הפן הטכני קל איתי

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

Og
מנהל
מנהל

Re: הפן הטכני קל איתי

שליחה על ידי Og »

השרשור הזה גם ככה כבר מכיל לא מעט נושאים אז אני מתנצל אם אני מכביד על המשתתפים עם נושא חדש (וסליחה על הדאבל), אבל חשוב לי לשמוע דעות לגבי קידוד אודיו במשחקים:

כאשר יש לי אפשרות, אני מקודד רצועות שמע לפורמט LOSSY במשחקים שאני מעלה לשת"ק. אך בכל פעם שאני עושה את זה יש לי נקיפות מצפון.
אם נפח אחסון ורוחב פס לא היו שיקול משמעותי, לא הייתי חושב פעמיים ומעלה את רצועות הקול המקוריות אפילו רק בשביל הערך התיעודי שבדבר, כי את ההבדל באיכות *אני* לא שומע. מה שמביא אותי לנקודה חשובה: למרות שבכל מקום אמין באינטרנט אומרים שאוזן אנושית לא מסוגלת להבחין בין איכויות דחיסה מעל 128kbps (ב-MP3 ו-OGG), אודיופילים ברחבי העולם מוציאים כמויות מטורפות של זמן וכסף כנגד התיאוריה הזו.
הייתי רוצה שמי שמאמין שיש לו אוזן טובה ינסה (על מי אני עובד? יש פה שני אנשים וחצי, אני אודה לכל אחד שינסה) להקשיב לארבעת הקבצים המצורפים מבלי לנסות לבדוק באמצעים ויזואליים את האיכות שלהם, ויאמר לי:
א. אם הוא מבחין באיזשהו הבדל ביניהם.
ב. אם כן, האם ההבדל משמעותי.
ג. אם כן ל-א', שינסה לסדר אותם לפי איכות הצליל לדעתו.
הקבצים:
http://www.upf.co.il/file/362911038.html" target="_blank
או מכאן:
http://www.f2h.co.il/z3d9rlefglm3" target="_blank

בנוסף, הייתי רוצה לשמוע מה דעתו של גורדי על שיקולי רוחב הפס (רק כדי לסבר את האוזן, כל משחק שונה אבל בממוצע אנחנו מדברים על כ-200 מגה הבדל בין אודיו דחוס ללא דחוס, בגודל הסופי של ההורדה).
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

Og כתב:נצטרך לשנות את אבות הטיפוס שלך לגמרי כי הם לא ממש הגיוניים
איזה ניסוח גורף... זה אכן היה שרטוט ראשוני וגס, אבל חוץ מאבטיפוס 1 (ואתה צודק בתיקון כמובן. כבר המון זמן שלא בדקתי משחקים כאלה), יש עוד משהו שדורש שינוי? מה בכלל נשאר לשנות בשאר?
Og כתב:כוונתי הייתה בעצם ההפנייה למדריכים. אני הייתי רושם משהו בסגנון של .....
רעיון לא רע. במקום לעשות את הכיתוב הזה גדול ומעצבן, הייתי שם אותו בדיוק מתחת לקישור ההורדה הראשית. את זו צובע בירוק ואת זה באדום. מי שמוריד לא יכול לפספס את זה, גם אם זה לא יהיה ענק והמוני ומכער את הדף. כך:
  • הורדה ראשית
  • בעיות בהפעלת המשחק?
גם כאן אגב, לא הייתי מפנה לדף חדש אלא למשהו שיקפוץ במקום, בתקווה שהוא לא יקח יותר מארבע שורות.
Og כתב:אני מתנצל אם אני מכביד על המשתתפים עם נושא חדש
אל דאגה, זה רק ילך ויחמיר. :thumbleft: (כמו הזיכרון שלנו)

נסיתי עם אוזניות סטודיו. לא הצלחתי להבחין בהבדל. חשבתי כמה פעמים שאני שומע משהו, אבל זה לא היה עובר מבחן עיוור (שמישהו אחר היה משמיע והייתי מצליח לומר איזה קובץ זה).
אגב, זה מספיק קשה לנסות להשוות בין שני קבצים. ארבעה ובאורך כזה, זה בכלל...
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Radioactive Grandpa כתב:איזה ניסוח גורף... זה אכן היה שרטוט ראשוני וגס, אבל חוץ מאבטיפוס 1 (ואתה צודק בתיקון כמובן. כבר המון זמן שלא בדקתי משחקים כאלה), יש עוד משהו שדורש שינוי? מה בכלל נשאר לשנות בשאר?
כן, אני מניח שגם אם אני הייתי כותב משהו כזה רק כדי להמחיש עקרון הייתי נותן דוגמאות כאלה במקום לשבת ולחשוב ארוכות על משהו שאולי לא יצא בסוף לפועל.
אז אם זה יצא לפועל, נדבר, נעשה נסיונות ונכתוב מגילות ;)
Radioactive Grandpa כתב:רעיון לא רע. במקום לעשות את הכיתוב הזה גדול ומעצבן, הייתי שם אותו בדיוק מתחת לקישור ההורדה הראשית. את זו צובע בירוק ואת זה באדום.
נראה טוב. נראה מה יש לגורדי לומר.
(איזה מגניב, הוא צבע גם את התבליטים :lol: )
Radioactive Grandpa כתב:אגב, זה מספיק קשה לנסות להשוות בין שני קבצים. ארבעה ובאורך כזה, זה בכלל...
אז בא נעשה את זה יותר קל קצת, רק שני קבצים:
http://www.upf.co.il/file/793125391.html" target="_blank
או מכאן:
http://www.upo.co.il/3077161881" target="_blank

והפעם זה משהו שאני חושב שתוכל להתחבר אליו יותר :)

אפרופו זה, שמעתי לראשונה קצת מוזיקה מהמשחק:
http://www.youtube.com/watch?v=foawHmWdaMM" target="_blank
(היי, הסרטון ה-11 ברשימה מימין הוא שלך!)
ויש שם כמה קטעים לא רעים בכלל.
מה הרצועות האהובות עליך ביותר?
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

לא הצלחתי לזהות הבדל.

[לאחר כתיבה: יואו... איזו טעות לפתוח איתי את הנושא הזה.]
Og כתב:..... ויש שם כמה קטעים לא רעים בכלל.
מה הרצועות האהובות עליך ביותר?
ודאי. השתפכתי על הפסקול המדהים הזה בסיקור, אם לא עשיתי את זה מספיק בפורום.
הממ. התחלתי לחשוב על השאלה הזו, ומהר מאוד ראיתי שאני מגיע לתשובה המעצבנת "הכל". אבל מניעשה. זה בא באמת מתוך יחידים שעלו לי בראש והפכו להיות הכל. אני נזכר שלפני שנים הייתי נוהג לשים את התקליטור במערכת סטריאו ופשוט לשמוע אותו, והייתי עושה את זה הרבה. קל לי יותר להזכיר רצועות שפחות הרשימו אותי: נעימת הנושא, הקרב מול Space Mama, Candy Chateau (וזה לא שהן לא טובות).

אבל אם לנסות בכח להיות מועיל... הקרב מול Moskito הוא עד היום הצלצול בטלפון הנייד שלי. Dream Forest, ה"תנועה הראשונה" שלו כל-כך עשירה שעדיין יש לי ספקות שהדבר הזה נוצר רק כפסקול למשחק מחשב. The Caves of Skops היא עוד מנגינה שתמיד משאירה לי טעם של עוד. ואני לא יכול להזכיר אותה בלי נעימת הבוס, Mr. Skopes, שהיא עצמתית מאוד. גם Blue Mountains שצרפת כאן כזו, וגם היא חביבה עלי מאוד, עם נעימת הקרב מול Mr. Stone שהיא ורסיה של החלק הראשון. ואפילו הנעימה הקצרה מה-Game Over היא קטע בלוז כל-כך טוב...
טוב. אני מפסיק. בכוונה ציינתי פחות מוכרים, כי הרי אי אפשר לדבר על הפסקול של Rayman בלי להזכיר את Band Land המפורסם ואת Picture City... :tongue:
Og כתב:(היי, הסרטון ה-11 ברשימה מימין הוא שלך!)
ודאי. הסרטונים שלי מובילים בתחומם. 8)
כל-כך חבל שאת כולם (כמעט) העליתי הרבה לפני ש-YouTube הפסיקו להחריב את האיכות של הסרטונים שמועלים לשם.
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי brother34 »

רק בשביל שיהיה איש וחצי, ועוג ביקש כל כך יפה, אז אני מצרף את דעתי ואת האוזניות הלא-מי-יודע-מה שלי :
לא מבחין בשום הבדל.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

תודה אחיו. אני לא יכול להתחייב לזה אבל אני חושב שהאיכות של האזניות/רמקולים לא משנה בכלל.

ותודה R.G, הקשבתי לכל הנעימות שציינת, חלק אהבתי יותר וחלק פחות אבל לא נראה לי שאני אכניס משהו מהן לפליליסט שלי.

עכשיו השאלה שלי היא כזו: אם היינו מניחים שאחד הקבצים דחוס ואחד לא (אני לא רוצה להגיד מה בדיוק קורה שם בקבצים עד שגורדי לא יגיב), אז מה החסרון בלדחוס את הרצועות בקידוד LOSSY ?
במשחק שאתה כל כך אוהב כמו ריימן היה מפריע לך אם הייתי מחליף את הגרסה הנוכחית בגרסה עם רצועות דחוסות? קח בחשבון שההבדל במשקל ההורדה הסופית הוא יותר מ320 מגה (418M כרגע, פחות מ100M לאחר קידוד הרצועות).
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

(שוב סליחה על הדאבל)

בעקבות ההודעה הזו החלטתי לנסות סוף סוף את חלונות 95 על דוסבוקס ואני חייב לציין שזה עוד מוקדם אבל בינתיים אני ממש מופתע.
בעבר גורדי הציע לי להעלות חבילה מוכנה בדומה לחבילה של חלונות 3.11 אבל אמרתי לו שממה שקראתי ברשת, זה מאד לא יציב וסובל משלל בעיות.
שוב, עוד מוקדם מדי להניח הנחות, אבל בינתיים זה מאד יציב ומפעיל כל מה שאני נותן לו.

לצערי הזכרון שלי לא מה שהיה פעם ולמרות שאני זוכר שהועלו פה כמה שמות של משחקים שלא עבדו בחלונות או בVPC (או שעבדו לא טוב/מהר מדי ולכן הם מועמדים טובים לבדיקות שאני אעשה בימים הקרובים), אני לא זוכר אילו משחקים.
אם למישהו יש הצעות למשחקים שאני צריך לבדוק (רצוי ללא רצועות מוזיקה) אני אשמח לשמוע.

וכמובן שההערות מכל סוג תתקבלנה בברכה.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Og כתב:ותודה R.G, הקשבתי לכל הנעימות שציינת, חלק אהבתי יותר וחלק פחות אבל לא נראה לי שאני אכניס משהו מהן לפליליסט שלי.
כן. אתה אוהב בעיקר מוסיקה אלקטרונית, לא?
Og כתב:עכשיו השאלה שלי היא כזו .....
כן, הבנתי שלשם אתה חותר. אני גם די בטוח שזה לא היה המבחן הראשון שעשיתי לעצמי בסגנון, אם אני מסוגל להבחין בהבדל הזה. נדמה לי שהתשובה שלי לעצמי היתה "לא" בהסתייגות, כי לא הייתי בטוח שהיו לי כלים טובים להכריע. לפעמים אם שמעתי ההבדל, יכולתי להאשים את איכות התכנה המקודדת.

בקיצור, נראה שהוכחת את התשובה, לפחות לגבי הפעם. אבל כמו שאמרת על עצמך, האפקט הפסיכולוגי הזה גם עובד עלי חזק. כך שאילו היתה לי הבחירה בין הורדה בזבזנית של גרסה עם איכות מקסימלית לבין הורדה חסכונית של גרסה בפורמט lossy, ולא הייתי מסוגל להבחין בהבדל - הייתי בוחר באפשרות האירציונלית...
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Radioactive Grandpa כתב:כן. אתה אוהב בעיקר מוסיקה אלקטרונית, לא?
אני לא חושב שאפשר לומר שיש סוג של מוזיקה שאני "אוהב בעיקר" (ומה הסיכוי שאני אמצא שיר של אביהו מדינה במשחק של זוביסופט? :scratch: )
Radioactive Grandpa כתב:אבל כמו שאמרת על עצמך, האפקט הפסיכולוגי הזה גם עובד עלי חזק. כך שאילו היתה לי הבחירה בין הורדה בזבזנית של גרסה עם איכות מקסימלית לבין הורדה חסכונית של גרסה בפורמט lossy, ולא הייתי מסוגל להבחין בהבדל - הייתי בוחר באפשרות האירציונלית...
כן, גם אני. רק שאני לא חושב שזה אירציונלי. עקרון השימור הוא מהותי בעיני, אבל א: אני במיעוט (במיוחד בין קהל היעד של האתר) ו-ב: אני לא חושב שזה צריך להיות העקרון המנחה של האתר, מי שמחפש שימור יכול לקפוץ לעשרות אתרים אחרים בהם אפשר למצוא את המשחקים המלאים (UG, OLD-GAMES.RU וכו').

ובקשר לבדיקות של דוסבוקס עם W95:
מבדיקה של 10 דקות, תככי הרייטינג עובד מושלם. ניצחתי את המציל 3-0 ללא כל קושי.
עוד יתרון של הפעלת המשחק בדוסבוקס הוא שאפשר להשתמש בכפתור הטורבו כדי להאיץ קצת את השעון. שליט המימדים גם נראה בסדר אבל הרקע של הסמן שחור:
תמונה
שלא כהרגלי (כי אין לי כח לבדוק), אני אניח שכל משחקי החלונות של סקופס שמשתמשים באותו מנוע (המשאלה הקסומה, בת הטוחן, אפצ'י וכו') גם יעבדו, ואם כן זה מצוין כי יש איתם הרבה בעיות במחשבים חדשים.

גורדי, אני יודע שאתה שומר אצלך שרשורים בעלי עניין. יש דרך שאתה יכול לחפש שרשורים של משחקים שלא הצלחנו להפעיל? או משחקי חלונות שרציתי להוסיף לאתר ולא יכולת כי לא הייתה דרך קלה להפעילם?
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

סתם מסקרנות: Win95 דורש אקטיבציה ברשת או בטלפון? או שהוא רק צריך CD key? (אני מניח שזה השני, אבל כבר לא זוכר).
מעניין אם שמרתי את הדיסק של Win95...
נערך לאחרונה על ידי Octarine ב ה' נובמבר 08, 2012 10:29 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
Ingsoc
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

שליחה על ידי Ingsoc »

Octarine כתב: מעניין אם שמרתי את דיסק של Win95...
אני זוכר שהיה לי אותו על דיסקטים 1.44, למעשה יכול להיות שעדיין יש לי אותם :o
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי brother34 »

אם נחזור רגע לדיון השימור\רציונליות, לענ"ד עדיף ללכת לכיוון ה"רציונלי", נקרא לזה. אפילו בשאלה של עוג
Og כתב: עכשיו השאלה שלי היא כזו: ...
במשחק שאתה כל כך אוהב כמו ריימן היה מפריע לך אם הייתי מחליף את הגרסה הנוכחית בגרסה עם רצועות דחוסות?
ריימן משחק תפקיד חשוב באפקט הפסיכולוגי\נוסטלגי (כך לפחות הבנתי את זה). אם, למשל, היית משחק במשחק שמעולם לא הכרת, RG,
אלא רק לפי המלצה (:, אני צודק אם אטען שזה יפריע לך הרבה פחות?
אז ככה שהשימור יהיה רק למען אנשים כאלה, והם, במטותא, יצטרכו להתאמץ קצת יותר.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

עוג מלכתחילה ניסח את השאלה בצורה שאני לא אצטרך להתפלסף על זה...
יכולים להיות לזה שני גורמים לדעתי: האם המשחק חשוב לי כך שהעותק שאני ארצה בו יהיה מעין העתק מושלם שלא יגרע דבר מהמקור (אולי חוץ מה-DRM..) [=שימור], ועד כמה אני "תופס" מהפסקול עצמו ורוצה אותו ב"הכי איכותי שאפשר" [=משהו שנראה קצת אירציונלי...]. הגורמים האלו אמורים לחול עקרונית גם על משחקים שמעולם לא הכרתי, רק שזה מן הסתם יותר unlikely. אצלי במקרה של ריימן, נראה שהגורם השני אף יותר משמעותי.
(הקישור להמלצה על שום מה? להזכיר לי לשחק בזה כבר?)
Og כתב:ובקשר לבדיקות של דוסבוקס עם W95:
מבדיקה של 10 דקות, תככי הרייטינג עובד מושלם. ניצחתי את המציל 3-0 ללא כל קושי.
ואללה, מגניב.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

(אפרופו תככי הרייטינג, זה עוד משחק שאפשר לדחוס ברצינות עם קידוד LOSSY)

עוד כמה בדיקות (כולן נעשו למשך כמה דקות בלבד) עם משחקים שזכורים לי כבעייתיים:
Hunter Hunted (לא עובר למסך מלא ללא פתרונות בעייתיים) - עובד במסך מלא כי הרזולוציה היא 640X480 (כמובן ללא רצועות המוזיקה).
Earthworm Jim SE (ללא קול ובחלון קטן) - עובד מושלם עם קול ובמסך מלא (כמובן ללא רצועות המוזיקה, אם יש, אני לא זוכר).
Comix Zone (נתקע לגמרי (אצלי) ולא עובד במסך מלא) - עובד מושלם במסך מלא.
Bonkheads (לא זוכר מה הייתה הבעיה שלו) - עובד מושלם.
Death Drome (לא עובד בכלל בW7, בXP ומטה עובד ללא קול ועם בעיות) - עובד ללא קול ועם בעיות - או לפחות כך חשבתי... בדיקה מעמיקה יותר גילתה שהפריצה של המשחק (ע"י הקבוצה PRESTIGE) הייתה לא טובה. כחצי שעה עם הדיסאסמבלר שלי לאחר הגילוי, המשחק עובד בצורה מושלמת(עריכה: כמובן ללא רצועות המוזיקה), גם בXP עם VPC. עדיין לא עובד בW7 שלי.
(ואם מישהו יכתוב סיקור למשחק, האתר הזה יהיה האתר היחיד (למיטב ידיעתי) שבו יהיה את המשחק עם פריצה תקינה)

גורדי, איפה אתה? יש לנו הרבה עבודה...
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

Og כתב:גורדי, איפה אתה? יש לנו הרבה עבודה...
לצערי, גם לי... :-\

חבילות הדוסבוקס
R.G כתב:מאז Windows XP עם התיקיות ה"ידידותיות" שלו עאלק, רב הנתיבים של מיקומי מפתח במחשב הם מפלצות שאני מעולם לא טרחתי לנסות לזכור. מיקום ה-Desktop למשל. זה פוגע גם במשתמשים שיודעים מה הם עושים. אני למשל נאלץ כל פעם להוריד משהו כזה לשולחן העבודה, שם נוצרת התיקייה, ואז אני גורר אותה לאן שאני רוצה שהיא תהיה באמת, כי אין לי כוח לציין מראש את הנתיב הנכון.
אוקיי, זה שיקול שלא חשבתי עליו מעולם, אבל אני יכול להבין אותו בדיעבד. ועדיין, אני לא בטוח שהקביעה שלך "מי שלא מבין שזה שגוי לנסות להפעיל את קובץ ה-bat/exe ישירות מתוך הארכיון, גם לא ידע להכניס את הנתיב של התיקייה הקיימת המבוקשת כך שהקבצים יחולצו ישירות אליה" נכונה. אני מניח שמה שהכי היה עוזר זה מדגם מייצג, כמו שכבר נאמר כאן קודם, אבל לך תמצא אחד כזה :-\
Radioactive Grandpa כתב:
Gordi כתב:איכשהו, נדמה לי שזה יסתכם ליותר עבודה ממה שזה נשמע.
איך? איזו עבודה? לבנות את החבילות עצמן זו עבודה מזערית (כל יצירה של חבילה חדשה [אבטיפוס] על קיימת לוקחת כעשר שניות). לבדוק את המשחקים, כאמור לא צריך. אם שגינו בהערכה של משחק מסוים והתאמנו לו חבילה לא נכונה, זה לא שונה מהמצב בו התאמנו לכל משחקי האתר את אותן הגדרות על פי חבילה יחידה. אם העבודה היא ההערכה עצמה, סיווג המשחקים ע"פ חבילות, אפשר לעשות חלוקה גסה ע"פ נתונים יבשים (למשל, להתאים את אבטיפוס 1 למשחקים שהם מתחת לשנת 90). הרעיון הזה שוב מתבסס על ההנחה שהתאמה שגויה עדיין יותר טובה מכלום, כלומר, מחבילה אחת לכל משחקי האתר.
זה מתחיל מבניית ה-Front-End וה-Back-End של התוספת הזו, כלומר, שינוי דף הורדת המשחק ושינוי ממשק הניהול + הטבלאות. אחר מגיע שלב בניית החבילות - אולי בהתחלה זה כמה דקות, רק ליצור שלושה-ארבעה אבטיפוסים, אבל עם הזמן בטח נרצה להוסיף עוד - אחד מיוחד למשחק ההוא שדורש גם Cycles מיוחדים וגם output מותאם אישית, ועוד אחד למשחק שחייבים לשנות לו את ה-core - הרי איך אפשר לקשר מהמשחק הזה ישירות לחבילה שאמורה להיות מותאמת אישית כשהיא בבירור לא מתאימה לו? ואז מגיע השלב שאנחנו מגלים אפשרות לייעל קצת את העניינים - את קובץ ה-batch או אולי את ה-AutoExec, או שאולי בכלל יוצאת גרסת דוסבוקס חדשה - כלומר, צריך ליצור ולהעלות הכל מחדש. וזה כמובן בלי המדריך - כולל תמונות - שצריך ליצור או לעדכן. וזה גם בתקווה שהמדריך יהיה אחיד, ולא יהיה צורך ב"פיצול" ההוראות באמצע עבור חבילות שונות. ואולי יש עוד דברים שאי אפשר לחזות אותם מראש... איכשהו זה תמיד יוצא יותר עבודה :-P
R.G כתב:הרעיון הזה שוב מתבסס על ההנחה שהתאמה שגויה עדיין יותר טובה מכלום, כלומר, מחבילה אחת לכל משחקי האתר.
אני לא בטוח שאני מסכים. כשאתה מתאים חבילות אישית למשחקים השונים באתר (וזה הרי חייב להיות מודגש באתר, כי הגולש חייב להבין שלכל משחק שהוא מוריד הוא גם צריך להוריד מחדש את חבילת הדוסבוקס המוצמדת, זה לא טוב להשתמש בזאת שהוא כבר הוריד עבור משחק אחד עם משחק אחר) אתה שם את עצמך במקום אחר בהשוואה למקרה שבו אתה מציע חבילה כללית ומדגיש שהיא בדרך כלל תעבוד, אבל לפעמים יש צורך בהתאמות.
Og כתב:
Gordi כתב:יש לך אור ירוק לערוך את ערכי שאילתא.
הבעיה היא, שהסתכלתי בערכים הקיימים ורובם כבר לא אקטואליים בכלל... אני לא מרגיש בנוח להשאיר אותם בכלל. איפה אתה עומד בנוגע למחיקה של ערכים לא נחוצים?
יש לכך תקדימים. אני מעדיף, במקרה כזה, שלכל הפחות ישאר תיעוד כלשהו של הערך המקורי - בין אם הוא ישלח לי בפרטי ובין אם ניצור שרשור ארכיון של ערכי שאילתא שאבד עליהם הכלח.
Og כתב:
Gordi כתב:פרט, נמק, הסבר והבא דוגמאות. מה חסר לך במדריכים הקיימים?
חסר הרבה מאד אבל לא על כך התאוננתי.
אנא, התאונן. גם אם לא נוסיף את החסר, לפחות נהיה מודעים אליו.
Og כתב:כוונתי הייתה בעצם ההפנייה למדריכים. [...]
במחילה מכבודך, לא הייתי יכול להוסיף קישור כזה לדף הורדת המשחק. אבל, בכל אופן, ההמחשה הויזואלית עשתה את שלה ועכשיו ההצעה של RG נראית מתקבלת על הדעת :-P
תנו לי קצת זמן לתת לזה לשקוע ואני אראה מה אפשר לעשות...

קידוד Lossy לרצועות שמע
גם אני לא מצליח להבין בהבדל בין שתי הרצועות (את ה-4 לא ניסיתי). אני בהחלט בעד קידוד Lossy עבור רצועות השמע, הבדל של כ-200 מגה בגודל הסופי של הורדה נראה לי כמו סיבה מספיק טובה להוציא את זה אל הפועל. וכמובן, אני נשען על ההנחה שאוזן אנושית ממוצעת+ לא מבחינה בהבדל ממילא.
Og כתב:[...] עקרון השימור הוא מהותי בעיני [...]
סתם נקודה שקפצה לי לראש, ואני עדיין לא יכול להחליט אם אני מסכים איתה או לא, אבל לא מן הנמנע שככל שמשחק כלשהו שוקל פחות, כך הסיכוי לשמר אותו (לא על תקליטור בבית אלא באופן חופשי באינטרנט) גדל.

בשורה התחתונה - אני תומך נלהב ברעיון.

Win95 על DOSBox
הופה, סחטיין עליך :-)

לא ממש הצלחתי למצוא משחקים שלא הצלחנו להפעיל, אבל הנה כמה שמכילים בצורה כזאת או אחרת המלצה להפעיל באמצעות VirtualPC. בקיצור, אני מאוד נלהב לשמוע שבינתיים הניסוי הזה הולך טוב!

נסיים במה שהתחלנו איתו:
Og כתב:יש לנו הרבה עבודה...
קדימה, בוא נוציא את זה אל הפועל, איך אנחנו יכולים לעזור?
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא