בכלל יוצאים והפיתוח שלהם לא נתקע לעד...

אתה רק מחזק את מה שאמרתי - כשזה קורה בתוך החברה אין לי בעייה עם זה: כמו שבליזארד הודיעו, למשל, על ביטול ה-MMORPG שהם תכננו, והוא היה רק בבדיקות בתוך החברה. אבל כל כך הרבה משחקי early access אני פשוט לא רוצה לראות: אני כמעט תמיד רוצה לקנות משחק גמור, אלא אם מדובר במוצר שהוא ממש טוב גם אם הוא עוד לא מוכן לגמרי - המקרים של זה מעטים (plague inc evoled הוא דוגמא למשחק טוב שהוא עדיין ב-EA).
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

אני לא תמיד מסכים עם TB, אבל הבן אדם ממש לא שונא את double fine, והוא מסביר פה יפה מאוד למה הם אחת החברות הגרועות של 2014:

https://www.youtube.com/watch?v=VIFQtHZG1pw&t=79m50s" target="_blank
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

אחרי שראיתי את הסרטון של TB (אגב, מוצלח ועשה לי חשק לקנות את וולפנשטיין, תודה על הקישור) אני לא יכול ממש לסתור מה שהוא אומר. DF באמת עשו כמה החלטות ניהוליות אומללות השנה, ואני מקווה ש-2015 תהיה יותר טובה עבורם ועבורנו כלקוחות שלהם.

ואולי צעד ראשון בכיוון הנכון - הרימייק של Grim Fandango זמין להזמנה מוקדמת ב-GOG, ואמור לצאת ב-27 לינואר.
http://www.gog.com/game/grim_fandango_remastered" target="_blank
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא