קישורים חיצוניים בדפי המשחקים

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

קישורים חיצוניים בדפי המשחקים

שליחה על ידי Gordi »

עדכון קצר מהנעשה באתר:
התווסף לדפי המשחקים באתר חלק חדש בשם "קישורים חיצוניים", שיכלול קישוריים חיצוניים רלוונטים עבור המשחק.
דוגמא יפה אפשר לראות בדף המשחק של "אשם", למשל.

בינתיים התווספו קישורים ל-Mobygames עבור משחקים שקיימים בשני האתרים. בנוסף, בשיתוף פעולה עם "מאגר המגזינים הישנים", התווספו קישורים לביקורות מתוך כמה מגזינים, ועוד יגיעו בהמשך. בתקווה, גם קישורים לויקיפדיה יתווספו בשלב מאוחר יותר.

כרגיל, הערות והצעות יתקבלו בברכה, וכרגיל, אני לא מבטיח שאוכל לממש את כל מה שיוצע.
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

עם האוכל בא התאבון

שליחה על ידי brother34 »

קודם כל : דבר מצוין, לעניות דעתי. נראה כמו השקעה רצינית ועבודה קשה, (יותר מלתפוס תמונות :סמיילי:) אז כל הכבוד!
ועכשיו לשאלות :blackeye:
אחת שהיא די סתם : למה אין פה שרשור כללי כזה, לחדשות שלא נכנסות ל"חדשות" שיש בעמוד הראשי? לדעתי זה יכל להיות אפילו בפורום הראשי, ובטח בדיבור חופשי.
והשאלה השניה, שהיא יותר מהותית : בקשר לקישורים המתוכננים לויקיפדיה, האם מנהלי האתר יראו בעין יפה גם קישורים הפוכים - מויקי לכאן? או שמעדיפים לשמור על פרופיל נמוך?
כי לסדר משם קישורים זה נראה לי פשוט מאוד (אולי קצת מפרך) מה עוד שיש לנו כאן עורך ויקי מדופלם
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Re: קישורים חיצוניים בדפי המשחקים

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

סחתיין. טוב ומועיל.
וגם... <אפְּצ'י!>
אבל נהיה קצת צפוף שם למעלה בשורת הניווט, לא?
Gordi כתב:בתקווה, גם קישורים לויקיפדיה יתווספו בשלב מאוחר יותר.
זה, והלינקים למובי, אלה נראים לי בדיוק מהמשימות שקצת מאמץ קהילתי יכול לעזור לך. אם תיצור למשל מעין קובץ Excel מקוון ופתוח שיבוסס על שמות המשחקים באתר, וכל אחד יוכל להוסיף לשדה המתאים את הלינק החסר בזמנו החופשי.
brother34 כתב:למה אין פה שרשור כללי כזה, לחדשות שלא נכנסות ל"חדשות" שיש בעמוד הראשי? לדעתי זה יכל להיות אפילו בפורום הראשי, ובטח בדיבור חופשי.
עוד סיפור ישן ונושן... ("שיפור מעמדה של פינת החדשות")
אבל להפוך את זה למשהו פנימי-קהילתי במקום באתר החיצוני, זה סוג של פשרה גם כן מועילה, ואני שמח שגם ככה גורדי עושה צעדים בכיוון בשנים האחרונות. :)
brother34 כתב:האם מנהלי האתר יראו בעין יפה גם קישורים הפוכים - מויקי לכאן? או שמעדיפים לשמור על פרופיל נמוך?
אם תחפור קצת בהיסטוריית הגרסאות שם בכמה ערכים רלוונטיים, אתה עשוי לגלות שגורדי ניסה את זה לפני כמה שנים, וכל הנסיונות נכשלו. הם די קשוחים שם בעניין של זכויות יוצרים. יש סיכוי טוב יותר לכתוב שם ערך על מסע אל העבר שיעמוד בפני עצמו (לא יודע אם גורדי מעוניין בהשקעה כזו).
לא יודע אם מדופלם, דווקא אז בקושי הבנתי מה ואיך עושים, אבל מאז שכתבתי את ההודעה ההיא אני מצוי הרבה יותר בכלים השונים שם וגם לא מעט בהתנהלות (ולמרות הכל, עוד ב-2009 הצלחתי להכניס את זה :P ).
מסתבר אגב שיש בשורותינו כאן ויקיפד-עבר שבזמנו היה רציני ממני בהרבה, אבל מטעמי פרטיות לא אלשין עליו...
גורדי2

שליחה על ידי גורדי2 »

Radioactive Grandpa כתב:זה, והלינקים למובי, אלה נראים לי בדיוק מהמשימות שקצת מאמץ קהילתי יכול לעזור לך. אם תיצור למשל מעין קובץ Excel מקוון ופתוח שיבוסס על שמות המשחקים באתר, וכל אחד יוכל להוסיף לשדה המתאים את הלינק החסר בזמנו החופשי.
ביקשת, קיבלת. הנה קישור.
בעמודת MobyGames Link אפשר למצוא את הקישורים למובי, כאשר תא עם מקף אומר שלא חשבתי שיהיה במובי דף משחק ותא ריק אומר שיש סיכוי שקיים דף משחק אבל לא מצאתי אותו בזריזות.
את עמודת Wikipedia Link צריך להשלים, כאשר לשם כך אפשר להעזר בעמודת Helper Link לחיפוש מהיר.
תודה :-)
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

יפה :) (אין לך מושג איזו מסיבת מסע אל העבר פרועה רצה שם עכשיו בצ'אט מאולתר בתוך תאי אקסל. המניפולציות שצריך לעשות כאן בשביל שגורדי יתמוך במהלך כזה...)

לאיזו ויקיפדיה רצית לקשר, העברית או האנגלית? בד"כ יש הבדל די משמעותי ביניהן.
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

ביקשת קיבלת 2

שליחה על ידי brother34 »

יופי, סבא, על שאלת הקיטבג :evil:
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

ואתה, למה שלא תתפוס צ'אט לילה לקהיר?

זה לא הוא, זה אני. :blackeye:

יאללה, מי בא לצ'אט?
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

רגע רגע

שליחה על ידי brother34 »

Radioactive Grandpa כתב:אם תחפור קצת בהיסטוריית הגרסאות שם בכמה ערכים רלוונטיים, אתה עשוי לגלות שגורדי ניסה את זה לפני כמה שנים, וכל הנסיונות נכשלו. הם די קשוחים שם בעניין של זכויות יוצרים. יש סיכוי טוב יותר לכתוב שם ערך על מסע אל העבר שיעמוד בפני עצמו (לא יודע אם גורדי מעוניין בהשקעה כזו).
אז זה, למשל, יוצא מן הכלל המעיד על הכלל?
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

אכן. זה גם לא גורדי שאחראי על ההוספה שם. מצאתי כרגע עוד שלושה מקרים כאלה. אני מקווה שאנחנו לא יורים לעצמנו ברגל עכשיו...
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

brother34 כתב:דבר מצוין, לעניות דעתי. נראה כמו השקעה רצינית ועבודה קשה, (יותר מלתפוס תמונות :סמיילי:) אז כל הכבוד!
Radioactive Grandpa כתב:סחתיין. טוב ומועיל.
תודה תודה 8)
brother34 כתב:למה אין פה שרשור כללי כזה, לחדשות שלא נכנסות ל"חדשות" שיש בעמוד הראשי? לדעתי זה יכל להיות אפילו בפורום הראשי, ובטח בדיבור חופשי.
Radioactive Grandpa כתב:עוד סיפור ישן ונושן... ("שיפור מעמדה של פינת החדשות")
אבל להפוך את זה למשהו פנימי-קהילתי במקום באתר החיצוני, זה סוג של פשרה גם כן מועילה, ואני שמח שגם ככה גורדי עושה צעדים בכיוון בשנים האחרונות.
כן, כאמור, בתקופה האחרונה אני משתדל יותר, אלא אם כן מדובר בשינויים זניחים או קוסמטיים.
brother34 כתב:בקשר לקישורים המתוכננים לויקיפדיה, האם מנהלי האתר יראו בעין יפה גם קישורים הפוכים - מויקי לכאן? או שמעדיפים לשמור על פרופיל נמוך?
Radioactive Grandpa כתב:אכן. זה גם לא גורדי שאחראי על ההוספה שם. מצאתי כרגע עוד שלושה מקרים כאלה. אני מקווה שאנחנו לא יורים לעצמנו ברגל עכשיו...
אני לא חושב שכדאי להוסיף בצורה סיטונאית, כי אז כנראה שגם תבוא הסרה סיטונאית. בואו נשמור על הסטטוס-קוו.
Radioactive Grandpa כתב:יש סיכוי טוב יותר לכתוב שם ערך על מסע אל העבר שיעמוד בפני עצמו (לא יודע אם גורדי מעוניין בהשקעה כזו).
גם אני לא יודע. נתחיל מדף "אודות" באתר :-)
Radioactive Grandpa כתב:וגם... <אפְּצ'י!>
לבריאות! אתה רואה, אפילו לא זכרתי את זה. טוב שיש פה מישהו שמתעטש לפעמים :-)
Radioactive Grandpa כתב:אבל נהיה קצת צפוף שם למעלה בשורת הניווט, לא?
כן, כולם היו צריכים לעשות דיאטה קטנה. בפעם הבאה (אם תהיה), נצטרך להיות יותר יצירתיים :-\
Radioactive Grandpa כתב:לאיזו ויקיפדיה רצית לקשר, העברית או האנגלית? בד"כ יש הבדל די משמעותי ביניהן.
במקור תכננתי לקשר רק לגרסה הלועזית, אבל אני רואה שמישהו כבר מצא פתרון יצירתי יותר. בכל מקרה, אני לא חושב שלאתר עצמו כדאי להכניס שני קישורים (במידה ויש) - המעבר בין שפות בויקיפדיה הוא יחסית טריוויאלי. אני מציע שנבחר בערך העברי במידה והוא לא סתם קצרמר, ואחרת בלועזי.

וסתם ככה, על הדרך - תודה רבה על העזרה, חבר'ה. אני באמת מעריך את זה :-)
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Gordi כתב:נתחיל מדף "אודות" באתר :-)
יאללה! :)
Gordi כתב:כן, כולם היו צריכים לעשות דיאטה קטנה. בפעם הבאה (אם תהיה), נצטרך להיות יותר יצירתיים :-\
נראה לי שכבר עכשיו צריכים להיות יצירתיים יותר, אבל נראה לי שלשנינו אין את הפניות לזה...

Octarine כתב:בבקשה, תבוא כל יום.
:)
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

טוב, הגיע הזמן לנסות להתכנס לתוצאה, לפחות לגבי קישורי ויקיפדיה.
בואו נעשה מאמץ לסגור את החורים שעדיין קיימים.

לגבי הקישור שבסופו של דבר יופיע באתר - אני רואה שלוש אופציות:
  • כשיש קישור עברי, נבחר אותו. אחרת, נבחר קישור לועזי.
  • נבחר תמיד קישור לועזי (למעט אולי יוצאים מן הכלל בודדים עם ערך עברי שווה-ערך ללועזי).
  • נוסיף את שני הקישורים, אם ישנם.
כרגע אני נוטה דווקא לאופציה השניה, מכיוון שעושה רושם שהערכים העבריים כמעט תמיד נחותים ביחס לערכים הלועזיים. מה אתם אומרים?
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

אם גם ככה העדפת אופציה של שקילת מקרה לגופו (ערך עברי טוב יותר/שווה ערך), אולי אפשר בכל מקרה להזכיר בצורה צנועה יותר את הערך בשפה השניה כשהוא קיים (המשני בחשיבותו לפי הקריטריון שהצעת). ובאותו אופן, גם להוסיף את ההערות שהערנו אנחנו לגבי הקישורים, במקרה שהערך לא ספציפי.
למשל: מכיוון שאנחנו גם ככה מקדמים תוכן כחול לבן, נראה לי שכדאי להזכיר קיומו של ערך עברי במקרה שהוא לא ממש בזיוני, גם אם הוא נחות בהשוואה לאנגלי.
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

בסוף הלכתי על הוספה של שני הקישורים (במידה וישנם), זה היה הכי פשוט.
לא הוספתי את ההערות, לא חשבתי שהערך המוסף שלהן מספיק חשוב בשביל לשנות את המערכת.
אני די מרוצה מהתוצאה, זה ממש נחמד שאפשר להגיע ל-MobyGames ו-Wikipedia בקליק :-)
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא