Rayman Origins

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Re: Rayman Origins

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

אני כרגיל שומר אמונים ל-PC ולמקלדת. ככה גם שחקתי בהצלחה לא מבוטלת במשחקים שממליצים נמרצות להשתמש בגיימפד (Super MeatBoy, Binding of Isaac, Shank, סדרת PoP, אם לא שרבבתי לכאן בטעות משחק שלא עושה את זה מפורשות). נדמה לי שגם בזה ההמלצה היא להשתמש בגיימפד.
אבל אני כמעט תמיד משנה מקשים.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

אני בדעה הפוכה ל-RG. למרות שלא שיחקתי במשחק, משחקי פלטפורמה בד"כ נוחים בהרבה עבורי עם גיים-פאד.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

טוב, בגלל זה אתה לא מחבב משחקי פלטפורמה.

סתם. אני ככה"נ בעמדת מיעוט.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

Radioactive Grandpa כתב: סתם. אני ככה"נ בעמדת מיעוט.
יאפ. אם יוצרי המשחקים עצמם ממליצים לשחק עם Gamepad, אז לא חושב שאני החריג...הפעם ;)

ברור שזה עניין של העדפה אישית, בסופו של דבר. עם זאת, בתור מישהו ששיחק שנים במחשב באמצעות מקלדת בלבד, אחרי שקניתי לעצמי גיים-פאד של XBox 360, לא הבנתי איך הסתדרתי עד עכשיו. השינוי מבחינתי היה עצום.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

בינתיים מבחינתי זה תלוי בשלב. בשלבים של ציד האוצר הרבה יותר קל לי לעשות קפיצות מהירות עם הגיימפד, במיוחד שאפשר למפות את לחצן הריצה לטריגר.
בשלבים של היתוש אני מעדיף לשחק עם מקלדת כי נוח יותר לירות ברצף עם כל היד על הרווח מאשר באצבע אחת על כפתור בגיימפד (האצבע מתחילה לכאוב לי אחרי כמה שניות... טוב, אולי זה בגלל שאני כבר לא צעיר כמו פעם :Sad: ).
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

עידן כתב:..... אחרי שקניתי לעצמי גיים-פאד של XBox 360, לא הבנתי איך הסתדרתי עד עכשיו. .....
באנקדוטה הפוכה, ואפילו קשורה ספציפית ל-Rayman Origins, באחת הפעמים נסיתי לשחק Co-Op עם אחי, והוא השיג לנו איזה גיימפד (לא זוכר אם המשחק מחייב, או שסתם יהיה נוח מבחינת מרחב, או כדי למנוע key-jamming או איכשלאקוראימלזה). וכמובן שרבנו על הזכות להשתמש במקלדת. כי רצינו לשחק טוב...
אבל כן, מובן שלא לקחנו לעצמנו את הזמן להתמקצע על הגיימפד הזה כדי להנות ממנו כמו שצריך, וכמדומני הוא גם לא היה משהו באופן כללי.

נוח יותר ללחוץ ברצף על מקש הרווח? ואללה, אני דווקא שניתי את המקש לאחד קטן וסטנדרטי. דווקא בלחיצות רצופות מקש הרווח המגודל עשוי שלא להגיב טוב.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

יש הבדל גדול בין גיים-פאד "רגיל" לאחד איכותי(ניסיתי די הרבה בחיי-נינטנדו, ג'נסיס, פלייסטיישן 1, פלייסטיישן 2, גיים-קיוב, ווי ועוד).

לטעמי, הגיים פאד של Xbox 360 גם טוב בהרבה מזה של הפלייסטיישן. בכלל, הוא לדעתי הכי טוב שנוצר.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

סוף סוף גמרתי את המשחק, כולל השלב בעולם המתים, עם 242 מהשמם סגולים כאלה מתוך 246 ואפילו כמות די מכובדת של מדליות וגביעים (אבל לא את כולם כמובן, זה מעבר לכוחותי). וכל מה שזה דרש ממני זה 26 שעות מחיי ושני אגודלים שרק עכשיו מתחילה לחזור אליהם התחושה.
זה היה פלטפומר כיפי. אפילו הייתי אומר ממש כיפי. אפילו הייתי אומר שנהניתי ממנו יותר מאשר Guacamelee, שהוא גם פלטפורמר טוב.
לפחות את ריימן הצלחתי לגמור, בעוד שבגווקאמליי ויתרתי על שלבי הגיהנום. ריימן פשוט הרבה יותר חמוד וזורם - יש יותר דגש על קפיצות מדוייקות מאשר על לחימה באויבים, ונראה לי שזה יותר מתאים לי.
וכמובן, הפסקול הפיקנטי של כריסטוף הראל רק מוסיף לאווירה המשוגעת-cartoonish של המשחק.
בניגוד לסבא, לא הפריע לי שהכוחות החדשים לא מחייבים אותך לחזור לשלבים קודמים. אז כן, זו אולי קצת פיקציה, אבל זה בונה עקומת התקדמות במשחק ואני מעדיף משחק כזה שזורם קדימה מאשר אחד שמחייב אותי לחזור כדי למצוא את כל הסודות (גווקאמליי למשל הוא כזה).

אז זהו. היה טוב. ואולי יום אחד אנסה גם את Rayman Legends.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

רגע, אכן טענתי שהכוחות החדשים הם פיקציה, אבל לא החוסר בצורך לחזור אחורנית לשלבים קודמים הוא מה שהפריע לי (זו דווקא ביקורת מרכזית נגד המשחק הראשון, כמדומני, ודי בצדק). מה שהיה מיוחד כל-כך בהשגת הכוחות החדשים במשחק הראשון זה שבאמת מתרחש שדרוג משמעותי של חוויית המשחקיות שחלה על כל המשחק.
אבל זה בהחלט יכול לפגוע בזרימה הטובה של המשחק. גם סודות מתוחכמים עשויים לפגוע בזה. יש מין סתירה בין משחק שזורם מהר וכיף ובין משחק שצריך להתמחות בו (מעבר למיומנות נרכשת באופן פאסיבי) כדי להרגיש שאתה באמת משחק בו כמו שצריך. ואולי אנחנו סתם זקנים ומפונקים כיום. כל כך הרבה משחקים טובים שלא שיחקנו בהם מעולם, למי כבר נשארה סבלנות להיות מומחה? (לשון רבים בשם עצמי בלבד, כמובן...)

על האבוקדו הלוחם לא שמעתי. הרצתי חיפושון ב-YouTube ומהסרטון של TotalBiscuit עושה באמת רושם של קווי דמיון לריימן עם השגת כוחות חדשים במהלך המשחק וכו'. אבל לא שרדתי מעל לחמש דקות של צפיה, זה אחד הסרטונים המשעממים ביותר של TotalBiscuit שראיתי אי פעם, ולא באשמת המשחק (ואולי זה רק אני צפיתי קצר רוח, משום מה).
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא