הפן הטכני קל איתי

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

Og
מנהל
מנהל

Re: הפן הטכני קל איתי

שליחה על ידי Og »

Radioactive Grandpa כתב:אני מרשה לעצמי להניח שלכל אדם מבוגר שפוקד את המרשתת על בסיס יומי/כמעט יומי, יש לפחות תיבה אחת כזו
הנחתך שגויה, חוששני.
אבל זה לא רק זה. אני לא חושב שכדאי לשים את כל הביצים בסל אחד, לא רק בגלל מה שקרה למגהאפלוד, יש גם עוד סיבות, כמו למשל אנשים שמקבלים מהירות נמוכה במיוחד מראפיד, או אנשים שהעבודה/ביה"ס חוסם להם אותו. יש גם הרבה אנשים שממצים את רוחב הפס שראפיד נותן למשתמשים חינמיים.

Radioactive Grandpa כתב:אני לא בטוח, אבל יתכן שמספיק להתחיל הורדה ולא מוכרחים לסיים אותה, כדי למנוע את הימחקות הקובץ.
אני לא יודע בוודאות אבל אני גם משער שזה כך.

אולי אם אני אדביק את כל הקישורים ב jdownloader זה יספיק? המממ... אני צריך לבדוק את זה.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

Og כתב:זה בדיוק, אבל בדיוק, נושא שתפור בול על השרשור הטכני שפתחתי.
כן, הבנתי שזה הכיוון שלך. חכיתי לתגובתך כדי להעביר את זה לכאן.
(אם כי אני עדיין בשלי, כלומר, חושב שהנושאים האלו ראויים לדיון בנפרד והעירוב שלהם זה בזה לא נחוץ ולא עושה להם טוב, ולו רק מבחינת הסדר הפנימי שלהם, שכמו שראית, הוא משתבש כשמדובר באשכול "קליטה" של דיונים פעילים ולא של הודעות לקוניות.)
Og כתב:רציתי, כאשר יהיה לי קצת יותר זמן, לדון על אם כדאי יותר להעלות עם הגדרות שמתאימות לדוסבוקס.
מצוין. די מיותר לומר שאני תומך נמרצות, בדיוק מהטעמים שציינתי כאן.
זה מזכיר לי שהיו כמה פעמים בשנים האחרונות שהערתי לגורדי או שרציתי להעיר לגורדי להעלות מחדש משחקים מסוימים עם הגדרות setup אופטימליות (לפחות בחלק מהמקרים הוא אף קיבל את זה). עכשיו אני מבין למה זה קרה די הרבה.
[עריכה]
אגב, זה חלמאי למהדרין. מבטלים את הסאונד כדי שיפעילו בחלונות. הראשון שמתלונן שהמשחק לא עובד לו (ומה הסיכוי שזה לא יקרה, כשהיום יש או XP, או 7 32bit, או 7 64bit, או אחר, ואף אחד מאלו לא דומה לשני וגם לא נועד מלכתחילה להריץ את המשחק כמו שצריך) - אומרים לו להפעיל בדוסבוקס. ואז הוא מתלונן שאין לו סאונד. סטגדיש.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Radioactive Grandpa כתב:לו רק מבחינת הסדר הפנימי שלהם, שכמו שראית, הוא משתבש כשמדובר באשכול "קליטה" של דיונים פעילים ולא של הודעות לקוניות.
מה שיכול להימנע אם אנשים יכתבו ישר בשרשור הזה :)
Radioactive Grandpa כתב:מצוין. די מיותר לומר שאני תומך נמרצות, בדיוק מהטעמים שציינתי כאן.
זה לא הכל שחור ולבן, יש גם יתרונות ללקנפג את המשחק כך שיעבוד בלי קול או עם קול נחות. יש משחקים שלא יעבדו בכלל אם הקול לא מקונפג לחומרה הנכונה. ורוב האנשים שיורידו משחק שלא עובד או שעובד בלי קול לא יטרחו לחפש מה לא בסדר אלא ינסו להוריד ממקום אחר/ישחקו בלי קול/יוותרו על כל העניין.

אגב, אמרתי שרציתי לדון בזה כשיהיה לי זמן, כי העניין מצריך בדיקה לא קצרה. אני אפילו לא בטוח שהעקרונות לא השתנו מהפעם האחרונה שבדקתי כי היא הייתה די מזמן.
ובכל זאת, הקדשתי קצת זמן לבדיקות ראשוניות של כמה משחקים והנה מסקנותיי:

אלאדין: אין מוזיקה/אפקטים בדוסבוקס, לא יודע איך המשחק מקונפג כרגע (תכנת הSETUP לא אומרת) ובXP המשחק לא עובד (שגיאת EMS).
דייב 1: קול מהספיקר. לא נראה לי שאפשר לשנות את זה.
יומו של הטנטקל: מוזיקה מכוונת על ADLIB, אפקטים לא מכוונים. מוזיקה עובדת בדוסבוקס, לא בXP (אם בוחרים General Midi למוזיקה וSB לאפקטים הכל עובד בXP).
גולדן אקס: ADLIB למוזיקה וספיקר לצלילים. לא נראה שאפשר לשנות, מוזיקה עובדת בדוסבוקס אבל לא בXP.
מלך האריות: מוגדר על SB (הגדרות של דוסבוקס: 220, 7, 1) ועובד בדוסבוקס, קול ומוזיקה לא עובדים בXP.
מורטל קומבט 2: מוגדר על SB (הגדרות של דוסבוקס: 220, 7, 1) ועובד בדוסבוקס, קול ומוזיקה לא עובדים בXP (אלא אם בוחרים ROLAND+SB בהגדרות).
סקי רודס: מוזיקה מADLIB ואפקטים מSB, לא נראה שאפשר לשנות, הכל עובד בדוסבוקס, רק אפקטים בXP.
סופאפלקס: מוגדר על ADLIB (למה?) בדוסבוקס כל ההגדרות של כרטיסי הקול עובדות (וכל אחת נשמעת אחרת לגמרי), בXP רק ספיקר או ROLAND.
וולפייד: מוזיקה מADLIB ואפקטים מספיקר, הכל עובד בדוסבוקס, בXP מוזיקה תעבוד רק אם מכריחים ספיקר עם הפרמטר /S
וורקראפט: אין מוזיקה או אפקטים, לא יודע איך המשחק מקונפג כרגע (תכנת הSETUP לא אומרת).
וורמס: המוזיקה מרצועות שמע ולכן לא קיימת. אפקטים עובדים גם בדוסבוקס וגם בXP.

הערות: כשאני אומר בXP אני מתכוון לXP 32BIT SP3 על המחשב שלי, יתכן שבמחשבים אחרים עם חומרה אחרת התוצאות תהיינה שונות.
יש לי זכרון עמום שגם במלך האריות וגם במורטל קומבט 2 היה לי יד בקנפוג ההגדרות. (תזכורת לעצמי: לבדוק את העניין עם תכנת ההתקנה של מלך האריות).
אם וורקראפט לא מזהה את כרטיס הקול המוגדר המשחק לא עובד בכלל (וגם במלך האריות בXP זה כך).
כפי שR.G אמר בניטפוקייה, WORMS הוא בעצם WORMS+, למשחק המקורי יש שתי גרסאות: גרסת CD עם רצועות שמע וגרסת דיסקטים. בחיפוש מהיר לא הצלחתי למצוא בשום מקום את גרסת הדיסקטים אבל בדמו יש מוזיקה אז אני מניח שגם בגרסת התקליטונים יש מוזיקה. אולי היא עדיפה על הCDRIP? (או שאולי עדיף להעלות את המשחק המלא לשת"ק...)

ועוד שתי הערות שיותר מתאימות לניטפוקייה אבל בכל זאת:
MK2 מכווץ בWINUHA וכדאי לשנות את זה ל7Z.
הקובץ GO.BAT של DOTT הוא הגרסה הישנה (oldgames.4all.cc).

אז מה דעתי על הסוגייה? האם כדאי להגדיר הגדרות מכוונות דוסבוקס? שאלה קשה... אם הייתי חייב להחליט הייתי אומר כן, אבל היה לי הרבה יותר קל לעשות את זה בלב שלם אם הייתה באתר הכוונה יותר טובה להדיוטות.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Og כתב:מה שיכול להימנע אם אנשים יכתבו ישר בשרשור הזה
אממ, לא בדיוק... אנשים גם ככה מגיבים להודעות שהם מוצאים לנכון להגיב עליהן לפי הזמן שבו הם מתפנים לעשות כן. ואילו אחינו היה כותב את זה כאן כפי שנראה לי שהיית מעדיף, ועוד ועוד דיונים שלא קשורים אחד לשני היו מצטברים כאן באופן מקביל, וכל מי שמתפנה להגיב מגיב בשעתו, והודעות שלא קיבלו את המענה הנדרש להן צוללות בסבך ומתפספסות, וכו'...

Og כתב:רוב האנשים שיורידו משחק שלא עובד או שעובד בלי קול לא יטרחו לחפש מה לא בסדר אלא ינסו להוריד ממקום אחר/ישחקו בלי קול/יוותרו על כל העניין.
זו קביעה שאין לאף אחד מאיתנו הכלים לעשות אותה. אני חושב שיש סיכוי טוב יותר שמי שלא עובד לו בכלל יתחיל לחפש פתרונות, לעומת מי שעובד לו המשחק בלי קול ועשוי להסתפק בחויית משחק חלקית.
ואני לא אומר מה עדיף במקרה הזה. מה בכלל אמור להנחות אותנו? לחפש את הפתרון שיצליח להריץ את המשחק, באופן מוגבל, לכמה שיותר אנשים עם אפס התעסקות? אני לא חושב שזה עקרון טוב. הוא מוגבל גם ברמת הביצוע של הרצת המשחק, וגם ברמת ההצלחה הכללית (הוא לא יעבוד לכולם). ובכלל נצטרך פה נתונים סטטיסטיים כדי להכריע לאיזו מערכת הפעלה ראוי לייעד את ההגדרות האלו, וגם זה כמו שאמרת, בערבון מוגבל.
Og כתב:הקדשתי קצת זמן לבדיקות ראשוניות של כמה משחקים והנה מסקנותיי
מסקנותיך או ממצאיך? אם יש מסקנות בעניין, פספסתי אותן (ואם כל ההודעה הזו מופנית לגורדי ואני סתם מתערב, תגיד). אז הנה הממצאים שלי לבדיקה של אותם משחקים:
המערכת היא Windows 7 Home Premium, 32-bit. כל אחד עשר המשחקים שצוינו בלי יוצא מן הכלל לא עובדים בכלל.
ב-WarCraft החלון נסגר מעצמו, ומבקש להריץ את תכנית ה-Setup עם סגירת החלון. כל העשרה הנותרים מציגים שגיאת cmd.exe, This system does not support fullscreen mode, וגו'.
Og כתב:אז מה דעתי על הסוגייה? האם כדאי להגדיר הגדרות מכוונות דוסבוקס? שאלה קשה... אם הייתי חייב להחליט הייתי אומר כן, אבל היה לי הרבה יותר קל לעשות את זה בלב שלם אם הייתה באתר הכוונה יותר טובה להדיוטות.
כמובן שצעד נוסף בכיוון הנגישות והאופטימליות יהיה דוסבוקס מובנה. והרי GOG עושים את זה. (אבל העדפָתי האישית המנוגדת כבר הובעה. אך כמו שאמרתי שם, אפשר להוסיף נספח הורדה חיצוני שיעשה את הטריק.)
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Radioactive Grandpa כתב:זו קביעה שאין לאף אחד מאיתנו הכלים לעשות אותה.
אני לא מסכים. זה מזכיר את פרדוקס יום ההולדת, כדי להיות בטוח ב100% שרוב האנשים יתנהגו כפי שאני הצעתי אני אצטרך להתחקות אחר 51% מאוכלוסיית העולם ולבחון אותה, אבל כדי להיות בטוח במידה סבירה, מספיק מדגם מייצג של כמה עשרות אנשים שראיתי במו עיני איך מתנהגים בסיטואציות דומות וחלק לא מבוטל מהם בסיטואציה זהה (כלומר, ראיתי מכרים וידידים מורידים משחק ממסע אל העבר וכאשר לא הצליחו להפעיל אותו, חיפשו להוריד ממקום אחר(חשוב לציין שחלק מהם היו בימים החשוכים של הUHA שכבר מזמן עברו, למזלנו)).
Radioactive Grandpa כתב:מה בכלל אמור להנחות אותנו? לחפש את הפתרון שיצליח להריץ את המשחק, באופן מוגבל, לכמה שיותר אנשים עם אפס התעסקות?
זו שאלת מליון הדולר. אני נוטה לומר שכן. אם זה היה האתר שלי אני מאמין שהייתי כולל את דוסבוקס עם כל משחק דוס.
Radioactive Grandpa כתב:ובכלל נצטרך פה נתונים סטטיסטיים כדי להכריע לאיזו מערכת הפעלה ראוי לייעד את ההגדרות האלו
זו אחת מהסיבות העיקריות שאני בעד הגדרות שמתאימות לדוסבוקס (ביחד עם עזרה יותר פולשנית בדף המשחק או בתוך ההורדה).
Radioactive Grandpa כתב:מסקנותיך או ממצאיך?
ממצאי, סליחה.
Radioactive Grandpa כתב:ואם כל ההודעה הזו מופנית לגורדי ואני סתם מתערב, תגיד
בעיקר לגורדי אבל דעות בהחלט מתקבלות בברכה, רק שתהיה להן הרבה יותר משמעות לאחר התגובה הראשונית של גורדי.
Radioactive Grandpa כתב:אפשר להוסיף נספח הורדה חיצוני שיעשה את הטריק
נספח של מה? של דוסבוקס? כי אם כן אז כבר יש כזה:
http://www.old-games.org/godosbox.php" target="_blank
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Og כתב:אני לא מסכים .....
אם אכן יש לך מדגם מייצג של כמה עשרות, אז בסדר.
Og כתב:זו שאלת מליון הדולר. אני נוטה לומר שכן. אם זה היה האתר שלי אני מאמין שהייתי כולל את דוסבוקס עם כל משחק דוס.
אוקי. דוסבוקס הוא לא "אופן מוגבל" במובן שאליו אני התכוונתי (אני התכוונתי לויתור על משהו שהמשחק מציע). אני קרוב לדעתך אם כך.
Og כתב:נספח של מה? של דוסבוקס? כי אם כן אז כבר יש כזה:
http://www.old-games.org/godosbox.php" target="_blank
כזה. כן.
אבל עם כמה שינויים, ואם זה המקום להציע אותם (אני תמיד מתבלבל קצת כשיש רמיזות שהדיבור עלול להיות חסר משמעות... whatever. יש לו משמעות בעיני):
- בחבילה הייתי מוותר על האצווה. רק ארבעת הקבצים החיוניים. מה שמריץ את המשחק ייכלל ב-conf (בלי תנאים. אם עושים רפורמה, אפשר וצריך להניח שכל קבצי ההפעלה הנכונים הם go.bat).
- בהחלט הייתי מוותר על הכיווץ הנוסף שמסרבל משמעותית את התהליך. משהו פשוט, ב-rar או אפילו zip, שאפשר ישר לגרור מהארכיון לתיקייה בלי הצקות.
- הקישור לזה צריך להיות מדף ההורדה עצמו, ובשם ברור שאומר מה זה (למשל "נספח להורדה: קבצי הפעלה אוטומטית").
- בלי הוראות. רק כיתוב קטן של "מה עושים עם זה?", שפותח באותו דף (כמו "מה זה אומר" במשחקי השת"ק) הסבר בשני משפטים בלבד. למשל, "פרסו את הקבצים לתוך תיקיית המשחק שפרסתם כבר, כך שהקבצים של המשחק ושל הנספח יהיו זה לצד זה. הפעילו את הקובץ DOSBox.exe". אפשר להוסיף קישור "להסבר נוסף" שיקשר לדף עם דברי הסבר נוספים (לא המדריך הזה. משהו אחר).
* הזדמנות להצעה נוספת: הקישור נמצא בכל דף הורדה, אבל מן הסתם ב-back office מקשר לאותו הקובץ. הייתי מנצל את העובדה שעושים רפורמה כדי לייעל משמעותית את ההרצה. ליצור כמה prototypes של חבילות, נגיד שלוש או ארבע, שתבדלנה זו מזו בהגדרות ה-cycle וה-core בקובץ ה-conf.
אבטיפוס 1: cycles=2000~ למשחקים עתיקים שרצים מהר מדי בהגדרות ברירות המחדל.
אבטיפוס 2: cycles=[ערך קבוע גבוה] למשחקים שמשום מה לא מסתדרים טוב עם cycles=max או עובדים טוב יותר עם קבוע.
אבטיפוס 3: cycles=max
אבטיפוס 4: cycles=max; core=dynamic
אין צורך לבדוק את המשחקים. הערכה גסה תספיק לדעתי ברב המקרים (ואבטיפוס 2 אולי מיותר. אבל אולי צריך כמה טיפוסים כמו אבטיפוס 1). וכך כל עמוד משחק יקשר לא לחבילה פרטית, אלא לאבטיפוס כזה, ועדיין ההרצה עשויה להיות אופטימלית. אם יש משחק חריג עם דרישות יוצאות דופן, אפשר ליצור לו אבטיפוס משלו.
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

תהיו בריאים, כמה טקסט :-)

ברשותכם, אני דוחה את הקריאה למחר-מחרתיים...
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

או בבוא העת קרוב יותר מאי פעם.
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

נתחיל, נראה לאן נגיע:

ההורדה של HoMM2:
תודה, החלפתי את הגרסה שבאתר (שים לב: כיווצתי מחדש כדי לשנות את שם התיקייה המכילה ל-homm2 וכדי לשנות את שם קובץ ההרצה מ-go ל-Go).
בנוסף, ערכתי את הסיקור כבקשתך. יש לך אור ירוק לערוך את ערכי שאילתא.

Serf City
אוקיי, הוספתי ערך של "הכוונה כללית" בשאילתא. כאמור, אני מתנגד להוספת המדריך עצמו לאתר מכיוון שאיננו בעברית.

ייעודו של פרויקט "שאילתא" ועוד
Ingsoc כתב:מה הטעם בכלל לתת פתרונות, מלאים או חלקיים, למשחק שלא באתר ואף פעם כנראה לא יהיה?
כמו שניסחו אחינו וסבנו, וכמו שנאמר כבר בשרשור אחר, אנחנו צריכים לשאוף לספק כמה שיותר תוכן ייחודי ואיכותי בנושא משחקים ישנים, ללא קשר לפרט הטכני של האם המשחק קיים להורדה באתר.
Octarine כתב:מה הטעם לתת פתרון לפאזל אחד מתוך קווסט?
פה RG קלע לדעתי (בניסוח מעט מוטה ולא אובייקטיבי :-P ):
Radioactive Grandpa כתב:הוא לא מסכים עם ההנחה שהברירות הסבירות היחידות הן או walkthrough נורמלי או כלום, כלומר כל עוד אין פתרון מלא בעברית יש טעם לתת שברים אקראיים ממנו בשפת הקודש (; . והשני הוא שאם מישהו שאל פעם אחת בפורום דווקא על העניין הזה (ולא משנה כרגע תכונותיו, כמה מטומטם, תלותי, פזיז וקפריזי, וכו'), אין סיבה לא להניח שיהיו אנשים נוספים (ולא משנה תכונותיהם) שימצאו את עצמם באותה בעיה.
ובמילים אחרות, אחד התפקידים העיקריים של פרויקט "שאילתא" בעיני ובחזוני הוא לשמר את הידע שבא לידי ביטוי כאן בפורום. כאשר מישהו שואל כאן שאלה בפורום על משחק כלשהו, זוהי עדות מסויימת לכך שהקטע בו הוא נתקע הוא טיפה בעייתי, ואנשים אחרים עשויים להתקל בו בעתיד. זאת ועוד - אם מישהו שאל פה על קטע בעייתי וקיבל תשובה יפה, מי מבטיח שכעבור כמה שנים, כשהגולש הבא יתקל באותה בעיה, נצליח לצלול אל מעמקי הפורום ולשלוף את התשובה המתאימה, או בכלל לזכור שהשאלה הזו אי פעם נשאלה (וכן, בואו נתעלם רגע מהזיכרון הפנומנלי של Og)? כשהכל מתועד בשאילתא, זה הרבה יותר קל ומועיל.

כמובן שהייתי מעדיף מדריכים מפורטים כפי שזכו להם משחקים מסויימים פה, אבל זה מה יש ועם זה ננצח :-)

פתרונות עוקפי דוסבוקס
בבוא העת קרוב יותר מאי פעם.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

Gordi כתב:כמובן שהייתי מעדיף מדריכים מפורטים כפי שזכו להם משחקים מסויימים פה, אבל זה מה יש ועם זה ננצח :-)
אז אתה אומר שבאופן תיאורטי, בלי לנקוב בשמות או להתחייב על לוחות זמנים, אם איכשהו תקבל פתרון בעברית לגרים פנדנגו (נגיד, הוא ירד בשלמותו מהשמיים כמו הקוראן) הוא יתפרסם באתר?
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Gordi כתב:Serf City
אוקיי, הוספתי ערך של "הכוונה כללית" בשאילתא.
אחלה. צפיתי למשהו כזה בערך. אולי בעצם גם לאיזו הערה כזו בסיקור, אבל נראה שעוג לא מסכים שזה חריג עד כדי כך שזה מצדיק את זה.
Gordi כתב:פה RG קלע לדעתי (בניסוח מעט מוטה ולא אובייקטיבי :-P )
מי שלא מציג את נימוקיו בריש גלי, סופו (הטוב) שינמקו בשבילו. :twisted:
(ואם הוא בר מזל, לא רק שיעשו זאת תוך נסיון להביא את מלוא ההגיון שבכך, אלא אף יכללו בנימוקים גם את ההתנגדויות הצפויות להם, וגם יענו להן תוך-כדי.)
Gordi כתב:פתרונות עוקפי דוסבוקס
בבוא העת קרוב יותר מאי פעם.
:lol:
Octarine כתב:אז אתה אומר שבאופן תיאורטי, בלי לנקוב בשמות או להתחייב על לוחות זמנים, אם איכשהו תקבל פתרון בעברית לגרים פנדנגו (נגיד, הוא ירד בשלמותו מהשמיים כמו הקוראן) הוא יתפרסם באתר?
זה לא ברור ממה שנאמר כבר?
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

Octarine כתב:
Gordi כתב:כמובן שהייתי מעדיף מדריכים מפורטים כפי שזכו להם משחקים מסויימים פה, אבל זה מה יש ועם זה ננצח :-)
אז אתה אומר שבאופן תיאורטי, בלי לנקוב בשמות או להתחייב על לוחות זמנים, אם איכשהו תקבל פתרון בעברית לגרים פנדנגו (נגיד, הוא ירד בשלמותו מהשמיים כמו הקוראן) הוא יתפרסם באתר?
איך אפשר שלא, כשמדובר במשחק הטוב ביותר של שנות ה-90?
Radioactive Grandpa כתב: לדעתי השאילתא צריכה להפסיק "לתמוך" בכל פתרון בעייתי כשלעצמו ועוקף דוסבוקס. זהו. אנחנו ב-2012, כמעט 2013, ומשחקי DOS מפעילים בדוסבוקס (או ScummVM). נגמרו הימים האלו שאפשר להגיד לאנשים, "תיכנסו למאפיינים, שנו את הגדרת הזיכרון ככה, וככה, וזהו זה, יעבוד". זה בד"כ בכלל לא עובד, אם זה עובד - זה בד"כ עובד עם בעיות, ובכל מקרה זה תלוי במערכת ההפעלה וניסוח ההנחיות תמיד מתעלם מהשאלה הזו.
לדעתי: אין להמליץ על שום הפעלה של משחק DOS שלא באמצעות DOSBox/ScummVM, שהם הפתרונות האופטימליים במרבית המקרים, אלא, ואך ורק, תחת הסייגים הבאים:
1. הפתרון נבדק היטב (כלומר, ע"י יותר מאדם אחד), ואכן פועל.
2. הניסוח מלא, ואינו מחסיר אף פרט רלוונטי.
ורצוי: 3. ההפעלה ב-DOSBox/ScummVM במקרה המסוים דווקא אינה אופטימלית. או: ההפעלה המוצעת אינה דורשת ויתורים (ביטול הקול, קרטוע וכד'), ונבדקה ככזאת.
אני מוצא את עצמי מסכים עם האמירה הזו.
Og כתב:אז מה דעתי על הסוגייה? האם כדאי להגדיר הגדרות מכוונות דוסבוקס? שאלה קשה... אם הייתי חייב להחליט הייתי אומר כן, אבל היה לי הרבה יותר קל לעשות את זה בלב שלם אם הייתה באתר הכוונה יותר טובה להדיוטות.
פרט, נמק, הסבר והבא דוגמאות. מה חסר לך במדריכים הקיימים?
Og כתב:זו שאלת מליון הדולר. אני נוטה לומר שכן. אם זה היה האתר שלי אני מאמין שהייתי כולל את דוסבוקס עם כל משחק דוס.
מצטער, אני עם R.G בעניין הזה, ולמרות שאני מוכן לחיות עם פתרון כזה עבור משחקי השת"ק, אני לא רואה דבר כזה קורה בעתיד הקרוב עבור משחקי האתר.
Og כתב:זו אחת מהסיבות העיקריות שאני בעד הגדרות שמתאימות לדוסבוקס (ביחד עם עזרה יותר פולשנית בדף המשחק או בתוך ההורדה).
אני נוטה להסכים, לפחות עם הרישא. כאמור, אשמח לשמוע עוד פרטים לגבי דעתכם בנוגע לסיפא. (למרות שהסיכוי שנוסיף עזרה לתוך ההורדה הוא נמוך, בואו נמקד בכיוון של עזרה בדף ההורדה).
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

בנוגע להצעתו של RG אודות החבילה המוכנה:
Radioactive Grandpa כתב:בחבילה הייתי מוותר על האצווה.
נראה לי לא נכון להרגיל את המשתמשים להתייחס ל-DOSBox.exe בתור הקובץ שמפעיל להם את המשחק.
Radioactive Grandpa כתב:בהחלט הייתי מוותר על הכיווץ הנוסף שמסרבל משמעותית את התהליך.
אני לא בטוח - כשלא מותקנת למשתמש תוכנת פריסה, וסייר החלונות משמש בתור תוכנת הפריסה הדיפולטיבית, ראיתי נטייה לנווט לתוך הארכיון ואז לנסות להריץ את מה שבא. פריסה כפולה, כאשר הקובץ הפנימי הוא תוכנה שמכריחה אותך לבחור את תיקיית היעד הנכונה הוא דרך מסויימת לנסות ולהמנע מהמוקש הזה.
Radioactive Grandpa כתב:הזדמנות להצעה נוספת [...]
איכשהו, נדמה לי שזה יסתכם ליותר עבודה ממה שזה נשמע. לא בטוח שאני רוצה לרכז את המשאבים שם.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Gordi כתב:כאמור, אשמח לשמוע עוד פרטים לגבי דעתכם בנוגע לסיפא. (למרות שהסיכוי שנוסיף עזרה לתוך ההורדה הוא נמוך, בואו נמקד בכיוון של עזרה בדף ההורדה).
את דעתי לגבי הסיפא - שאכן נוגעת לדף ההורדה ולא ההורדה עצמה - הסברתי באופן מפורט ואליה הגבת בהודעה האחרונה (אם אתה רוצה המחשה ויזואלית, אפשר לעבוד על זה).
Gordi כתב:נראה לי לא נכון להרגיל את המשתמשים להתייחס ל-DOSBox.exe בתור הקובץ שמפעיל להם את המשחק.
נקודה מעניינת. אוקי.
Gordi כתב:אני לא בטוח - כשלא מותקנת למשתמש תוכנת פריסה, וסייר החלונות משמש בתור תוכנת הפריסה הדיפולטיבית, ראיתי נטייה לנווט לתוך הארכיון ואז לנסות להריץ את מה שבא. פריסה כפולה, כאשר הקובץ הפנימי הוא תוכנה שמכריחה אותך לבחור את תיקיית היעד הנכונה הוא דרך מסויימת לנסות ולהמנע מהמוקש הזה.
זה טוב לגבי הורדות שלמות, משחקים. תיקיות חדשות. לא לגבי משהו שאמור להתווסף למשהו קיים. מי שלא מבין שזה שגוי לנסות להפעיל את קובץ ה-bat/exe ישירות מתוך הארכיון, גם לא ידע להכניס את הנתיב של התיקייה הקיימת המבוקשת כך שהקבצים יחולצו ישירות אליה. Heck, אני אפילו מדבר בשם עצמי. מאז Windows XP עם התיקיות ה"ידידותיות" שלו עאלק, רב הנתיבים של מיקומי מפתח במחשב הם מפלצות שאני מעולם לא טרחתי לנסות לזכור. מיקום ה-Desktop למשל. זה פוגע גם במשתמשים שיודעים מה הם עושים. אני למשל נאלץ כל פעם להוריד משהו כזה לשולחן העבודה, שם נוצרת התיקייה, ואז אני גורר אותה לאן שאני רוצה שהיא תהיה באמת, כי אין לי כוח לציין מראש את הנתיב הנכון.

חוץ מזה, על כן אמרתי להוסיף טקסט, "מה עושים עם זה", שיסביר איך צריך לפרוס את זה בשני משפטים. מי שיכשל בזה, לא הולך להצליח עם חילוץ כפול ופריסה אוטומטית למיקום על פי נתיב שיוכנס מראש, שהרי בברירת המחדל הוא לא יכול להיות אותו נתיב של תיקיית המשחק בין כה וכה. (סליחה שיצא קצת ארוך)
Gordi כתב:איכשהו, נדמה לי שזה יסתכם ליותר עבודה ממה שזה נשמע.
איך? איזו עבודה? לבנות את החבילות עצמן זו עבודה מזערית (כל יצירה של חבילה חדשה [אבטיפוס] על קיימת לוקחת כעשר שניות). לבדוק את המשחקים, כאמור לא צריך. אם שגינו בהערכה של משחק מסוים והתאמנו לו חבילה לא נכונה, זה לא שונה מהמצב בו התאמנו לכל משחקי האתר את אותן הגדרות על פי חבילה יחידה. אם העבודה היא ההערכה עצמה, סיווג המשחקים ע"פ חבילות, אפשר לעשות חלוקה גסה ע"פ נתונים יבשים (למשל, להתאים את אבטיפוס 1 למשחקים שהם מתחת לשנת 90). הרעיון הזה שוב מתבסס על ההנחה שהתאמה שגויה עדיין יותר טובה מכלום, כלומר, מחבילה אחת לכל משחקי האתר.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Radioactive Grandpa כתב:ליצור כמה prototypes של חבילות, נגיד שלוש או ארבע, שתבדלנה זו מזו בהגדרות ה-cycle וה-core בקובץ ה-conf.
אם לאחר כל הדיונים יוחלט ליישם את הצעתך, נצטרך לשנות את אבות הטיפוס שלך לגמרי כי הם לא ממש הגיוניים (לדוגמה, אבטיפוס 1 צריך להיות ~500 סייקלז ולא 2000).
Gordi כתב:יש לך אור ירוק לערוך את ערכי שאילתא.
הבעיה היא, שהסתכלתי בערכים הקיימים ורובם כבר לא אקטואליים בכלל... אני לא מרגיש בנוח להשאיר אותם בכלל. איפה אתה עומד בנוגע למחיקה של ערכים לא נחוצים?
Gordi כתב:וכן, בואו נתעלם רגע מהזיכרון הפנומנלי של Og)
הזכרון של עוג כבר בכלל לא פנומנלי והולך ופוחות מיום ליום :cry:
Gordi כתב:פרט, נמק, הסבר והבא דוגמאות. מה חסר לך במדריכים הקיימים?
חסר הרבה מאד אבל לא על כך התאוננתי. כוונתי הייתה בעצם ההפנייה למדריכים. אני הייתי רושם משהו בסגנון של:
"אם אתם לא מצליחים להפעיל את המשחק לחצו כאן להסבר"
במקום ה"טיפים ועזרה טכנית עבור...". כן, אני יודע, זה מגעיל והמוני, אבל אני חושב שזה נחוץ.
הקישור יוביל לדף הסבר קצר שיאמר שכל המשחקים נבדקו ועובדים על כל מערכת הפעלה עכשווית אבל דורשים קצת הבנה כדי להפעילם.
דף ההסבר יקשר למדריכים עם הכוונה. לדוגמה:

"
לאחר הורדת המשחק יתקבל קובץ בודד, אם לא הצלחתם להוריד את הקובץ, קראו את [הוראות ההורדה].
כעת יש לחלץ את קבצי המשחק מתוך הקובץ שהורד, אם אינכם יודעים כיצד לעשות זאת קראו את [מדריך הפריסה].
...
"
וכו'.
Gordi כתב:אני נוטה להסכים, לפחות עם הרישא. כאמור, אשמח לשמוע עוד פרטים לגבי דעתכם בנוגע לסיפא. (למרות שהסיכוי שנוסיף עזרה לתוך ההורדה הוא נמוך, בואו נמקד בכיוון של עזרה בדף ההורדה).
ראה תשובתי לעיל.
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא