שרשור המוזיקה ממשחקים

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Re: שרשור ה-Humble Bundle הרשמי

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

ואף אחד מהשלושה שציינת לא קרוב בסגנון המוסיקלי ל-Shatter... (קיצר, לא הייתי משווה פסי קול על הסקאלה של "יותר טוב", "פחות טוב". הייתי ממליץ לך גם, שוב.)
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

כשאני אומר "טוב יותר"-הכוונה בקונטקסט של המשחק. אני מרגיש מחובר לפסקול של שלושת המשחקים שציינתי, כי הם מרגישים כמו חלק בלתי נפרד מהמשחק, לדעתי בצורה טובה יותר מ-Shatter.

כל השאר-על טעם ועל ריח.

ואני לא מבין-לאחרים מותר להגיד "המוזיקה הטובה ביותר ששמעתי", אבל לי אסור, ועוד עם דוגמאות ספציפיות?
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Radioactive Grandpa כתב::shock:
עוג, אני הולך לצטט את ההמלצה הזו לרכישה דיגיטלית (או המלצה לרכישה שניתנה בהקשר של רכישה דיגיטלית) של משחק אינדי בכל הזדמנות אפשרית. :twisted:
אני לא אומר שאני קניתי אותו (מוות לDRM!), אבל למי שאין בעיה עם זה אני ממליץ.
אגב ברוב הדיונים על Shatter יש משהו חשוב שלא נאמר: המוזיקה אדירה, אמנם, אבל המשחק עצמו גם לא רע בכלל וללא ספק הטוב ביותר מסוגו (תואמי BREAKOUT).
Radioactive Grandpa כתב:ועכשיו ברצינות ולגופו של עניין, נחשפת למשחק עוד קודם?
קודם? לפני מה? לא הבנתי את השאלה, אבל הפעם הראשונה ששיחקתי בו הייתה זמן קצר לאחר שאיתי פרסם (ואני קראתי) את הביקורת שלו למשחק:
http://blog.n00b.co.il/?p=1073" target="_blank
גמרתי את המשחק לאחר יומיים-שלושה של משחק לא רצוף, אאל"ט. זה לא משחק ארוך ממש.
Radioactive Grandpa כתב:המוסיקה היא בגדול הסגנון ששומעים בטריילר?
המוזיקה ששומעים בטריילר היא קטע קצר מתוך Neon Mines. בסה"כ יש במשחק 14 רצועות באורך כולל של שעה ו-23 דקות (ולכן הדקה וקצת של הטריילר לא מייצגות). יש בין חלק מהם דמיון אבל אחרים שונים לגמרי.
ונכון, בהתחלה אהבתי הכי הרבה את Amethyst Caverns. אבל במשך הזמן נמאס לי ממנו וכל פעם "נדלקתי" על מוזיקה אחרת. כרגע אני על End of the World. (כדי להבין, צריך לשמוע אותה מהתחלה, לא להקפיץ קדימה, ולשים מקסימום ווליום).
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

עידן כתב:ואני לא מבין-לאחרים מותר להגיד "המוזיקה הטובה ביותר ששמעתי", אבל לי אסור, ועוד עם דוגמאות ספציפיות?
אתה צודק, אבל כשמישהו אומר על משהו "זה ה-X הכי טוב שאני Y בחיי", אני לא מאמין שהוא בעצמו מתכוון לזה יותר מדי ברצינות. :P זה כמו המלצה נמרצת. כשמשווים לעומת זאת, יש כאן אמירה שיש לה לכאורה תוכן משמעותי יותר.
אח"כ משתי האמירות אפשר לחלץ, אם מנסים, תוכן רציני יותר. כמו מה שאמרת עכשיו:
עידן כתב:כשאני אומר "טוב יותר"-הכוונה בקונטקסט של המשחק. אני מרגיש מחובר לפסקול של שלושת המשחקים שציינתי, כי הם מרגישים כמו חלק בלתי נפרד מהמשחק, לדעתי בצורה טובה יותר מ-Shatter.
זה הסבר טוב...
Og כתב:אני לא אומר שאני קניתי אותו (מוות לDRM!), אבל למי שאין בעיה עם זה אני ממליץ.
אתה מתכוון לרכישה במסגרת אחרת, כן? רק שיהיה ברור, HiB משווקים רק DRM-free, בכל החבילות (בניגוד לאחרים, "רב" המשחקים, "חלק" מהמשחקים וכו').
Og כתב:קודם? לפני מה?
כתבתי את זה לפני שהבנתי שהוא הוזכר כאן כבר ושהוא משחק "ותיק". מבחינתי הסובייקטיבית אז, במסגרת HiB6 שמעתי עליו פעם ראשונה.

למה שלא באמת תקפיץ את זה עם מה שכתבת עכשיו? (באמת נעדרת משם בעקביות...)
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

יופי, טוב שלא השחלתם 70 תגובות בזמן שכתבתי את ההודעה :evil: (מזכיר לי את הימים הטובים של האתר, לפני שאני הברחתי מכאן את כל העילגים).
עידן כתב:למעשה...גם אם משווים אותו רק למשחקי אינדי אחרים ששיחקתי מאז התשובה שננתי, יש כאלו עם פסקול טוב יותר, לטעמי האישי: To The Moon, Jamestown, Bastion עולים לי לראש בלי להתאמץ אפילו.
מתוך אלה שיחקתי רק בBASTION ולא סיימתי אותו אז אני לא יודע עד כמה רחוק הגעתי ואילו נעימות לא שמעתי.
מתוך מה שכן שמעתי, אהבתי את המוזיקה שמתנגנת בשלב שאתה מוצא את הבחורה ששרה, מלבד המוזיקה הזו, שאר המוזיקה די עלובה, וגם הנעימה היפה לא מתקרבת בכלל למנגינות הטובות מSHATTER.

[חצי עריכה]
Radioactive Grandpa כתב:רק שיהיה ברור, HiB משווקים רק DRM-free, בכל החבילות
כן, אני בהחלט מודע לכך, פשוט למיטב זכרוני אז ב2010, חיפשתי ולא הייתה אופציית קניית המשחק ללא DRM.
באופן אישי אני לא קונה מדיה דיגיטלית אך אני לא מטיף לאחרים לעשות כמוני (בניגוד לDRM), ויתכן שיבוא יום ואשנה את דעתי בנוגע לקניית מדיה דיגיטלית (כמובן, בהנחה ששאר החוקים שלי חלים עליה).
Radioactive Grandpa כתב:למה שלא באמת תקפיץ את זה עם מה שכתבת עכשיו?
מוות לשרשור המוזיקות! (אמממ, סתם, בצחוק :P ) פשוט לא בא לי, מצטער.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Og כתב:מוות לשרשור המוזיקות! (אמממ, סתם, בצחוק :P )
הממ. תמונה
אני יכול להעריך חלק מהסיבות שהובילו אותך לומר את זה (גם בצחוק), אבל הייתי שמח לשמוע אותן ממך. לצערי כמו שאני מכיר אותך, אתה ודאי לא תרצה להתייחס לזה...
בין כה וכה, קצת חבל לי שדיון כזה על מוסיקה ממשחקים, שנוסב במיוחד סביב פסקול שאהוב עליך עד כדי כך, כמו שאתה מתאר, אינו נעשה במקום הראוי לו, אלא בשרשור הלא קשור הזה.
Og כתב:ויתכן שיבוא יום ואשנה את דעתי בנוגע לקניית מדיה דיגיטלית
די מסתמן שלא תהיה לך ברירה (וזה לא שאני לא שותף לעמדתך כהעדפה).
Og כתב:..... מלבד המוזיקה הזו, שאר המוזיקה די עלובה .....
איכשהו בדיונים האלו אנחנו בד"כ מגיעים מהר מדי לקלישאה "על טעם וריח" וגו'; ובכל זאת, "עלובה"? :scratch: זה תיאור קצת "כבד" מכדי לייחס אותו רק לבחינת הטעם אישי בלבד, אז... בא לך להסביר?

אפרופו Bastion, גם אני כאמור אהבתי מאוד את המוסיקה, אבל דווקא "טובה יותר" כמדד לכמה המוסיקה משתלבת והופכת חלק אינטגרלי עם המשחק (אם לזה התכוונת, עידן), נקודה בולטת מאוד היא שאינה מתקיימת תמיד בפסקול שלו. יש מצב שאפילו פרצתי בצחקוק קל, כאשר, תוך שאני הולך בעוד איזה עולם קודר שאני לא זוכר, מלא ביצורים קשוחים, התחיל להשתובב הבנג'ו של Brusher Patrol... פתאום חשתי צורך לרכוב על יען או משהו.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Radioactive Grandpa כתב:הייתי שמח לשמוע אותן ממך. לצערי כמו שאני מכיר אותך, אתה ודאי לא תרצה להתייחס לזה...
אני לא רוצה להתייחס לזה.

Radioactive Grandpa כתב:אז... בא לך להסביר?
מה יש להסביר? אני אפילו לא זוכר אותה. אני רק זוכר שהיא לא "עשתה לי את זה". אם יש לך קישורים ספציפיים לרצועות ספציפיות שאהבת אני אשתדל לחוות דעה.

ועוד הערה קטנה שיכול להיות שתסביר את הדעה שלי על המוזיקה של BASTION:
Radioactive Grandpa כתב:"טובה יותר" כמדד לכמה המוסיקה משתלבת והופכת חלק אינטגרלי עם המשחק
אני לא מאמין במוזיקה ש"מתאימה" למשחק או אווירה, מוזיקה טובה היא מוזיקה טובה ואני באופן אישי אוהב לשמוע גם טכנו רועש במשחק אימה. אמרתי את זה כבר כמה פעמים כאן, לדעתי (הפעם היחידה שאני זוכר זה בסיקור שלי לדיאבלו, ואולי גם פעם כשדיברתי על MOO2. לא בטוח).
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Og כתב:
Radioactive Grandpa כתב:הייתי שמח לשמוע אותן ממך. לצערי כמו שאני מכיר אותך, אתה ודאי לא תרצה להתייחס לזה...
אני לא רוצה להתייחס לזה.
וכמו שאני מכיר אותך תארתי לעצמי שזה מה שתאמר. :P
Og כתב:מה יש להסביר? אני אפילו לא זוכר אותה. אני רק זוכר שהיא לא "עשתה לי את זה".
אתה נוהג לקרוא לכל מוסיקה שלא עושה לך את זה "מוסיקה עלובה"? אם כך, שכח מזה.
Og כתב:אם יש לך קישורים ספציפיים לרצועות ספציפיות שאהבת אני אשתדל לחוות דעה.
אנא עארף, דווקא חיבבתי את כל הפסקול. אם תרצה, אלו אולי ה-Top5 שלי:
Terminal March, Bynn The Breaker, Twisted Streets, Mine, Windbag, Mine, ושיר הסיום Setting Sail, Coming Home. (אבל "לא לטעמי" זה באמת בסדר, אם לא הייתי ברור...)
Og כתב:אני לא מאמין במוזיקה ש"מתאימה" למשחק או אווירה, מוזיקה טובה היא מוזיקה טובה ואני באופן אישי אוהב לשמוע גם טכנו רועש במשחק אימה.
אבל אז הוא ייכשל בתפקיד ה"אימה" שלו... לפעמים המוסיקה משחקת תפקיד משמעותי בכוח. במשחקים "שטוחים" כמו Breakout למיניהם, היא יכולה להיות הרבה יותר חופשית, אבל עדיין צריכה להתאים לקצב המשחק כדי שלא תתעצבן עליה, בלי להיות יותר מדי מודע לכך.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Radioactive Grandpa כתב:וכמו שאני מכיר אותך תארתי לעצמי שזה מה שתאמר. :P
אני יודע שזו לא חוכמה לאחר מעשה, אבל אני נשבע בהן צדקי שזה בדיוק מה שחשבתי שתאמר :)
Radioactive Grandpa כתב:אתה נוהג לקרוא לכל מוסיקה שלא עושה לך את זה "מוסיקה עלובה"? אם כך, שכח מזה.
לא "מוזיקה עלובה", "מוזיקה די עלובה", יש הבדל!
אני מבין מבין שורות דבריך שהתיאור לא עשה עמך טוב. אולי באמת הוא חמור מדי, אבל אל תיעלב אם אין לי כח לנתח את זה עכשיו.
Radioactive Grandpa כתב:אבל אז הוא ייכשל בתפקיד ה"אימה" שלו... לפעמים המוסיקה משחקת תפקיד משמעותי בכוח. במשחקים "שטוחים" כמו Breakout למיניהם, היא יכולה להיות הרבה יותר חופשית, אבל עדיין צריכה להתאים לקצב המשחק כדי שלא תתעצבן עליה, בלי להיות יותר מדי מודע לכך.
אבל זה בדיוק מה שאני מנסה להסביר: אצלי זה פשוט לא כך! אני יודע שקשה להבין למי שלא כמוני אבל נסה להאמין לי.

אגב, לא חרגנו קצת מנושא הHUMBLE BUNDLE ? :P

מה דעתך לפצל, R.G ?
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

כמו הרבה מאוד השוואות בחיים, מוזיקה זה טעם וריח. לדעתי-אין שום דרך להגיד שמוזיקה מסוימת טובה יותר או פחות ממוזיקה אחרת. לכן הסברתי את הכוונה שלי. מה זה מוזיקה "טובה"? דעה אישית בלבד. התיייחסתי לאיך היא משתלבת במשחק בלבד. וכן, גם אם יש שיר שאני ממש אוהב, אני ממש ממש לא ארצה שהוא יהיה ברקע של משחק שהוא לא קשור לשם. אני לא אהנה מזה, אבל יש כאלו שאוהבים את זה-ושוב, חוזרים לעניין של טעם וריח.

גם בהשוואות של משחקים זה בד"כ ככה, איך אפשר להגיד שמשחק אקשן יותר טוב ממשחק הרפתקאה, למשל? או אפילו בתוך הז'אנר עצמו...זה עניין של טעם.

האם אנשים לא עושים השוואות כאלו? ברור שכן, כל הזמן. אני משתדל להימנע מכך.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Og כתב:.... זה בדיוק מה שחשבתי שתאמר :)
פחחחח. טוב, אז אני נאלץ לקטוע את הלולאה הזו פה...
Og כתב:אני מבין מבין שורות דבריך שהתיאור לא עשה עמך טוב. אולי באמת הוא חמור מדי, אבל אל תיעלב אם אין לי כח לנתח את זה עכשיו.
לא ממש, סתם התיאור הזה הפתיע אותי וחשבתי שהיה מאחוריו משהו קונקרטי יותר שהצדיק אותו. אין לי שום סנטימנטים לפסקול הזה, למקרה שהיו ספקות.
Og כתב:אבל זה בדיוק מה שאני מנסה להסביר: אצלי זה פשוט לא כך! אני יודע שקשה להבין למי שלא כמוני אבל נסה להאמין לי.
אתה מסוגל לשמוע מוסיקה אחרת (ממקור חיצוני) כשאתה משחק במשחק "אווירתי"?
Og כתב:אגב, לא חרגנו קצת מנושא הHUMBLE BUNDLE ? :P
שיואו, איזה קטע! איך שהראש עף! :violent2:
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Radioactive Grandpa כתב:אתה מסוגל לשמוע מוסיקה אחרת (ממקור חיצוני) כשאתה משחק במשחק "אווירתי"?
לא משנה כמה הפיתוי גדול, אני עושה הכל כדי להימנע מלשמוע מוזיקה ממקור חיצוני בזמן משחק. כל משחק. לדעתי זה עלבון ליוצרי המשחק.

המשחק היחידי שבו נכנעתי לבסוף (לאחר יותר מעשור של משחק עם המוזיקה המקורית) הוא MOO2. מה שגרם לכך הוא שילוב של מוזיקה מחורבנת במיוחד עם העובדה שאני צריך לשמוע אותה יותר מדי (זה המשחק שאני הכי הרבה משחק בו).
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

הממ. אם כך, נראה שאתה צודק (ונראה לי שאני קצת מצטער בשבילך).
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

השעה: 17:10. המיקום: גזיבו עתיק בחצר מפוארת.
זוג צעיר יושב לאור ערביים ושותה כוס תה בדממה.

R.G: <נאנח ארוכות>
לוסילינדה: מה קרה, אהובי?
R.G: זה עוג. אני כל כך מצטער בשבילו...
לוסילינדה: <נאנחת גם היא> אוי, עוג המסכן...

ושוב משתררת דממה חרישית עת השמש שוקעת.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

Og כתב:השעה: 17:10. המיקום: גזיבו עתיק בחצר מפוארת.
זוג צעיר יושב לאור ערביים ושותה כוס תה בדממה.

R.G: <נאנח ארוכות>
לוסילינדה: מה קרה, אהובי?
R.G: זה עוג. אני כל כך מצטער בשבילו...
לוסילינדה: <נאנחת גם היא> אוי, עוג המסכן...

ושוב משתררת דממה חרישית עת השמש שוקעת.
:auphyr:
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא