שרשור דעות הקהילה על משחקים "מודרניים"

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שרשור דעות הקהילה על משחקים "מודרניים"

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

שרשור זה יאנדקס וירכז מעתה ואילך את חוות הדעת של חברי קהילת מסע אל העבר בנוגע למשחקי מחשב ספציפיים שחורגים מטווח השנים המקובל של האתר או אופיים הכללי של המשחקים בו. ולמרות החריגה, אנו מתייחסים אליהם כי (א) יש להם נגיעה ברורה למשחקים שכן שייכים לתחום; (ב) הם פשוט too awesome to be ignored! (ג) הם הוזכרו הרבה באופן אגבי בדיונים בפורומים; (ד) לא יודע, זו בכל זאת קהילה מגובשת למדי שחבריה מדברים מדי פעם על מה שמעניין אותם מעבר לנושא המאחד הכללי...

הדעות יכולות להיות חיוביות, נייטרליות, שליליות, המלצות חמות או אזהרות חמורות.
דעות שתרוכזנה כאן בהמשך תתייחסנה לתוכן המשחק עצמו, ועליהן להיות מפורטות אם לא התייחסו למשחק בעבר בפורומים (כמובן שרצוי שתמיד תהינה מפורטות ככל הניתן).

The Bard's Tale Bastion BEEP BioShock Blackwell Braid Broken Sword: The Sleeping Dragon Call of Duty 4 Cave Story Dear Esther Deponia Desktop Dungeons Doom, the Roguelike Dreamfall: The Longest Journey Dungeons of Dredmor GemCraft Gemini Rue Gobliiins 4 Gray Matter Half-Life 1 Half Life 2 Heroes of Might & Magic VI The Kingdom of Loathing King's Bounty: The Legend League Of Legends Limbo Mark of the Ninja Moebius: Empire Rising Need for Speed: Underground A New Beginning Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors Phoenix Wright Plants VS. Zombies Portal Portal 2 Primordia Psychonauts Q.U.B.E Rayman Origins Resonance Shank SpaceChem Stealth Bastard Super Meat Boy Superbrothers: Sword & Sworcery EP Tales of Maj’Eyal Team Fortress 2 To The Moon Torchlight Torchlight II Trine Uplink The Walking Dead ההודעות של חברי הפורום לגבי כל משחק מופיעות לפי סדר פרסומן. אם למישהו נראה שדעה חשובה על משחק נעדרה מהרשימה, הוא מוזמן להציע לי להוסיף אותה.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Re: שרשור דעות הקהילה על משחקים "מודרניים"

רעיון השרשור הזה נולד כשהתכוונתי להתחיל לכתוב סקירה קצרה ל-Rayman Origins. ושוב נחמצתי קלות מהמחשבה שודאי אפרסם אותו ב"שרשור המשחקים המומלצים", וששוב תוחטא מטרתו להשקפתי (לא שזה בר-הצלה בין כה וכה), ושוב תחת הכותרת "מומלצים" שאני כרגיל לא רוצה להתחייב עליה בנוגע לכל המשחקים שאני מדבר עליהם שם. אז במקום להתבאס כרגיל החלטתי לעשות מעשה.
בסוף טרם התפניתי לכתוב על Rayman Origins, אבל לפחות נעשה עוד צעד שמתקרב לחלק מהחזון האבוד שלי, גם אם בעניין אחר...

אני מתנצל אם משהו שנראה למישהו חשוב הושמט כאן, ואני חוזר על מה שנאמר לעיל - כולם מוזמנים להציע הודעה שתתווסף לאינדקס לעיל. יתכן שהודעות כאלו לא הוכנסו מכיוון שהן היו חסרות מדי, ובמקרה כזה אתם מוזמנים מאוד לעבות את תוכן ההודעה בשרשור הזה. לא אפרט כאן את כל השיקולים שהובילו אותי להוציא את אלו, ואת שהובילו אותי לקבל את אלו, אבל בהחלט יתכן שפיספסתי הודעות רבות בדרך.

אני מתנצל בפני מי שהרשימה לעיל צפופה לו מדי. הרשימה עוצבה על פי אופן הצגתה ב-prosilver. :thebirdman:
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

ח'ח על עבודת האיסוף, אבל לא עושה לי טוב לראות את כל ההודעות הלאקוניות שלי מרוכזות יחד :oops: .
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

ח"ח רציני על עבודת האיסוף, אבל...שני דברים:

1) מעכשיו אם אני רוצה לכתוב המלצה על משחק "מודרני" שאני אעשה זאת כאן? או עדיין בשרשור המשחקים המומלצים?

2) אם כבר אינדקס לחוות דעת על משחקים, ומאחר שזה גם ככה דיבור חופשי, אני לא רואה סיבה למה דעות על משחקים "ישנים" לא צריכות להיות כלולות גם. לפחות בשרשור נפרד, אם עדיין חשובה ההפרדה בין "ישן" ל"חדש", גם בדיבור בחופשי.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

כל פעם מדהימה אותי מחדש היכולת שלך לעשות את הבלתי יאמן.

לפעמים אני חושב שאם שיום אחד אני אתחיל איזה פרוייקט במטרה להתעשר, אני אחפש אותך "בעולם האמיתי" ואגייס אותך כשותף.

ובחזרה לטופיק: גם אני מצטרף לתהייה (הראשונה) של עידן.
אני זוכר שבערך חודשיים אחרי ההמלצה של עידן ל-999 סיימתי את המשחק וכתבתי המלצה (בקובץ טקסט אצלי) על מנת לפרסם אותה ביחד עם הודעת המשחקים המומלצים שלי שכנראה לעולם לא תזכה להיכתב. אבל עם השרשור הזה, אולי אני פשוט אדביק אותה פה איך שהיא (רציתי ללטש אותה עוד קצת) במקום שזה ידחה עד אינסוף. מה אתה אומר?
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

אפשר להוסיף את ה(לא) המלצה שלי על Dear Esther. סימוכין:

viewtopic.php?p=116719#p116804" target="_blank

כנ"ל גם של Octarine, הודעה אחת אחריי, ותוספת שלי, עוד הודעה אחת לאחר מכן.
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי brother34 »

פשייי, זה נראה באמת כמו עבודה מטורפת - לא שיש לי מושג. יצרת משהו שיבזבז לי הרבה זמן בעתיד.
קטונתי מלומר לך כל הכבוד, אז כל הכבוד!
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Og כתב:כל פעם מדהימה אותי מחדש היכולת שלך לעשות את הבלתי יאמן.
ממש לא הייתי קורא לזה "בלתי יאמן", אבל כרגיל, המחמאות שלך מגיעות עמוק.
מזה כמה שנים שאני מהרהר לעצמי מדי פעם בשאלה הזו, כיצד ניתן לתעל את אחד מעיסוקי הפנאי המרכזיים שלי אל התחום הכלכלי, והעניין שהזכרת הוא באמת הכיוון הכי ריאלי שהעליתי אי פעם על דעתי...
עידן כתב:1) מעכשיו אם אני רוצה לכתוב המלצה על משחק "מודרני" שאני אעשה זאת כאן? או עדיין בשרשור המשחקים המומלצים?
בעיקרון כן, כאן. לא חשבתי לעומק על תחום החפיפה בין שני השרשורים (ובעיקר על עתידו של שרשור המומלצים מעתה ואילך), אבל הייתי אומר שכאן תפרסם רק את מה שבאמת בא לך להרחיב עליו. אם אתה רק רוצה לציין התייחסות מינימלית כלשהי, בעיני מוטב לעשות זאת במקום אחר (אלא אם מישהו כבר התייחס אליו בהרחבה).
ואם השרשור הזה ישחרר כבר כרגע כמה מסמכי txt נשכחים, אז הוא הצליח מעבר למצופה... 8)
עידן כתב:2) אם כבר אינדקס לחוות דעת על משחקים, ומאחר שזה גם ככה דיבור חופשי, אני לא רואה סיבה למה דעות על משחקים "ישנים" לא צריכות להיות כלולות גם. לפחות בשרשור נפרד, אם עדיין חשובה ההפרדה בין "ישן" ל"חדש", גם בדיבור בחופשי.
"באיזה אורך אתה רוצה את התשובה?"...
מכמה סיבות.
(-) משחקים ישנים זה לא אוף טופיק. זה העניין העיקרי כאן. (למרות שהמסורת מראה שזה לא ברור לשאר כמו שזה ברור לי.)
(-) עבודת האיסוף של השרשור הזה התבססה בעיקר על שרשור המשחקים המומלצים. עבודת האיסוף של משחקי התחום היא מורכבת ומסובכת כל-כך הרבה יותר ומכמה הבטים, גם בעניין התוצאה. זה פשוט פרויקט ענק.
(-) זה גם פרויקט הרבה יותר חשוב ולכן אני לא מוכן לעשות אותו בצורה מזורזת כמו הנוכחי.
(-) כמו שרמזתי לעיל, היו לי כמה רעיונות חוץ מזה שנתקע וקשור לענייננו במישרין. אילו הדברים היו תלויים רק בי (ובעולם ורוד שבו היה לי הרבה יותר זמן פנוי) הייתי עושה כאן כמה דברים שהיו מקדמים את העניין באופן משמעותי, אבל אלו שינויים שחורגים ממסגרת הפורומים בלבד. לכן נעבוד עם מה שיש ואולי מתישהו בהמשך נתחיל לגבש גם שרשור מקביל שהוא באמת "מסע אל העבר".
brother34 כתב:קטונתי מלומר לך כל הכבוד, אז כל הכבוד!
:lol:
ותודה לכולם על החיזוקים. Octarine, זו ההזדמנות שלך להראות לנו יותר, ולא רק ב"קווסט העברי". ;)
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

אני פשוט לא מבין למה "להרוג" את שרשור המשחקים המומלצים...גם ככה כיום(כבר די מזמן, למעשה) הוא הפך לשרשור של משחקים מודרניים, כמעט בלעדית. לאנדקס אותו זה אחלה, וכל הכבוד על מלאכת האיסוף-אבל עדיף, לדעתי, לאנדקס הכל(ישנים וחדשים ביחד) בנושא הזה, ולהמשיך שם.

אם לא...זה פשוט מיותר. בלי לפגוע חלילה בעבודה המצוינת שעשית, אבל מה ימנע במצב כזה מהשרשור הנוכחי להפוך ל"משחקים מומלצים 2"? אם כל מי שרוצה לכתוב המלצה על משחק מודרני יכתוב כאן...זה פשוט מה שיקרה, לדעתי.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

אין לי בעיה שתמשיך להמליץ שם על משחקים (בטח הודעות כאלו למשל). כתבתי כאן מה גרם לי להפריד אותו מגלגולו הקודם, ציינתי פה כמה סיבות קונקרטיות שאני מתחבר אליהן אישית. מעבר לזה אני יכול לגלות שבגדול קוויתי שבניגוד לשרשור המומלצים, השרשור הזה יהפוך במה נוחה יותר לדיון על המשחקים עצמם, באופן רחב ומעמיק יותר ומזויות של אנשים שונים, ושרשור המשחקים המומלצים, כשמו כן הוא יגע יותר להמלצות, וגם יהיה נוח לקלוט אנשים שיבקשו המלצה תחת דרישות מסוימות. אתה יכול להתחבר לזה ואתה יכול שלא. אני לא רוצה לכפות עליך שום דבר ולא התכוונתי להרוג את השרשור הקודם.
(ואתה מוזמן לאנדקס מה שבא לך ממה שבא לך. כמו שאפשר להניח, ודאי שלא אתנגד.)
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

אני פשוט לא בטוח שאני מבין אותך. מה המטרה המרכזית? שיהיה מקום שבו זה יהיה מרוכז כדי שזה לא יילך לאיבוד? אני לא בטוח שזה יעזור, וגם, אם נהיה ריאליים, אני לא חושב שמישהו מהקהילה הקטנה שלנו עובר על המלצות עבר...אני מאמין שקוראים את ההמלצה-שתי המלצות אחרונות גג, ועוברים הלאה. כמובן, אתם מוזמנים לתקן אותי אם אני טועה.

אם לא, אז אני חושש שלא הבנתי את הטעם בפיצול. אינדקס זה מעולה, אבל אם זה יהיה עוד נושא שגם בו יפרסמו המלצות...זה פשוט ייצור שני נושאים דומים מידי.

בסופו של דבר, כמובן, זו רק דעה אישית שלי, ואולי אני מפספס פה משהו שאני לא מבין.
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי brother34 »

אם יורשה לי לנסות להסביר :
אם הבנתי טוב, המטרה המרכזית היא בנושא השרשור : "דעות הקהילה", שהיא בשונה מ"מומלצי הקהילה", מכילה גם דעות שליליות
(כמו שבעצם גם אתה ציינת 2 הודעות קודם בקשר לDear Esther).
בנוסף, שם RG מתכוון שיהיו בעיקר המלצות ממוקדות ופה יהיו יותר דיונים, ויכוחים והשמצות הדדיות (אני יודע שהוא כבר אמר את זה, אני מנסה אולי להיות פשוט יותר).
עוד דבר : בתור משתמש חדש אני יכול לומר שחפרתי יחסית בשרשור המומלצים, ויכול להיות (אני לא יודע באמת) שיש עוד חבר'ה שנכנסים לפה,
ומסתכלים קצת לפה ולשם, ואם הם יראו את השרשור הזה אולי זה יגרום להם להשתתף בדיון,
ואולי יהיו כמה אורחים שיחכימו את חברי הפורום, למרות שכולם פה חכמים ונבונים ותותחי-על, ואולי גם על זה סבא חושב...

עריכה : סתם בלי קשר, תמיד היה לך "מנהל" ליד השם, או שזה חזר בזמן האחרון?
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

וללא הקדמות מיותרות:
עוג כתב:הודעה זו באה בתגובה להודעה של עידן עם ההמלצה על המשחק 999.

*חשוב*: ההודעה הזו לא מכילה ספויילרים למשחק (או לכל, הפחות לא מה שאני מחשיב כספויילרים) ואני מאד ממליץ לקרוא אותה למי שמתכנן לשחק במשחק.

אז שיחקתי וסיימתי את המשחק. את כל חמש הסיומות ואת כולן עשיתי ללא שום עזרה*. אז כמה דברים שחשוב לי להמליץ לשחקנים הטריים:
אתם תרצו להתייאש מתישהו לפני הסוף האמיתי - אל תעשו את זה. זה שווה להגיע לסוף האמיתי בכוחות עצמכם, אם תעשו אחרת, הרסתם את כל המשחק. אני לא לקחתי ברצינות את ההערה הזו של עידן:
"כל אחד מהם גם בהחלט אמור לתת הרגשת "מה לכל הרוחות" בסופו. רוב הסיפור לא יהיה מובן עד שעושים את הסוף האמיתי."
ואני ממליץ בחום לא לעשות כמוני וכן לקחת אותה ברצינות.

כל פעם ששיחקתי מחדש קיבלתי את אותן שלוש סיומות עד שכבר התייאשתי ואמרתי: "זהו, עוד שני נסיונות ואני מוותר ומסתכל בפתרון כדי לבדוק איך מגיעים לסיומות האחרות", למזלי הנסיון האחרון הניב פרי ואני שמח שלא הסתכלתי בפתרונות בדיעבד.

ובכמה מילים קצרות, חוות דעתי על המשחק:

כפי שאמרתי בעבר, משחקים כאלה הם ממש לא כוס התה שלי והמשחק הזה לא שונה.
אבל בלי קשר היו לא מעט דברים שעיצבנו אותי, למעשה, היו הרבה מאד כאלה:
כפי שהיטבת לציין, עידן, הפאזלים שצריך לעשות שוב ושוב ושוב, זה ממש מרגיז, אבל לא רק זה, גם כשאתה מריץ את קטעי הדיבור שכבר ראית ההרצה עצמה לא מספיק מהירה, ואף יותר מזה, אפילו כשאתה רואה את הקטעים בפעם הראשונה, הם מתקדמים לאט מדי. למזלי, כיבוי האפשרות "Limit framerate" של DeSmuME עוזרת מאד.
פה לא נגמרות הבעיות, ממש בקצרה וחלקית: הפאזלים קלים מדי ומעטים מדי. המשחק עצמו בקושי יכול להיקרא משחק, הוא למעשה סיפור אינטאקטיבי עם מעט מאד אינטראקציה. הסיפורים על התופעות כוללים מעט מאד עובדות אמיתיות והרבה ניפוחים והגזמות ובכלל, כאתאיסט וספקן קיצוני, אני מרגיש איבה חזקה כלפי כל מדיום שמושתת על "תופעות" כאלה ומנסה להעביר אותן כעובדות מדעיות. ולכן, באופן אישי, אני פשוט שונא כאלה משחקים.

אבל...

חרף כל הבעיות וההסתייגויות לעיל, חשוב לי לציין עובדה חשובה מאד: צריך להיות אידיוט מושלם כדי לקרוא למשחק הזה כל דבר אחר מאשר "יצירת מופת".
אם סיימת את כל המשחק בכוחות עצמך והגעת לסוף האמיתי והוא לא ריגש אותך, אתה פשוט לא אנושי, נקודה.
אני מצטרף להמלצה בחום.
ומאז שכתבתי את הביקורת הזו נוסף עוד דבר שקצת עצבן אותי: המשחק עלה יותר מדי כסף לדעתי. אבל כיוון שעלות אינה אחד החוקים בכלל ארבעת החוקים שלי לקניית משחק, קניתי אותו בכל זאת:

תמונה
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

אני מסכים עם הקטע של מהירות הטקסט, למעשה, חשבתי שרשמתי את זה בביקורת שלי, וכנראה שכחתי. עם זאת, אני לא מסכים עם ההגדרה של המשחק כ"סיפור אינטראקטיבי"-שיחקתי במספיק משחקים שהיו הרבה פחות "משחק" מ-999. הוא רחוק מאוד משם. חלק מהפאזלים גם לא היו כאלו קלים בשבילי, אבל זה כנראה בגלל שאני גרוע במשחקי קווסט/הרפתקאה.

אגב, Og, אם לא קראת את התשובות באתר המשחק הרשמי-עשה זאת. כדאי לך גם לשחק בדמו, לדעתי.

על כל פנים, אני יכול לתת המלצות נוספות למשחקים שהם קצת דומים. Time Hollow משובח לדעתי, אבל הוא באמת כבר הרבה יותר סיפור אינטראקטיבי מאשר משחק. הדעות כלפיו חלוקות, וכנראה או שאוהבים אותו(כמוני), או שלא. בכל זאת, שווה לנסות.
סמל אישי של משתמש
Ingsoc
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

שליחה על ידי Ingsoc »

גובלינים 4
תמונה
כל מי שהיה גיימר בשנות התשעים זוכר לבטח את סדרת משחקי הגובלינים שהפכה להיות אחת מסדרות הקווסטים האהובות ביותר. המשחק האחרון, גובלינים 3, שוחרר ב-1993 כאשר סוגת משחקי ההרפתקאות הייתה שליטה (או לכל הפחות מאוד מרכזית) בתחום משחקי המחשב. בשש עשרה השנים שמפרידים בין המשחק השלישי לרביעי תעשיית משחקי המחשב השתנתה ללא הכר, משחקי ההרפתקאות ירדו מגדולתם, סיירה וקוקטל וויז'ן ששיווקו ויצרו את המשחק השלישי בהתאמה כבר לא עוסקים במשחקי מחשב (סיירה נסגרה וקוקטל וויז'ן יוצרת לומדות לשוק הדובר צרפתית).

הסיכויים למשחק רביעי בסדרה לא נראו מבטיחים, אולם למרות זאת פייר גילהודס, יוצר שלושת המשחקים הקודמים, לא אמר נואש וב-2009 תחת חברה חדשה הצליח להוציא לאור את הפרק הרביעי בהרפתקאותיהם של הגובלינים.

הדבר הראשון שמי ששיחק בשלושת המשחקים האחרונים יבחין במשחק החדש הוא המנוע הגרפי התלת מימדי של המשחק, בניגוד להרבה משחקים אחרים דו מימדיים, גובלינים 4 מצליח לעשות את המעבר ולשמר את ההרגשה המטורפת של סרט מצויר שהיה לשלושת המשחקים הקודמים. גם עיצוב השלבים ממשיך במסורת של שלושת המשחקים הראשונים עם שלבים מוזרים ויצירתיים למרות שהתאכזבתי שחלק מהשלבים מהווים עיצוב מחדש של שלבים מהמשחק הראשון.

עוד החלטה טובה של היוצרים הייתה להחזיר לדמויות את הדיבור הגובליני, שהיה ג'יבריש שנועד לחקות דיבור בגרסת הדיסקטים והוחלף בדיבוב בגרסת ה-CD של משחקי הסדרה. ההחלטה על הדיבוב הרגיזה הרבה מעריצים (כולל אותי) שהרגישו שהדיבוב פגע בחן וב"נשמה" של המשחק. אני שמח שגילהודס למד מהטעות הזאת והחזיר את הדיבור הגובליני לדמויות המשחק.

צורת המשחק חוזרת למשחק הראשון כאשר השחקן שולט בשלושה גובלינים שלכל אחד מהם יש את היכולות המיוחדות שלו, צ'ופ שיכול לאסוף חפצים ולדבר עם דמויות אחרות, פרליאוס שיכול לכשף חפצים אחרים וסטוקו שיכול להפעיל כוח פיזי על חפצים אחרים. ההחלטה לחזור לצורת המשחק של המשחק הראשון הייתה לדעתי טעות, אני חושב שצורת המשחק של המשחקים השני והשלישי שבהם הגובלינים היו יכולים לבצע את כל הפעולות האפשריות (כמובן בהבדלים מסוימים שנובעים מטבעם) הייתה עדיפה ויותר מאתגרת מאשר המצב שכל גובלין מוגבל בפעולות שהוא יכול לבצע.

מבחינת רמת הקושי המשחק הרביעי נופל בהרבה מקודמיו, בעוד שלושת המשחקים הראשונים היו ידועים ברמת הקושי הגבוה והמאתגרת שלהם (יש שיגידו יותר מדי) המשחק הנוכחי הרבה יותר קל ונדרשת הרבה פחות מחשבה כדי לפתור את החידות שלו. עוד דבר שתורם לקלות המשחק ששילוב פעולות בו זמנית של שני גובלינים שבלט במשחקים הקודמים כמעט נעדר מהמשחק הזה.

עוד דבר מעצבן במשחק הוא העדר של מנגנון שמירה, לא ניתן לשמור משחק באמצע השלב. במקום זאת יש לכל שלב קוד שבהקשתו השחקן יכול לגשת לשלב אולם רק מתחילתו. דבר זה ממש מעצבן ולא נוח ובמקרה שאתה רוצה מאיזושהי סיבה לשמור את ההתקדמות שלך הדבר לא אפשרי.

למרות שאני חושב שמי ששיחק במשחקים הקודמים יתאכזב מהמשחק הזה, לדעתי עדיין שווה לתת לו צ'אנס ולו רק כדי לחזור שוב ליקום הגובלינים.
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא