הפן הטכני קל איתי

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

Re: הפן הטכני קל איתי

שליחה על ידי brother34 »

תודה.
יש לי חלונות 7 32 ביט, נראה מה ייצא.
הרמתי, אבל עקב עומס רב בחיים בחוץ, יקח לי זמן להנחית אותה.ותודה
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

גורדי, הייתי רוצה שבחבילה יהיה בתור ברירת מחדל תמונת רקע יפה לשולחן העבודה, כלומר, מעין לוגו גדול של האתר, רצוי מעוצב כמו הלודר של טל לרנר. יש לך משהו כזה מוכן ב640X480 ?
כי מה שנמצא שם עכשיו לא ממש יפה:

תמונה
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

Radioactive Grandpa כתב:המ. כשאני דיברתי איתך על זה דווקא דחית את רעיון שרשור הארכיון. ובמקרה שגם לך אין כוח לבדוק את הדוא"ל אחת לחודש, שלחתי לך סיפתח לשרשור הזה.
דווקא לא, מה שאמרתי הוא: "נכון לעכשיו, אין צורך לפרסם הודעת ארכיון שתשמר את הערכים המקוריים, אבל הייתי רוצה לשמור את היכולת לעשות זאת בעתיד". ובכן, כמו שאומר הביטוי, "העתיד כבר כאן", או במילים אחרות - מהרגע שהשרשור יכול לשרת משתמשים נוספים, יש טעם לפתוח אותו.
וכן, ראיתי את המייל, תודה! אני אמנם בודק את המייל יותר מפעם בחודש, אבל לצערי אין לי מספיק זמן לטפל בכל המיילים בזמן אמת ולכן התגובות משתהות...
Og כתב:
Gordi כתב:אני לא מצליח לשחזר עם החשבון שלי (החשבון האישי שלי אמור להיות עם הרשאות זהות לחשבון שלך). תוכל לפרט איך בדיוק אתה מנסה למחוק את האלבום? אני ניסיתי בשתי דרכים, אולי יש עוד.
האלבום שאתה מצליח למחוק הוא ריק במקרה? ניסית באלבום עם תמונות?
ניסיתי גם וגם. אני אשמח אם תוכל לצרף את הצעדים שאתה עושה על מנת למחוק את האלבום.
Og כתב: בקשר להמרת רצועות השמע, טיול קטן בשת"ק גרם לי להבין שאין כ"כ הרבה מועמדים כמו שחשבתי מבין המשחקים שלי. יש של אחרים אבל אני לא מרגיש בנוח להתעסק בקבצים של אחרים ללא אישור מהם.
הגיוני. תרצה אולי לפרט איך בדיוק כל אחד יכול לקבוע האם המשחקים שלו עומדים בקריטריון?
Og כתב:אפרורפו זה, במשחק Alone in the Dark 3 של SIXKILLER שבשת"ק יש קובץ CUE תקול מה שגורם לרצועות השמע לא להיות מזוהות. בגלל זה, המשחק עושה שימוש רק ברצועת הנתונים ולכן נכון לעכשיו בדיוק אותה פונקציונליות הייתה מתקבלת אם המשחק היה מכיל רק את הקבצים ללא קובץ התמונה והיה שוקל רק 33 מגה מכווץ (במקום 300 מגה כמו עכשיו).

ואפרורפו זה, הרבה מאד גדלים של משחקים שמופיעים בתצוגת קטגוריית השת"ק:
http://www.old-games.org/categories/cat,11" target="_blank
פשוט לא נכונים.
הוספתי לניטפוקיה, תודה.
Og כתב:סיימתי לדחוס את המשחקים הרלוונטיים [...]
כל הכבוד, נראה שהשינוי משמעותי ביותר! :thumbright:
Og כתב:עוד משהו: אפשר באמצעות קידוד הקול להקטין את נינה הזחלולית ל16.3 מגה. גורדי, אם אני אכתוב למשחק סיקור תסכים להעביר אותו מהשת"ק לאתר?
בוודאי, אתה מוזמן.
Og כתב:גורדי, הייתי רוצה שבחבילה יהיה בתור ברירת מחדל תמונת רקע יפה לשולחן העבודה, כלומר, מעין לוגו גדול של האתר, רצוי מעוצב כמו הלודר של טל לרנר. יש לך משהו כזה מוכן ב640X480 ?
כי מה שנמצא שם עכשיו לא ממש יפה:
וואו, הנה משהו שיתפוס את תשומת לבו של כל אחד...
וברצינות, אין לי משהו מוכן, אבל אני מסכים שזה יהיה רעיון טוב להכין.
R.G - בתור אחד שפוטושופ לא זר לו, תרצה לקחת את זה עליך? אם אתה עמוס מדי (או מכל סיבה אחרת) אני יכול לנסות את כוחי.

--

ובחזרה לדיון על החבילה המוכנה של דוסבוקס, למרות שהבטחתי לדחות אותו למועד מאוחר יותר...

חשבתי שיהיה נחמד לספק למשתמשים חבילה קטנה וחסכונית שתעשה עבורם פחות או יותר את כל העבודה:
  • תבדוק אם דוסבוקס מותקן, ואם לא - תוריד ותתקין אותו.
  • תבדוק אם קיים קובץ Go.bat בתיקייה הנוכחית, ואם כן - תפעיל אותו באמצעות דוסבוקס.
  • תשתמש בקובץ conf אם אחד כזה קיים.
את כל זה אפשר לדחוס לתוך תוכנת CLI קטנה, בלי הצורך לשכפל ולהציע להורדה חבילות דוסבוקס מיותרות.
בקיצור, ישבתי וכתבתי תוכנה כזו:
http://www.upf.co.il/file/454199493.html" target="_blank
(הסיסמא היא "masagames").

ומה הבעיה, אתם שואלים? ובכן, אצלי לפחות, אחרי שסיימתי לכתוב ולהריץ הכל בסביבת הפיתוח, ניסיתי את התוכנה כ-standalone בסביבה העבודה, והאנטי-וירוס שלי (Norton) קפץ מיד, הודיע לי שהתוכנה מבצעת פעילות חשודה ומחק אותה מהמחשב. אני מניח שזה בגלל שהיא ניגשת ברקע לאינטרנט, מנסה להוריד התקנה (של דוסבוקס) ומפעילה אותה ללא צורך בהתערבות המשתמש.
אז אני אישית סימנתי שאני סומך על התוכנה, אבל אני מניח שזו חוויה לא נעימה עבור משתמש מן המניין.
ולכן, אני אשמח לשמוע שני דברים:
1. אם יש ביניכם גיבורים אמיצים - האם האנטי-וירוס שלכם מתריע על וירוס?
2. האם גרסה פחות אוטומטית עשוייה עדיין להועיל לקהל היעד?
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

לפני הכל אני רוצה להתחיל מהסוף:
בזמן האחרון תוכנות אנטיוירוס נהיו מעצבנות עם כל ה false-positives שלהם, אבל הפעם אני חייב לצדד באנטיוירוס שלך: מה לעזאזל?! תכנה שמורידה משהו מהאינטרנט? ועוד ברקע? זה מעשה שלא ייעשה ואני מתנגד בתוקף (ואין שום דרך לבדוק אם דוסבוקס מותקן, אגב) בחיים לא האמנתי שדבר כזה יבוא ממך, מילא מישהו אחר, אבל אתה?

ונחזור לסדר היום:
Gordi כתב:הגיוני. תרצה אולי לפרט איך בדיוק כל אחד יכול לקבוע האם המשחקים שלו עומדים בקריטריון?
אם אני מבין נכון למה אתה מתכוון, אז אני יכול להכין רשימה של משחקים מהשת"ק שרלוונטיים.
Gordi כתב:ניסיתי גם וגם. אני אשמח אם תוכל לצרף את הצעדים שאתה עושה על מנת למחוק את האלבום.
אפרט בהודעה הבאה.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Gordi כתב:ניסיתי גם וגם. אני אשמח אם תוכל לצרף את הצעדים שאתה עושה על מנת למחוק את האלבום.
1. מתוך העמוד הראשי:
תמונה

2. ממנהל האלבומים:
תמונה

3. מהגלרייה שלי:
תמונה

כולם נותנים לי את אותה שגיאה:
תמונה

ניסיתי גם ליצור אלבום חדש והוא הראה את אותו הדבר.
*אבל*
אם באלבום החדש אני מוחק את כל הקבצים ואז מוחק את האלבום הוא נמחק. האלבום הישן לא נמחק (יש לציין שעשיתי אותו מוגן סיסמה ולא פומבי אבל גם אחרי שביטלתי אני עדיין לא יכול למחוק).

ולנושא אחר, חבילת דוסבוקס עם W95:
במקור תכננתי להעלות שתי חבילות, אחת רגילה ואחת עם בילד נסיוני של YHKWONG עם כל מיני אפשרויות נסיוניות כמו האצת חומרה, מדפסת, אינטרנט וכו' אבל זה נמשך לנצח ואפילו לא גירדתי את קצה הקרחון, אז אני אפריד את שתי החבילות לשתי הודעות, את החבילה הרגילה אני אעלה בהודעה בפורום הראשי ואת הנסיונית, אם אני אי פעם אהיה מרוצה ממנה ואסיים אותה, בהודעה בשרשור הזה.
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

:blackeye:

אאוץ'...
אמרתי שחשבתי להכין משהו כזה, לא אמרתי שהייתי משתמש בזה בעצמי :P
וברצינות, קוראים לזה Web Installer, ובשנים האחרונות זה דווקא די נפוץ. קח למשל את זה, או את ההתקנה של ג'אווה, פלאש, כרום, ועוד דוגמאות רבות. מציעים לך קובץ קטן להורדה, והוא כבר מוריד מהאינטרנט את ה-dependencies שלו ומתקין אותם ברקע.
הקאטץ' הוא שאתה צריך לסמוך על תוכנת ההתקנה הזאת, אבל זה כבר בידי המשתמש.
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

Og כתב:ניסיתי גם ליצור אלבום חדש והוא הראה את אותו הדבר.
המממ... נסה עכשיו בבקשה.

[עריכה]
למקרה שזה לא היה ברור - נסה למחוק את האלבום הקיים, לא ליצור אחד חדש...
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Gordi כתב::blackeye:

אאוץ'...
לא הייתה כוונה להעליב, חלילה, אבל אני עדיין מתנגד, אפילו ל Web Installer למרות שאני הבנתי ממה שכתבת על התכנה שיצרת שהיא ממש ממש לא Web Installer. אולי פשוט לא הבנתי נכון.

Gordi כתב:המממ... נסה עכשיו בבקשה.

[עריכה]
למקרה שזה לא היה ברור - נסה למחוק את האלבום הקיים, לא ליצור אחד חדש...
הבעיה היא שברגע שאני מגיע לממשק של EDIT FILES כדי למחוק אותם, הוא אומר שאין קבצים, אבל יש, אני יכול לראות אותם אחד-אחד ואת האלבום. חשבתי שזו בעיית מטמון אז ניקיתי אותו (FF) אבל הבעיה נמשכה.
אז החלטתי לנסות בדפדפן אחר (IE) ושם ראיתי את הקבצים, הצלחתי למחוק אותם ואז למחוק את האלבום.
אבל את כל זה עשיתי אחרי שפירסמת את ההודעה האחרונה, ככה שאולי מה שסידרת זה מה שפתר את הבעיה? :scratch:
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

Og כתב:לא הייתה כוונה להעליב, חלילה, אבל אני עדיין מתנגד, אפילו ל Web Installer למרות שאני הבנתי ממה שכתבת על התכנה שיצרת שהיא ממש ממש לא Web Installer. אולי פשוט לא הבנתי נכון.
חלילה, לא נעלבתי, ואתה יכול להיות רגוע כי אני לא רואה את עצמי מציע את הקובץ להורדה, אבל אני עדיין חושב שהתוכנה הזו לא מאוד רחוקה מ-Web Installer.
אבל מה אם נוותר על החלק של הורדת והתקנת דוסבוקס אוטומטית - לדעתך תוכנה כזו יכולה לעזור למישהו לפשט את תהליך הפעלת המשחקים?
נניח למשל שנפנה את הגולשים להוריד ולהתקין את דוסבוקס עצמאית, ואז נניח שהוא נמצא בתיקיית ברירת המחדל וננסה להפעיל בעזרתו את Go.bat שבתיקייה הנוכחית?
את אפשר לעשות אפילו עם קובץ אצווה, עכשיו כשאני חושב על זה.
Og כתב:אבל את כל זה עשיתי אחרי שפירסמת את ההודעה האחרונה, ככה שאולי מה שסידרת זה מה שפתר את הבעיה?
לפני שכתבתי את ה"נסה עכשיו", הצלחתי לשחזר את הבעיה שלך על ידי כך שיצרתי אלבום בקטגוריה פומבית ("תקליטורי אוסף") ולא באחת הקטגוריות האישיות שלי (שזה מה שניסיתי בפעם הראשונה).
אם אתה באמת רוצה לדעת אם השינוי שעשיתי הוא זה שפתר את הבעיה, אתה מוזמן לנסות שוב עם אלבום בתיקייה פומבית.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Gordi כתב:אבל מה אם נוותר על החלק של הורדת והתקנת דוסבוקס אוטומטית - לדעתך תוכנה כזו יכולה לעזור למישהו לפשט את תהליך הפעלת המשחקים?
לא כל כך הבנתי מה אתה מנסה לעשות, אתה רוצה תוכנה שתבדוק אם יש קובץ GO.BAT ואם כן תפעיל אותו עם דוסבוקס? זה לא בדיוק מה שהחבילה המוכנה של דוסבוקס שנמצאת באתר כבר עושה ? :scratch:
Gordi כתב:נניח למשל שנפנה את הגולשים להוריד ולהתקין את דוסבוקס עצמאית, ואז נניח שהוא נמצא בתיקיית ברירת המחדל וננסה להפעיל בעזרתו את Go.bat שבתיקייה הנוכחית?
אבל כל המטרה הייתה להימנע בדיוק מזה... כלומר, להימנע מההוראות להוריד ולהתקין ולספק חבילה מוכנה...
Gordi כתב:לפני שכתבתי את ה"נסה עכשיו", הצלחתי לשחזר את הבעיה שלך על ידי כך שיצרתי אלבום בקטגוריה פומבית ("תקליטורי אוסף") ולא באחת הקטגוריות האישיות שלי (שזה מה שניסיתי בפעם הראשונה).
אם אתה באמת רוצה לדעת אם השינוי שעשיתי הוא זה שפתר את הבעיה, אתה מוזמן לנסות שוב עם אלבום בתיקייה פומבית.
עכשיו אלבום נמחק גם אם יש בו תמונות, אבל קודם הוא נמחק גם אם הוא היה בתיקיה פומבית, בהנחה שהוא היה ריק.
אז אני חושב שהשינוי שעשית היה באמת עוזר לי למחוק את האלבום ישירות מFF אבל זה לא מה שעשיתי - מה שעשיתי היה להתחבר עם IE ואז למחוק את התמונות מתוך האלבום, מה שלא הצלחתי לעשות עם FF כנראה בגלל בעיית מטמון (שאני מדגיש שוב שמחקתי אותו אבל זה לא הפריע לבן-כלב להתנכל לי :evil: ).

אגב, הפרופיל שלי מראה שנשארו לי 10 מגה מתוך 50... :?

אה, ונזכרתי במשהו ששכחתי לשאול: כשכיווצתי את המשחקים מחדש עם דחיסת האודיו הפריע לי שהלוגו של האתר שוכב בSFX.
מה דעתך על זה:
תמונה
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי brother34 »

עוג, בקשר לDeath Drome : זה אמור לעבוד מדוסבוקס?
כשאני מפעיל את GO, הוא אומר לי this is a windows NT windowed executable ויוצא.
כשאני מפעיל מהחלונות, הוא עובד, אבל במקומות מסוימים (במסך הפתיחה, למשל) בצבעים מעורבלים ולא טובים, בכל רזולוציה שבחרתי.
כמו כן, במסך בחירת הרכב ובCREDITS, המשחק עובד מהר מדי, אבל במשחק עצמו הכל בסדר.
Og כתב: אגב, אולי תרצה ללחוץ על כפתור ABOUT בחלון המשחק, אם זה חשוב לך לדעת למי הזכויות והסימנים רשומים...
LOL
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

brother34 כתב:עוג, בקשר לDeath Drome : זה אמור לעבוד מדוסבוקס?
הוא הרי משחק לחלונות... :scratch:

Gordi כתב:חשבתי שיהיה נחמד לספק למשתמשים חבילה קטנה וחסכונית שתעשה עבורם פחות או יותר את כל העבודה:
  • תבדוק אם דוסבוקס מותקן, ואם לא - תוריד ותתקין אותו.
הרמתי גבה.
ואז גם את השניה.
ואז נשענתי אחורנית.
ואז העברתי יד בזקני הירוק.
ואז נזכרתי שמדובר באותו אחד שהיתמם כאן.

בקיצור, אני עם עוג. יש במחשב שלי כמה תוכנות שמתעדכנות אוטומטיות ברשת, והן ברירת מחדל שהגיעו איתו. מדי פעם אני שם לב שאיזה חלונצ'יק שחור קפץ לאיזה חלקיק שניה ונעלם ברקע. כל פעם שזה קורה אני לפתע לופת בחזקה את שולחן העבודה (הממשי) שלי, אחוז פרקינסון. אח"כ אני מעדכן את האנטיוירוס.
זה נשמע מאוד מגניב, מה שאתה עושה, אבל אם אתה רציני לגבי זה, מבחינתי לכל הפחות שכל שלב כזה יבוצע עם אישור ויידוע מאוד ברור של המשתמש.
Og כתב:לא כל כך הבנתי מה אתה מנסה לעשות
Og כתב:אבל כל המטרה הייתה להימנע בדיוק מזה... כלומר, להימנע מההוראות להוריד ולהתקין ולספק חבילה מוכנה...
אם הבנתי נכון, הרעיון כאן הוא למנוע את המצב שיש לך תכנת DOSBox על כל משחק שאתה מחזיק על המחשב. שזה רעיון שאני מן הסתם בעדו, כאמור, רק שהכיוון הזה נראה לי מסורבל ובעייתי.

Gordi כתב:R.G - בתור אחד שפוטושופ לא זר לו, תרצה לקחת את זה עליך? אם אתה עמוס מדי (או מכל סיבה אחרת) אני יכול לנסות את כוחי.
בכיף, אני אשמח, אבל קח בחשבון את העניינים הבאים...
1. אני אכן עמוס למדי, וקשה לי להאמין שזה יקרה בשבועות הקרובים. אני גם לא הכי סומך על הפסקת האש הזו... ;)
2. אני אשמח להשראה נוספת על מה שיש לי בראש, הצעות. מה זה "הלודר של טל לרנר"? חומר הגלם העיקרי שלי בסופו של דבר יהיה הלוגו של האתר (ומה שאני חושב עליו - ה-Wallpaper הדפולטי של חלונות 95). אולי אוכל להחליף את הסמל בגרסה הזו, אולי לשחק בו קצת, אבל ממש לא יהיה לי פנאי לבנות גרסה מוגדלת שלו מעצמי. יש לך את שני הפונטים שמהם בנוי הסלוגן בלוגו?
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

עקרונית אני חשבתי פשוט על הרבה דמויות ממשחקים על רקע מגניב עם הכיתוב "מסע אל העבר" ואולי גם "כמו בימים הטובים ההם..." והכתובת. אבל אתה האמן...

ולא כ"כ זכרתי את הלודר של טל נכון. אבל הנה הוא בכל מקרה:
תמונה

brother34 כתב:כשאני מפעיל מהחלונות, הוא עובד, אבל במקומות מסוימים (במסך הפתיחה, למשל) בצבעים מעורבלים ולא טובים, בכל רזולוציה שבחרתי.
אני מניח שאתה מדבר על בעיית הצבעים הנודעת לשמצה של חלונות 7. יש כמה דרכים לסדר את זה אבל כולן כוללות משהו שצריך לעשות כל פעם לפני שאתה מפעיל את המשחק, אז אם הבעיה מפריעה לך תאמר לי ואפרט.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

זה מה שהיה לי בראש בהתחלה, מתוך הפאניקה שבדרישה למלא 640X480... אבל עכשיו עלה לי רעיון מינימליסטי שהרבה יותר מוצא חן בעיני. (חבל שאין לי פוטושופ על המחשב הנוכחי...)

שים לב קישרת לכתובת דף התמונה ולא לתמונה עצמה.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Radioactive Grandpa כתב:שים לב קישרת לכתובת דף התמונה ולא לתמונה עצמה.
כן, שמתי לב אחרי כמה דקות. תיקנתי.
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא