סיקורים ומדיניות

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Re: סיקורים ומדיניות

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

:shock:
טוב, זה הצליח הרבה מעבר למצופה...
אם הנגישות הזו הפכה את מלאכת כתיבת הסיקורים השלמים למשהו הרבה יותר מזמין אני שמח מאוד, זה רווח לא צפוי. רק... אתה בטוח שהבנת את הקונספט, אוקטרין? באמת התכוונת לפתוח את הסיקור הזה לכתיבה שיתופית? (מדיום שבו מן הסתם אדרוס את התעמולה הפמיניסטית וקיבעון הצ'וקו שלך?)
הרי לא רק שזה סיקור גמור, הוא גם נכתב מפרספקטיבה אישית לחלוטין (וזה עוד מבלי להזכיר שוב עד כמה הכתיבה שם היא אידיוסינקרטית, כאמור). עד כמה מבחינתך אתה מתיר אותו לשכתובים עמוקים? אילו אני הייתי כותב סיקור ברמה כזו לא הייתי מוכן שעורכים ישנו לי חלקים ברמת התוכן.
אם באמת התכוונת לעשות את הסיקור שלך הפקר, סחתיין. לי אישית לא נוח לעשות שינויים בוטים ברמת התוכן בטקסט מסוג כזה, וגם לא "להפקיע את הזכויות" ממחבריו.
(בכל מקרה זה מעורר אצלי כמה מחשבות, אבל אני אחכה איתן עד לתגובתך.)

לגבי דפי השיחה, הכוונה לא היתה להודיע על כל "פיפְּס" שנכתב בדף שיחה ערה וליצור כפילות מצחיקה עם הפורום. הכוונה היתה רק להסב את תשומת הלב כשפותחים דיון חדש או כשמחדשים דיון שנדם מזמן (משתמשים פעילים בדיון ישימו לב לעדכונים, אבל אחרי כמה ימי/שבועות/חודשי/שנות בצורת, סביר להניח שהם לא ישימו לב שיש חדש, גם אם יעשו שימוש ברשימת המעקב בויקי). אני חושב שהפרקטיקה הזו תהיה פחות מוזרה ויותר אינטואיטיבית כשיתחילו (אם יתחילו) מקרים טיפוסיים של כתיבה שיתופית, ולא כתיבה של סיקור-ממש שהיא גם הנסיון הראשון לשימוש במערכת.
אפשר לעשות דיונים בפורום גם על סיקורים ספציפיים, אבל ברגע שה"שוֹק" ישכך, שאלות ההתנהלות וההתנסות תסתיימנה ובמקומן הדיונים יחלו להתמקד בתוכן הסיקור גופו, וכאשר כתיבת הסיקור עצמה תיעשה בתהליך מדורג ואיטי של צבירת ידע ולא של "בום! סיקור", אני חושב שצבירת כלל המידע הרלוונטי לסיקור הספציפי בדף השיחה הצמוד לו - תהיה לה תועלת רבה.

אני מחכה לגורדי שיגיב כדי שאפתח שרשור חדש המוקדש לנושא, ואיתו אולי גם ליטושים קלים של נוסח דף המיזם. אני חושב שהדברים יתבהרו עוד בהמשך. אם שניכם הבנתם כמו שהבנתם את הנוהל-לכאורה לגבי הודעה בפורום על כל חלופת דברים בדפי השיחה, האשם בי ואני אנסח את זה שוב כדי למנוע אי הבנות.

וכמובן, סחתיין על היוזמה והסיקור.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

Radioactive Grandpa כתב:אתה בטוח שהבנת את הקונספט, אוקטרין?
הבנתי, והחלטתי להתעלם באלגנטיות.
Radioactive Grandpa כתב:(מדיום שבו מן הסתם אדרוס את התעמולה הפמיניסטית וקיבעון הצ'וקו שלך?)
אל תיגע לי בצ'וקו!

אני לא רוצה להפקיר את הסיקור שלי, אבל:
א. לראות את QfG ברשימה הזכיר לי שהוא אחד מהמשחקים שכבר הרבה זמן אני זומם לשפץ את הסיקור שלהם, אז ניצלתי את ההזדמנות לפני שאתחרט.
ב. הרי גם ככה סיקור שאכתוב יפורסם ויקבל הערות ותיקונים בפורום. בפורמט של הויקי הרבה יותר נוח לתקן עניינים קטנים כמו תקלדות וניסוחים ישירות במקום בפינג פונג של הודעות.
אבל כן, זה לא כל כך מה שאתה התכוונת לעשות.
Radioactive Grandpa כתב:אפשר לעשות דיונים בפורום גם על סיקורים ספציפיים, אבל ברגע שה"שוֹק" ישכך, שאלות ההתנהלות וההתנסות תסתיימנה ובמקומן הדיונים יחלו להתמקד בתוכן הסיקור גופו, וכאשר כתיבת הסיקור עצמה תיעשה בתהליך מדורג ואיטי של צבירת ידע ולא של "בום! סיקור", אני חושב שצבירת כלל המידע הרלוונטי לסיקור הספציפי בדף השיחה הצמוד לו - תהיה לה תועלת רבה.
:thumbleft:
Radioactive Grandpa כתב:וכמובן, סחתיין על היוזמה והסיקור.
בבקשה, תבוא כל יום.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Octarine כתב:הרי גם ככה סיקור שאכתוב יפורסם ויקבל הערות ותיקונים בפורום.
רק אם תחליט כך... ובפורום לא ישנו לך את הטקסט, רק יציעו לך.
Octarine כתב:הבנתי, והחלטתי להתעלם באלגנטיות. [...] אני לא רוצה להפקיר את הסיקור שלי, אבל:
א. לראות את QfG ברשימה הזכיר לי שהוא אחד מהמשחקים שכבר הרבה זמן אני זומם לשפץ את הסיקור שלהם, אז ניצלתי את ההזדמנות לפני שאתחרט.
...
טוב... במקרה כזה הרי ביקשתי להעלות בקשה בפורום כדי להסיר את המשחק מהמיזם (כאן כמובן שלא היתה שום בעיה, אבל אילו כבר התחיל תהליך שיתופי בסיקור כלשהו, זה כבר כן יוצר בעיה ועל כן הנוהל). אבל אם ללמוד מהמקרה שלך שהרגשת שנוח ופשוט יותר לערוך שם, וזה גם חילץ ממך את זה בספונטניות, אולי כדאי לפתוח במה מקבילה שם שתהיה מיועדת לכתיבה אישית וביקורת עמיתים ע"י עריכה חופשית. השאלה היא איך שומרים על הנוחות וה"זרימה".

יש לי כמה הרהורים לגבי האופן שבו הייתי רוצה לשפר שם דברים ברמת התשתית. למרות שזה צפוי להיות צחיח כמו <הכנס כאן דימוי וולגרי שיקומם את אוקטרין>, לא הייתי רוצה לעשות את זה פרוץ לחלוטין, ומצד שני לא להעמיס בנהלים ובפרט כאלה שדורשים מהמשתמש פעולות מסובכות שעשויות להרתיע אותו (כמו "להפריט" סיקור באופן עצמאי ע"י העברה לבמה המקבילה בתנאי שלא נעשתה בו עבודה בכלל). ואפשר להוסיף תבניות שהופכות הכל לברור ואסתטי יותר, הבעיה היא שאז קוד התבנית נוסף לקוד המקור של הדף וגם זה עלול להרתיע משתמשים, במקום המצב כרגע שבו זה מאוד קרוב ל-WYSIWYG הידידותי ומונע הפאניקה.
דעות תתקבלנה בברכה.

Octarine כתב:בבקשה, תבוא כל יום.
תבוא אתה כל יום!
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

Radioactive Grandpa כתב:אני מציג בפניכם את ראשי התיבות הבאים של קהילת מסע אל העבר שהולכים להיות הלהיט הבא אחרי השת"ק: המכ"ש.
סחטיין, כל הכבוד על היוזמה! ואני רואה שהיא כבר נושאת פרי 8) .
Radioactive Grandpa כתב:רק צריך לראות שאין לגורדי התנגדות לצרף את Scorched Earth למיזם, הוא לא מופיע ברשימת הסיקורים לשיפוץ.
ההפך, מגיע לו סיקור הרבה יותר מקצועי ומכובד.
Radioactive Grandpa כתב:יש לי כמה הרהורים לגבי האופן שבו הייתי רוצה לשפר שם דברים ברמת התשתית. למרות שזה צפוי להיות צחיח כמו <הכנס כאן דימוי וולגרי שיקומם את אוקטרין>, לא הייתי רוצה לעשות את זה פרוץ לחלוטין, ומצד שני לא להעמיס בנהלים ובפרט כאלה שדורשים מהמשתמש פעולות מסובכות שעשויות להרתיע אותו (כמו "להפריט" סיקור באופן עצמאי ע"י העברה לבמה המקבילה בתנאי שלא נעשתה בו עבודה בכלל). ואפשר להוסיף תבניות שהופכות הכל לברור ואסתטי יותר, הבעיה היא שאז קוד התבנית נוסף לקוד המקור של הדף וגם זה עלול להרתיע משתמשים, במקום המצב כרגע שבו זה מאוד קרוב ל-WYSIWYG הידידותי ומונע הפאניקה.
דעות תתקבלנה בברכה.
האינסטינקט הראשוני שלי היה שצריך להוסיף מעין תבנית בסגנון "ערך זה הוא קצרמר" ע"מ לומר ש"סיקור זה משתתף בפרויקט הסיקור מחדש וגו'". אתה צודק שזה קצת "מלכלך" את מה שהיה פעם "סיקור נקי" בקוד המקור, אבל אני חושב שזה עשוי לסייע להבהיר מה בדיוק מטרת הערך. מה גם שאני רואה שבויקיפדיה קיים כיום מנגנון של "עריכה" לצד "עריכת קוד מקור", ואם נצליח לייבא אותו אלינו, זה יהיה אופטימלי.

ואם כבר נגענו בזה (וגם כאן וכאן), ישנה בעיה קלה עם מערכת הויקי, או שמא עלי לקרוא לה "מערכת הויקי הישנה". זאת לחלוטין אשמתי, כאשר פתחתי ויקי חדש ללא סגירת הישן. אבל - בשורה התחתונה, אני חושב שעדיף שכל המיזם הזה יהיה בויקי החדש, שם כנראה קל יותר לעדכן גרסאות. צריכה להיות דרך קלה לייבא את הערכים (זה מה שעשיתי בפעם הקודמת), אני אנסה לראות איך עשיתי זאת. סליחה.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

אני מבין שכבר עשית את זה? ושזה כולל את שלבי הביניים? טוב, אחלה. אז נירשם מחדש. אבל אתה צריך לשנות את ההרשאות שם, ההרשמה שם אינה חופשית.
Gordi כתב:
Radioactive Grandpa כתב:רק צריך לראות שאין לגורדי התנגדות לצרף את Scorched Earth למיזם, הוא לא מופיע ברשימת הסיקורים לשיפוץ.
ההפך, מגיע לו סיקור הרבה יותר מקצועי ומכובד.
סבבה, אז הטופיק, אם אתה עדיין קורא כאן, תגיד אם התכוונת לפורמט הכתיבה השיתופית שאליו כיוונתי בהתחלה, או לכתיבת הסיקור בויקי בדומה למה שאוקטרין עשה כאן.
גורדי2

שליחה על ידי גורדי2 »

נסה עכשיו (בתקווה שזה לא יביא ים של בוטים).
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

אחלה. אין אפשרות להוסיף איזה CAPCHA לתהליך הרישום כדי לעכב קצת את הפלישה?

בעקבות עמדתך התחלתי בניסויים. הנה דוגמה לתבנית לסיקור תחת ביקורת עמיתים (בסיקור של אוקטרין), והנה דוגמה לסיקור במיזם הכתיבה השיתופית (ב-Bang Bang). בקוד המקור של הסיקור מופיע רק הכיתוב {{כתיבה שיתופית}} או {{ביקורת עמיתים|מחבר}}, אז נראה לי שזה שווה את זה.

אז המשימה הבאה שלי היא לכתוב דף מדיניות לביקורת עמיתים. אני מתכוון לזרום על זה עם ההיגיון הפרטי שלי. כל מי רוצה להציע נהלים או להצביע על נקודות הדורשות תשומת לב, מוזמן.
אני חושב להפוך את התבנית של ביקורת עמיתים לקצת מורכבת יותר, שיש בה שני שלבים: סגור - בקשה לא לערוך תיקונים בסיקור (מיועד לשלבי כתיבה ראשוניים כדי שהמחבר יוכל לנצל את הפלטפורמה, ומצד שני לא להתעסק בהצקות של עריכה זרה לפני שהוא מבקש את זה); ופתוח - רגיל.
סמל אישי של משתמש
הטופיק
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי הטופיק »

Radioactive Grandpa כתב:סבבה, אז הטופיק, אם אתה עדיין קורא כאן, תגיד אם התכוונת לפורמט הכתיבה השיתופית שאליו כיוונתי בהתחלה, או לכתיבת הסיקור בויקי בדומה למה שאוקטרין עשה כאן.
אני עדיין כאן :) זה יצטרך לחכות עד לסוף הסמסטר הזה (ואז סוף התואר :twisted: ), למרות שכבר כתבתי משהו. אני אולי אעלה אותו בסוף השבוע בתור ניסיון.
אם כבר באותו נושא, אז כשהתחלתי לכתוב, חיפשתי תבנית סיקורים בכל השרשור ולא ממש מצאתי (חוץ מזו הפשוטה של גורדי). פיספסתי משהו, או שאנחנו עוד לא שם?
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

מה הכוונה ב"תבנית"? אתה מדבר על סטנדרט של תוכן?
[עריכה]
אגב, עדיין לא השבת למה בדיוק התכוונת בנוגע לכתיבת הסיקור (לבד / שיתופי).
סמל אישי של משתמש
הטופיק
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי הטופיק »

כן, על סטנדרט של תוכן.
אני חושב שאני אלך בכיוון של אוקטרין, כלומר, אכתוב סיקור מלא ויעלה אותו לויקי להערות.
ובעצם, מה הכוונה בדיוק של "שיתופי"?
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

אז לא פיספסת, רק את זה שאנחנו עוד לא שם. :) (אמרתי שאני מתכוון לכתוב מדריך, שזה עדיין רחוק, אבל אולי אתקדם עם זה לכבוד המיזם.)
הטופיק כתב:אני חושב שאני אלך בכיוון של אוקטרין, כלומר, אכתוב סיקור מלא ויעלה אותו לויקי להערות.
אחלה. בהצלחה (רק צריך קודם להירשם).

הכוונה ב"שיתופי" היא שהכתיבה פתוחה לכולם באותה מידה, ואתה רק מחבר אחד מבין (בפוטנציה) כל חברי הקהילה. פרטים נוספים בדף המיזם (או בשרשור הזה... :P )
סמל אישי של משתמש
הטופיק
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי הטופיק »

Radioactive Grandpa כתב:(רק צריך קודם להירשם).
זה ידני או אוטומאטי? כי עדיין לא קיבלתי את המייל...
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

נדמה לי שזה אוטומטי. בדוק את תיקיית הספאם.
[עריכה]
אה, אתה TheTufik?
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

ספאם סוג ק'

שליחה על ידי brother34 »

ואני חשבתי תמיד שאתה זה :
http://www.blorit.co.il/forum/thread974.html" target="_blank

:clown:
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

אשכרה, אפילו לא שווה להתאים לו מארש לוויה.

טוב, נדמה לי שהכנת התשתית הסתיימה בשלב הזה. כולם מוזמנים להעיר על הנהלים בדף המיזם הראשי ובדף ביקורת העמיתים (אם משהו לא ברור, הסתייגות עקרונית, וכו').
בהיעדר הערות נוספות, נראה לי שיהיה אפשר לפתוח את השרשור הרשמי בפורום (שלא הולך לחדש דבר אלא רק לציין שוב ובקצרה את ייעודו) ולחנוך את זה רשמית.

וכמה נקודות מיוחדות לגורדי:
- שים לב שבכמה נקודות בנהלים הוזכרה ה"הנהלה". כשזה מדבר על החלטות שיפוטיות, אלו מן הסתם סמכויות שייעדתי לך (לא שאני לא אשמח לקבל אותן על עצמי, אם תהיה מעוניין בכך), אז וודא שהן מקובלות ונוחות עליך.
- אני מתכוון להוסיף את המיזם ל"עניינים שונים שכדאי להכיר" ולהזכיר אותו גם ברשימת "הסיקורים לשיפוץ". אני כרגע די נוטה לעמדה המינימליסטית ולהסתפק בזה, אבל אולי שווה בכל זאת לתת לזה במה מובלטת יותר ולהפוך את שרשור המיזם לעוגן. אולי זה באמת יעזור להגביר לזה את החשיפה וההשתתפות. מה דעתך?
- מסתבר שכדי להכניס תנאים ופונקציות אחרות לקוד הויקי (כמו בויקיפדיה הרשמית) צריך להתקין את ההרחבה הזו. אולי יבוא לך להעיף מבט ולנסות, אפשר בעיקרון לעשות עם זה דברים נחמדים.

אגב, אוקטרין, עשיתי כמה עריכות קטנטנות בסיקור שלך. בדוק שלא עשיתי שם משהו שלא הייתי צריך.
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא