ריגוש קטן

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
אופיר
מנהל
מנהל

ריגוש קטן

שליחה על ידי אופיר »

סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

Re: ריגוש קטן

שליחה על ידי Octarine »

בהחלט ריגוש. ועוד דאבל פיין אחראים על החידוש, אז זה בכלל חדשות טובות.
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

ריגוש חידוש חיפוש

שליחה על ידי brother34 »

הצהרה : מעולם לא שיחקתי בחידוש כלשהוא למשחק.
אחרי זה, הייתי שמח אם מישהו (אהמ) יוכל להסביר לי למה בעצם זה דבר טוב או מרגש, לפחות, ולא הפעלת לחש Animate Undead על פרה חולבת?
אני מדבר על חידושי HD וכאלה, לא מהסוג שממש משנים משהו מהותי - אני עד היום הולך לאיבוד בין Reboot ל-Remake ל-Reesmo ואני לא יודע מה עוד.
סה"כ, לדעתי ולהרגשתי, כשאני מחשיב משחק לקלאסי, אדיר, מיוחד במינו ותותחי באופן כללי, ואולי חוזר לשחק בדברים כמו Homm3, Civ2 או Monkey Island,
בדרך כלל לא הגרפיקה היא מה שמחזיר אותי. גם אם הגרפיקה היתה פורצת דרך בזמנו, ברור שזה לא משהו שיכול להתחרות בהתקדמות טכנולוגית.
חוץ מלגנוב את תחושת הנוסטלגיה ולגנוב כסף מהכיס של משתמשי טאבלט בלי להתאמץ במיוחד (בלי לזלזל בעבודת הגרפיקאים :thumbright: ), אני לא רואה פה דבר חיובי.
אשמח לשמוע טיעונים משכנעים וקללות באידיש.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

התשובה הקצרה:
מהצד הטכני, זו אפשרות להפעיל משחק ישן על מערכות מודרניות בלי להתעסק באמולטורים מה שהופך את המשחק ליותר נגיש.
מהצד החשיפתי, זה מחזיר את המשחק לתודעה לכל מיני צעירים שלא נולדו לפני 20 שנה.
מהצד העיסקי, זה מאפשר לקנות משחקים שכבר אי אפשר להשיג בצורה חוקית ובקלות.
מהצד האמנותי, זה משדרג את המשחק למראה חדש (נכון שלא תמיד התוצאה מוצלחת).

וכן, זה גם מכניס כסף לחברה. אני לא חושב שזה משהו ראוי לגינוי.
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

קצר ולעניין

שליחה על ידי brother34 »

אה, אוקיי.
הטכני : נו שוין.
החשיפתי : לא כל כך משנה לי.
העיסקי : לא כל כך משנה לי.
האמנותי : כנזכר לעיל, לא כל כך משנה לי.
אז לא השתכנעתי, אבל הבנתי.
לגבי
Octarine כתב: וכן, זה גם מכניס כסף לחברה. אני לא חושב שזה משהו ראוי לגינוי.
כשאתה מציג את זה ככה, אז באמת צריך לעשות להם יום סרט. :blackeye:
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

שמע, אני פשוט אומר שכולם יוצאים פה מרוצים. בעלי הזכויות ממשיכים להשתמש בנכסים שלהם וגם לקבל עליהם כסף, והמעריצים מקבלים ביקור חוזר למשהו שהם אוהבים. זה לא שונה מלהוציא גרסאות הבמאי או גרסת HD בבלו-ריי לסרטים ישנים.
קח לדוגמה את החידוש לגבריאל נייט 1 שיצא לא מזמן. היו שם כמה דברים מוצלחים כמו הפסקול המחודש וזה שלג'נסן הייתה אפשרות לארגן קצת את הנראטיב בצורה יותר הגיונית, וגם כמה דברים לא מוצלחים כמו הדיבוב וחלק מהאנימציות. אבל העובדה שהחידוש יצא החזיר אותי לקווסט מעולה שכנראה לא הייתי חוזר אליו מיוזמתי, כי מה לעשות, הוא בן 20. אז לי היה כיף וג'יין ג'נסן קיבלה קצת כסף (יחד עם עוד כמה מנהלים באקטיוויזין). סבבה לשני הצדדים.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

brother34 כתב:Reesmo
:scratch:
Octarine כתב:מהצד החשיפתי, זה מחזיר את המשחק לתודעה לכל מיני צעירים שלא נולדו לפני 20 שנה.
מעניין יהיה לבדוק את הטענה הזו.

בעיניי לעשות Remake מוצלח לפרה חולבת לגיטימי יותר מלהוציא כותר המשך מצ'וקמק ובזיוני. ובכל זאת, כל עוד כל הצדדים מרוצים, כל הצדדים מרוצים. גם כן לא רואה סיבה לגנות.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

Radioactive Grandpa כתב:מעניין יהיה לבדוק את הטענה הזו.
אין לי ממש נתונים מחקריים שיתמכו בזה, רק אנקדוטות.
אבל אני למשל זוכר שכשיצא החידוש של Beyond Good & Evil זה החזיר אותו לתודעה, בעיקר בזכות כל מיני כתבות "המשחק הכי טוב שלא שיחקתם בו, עכשיו ב-HD". גם אחרי הקיקסטארטר של לארי 1 הסדרה קיבלה קצת יותר תשומת לב (אבל כנראה שפחות כי החידוש די נקטל בביקורות).
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

טוב, כותרת פופוליסטית במגזין כלשהו זו אפילו לא אנקדוטה... רק למען הבהירות, אני לא כופר בזה שזה מחזיר את המשחקים האלו לתודעה. אני רק סקפטי לגבי ההגעה שלהם לקהלים חדשים (למעשה, אפילו לא רק צעירים שלא נולדו לפני 20 שנה, כאמור. בכלל אנשים שלא שמעו עליהם קודם לכן).
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

כסף קטן

שליחה על ידי brother34 »

Octarine כתב:שמע, אני פשוט אומר שכולם יוצאים פה מרוצים. בעלי הזכויות ממשיכים להשתמש בנכסים שלהם וגם לקבל עליהם כסף, והמעריצים מקבלים ביקור חוזר למשהו שהם אוהבים. זה לא שונה מלהוציא גרסאות הבמאי או גרסת HD בבלו-ריי לסרטים ישנים.
טוב, אולי יצאתי קצת קיצוני על הענין - לא התכוונתי שזה גרוע כמו לחבוט בחתולי ים עוורים עם מקלות גריסיני, יותר בכיוון של "מי בעצם צריך את זה?". אז להגיד שכולם מרוצים זה גם קצת עמום, לדעתי.
גם כשמוכרים DLC לשחקני CoD הם מרוצים - הם מקללים קצת אבל קונים, מקבלים מפות ונשקים חדשים וגם מישהו שהמשחק שלו משלשל לכיס כמה ג'ובות. אז זה כל כך נורא? אפשר להתווכח.
בכל אופן, הדוגמה של הסרטים לא כל כך דומה, אבל כמו שאמרתי - הבנתי את הפואנטה.
Radioactive Grandpa כתב:בעיניי לעשות Remake מוצלח לפרה חולבת לגיטימי יותר מלהוציא כותר המשך מצ'וקמק ובזיוני.
שוב, כמו קודם, יש נבלות ויש טרפות.
Radioactive Grandpa כתב:אני רק סקפטי לגבי ההגעה שלהם לקהלים חדשים (למעשה, אפילו לא רק צעירים שלא נולדו לפני 20 שנה, כאמור. בכלל אנשים שלא שמעו עליהם קודם לכן).
דוקא בעניין הזה אני מסכים לחלוטין עם אוקטרין. למה שיהיה לך ספק שאם יש משחק בן עשרים שאין לו שום אזכור חוץ מבארכיוני מובי ובניו, לא תהיה לו חשיפה לשחקנים חדשים כשהוא תופס איזה כותרת, זניחה ככל שתהיה, במגזין כלשהוא או במדור משחקי מחשב באתר חדשות?
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

כסף כבד

בנשימה אחת אתה גם אומר שהדוגמה של הסרטים לא כל-כך דומה, וגם שכאשר מוכרים חבילות DLC הלקוחות "מקללים קצת אבל קונים". יש צורך להרחיב, או שאתה מסכים שענייני ה-DLC למיניהם רחוקים מהנושא אף הרבה יותר מהדוגמה של עולם הסרטים?
brother34 כתב:שוב, כמו קודם, יש נבלות ויש טרפות.
כן, לא רציתי להגיע למשפט הזה... אבל בכל זאת, זה לא זה. נכון שיש כאן רכיבה על מותג מצליח, ואולי לפעמים בעלות מכירה שלא משקפת את עלות הייצור, אבל חתול הים העיוור הזה נמכר בשק שקוף למדי (ובטח שזה לא קשור לסחטנות ה-DLC'ית על סוגיה).
brother34 כתב:דוקא בעניין הזה אני מסכים לחלוטין עם אוקטרין. למה שיהיה לך ספק שאם יש משחק בן עשרים שאין לו שום אזכור חוץ מבארכיוני מובי ובניו, לא תהיה לו חשיפה לשחקנים חדשים כשהוא תופס איזה כותרת, זניחה ככל שתהיה, במגזין כלשהוא או במדור משחקי מחשב באתר חדשות?
כי רימייקים למשחקי נוסטלגיה הם רימייקים למשחקי נוסטלגיה. ומשחקי נוסטלגיה הם משחקי נוסטלגיה. קהל היעד מוגדר מראש. אם אתה לא מוצא עניין בכלל בכל הרימייקים האלו אין טעם להפנות אליך את השאלה, אבל אותי למשל, כנראה לא ירגש מדי לשמוע על רימייק למשחק בן 20 שנה שלא שמעתי עליו בחיים. משחק שאהבתי לעומת זאת, בהחלט כן. וזה אני, חבר בקהילת מסע אל העבר וכל הג'אז הזה. אם אני בחור צעיר ממוצע (דהיינו גם בלי תודעה היסטורית מפותחת מדי), גם אם אגב הפרסום יקרקרו הכותרות ויטענו שמדובר ביצירת מופת לשעבר, כנראה שעדיין אני אשכח מזה ברגע אני אראה ש-God of War החדש יוצא בקרוב, או משהו כזה.
[עריכה]
שיהיה ברור אגב, שאני לא טוען שזה לא יכול להיות. אמרתי "מעניין יהיה לבדוק את הטענה הזו" והתכוונתי לזה.
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

money, its a sin

שליחה על ידי brother34 »

בסדר, בסדר.
אבל לגבי ההסבר שלך - אני עדיין לא מבין על מה הדיון. לא חשבתי שאוקטרין במילה "חשיפה" התכוון ל"קניה בטוחה", וגם התייחסתי לזה כך.
למה אתה מתעקש ש"החזרה לתודעה" צריכה להיות יותר מאשר קריאה על זה באיזה מקום? אני לא מתעניין בכלל במשחקי אימה, למשל, ובכל זאת נמצאים אצלי איפשהוא תאים שיזהו מילים כמו
Slenderman או Silent Hill. (ואני יודע שאלה משחקים שזכו לפרסום בלי השוואה לרימייק, זו לא הנקודה [אני חושב?]).
לקנות או להשיג את הרימייקים האלה, זה כבר באמת משהו שצריך לבדוק.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

whose sin?

brother34 כתב:למה אתה מתעקש ש"החזרה לתודעה" צריכה להיות יותר מאשר קריאה על זה באיזה מקום?
מסיבה פשוטה שחשבתי לברורה מאליה. אם "חזרה לתודעה" בקרב צעירים שלא עברו את גיל 20 וגו' מסתכם בלקרוא על זה כמה מלים באיזשהו מקום, זה כל-כך חסר משמעות ולא מעניין שזה לא היה נראה לי שווה ציון (קל וחומר כלימוד זכות על הרימייקים). :dontknow:
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

משמעות, תודעה, מיסטיקה שקל ועשרים.

שליחה על ידי brother34 »

טוב, זו כבר דלת לדיון ארוך ומפותל בנושא אמנות, יוצרים וחיי היצירה בנפרד ממקורה וכו' ועוד וכן הלאה מילים מסובכות הכנס כאן.
לא בהכרח שזה חסר משמעות, לחיות בתודעה של אנשים.
אבל באמת זה כבר לא המקום פה לדברים כאלה, וכפי הנראה גם לא מה שהתכוון אליו המשורר הדמוני.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

Re: משמעות, תודעה, מיסטיקה שקל ועשרים.

שליחה על ידי Octarine »

brother34 כתב:אבל באמת זה כבר לא המקום פה לדברים כאלה
גורדי כתב:דיבור חופשי
אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא